Breednet Results

ROCKHAMPTON - Saturday, December 5

Race 1 - St Patrick's Races 15/3 Hcp-C1 (1050m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:02.00 (33.70)
Prizemoney: $15,000
1
10/9F
T: Glenn Richardson
R: Justin P Stanley (59)
10/9F
2c Better Than Ready x Miss Bam (Red Dazzler )
Winning siblings: Arnwood,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.5
10/9F
T: Tom Smith
R: Elyce Smith (56)
10/9F
2f Better Than Ready x Max's Girl (Chateau Istana (GB))
3
2.5
15/2
T: Ms Z Hohn
R: Beau Appo (54)
15/2
2f Wicked Style (USA) x Balmarossa (Testa Rossa )
4
11.5
9/1
T: F E Smith
R: Adam Sewell (54)
9/1
2f Altius x Gamble In Gold (Monashee Mountain (USA))
Race 2 - Girls Grammar 19/6 (Bm72) (1500m)
Class: Benchmark 72 Track: Good(4) Time: 1:31.39 (33.40)
Prizemoney: $15,000
1
13/8F
T: Ms L Applewaite
R: Adam Sewell (57.5)
13/8F
6g Helmet x Zipstream (Distant Music (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
112016 Inglis Premier Yearling Sale
$90,000
Vendor: Eliza Park International, Kerrie
Buyer: Eden Racing / G1X Racing
2
0.8
2/1
T: Adrian Coome
R: N Day (58)
2/1
5g Top Echelon x Tidy Trim (Honours List (IRE))
3
1.3
15/4
T: Ms M Hassam
R: Marnu Potgieter (57)
15/4
6m Daunting Lad x Queen Of Happiness (King Of Happiness (USA))
4
2.0
7/2
T: J T Wigginton
R: Beau Appo (54)
7/2
5m Albrecht x Luanda (USA) (Mr. Prospector (USA))
Race 3 - Cqarc Raceday - Sat 15/5 Hcp (1200m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:10.67 (32.70)
Prizemoney: $15,000
1
4/5F
T: D W Gardiner
R: Elyce Smith (56)
4/5F
6g Phenomenons x Forewarning (Magic Albert )
Winning siblings: Awesome Storm, Columbus, Royal Spinner,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
15/2
T: J E McConachy
R: N Seymour (54)
15/2
6g Commands x Quidnunc (Lonhro )
3
1.2
5/2
T: J T Wigginton
R: Justin P Stanley (57.5)
5/2
4m Better Than Ready x Miraposa (Canny Lad )
112018 MM Gold Coast March Yearling Sale
$20,000
Vendor: Yarramalong Park Kalbar Qld
Buyer: John Wigginton
4
1.3
9/2
T: Ms A Stephens
R: Adam Sewell (54)
9/2
Race 4 - Congrats B Crear & N Frain Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:10.87 (34.38)
Prizemoney: $15,000
1
4/1
T: Adrian Coome
R: Marnu Potgieter (54)
4/1
Winning siblings: Heavenly Thunder,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
112017 MM National Weanling Sale
$1,500
Vendor: Tareena Bloodstock Tinonee NSW
Buyer: Mark Meldon
2
0.8
Traq (2)
10/1
T: Adrian Coome
R: Michael Murphy (58)
10/1
3g Hampton Court x Camomile (Octagonal (NZ))
3
1.8
8/11F
T: Ricky Vale
R: Ashley Butler (57.5)
8/11F
112018 Inglis Premier Yearling Sale
$95,000
Vendor: Hilldene Farm, Hilldene
Buyer: McKeever Bloodstock Ltd
4
4.2
15/1
T: F E Smith
R: Elyce Smith (54)
15/1
5
5.2
Shezome (10)
25/1
T: C Smith
R: Dan Mc Gillivray (54)
25/1
3f Eurozone x The Duchess (Get Square )
6
5.3
25/1
T: I P Prizeman
R: Adam Sewell (54)
25/1
7
5.6
40/1
T: J E McConachy
R: Beau Appo (57.5)
40/1
4m Written Tycoon x Annonay (Fastnet Rock )
8
5.9
11/2
T: Adrian Coome
R: N Day (56)
11/2
3f Domesday x Hot Doulton (Flying Spur )
9
11.4
80/1
T: Ms A Stephens
R: N Seymour (57)
80/1
3g Bagger Vance x Twist Contest (Danehill Dancer (IRE))
Race 5 - Wendy Mulry Travel Hcp (1200m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:08.89 (34.02)
Prizemoney: $15,000
1
Oswana (8)
7/2
T: Tom Smith
R: Elyce Smith (54)
7/2
3g Whittington x Watch My Lips (Royal Academy (USA))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
112019 MM Gold Coast March Yearling Sale
$20,000
Vendor: Grandview Peak Crossing Qld
Buyer: Colin Bell
2
2.0
9/2
T: Nick Walsh
R: N Seymour (55.5)
9/2
3f Tycoon Ruler x Princess Cinders (Outback Prince )
3
2.8
9/4F
T: Tom Smith
R: Ashley Butler (59.5)
9/4F
3g Red Dazzler x Bridal Suite (Piccolo (GB))
112019 MM Gold Coast March Yearling Sale
$20,000
Vendor: Eureka Stud Cambooya Qld
Buyer: Colin Bell
4
4.2
Amorem (4)
20/1
T: Adrian Coome
R: N Day (54.5)
20/1
3g Love Conquers All x Crimson Belle (Red Ransom (USA))
5
6.7
30/1
T: C Smith
R: Adam Sewell (54)
30/1
3f Real Saga x Performia (Rakti (GB))
6
9.5
15/1
T: J L O'Sing
R: Marnu Potgieter (54)
15/1
3f Golden Archer x Little Dazzler (Red Dazzler )
7
13.2
30/1
T: Tom Smith
R: Dan Mc Gillivray (54)
30/1
3f Real Saga x Anabarbie (Anabaa (USA))
8
13.3
5/2
T: J T Wigginton
R: Justin P Stanley (59.5)
5/2
3g Better Than Ready x Umajet (Jet Spur )
9
14.3
30/1
T: James Rundle
R: Beau Appo (54.5)
30/1
3g Excites x Rasheetah (Hula Chief (NZ))
Race 6 - Condon Noller Plate (C3) (1200m)
Class: Class 3 Track: Good(4) Time: 1:09.62 (34.37)
Prizemoney: $15,000
1
11/2
T: Nick Walsh
R: Marnu Potgieter (56)
11/2
5g Uncle Mo (USA) x Disco Dancer (Danehill Dancer (IRE))
Winning siblings: Warrumbungle,
This nick: 7 runners; 4 winners; 1 SW. Details
2
2.0
Dolci (10)
6/1
T: D W Gardiner
R: Elyce Smith (55.5)
6/1
112018 MM Gold Coast Yearling Sale
$140,000
Vendor: Widden Stud Widden Valley NSW
Buyer: Waller Racing/Mulcaster Bloodstock
3
3.5
9/1
T: Ross Shannon
R: Dakota Graham (57)
9/1
6g Bagger Vance x Sascha's Spirit (Top Echelon )
4
3.9
8/1
T: Ms M Hassam
R: Beau Appo (55.5)
8/1
7m Ready's Image (USA) x Miss Grand (USA) (Grand Slam (USA))
5
5.1
10/1
T: Chris Attard
R: Michael Murphy (57.5)
10/1
5g Lonhro x Imananabaa (Anabaa (USA))
6
5.3
Volum (4)
3/1F
T: P J Brennan
R: Ashley Butler (59)
3/1F
6g Stratum x Irish Nova (NZ) (O'Reilly (NZ))
7
5.5
100/1
T: Michael L Evans
R: N Seymour (59)
100/1
6g Delago Deluxe x Tuchuzy (Xaar (GB))
8
7.0
13/4
T: P J Fleming
R: Justin P Stanley (57)
13/4
5m Written Tycoon x Bellnoon (Bel Esprit )
9
7.8
100/1
T: J F Lewis
R: Adam Sewell (57.5)
100/1
5g Pierro x Southern Venture (NZ) (Zabeel (NZ))
10
8.3
100/1
T: D J Schultz
R: Dan Mc Gillivray (54)
100/1
11
9.8
11/1
T: L A Wright
R: N Day (57.5)
11/1
5g Red Element x Mystery Queen (Grand Lodge (USA))