Breednet Results

Other Meetings ▶
Saturday, December 4
Matamata
Trentham
Friday, December 3
Riccarton Park
Thursday, December 2
New Plymouth Raceway
Wednesday, December 1
Arawa Park
Sunday, November 28
Cromwell
Saturday, November 27
Te Aroha
Wanganui
Friday, November 26
Cromwell
Thursday, November 25
Otaki
Wednesday, November 24
Tauranga
Saturday, November 20
Awapuni
Te Rapa
Friday, November 19
New Plymouth Raceway
Wednesday, November 17
Ascot Park
Tuesday, November 16
Arawa Park
Sunday, November 14
Awapuni
Saturday, November 13
Riccarton Park
Tauranga
Friday, November 12
Awapuni
Thursday, November 11
Pukekohe Park
Wednesday, November 10
Riccarton Park
Tuesday, November 9
Te Aroha
Sunday, November 7
Hastings
Saturday, November 6
Riccarton Park
Te Rapa
Thursday, November 4
Otaki

TAURANGA - Wednesday, February 6

Race 1 - Mills Reef Winery Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:09.69 (34.86)
Prizemoney: $10,000
1
3/1
T: Jacob McKay
R: J L Waddell (57.5)
3/1
Winning siblings: Flying Achilles, Thunder Stomp,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
4.5
14/1
T: Ben Ropiha
R: M T Coleman (57.5)
14/1
3g showcasing (GB) x miss infinnity (NZ) (don eduardo (NZ))
3
4.6
16/1
T: S D Cole
R: M Cameron (57.5)
16/1
3g smart missile (AUS) x irish colleen (NZ) (shinko king (IRE))
4
4.8
5/2F
T: J W Richards
R: C M Burdan (51.5)
5/2F
3f zoustar (AUS) x kakakakatie (AUS) (zeditave (AUS))
5
5.6
4/1
T: J W Richards
R: J K Riddell (57.5)
4/1
3g rock 'n' pop (AUS) x pokuru boxer (NZ) (stravinsky (USA))
6
11.9
7/2
T: S B Marsh
R: C J Grylls (55.5)
7/2
7
12.7
30/1
T: W K Pomare
R: J J Fawcett (55.5)
30/1
3g ocean park (NZ) x cool storm (NZ) (one cool cat (USA))
8
12.8
12/1
T: A W Pike
R: P Gallagher (57.5)
12/1
3g dalghar (FR) x like me wild (NZ) (cape cross (IRE))
9
19.3
80/1
T: Team Rogerson
R: C Dell (55.5)
80/1
3f minstrel court (AUS) x cullcha (NZ) (cullen (AUS))
Race 2 - Laser Plumbing Tauranga-Bm72 (1600m)
Class: Benchmark 72 Track: Good(3) Time: 1:37.09 (35.76)
Prizemoney: $25,000
1
9/10F
T: R James and R Wellwood
R: M Cameron (57)
9/10F
4m savabeel (AUS) x classic legacy (NZ) (carnegie (IRE))
Winning siblings: Avalene,
This nick: 17 runners; 14 winners; 5 SW. Details
2
3
6/1
T: S R Autridge
R: J L Waddell (58)
6/1
6m tavistock (NZ) x lady verify (AUS) (grand lodge (USA))
3
3.4
5/1
T: Team Rogerson
R: M T Coleman (58.5)
5/1
4
5.2
16/1
T: S D Cole
R: J K Riddell (59)
16/1
5
6
20/1
T: S F Ritchie
R: S C Spratt (56)
20/1
6
6.5
30/1
T: Andrew Carston
R: A J Calder (55)
30/1
4g wanted (AUS) x tunes of glory (NZ) (maroof (USA))
7
10.2
7/1
T: M Baker and A Forsman
R: C J Grylls (57.5)
7/1
3g zed (NZ) x adriatico (NZ) (stravinsky (USA))
8
11.3
9/1
T: W K Pomare
R: J J Fawcett (54)
9/1
5m guillotine (NZ) x shinko bay (NZ) (shinko king (IRE))
Race 3 - Laser Plumbing Te Puke Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:24.21 (36.30)
Prizemoney: $10,000
1
13/2
T: Ms S Logan
R: A C Goindasamy (53)
13/2
3f ekraar (USA) x straight ace (NZ) (straight strike (USA))
Winning siblings: Ace High, River Raider,
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.2
Nordic (4)
4/5F
T: M Baker and A Forsman
R: J L Waddell (58)
4/5F
3g ocean park (NZ) x queen cha cha (NZ) (high chaparral (IRE))
3
1
10/1
T: Ms C Cameron
R: A J Calder (56.5)
10/1
4m ocean park (NZ) x o'gio (AUS) (o'reilly (NZ))
4
2.5
9/1
T: Ms D Guy
R: M T Coleman (58)
9/1
5
2.7
16/1
T: Ms L M Laing
R: S C Spratt (56.5)
16/1
5m rip van winkle (IRE) x raadisi (NZ) (volksraad (GB))
6
3.1
60/1
T: Team Rogerson
R: C Dell (58.5)
60/1
5g cecconi (AUS) x miss only you (AUS) (falbrav (IRE))
7
3.3
10/1
T: G Richardson and G Parker
R: C E Lammas (58.5)
10/1
5g darci brahma (NZ) x state circus (GB) (dr fong (USA))
8
4.5
20/1
T: S B Marsh
R: C J Grylls (56.5)
20/1
4m dalghar (FR) x mrs no name (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
9
6.1
16/1
T: C J Wood
R: S M McKay (58.5)
16/1
10
13.7
40/1
T: P N McKay
R: N M Abu Bakar (55)
40/1
3g bernardini (USA) x almrose (IRE) (holy roman emperor (IRE))
11
17.1
50/1
T: R C Lang
R: L H Satherley (56.5)
50/1
4m shocking (AUS) x our shinia (NZ) (marju (IRE))
Race 4 - Happy 70th Carol Rickard-Bm72 (1200m)
Class: Benchmark 72 Track: Good(3) Time: 1:10.71 (34.70)
Prizemoney: $25,000
1
15/2
T: J and B Vance
R: J K Riddell (57.5)
15/2
5m castledale (IRE) x it's my destiny (NZ) (magic ring (IRE))
Winning siblings: Cash Me Ousside, Howbowdat,
This nick: 2 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
0.5
16/1
T: Ms L M Laing
R: R M Norvall (58)
16/1
5g patapan (USA) x du valle (NZ) (kreisler (IRE))
3
0.6
11/4F
T: G Richardson and G Parker
R: M Hashizume (54.5)
11/4F
4m per incanto (USA) x only explosive (NZ) (one cool cat (USA))
4
1.4
11/2
T: L O'Sullivan and A Scott
R: C J Grylls (59)
11/2
4g lonhro (AUS) x lost in dubai (NZ) (dubai destination (USA))
5
2.2
16/1
T: R R Manning
R: N Alam (55.5)
16/1
6g per incanto (USA) x lutine belle (NZ) (o'reilly (NZ))
6
2.4
16/1
T: S R Autridge
R: C E Lammas (58)
16/1
7g castledale (IRE) x geeilani (NZ) (faltaat (USA))
7
2.5
3/1
T: J W Richards
R: M Cameron (56)
3/1
4m ocean park (NZ) x more to love (NZ) (danasinga (AUS))
8
4.3
8/1
T: C W Cole
R: D J Danis (57)
8/1
5g zacinto (GB) x go to school (NZ) (golan (IRE))
9
7.2
15/2
T: M Moroney and P Gerard
R: T L Newman (53.5)
15/2
5m showcasing (GB) x she's invincible (NZ) (elusive city (USA))
Race 5 - Laser Electrical Tauranga-Bm82 (1400m)
Class: Benchmark 82 Track: Good(3) Time: 1:24.41 (34.59)
Prizemoney: $30,000
1
12/1
T: Team Rogerson
R: M Cameron (56)
12/1
6m shocking (AUS) x tinkerbabu (AUS) (giant's causeway (USA))
This nick: 4 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.3
15/8
T: F P Cornege
R: L H Satherley (56.5)
15/8
4m makfi (GB) x queen of pop (NZ) (pins (AUS))
3
1.4
13/8F
T: S B Marsh
R: J L Waddell (57)
13/8F
4m ocean park (NZ) x pretty (NZ) (pins (AUS))
4
2.9
3/1
T: K and B Kelso
R: S C Spratt (56)
3/1
4m darci brahma (NZ) x josephines fortune (NZ) (encosta de lago (AUS))
5
4.9
25/1
T: J W Richards
R: C J Grylls (59)
25/1
6g sea the stars (IRE) x en public (FR) (rainbow quest (USA))
6
6.2
8/1
T: S B Marsh
R: M T Coleman (58)
8/1
5m showcasing (GB) x amirar (NZ) (ekraar (USA))
Race 6 - Nzb Ins. Pearl Series (Bm65) (1400m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(3) Time: 1:24.33 (36.30)
Prizemoney: $22,500
1
8/1
T: P N McKay
R: S M McKay (57.5)
8/1
4m darci brahma (NZ) x cascade emerald (AUS) (hurricane sky (AUS))
Winning siblings: Brahma Armour, Chanel, Emerald Lady, Staremm,
This nick: 10 runners; 9 winners; 0 SW. Details
2
1.3
Spindle (13)
12/1
T: S J McKee
R: C E Lammas (56)
12/1
5m pins (AUS) x under and over (NZ) (danasinga (AUS))
3
1.5
25/1
T: T A Da Cruz
R: M T Coleman (58.5)
25/1
4g civics (AUS) x donna majella (AUS) (royal academy (USA))
4
2.8
15/2
T: P J Huxtable
R: J L Waddell (59)
15/2
4g tiger prawn (SAF) x neil sudurka (NZ) (sudurka (AUS))
5
3
11/2
T: M D Moroney
R: J K Riddell (57.5)
11/2
4m exceed and excel (AUS) x rathlin island (AUS) (giant's causeway (USA))
6
3.5
3/1F
T: J W Richards
R: C J Grylls (57.5)
3/1F
4m savabeel (AUS) x now the world (AUS) (flying spur (AUS))
7
3.9
10/1
T: A W Pike
R: V A Colgan (57)
10/1
3f tavistock (NZ) x drom (NZ) (johar (USA))
8
4
25/1
T: M A Da Cruz
R: D J Danis (56)
25/1
9
4.4
50/1
T: P A Stevens
R: T L Newman (53)
50/1
10
4.5
25/1
T: M G Forbes
R: A C Goindasamy (55.5)
25/1
4g showcasing (GB) x accompli (AUS) (anabaa (USA))
11
5.3
7/1
T: Team Rogerson
R: M Cameron (58)
7/1
5g swiss ace (AUS) x eclaircissement (AUS) (hussonet (USA))
12
9.4
Toitoi (11)
13/2
T: S J McKee
R: S C Spratt (56.5)
13/2
Race 7 - Worlds End Bar Restaurant-Bm72 (2100m)
Class: Benchmark 72 Track: Good(3) Time: 2:10.59 (35.89)
Prizemoney: $25,000
1
10/1
T: I B Kennedy
R: A C Goindasamy (55)
10/1
Winning siblings: No Rock No Pop,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
9/1
T: S R Autridge
R: M T Coleman (58)
9/1
4g reliable man (GB) x abbey tralae (NZ) (traditionally (USA))
3
2.5
2/1F
T: F T Ritchie
R: J L Waddell (58.5)
2/1F
4m skilled (AUS) x villa igea (AUS) (papal power (USA))
4
2.8
25/1
T: Jacob McKay
R: N M Abu Bakar (55)
25/1
5g tavistock (NZ) x tarzie (NZ) (city on a hill (USA))
5
2.9
8/1
T: M Baker and A Forsman
R: J K Riddell (58)
8/1
4g shocking (AUS) x cassovia (NZ) (zabeel (NZ))
6
3.1
10/1
T: P A Stevens
R: S C Spratt (56)
10/1
6m high chaparral (IRE) x fairygem (NZ) (viscount (AUS))
7
3.6
9/1
T: G Richardson and G Parker
R: A J Calder (56)
9/1
5m per incanto (USA) x tutuland (FR) (green desert (USA))
8
5.1
Adis (8)
4/1
T: K and B Kelso and M Donoghue
R: C E Lammas (56)
4/1
9
5.6
12/1
T: F P Cornege
R: L H Satherley (58)
12/1
4g niagara (AUS) x miss tea rose (NZ) (gold brose (AUS))
10
6.2
16/1
T: S B Marsh
R: M Cameron (59)
16/1
3c zed (NZ) x tutuland (FR) (green desert (USA))
* Nick figures are for Australasia.