Breednet Results

TABULAM - Saturday, November 9

Race 1 - The Casino Rsm Club (Bm45) (1720m)
Class: Benchmark 45 Track: Firm(1) Time: 1:49.54 (35.96)
Prizemoney: $8,000
1
2/1F
T: B Robinson
R: M Shimodaira (58.5)
2/1F
5g Snippetson x Sayetta (Rory's Jester )
2
1.5
2/1F
T: C J O'Reilly
R: Emily Atkinson (53)
2/1F
9g Bernardini (USA) x Zexzabeel (NZ) (Zabeel (NZ))
3
3.0
2/1F
T: Leon Cross
R: Ms J Worley (59.5)
2/1F
4
8.5
4/1
T: B Robinson
R: Brooke Stower (59)
4/1
5g Benfica x Aikido (More Than Ready (USA))
5
16.8
15/1
T: M F Hemmings
R: Jayden Barrie (53)
15/1
5g Americain (USA) x Koranovsky (Sunday Knight )
Race 2 - Armfield's L'stock T'port Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Firm(1) Time: 1:00.05 (37.90)
Prizemoney: $8,000
1
6/4
T: D D Schmidt
R: Emily Atkinson (54.5)
6/4
4g Knight Exemplar x Mercurial Miss (Belong To Me (USA))
2
1.8
6/1
T: P J Cunningham
R: Ms J Worley (56.5)
6/1
4m Mustaneer (USA) x Duckin' Daisies (King Of Danes )
3
2.3
4/1
T: R K Mahon
R: Brooke Stower (56.5)
4/1
6g Daunting Lad x Rorysdancingstar (Star Of Rory )
4
2.4
3/1
T: S Mesken
R: M Shimodaira (57.5)
3/1
4g Collate x Our Young Lass (Falvelon )
5
3.2
11/8F
T: S J Bennett
R: Ms B Hodder (59)
11/8F
4m Raheeb x Qualities (Honour And Glory (USA))
6
11.7
15/1
T: B Robinson
R: Olivia Pickering (54.5)
15/1
4m Tully Dane x Kell's Way (Success Express (USA))
Race 3 - The Lunatic Hotel Drake (C2) (1000m)
Class: Class 2 Track: Firm(1) Time: 0:59.62 (37.30)
Prizemoney: $8,000
1
7/4
T: R E Pilling
R: Olivia Pickering (57)
7/4
8g Bushranger (IRE) x Our Magic Choice (NZ) (Stravinsky (USA))
Winning siblings: Rogues Point,
2
0.1
4/1
T: P J Cunningham
R: Ms J Worley (57)
4/1
5g More Than Great x Duckin' Daisies (King Of Danes )
3
0.4
10/9F
T: Ben Hull
R: Brooke Stower (55)
10/9F
5m Your Song x False Light (Fantastic Light (USA))
4
2.2
4/1
T: M F Hemmings
R: Jayden Barrie (53)
4/1
5m Falvelon x Miss Vitality (Show A Heart )
5
6.6
6/1
T: S Mesken
R: Ms B Hodder (57)
6/1
5g Al Maher x In The Clover (Bureaucracy (NZ))
Race 4 - Yulgilbar Pastoral Tabulam Cup (1400m)
Class: Open Track: Firm(1) Time: 1:27.70 (38.22)
Prizemoney: $9,000
1
7/1
T: B Robinson
R: M Shimodaira (52.5)
7/1
5g Hillman x Prom Queen (Testa Rossa )
2
0.5
8/11F
T: S J Bennett
R: Ms B Hodder (57)
8/11F
6m Eavesdropper (USA) x Apple Candy (Rock Of Gibraltar (IRE))
3
0.7
9/1
T: R K Mahon
R: Brooke Stower (54)
9/1
10g Dylan Thomas (IRE) x Barcelona (NZ) (Desert Sun (GB))
4
2.4
7/4
T: B Robinson
R: Olivia Pickering (59)
7/4
8g I Am Invincible x General's Dynasty (General Nediym )
5
2.6
11/2
T: S Cumming
R: Emily Atkinson (53)
11/2
8m Red Element x Tudor Arcade (Archway (IRE))
Race 5 - Charcoal Inn & Bottle Shop Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Firm(1) Time: 1:29.93 (40.28)
Prizemoney: $8,000
1
4/7F
T: N F Creighton
R: Emily Atkinson (57)
4/7F
5g Lope De Vega (IRE) x Future Saint (USA) (Saint Ballado (CAN))
2
1.0
2/1
T: D D Schmidt
R: Brooke Stower (57)
2/1
4m Keep The Faith x My Option (Danerich )
3
4.0
5/2
T: S J Bennett
R: Ms B Hodder (57)
5/2
4m Eurozone x Quick Thinking (NZ) (Starcraft (NZ))
4
22.3
4/1
T: B Robinson
R: M Shimodaira (57.5)
4/1
5g Road To Rock x Elleraad (NZ) (King's Chapel )