Breednet Results

WARWICK - Saturday, May 11

Race 1 - (Bm50) (1100m)
Class: Benchmark 50 Track: Good(4) Time: 1:04.55
Prizemoney: $7,450
1
5/1
T: Matt Boland
R: Montanna Savva (56.5)
5/1
3g tycoon ruler (AUS) x neylynne belle (AUS) (pure theatre (AUS))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.5
4/1
T: Darryl Knight
R: R M Goldsbury (58.5)
4/1
3
1.6
16/1
T: P R Clarke
R: T Treichel (59)
16/1
4g seidnazar (AUS) x gypsy star (AUS) (shovhog (AUS))
4
2.6
16/1
T: Garry Osborne
R: Mikiko Nakao (53.5)
16/1
4m nicconi (AUS) x hennessy bay (AUS) (half hennessy (AUS))
5
2.7
15/1
T: Todd Banks
R: N Tomizawa (60)
15/1
6g artie schiller (USA) x elusive magic (AUS) (elusive quality (USA))
6
2.9
12/1
T: B J Hudson
R: Adin Thompson (58.5)
12/1
7g hidden dragon (AUS) x snipps safari (AUS) (lion hunter (AUS))
7
3.1
4/1
T: C Smith
R: R Goltz (61)
4/1
5g snippetson (AUS) x choice gem (AUS) (rubiton (AUS))
8
4.6
9/4F
T: T J Sears
R: Brooke Mackie (59)
9/4F
4g sequalo (AUS) x count the silver (AUS) (canadian silver (CAN))
9
6.6
5/1
T: R G Coveney
R: Anna Bakos (55)
5/1
10
10.9
20/1
T: G R Schwenke
R: Sally Sweeney (59.5)
20/1
5m rothesay (AUS) x perfect feeling (AUS) (spinning world (USA))
11
14.2
12/1
T: G A Betros
R: Beau Appo (62)
12/1
4g raheeb (AUS) x southern aurora (AUS) (mail train (AUS))
12
22.7
15/1
T: K T Webb
R: N Evans (60.5)
15/1
Race 2 - Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:11.48
Prizemoney: $7,450
1
5/2F
T: R J Milne
R: Joshua Oliver (58.5)
5/2F
5g ready's image (USA) x mesmeric (AUS) (palace music (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
7/2
T: G R Schwenke
R: Sally Sweeney (54.5)
7/2
2f stryker (AUS) x still (AUS) (commands (AUS))
3
1.5
15/4
T: M J Lakey
R: Anna Bakos (52.5)
15/4
4
2.8
9/1
T: B P Park
R: R Goltz (58)
9/1
3c over (AUS) x macs folly (AUS) (e dubai (USA))
5
6.1
9/1
T: S Mesken
R: Adin Thompson (54.5)
9/1
3f jezadane (AUS) x miz winfrey (AUS) (honours list (IRE))
6
6.4
9/1
T: Brett Sturgess
R: Mikiko Nakao (54.5)
9/1
7
7.2
9/1
T: Stephen Cole
R: Beau Appo (54.5)
9/1
2f the factor (USA) x miss pretty bend (AUS) (footstepsinthesand (GB))
8
10
8/1
T: Shane Parsons
R: Brooke Mackie (55)
8/1
3g daunting lad (AUS) x river of dreams (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
9
10.5
Prunda (13)
16/1
T: Shane Parsons
R: S Apthorpe (58)
16/1
10
11.3
5/1
T: T Button
R: T Treichel (56.5)
5/1
2g sidereus (AUS) x just the spirit (AUS) (red dazzler (AUS))
11
38.8
7/2
T: Diane Murphy
R: K Yoshida (58)
7/2
3g instinction (AUS) x kiss 'n' easy (AUS) (easy rocking (AUS))
Race 3 - (Bm60) (1350m)
Class: Benchmark 60 Track: Good(4) Time: 1:20.56
Prizemoney: $7,450
1
2/1F
T: J A Hanna
R: Joshua Oliver (58.5)
2/1F
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
5/2
T: T J Sears
R: Brooke Mackie (54.5)
5/2
4m mail train (AUS) x ruby red dress (AUS) (prince of birds (USA))
3
1.7
9/2
T: J Dann
R: S Apthorpe (58.5)
9/2
4g helmet (AUS) x shibboleth (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
1.8
12/1
T: B J Costello
R: Ms C Eaton (55)
12/1
7g casino prince (AUS) x gold dove (AUS) (made of gold (USA))
5
4.6
4/1
T: J E Murdoch
R: Anna Bakos (55)
4/1
6g falvelon (AUS) x lady hybrow (AUS) (clang (AUS))
6
4.9
5/1
T: C Smith
R: R Goltz (60.5)
5/1
6g fastnet rock (AUS) x rosetta stone (GB) (sadler's wells (USA))
7
6.2
12/1
T: P Duff
R: Mikiko Nakao (53)
12/1
7g murtajill (AUS) x our mavourneen (NZ) (o'reilly (NZ))
8
9
16/1
T: Steven Thomas
R: Taylor Williams (55)
16/1
7g lucky owners (NZ) x polo lounge (NZ) (defensive play (USA))
9
9.8
8/1
T: S Essery
R: T Treichel (56.5)
8/1
8g dane shadow (AUS) x favorite kas (AUS) (favorite trick (USA))
Race 4 - Open Hcp (1100m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:04.08
Prizemoney: $10,000
1
7/1
T: Brian Laherty
R: Ms C Eaton (55)
7/1
6m krupt (AUS) x manu peru (AUS) (fantastic light (USA))
Winning siblings: All Talk,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
15/4
T: L M Clarke
R: K Yoshida (55)
15/4
3
1.1
13/8F
T: Brenton Andrew
R: T Banks (61)
13/8F
8g statue of liberty (USA) x gaiety (AUS) (flying spur (AUS))
4
1.3
9/1
T: David Reynolds
R: Ms L McCoy (55)
9/1
6g kaphero (AUS) x smytzer's magic (AUS) (monde bleu (GB))
5
1.7
9/1
T: Steven Thomas
R: Taylor Williams (55)
9/1
8g thunder king (AUS) x marine rose (AUS) (sea road (AUS))
6
2.2
11/1
T: G P Maroney
R: Adin Thompson (53.5)
11/1
8g over (AUS) x just joyce (AUS) (springsteen (AUS))
7
2.3
9/1
T: P M Kalinowski
R: R M Goldsbury (55)
9/1
8
2.8
15/4
T: B P Park
R: R Goltz (55)
15/4
5g publishing (AUS) x hay annie (AUS) (hayil (USA))
9
3.1
7/1
T: T Button
R: T Treichel (55.5)
7/1
10
5.1
9/1
T: P M Kalinowski
R: N Nishio (55)
9/1
6m time thief (AUS) x hoonose (AUS) (ron bon (USA))
11
5.6
Zooming (11)
16/1
T: James Baker
R: Beau Appo (55)
16/1
6g mutawaajid (AUS) x ozmolly (AUS) (falvelon (AUS))
Race 5 - (Bm50) (1500m)
Class: Benchmark 50 Track: Good(4) Time: 1:30.55
Prizemoney: $7,450
1
6/4F
T: Gregory Cornish
R: T Treichel (59)
6/4F
6m teranaba (AUS) x voworana (AUS) (dev's rogue (AUS))
Winning siblings: Clangoranda,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.3
6/1
T: Ms C Richardson
R: Beau Appo (57)
6/1
6g starcraft (NZ) x miss danewood (AUS) (danehill (USA))
3
2.4
15/2
T: P B Moncrieff
R: Sally Sweeney (59)
15/2
4g dixie prospect (USA) x sutton destiny (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
4
2.9
Inkulu (5)
13/8
T: S L Smith
R: R M Goldsbury (57.5)
13/8
7g denman (AUS) x greeting (AUS) (canny lad (AUS))
5
5.4
15/2
T: B J Hudson
R: Taylor Williams (57)
15/2
6
5.9
6/1
T: C Smith
R: T Banks (60.5)
6/1
4g casino prince (AUS) x petroica (AUS) (anabaa (USA))
7
6.1
Dazet (13)
6/1
T: Lex Fraser
R: Brooke Mackie (53)
6/1
8g zaha (CAN) x nova dancer (AUS) (celestial dancer (IRE))
8
7.6
20/1
T: M F Hemmings
R: N Nishio (55)
20/1
5m dylan thomas (IRE) x pray for me (AUS) (king cugat (USA))
9
8.9
9/1
T: G Barbierato
R: Ms C Eaton (57)
9/1
4g helmet (AUS) x tamtheel (AUS) (flying spur (AUS))
10
9
11/1
T: Selina Leef
R: Anna Bakos (51.5)
11/1
6g hussonet (USA) x hill part (AUS) (danehill dancer (IRE))
11
9.1
15/2
T: P Kings
R: P Hamblin (61.5)
15/2
9g jet spur (AUS) x oh ruby (AUS) (rubiton (AUS))
* Nick figures are for Australasia.