Breednet Results

WARWICK - Saturday, August 6

Race 1 - Hcp (Cl B) (1100m)
Class: Class B Track: Soft(5) Time: 1:06.57
Prizemoney: $7,500
1
14/1
T: B Robinson
R: J Hoopert (59)
14/1
8g commands (AUS) x donating (AUS) (octagonal (NZ))
This nick: 47 runners; 34 winners; 3 SW. Details
2
1.3
3/1
T: K J Jones
R: Adam Spinks (58.5)
3/1
3
2.8
4/1
T: M A Kropp
R: G Geran (61.5)
4/1
5h court command (AUS) x in a heartbeat (AUS) (easy rocking (AUS))
4
4.3
9/4F
T: Troy Pascoe
R: J Hodge (57.5)
9/4F
4m jet spur (AUS) x pradalini (NZ) (bertolini (USA))
5
7.3
Otoshi (9)
9/1
T: G M Wilson
R: R Goltz (58)
9/1
6g ganseki (AUS) x abbe cat (AUS) (campo catino (IRE))
6
9.6
Unit (14)
20/1
T: Ken Kelly
R: Ben Cornell (55)
20/1
6g legal opinion (AUS) x positio (AUS) (yallah prince (AUS))
7
9.7
9/1
T: P B Moncrieff
R: Nicholas Keal (54.5)
9/1
8g tycoon ruler (AUS) x little dot (AUS) (our poetic prince (AUS))
8
10.5
12/1
T: Paul Grills
R: Ms C Eaton (60.5)
12/1
4g excellent art (GB) x burford (AUS) (commands (AUS))
9
12.8
5/1
T: G R Schwenke
R: Baylee Nothdurft (52.5)
5/1
5g conatus (AUS) x sweet on you (AUS) (benicio (AUS))
10
13.3
16/1
T: B Robinson
R: S Bayliss (55)
16/1
4m manhattan rain (AUS) x ready magic (AUS) (more than ready (USA))
Race 2 - Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:13.29
Prizemoney: $7,500
1
6/1
T: K R Kemp
R: Nicholas Keal (54.5)
6/1
4g ferocity (AUS) x initials (AUS) (sea road (AUS))
Winning siblings: Nandine Road,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
7/1
T: K Waller
R: Brooke Stower (56.5)
7/1
4m ferocity (AUS) x monmagic (AUS) (monashee mountain (USA))
3
2.2
6/1
T: P R Overell
R: Ms C Eaton (58.5)
6/1
4h red element (AUS) x chicitee (NZ) (o'reilly (NZ))
4
2.4
8/1
T: Ms J Green
R: Ms B Panya (51)
8/1
3f dane shadow (AUS) x secret affairs (AUS) (general nediym (AUS))
5
3.2
7/1
T: P M Cox
R: G Geran (58.5)
7/1
6
3.6
7/1
T: Ms J Williams
R: Leslie Tilley (58.5)
7/1
4g red element (AUS) x largesse (AUS) (covetous (AUS))
7
4.4
2/1F
T: P M Donnollan
R: J Hoopert (56.5)
2/1F
4m bel danoro (AUS) x plot and scheme (AUS) (last tycoon (IRE))
8
4.8
7/1
T: G R Schwenke
R: Baylee Nothdurft (52.5)
7/1
9
4.9
12/1
T: John Thomas
R: N Tomizawa (58.5)
12/1
10
5.3
12/1
T: R Drysdale
R: Ms J Worley (54)
12/1
3f walking or dancing (NZ) x darci dancer (NZ) (darci brahma (NZ))
11
5.4
12/1
T: M A Kropp
R: A Merritt (56.5)
12/1
4m greenwood lake (USA) x pacific star (AUS) (luke's son (AUS))
12
5.6
14/1
T: Rochelle Smith
R: R Goltz (58.5)
14/1
4g show a heart (AUS) x joan's best (AUS) (gold brose (AUS))
Race 3 - Plate (C3) (1200m)
Class: Class 3 Track: Soft(5) Time: 1:12.33
Prizemoney: $7,500
1
7/4F
T: J W Zielke
R: Corey Bayliss (49.5)
7/4F
3f stryker (AUS) x savannah (AUS) (marauding (NZ))
Winning siblings: Rangry, Vaqueros Dream,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.3
4/1
T: John Ferguson
R: R Goltz (56.5)
4/1
7m easy rocking (AUS) x spectfield (AUS) (shepherd's field (USA))
3
2.8
6/1
T: R Drysdale
R: J Hodge (56.5)
6/1
4
4.8
7/1
T: B Robinson
R: J Hoopert (56.5)
7/1
5m husson (ARG) x rock to rock (AUS) (fastnet rock (AUS))
5
5
Hariir (7)
13/4
T: G R Schwenke
R: Baylee Nothdurft (54)
13/4
5m old deuteronomy (USA) x jood (AUS) (red ransom (USA))
6
5.2
6/1
T: Diane Murphy
R: Ms A Badger (60)
6/1
6g zizou (AUS) x more than sum (USA) (more than ready (USA))
7
7.7
Felix (4)
5/1
T: L H Bryant
R: K Yoshida (58.5)
5/1
8
8.2
7/1
T: M F Hemmings
R: B Appo (60)
7/1
9
20.7
7/1
T: Dale Murray
R: J Missen (60)
7/1
6g shaft (AUS) x stellana (AUS) (testa rossa (AUS))
200
10/1
T: M F Hemmings
R: S Bayliss (58.5)
10/1
7g hidden dragon (AUS) x ottiwell (AUS) (langfuhr (CAN))
Race 4 - (Bm55) (1350m)
Class: Benchmark 55 Track: Soft(5) Time: 1:22.61
Prizemoney: $7,500
1
Le Max (3)
4/1
T: M K Smith
R: Ms C Eaton (60.5)
4/1
8g bullmore (AUS) x liege mahal (AUS) (dust in the wind (NZ))
Winning siblings: Elshamah,
This nick: 8 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
0.3
7/1
T: Dale Murray
R: J Missen (58)
7/1
5g markane (AUS) x our dynamo (AUS) (lake coniston (IRE))
3
1.3
7/2
T: B J Hudson
R: Baylee Nothdurft (59.5)
7/2
6g hemingway (IRE) x magic idol (AUS) (rubiton (AUS))
4
1.4
12/1
T: Rochelle Smith
R: Corey Bayliss (57)
12/1
6m encosta de lago (AUS) x arzetna (AUS) (fuji kiseki (JPN))
5
2.4
14/1
T: G J Banks
R: K Yoshida (57)
14/1
6
2.8
5/1
T: Ms J Green
R: Ms M O'Brien (55.5)
5/1
5m markane (AUS) x legal tune (AUS) (piccolo (GB))
7
3.2
9/2
T: M A Kropp
R: G Geran (61)
9/2
4h court command (AUS) x gully (AUS) (thunder gulch (USA))
8
4.2
Robard (8)
15/1
T: Ms W Bannerot
R: Amy Van Der Sanden (55.5)
15/1
7g henny hughes (USA) x wedge (AUS) (flying spur (AUS))
9
5.5
12/1
T: B J Hudson
R: Nicholas Keal (52)
12/1
7g king of happiness (USA) x dellwood diva (AUS) (general nediym (AUS))
10
5.6
8/1
T: J M Judge
R: R Goltz (57)
8/1
6m bradbury's luck (AUS) x aimee louise (AUS) (testa rossa (AUS))
11
7.1
4/1
T: G R Schwenke
R: Adam Spinks (57)
4/1
12
12.1
2/1F
T: A Donnelly
R: N Evans (59)
2/1F
5g von costa de hero (AUS) x calle gold (AUS) (street cry (IRE))
Race 5 - Open Hcp (1200m)
Class: Open Track: Soft(5) Time: 1:12.47
Prizemoney: $7,500
1
7/2
T: Donald Baker
R: Baylee Nothdurft (55)
7/2
This nick: 10 runners; 9 winners; 0 SW. Details
2
0.2
6/1
T: M A Kropp
R: Adam Spinks (54)
6/1
3
1
5/4F
T: John W Collins
R: K Yoshida (56)
5/4F
5g red dazzler (AUS) x ossie cossie (AUS) (mister c. (USA))
4
2.5
16/1
T: B Robinson
R: S Bayliss (55.5)
16/1
7g oasis dream (GB) x hypoteneuse (IRE) (sadler's wells (USA))
5
7.5
Katika (9)
6/1
T: Ken Kelly
R: Ben Cornell (55)
6/1
7g bradbury's luck (AUS) x stopaz (AUS) (nine carat (USA))
6
10.3
5/2
T: C J White
R: Ms M O'Brien (55)
5/2
6g redoute's choice (AUS) x i got chills (AUS) (general nediym (AUS))
7
10.5
6/1
T: John Thomas
R: J Hoopert (55)
6/1
6g darci brahma (NZ) x te akau coup (NZ) (thorn park (AUS))
8
12.8
8/1
T: L H Bryant
R: N Evans (55)
8/1
7g foreplay (AUS) x amphritite (AUS) (statoblest (IRE))
* Nick figures are for Australasia.