Ascot
Race 1 Penang Turf Club Trophy (1000m)
2 - Alcina (9)
2f War Chant x Opera Seria
P H Jordan / Ms L Staples 7/1
3 - One Point Lady (11)
2f Demerit x Natural Thunder
S J Wolfe / S McGruddy 15/2
Race 2 Perak Turf Club Trophy (Bm64+) (1200m)
2 - Pearl Trade (2)
3f Trade Fair x Dare To Risk
A D Mathews / P Carbery 7/2
3 - Sunboss (7)
3c Sebring x Princeton Miss
T M Andrews / S O'Donnell 15/8
Race 3 Selangor Turf Club (Bm66+) (1400m)
2 - My Greek Boy (2)
5g Myboycharlie x Little Zeta
S J Wolfe / P Hall 14/1
3 - Sweet Ora (3)
4m Oratorio x Blondine
A G Durrant / Fiona Bell 9/2
Race 4 Tabtouch (Bm72+) (1500m)
2 - Proceedwithcaution (3)
7g Trade Fair x Kinchica
Geoff Van De Molen / S O'Donnell 12/1
3 - Western Temple (7)
4g Dream Ahead x Western Jewel
A G Durrant / Mollie Clark 13/8
Race 5 Singapore Turf Club (Bm66+) (1800m)
2 - Keeper's Son (9)
4g Scandal Keeper x Bella Pia
A H Mortimer / Mollie Clark 11/1
3 - Juicing Carrots (6)
5g Black Tom x Baroness Gabriella
Raquel Reid / C Staples 14/1
Race 6 Aust Chinese Times-Detonator (1800m)
2 - Woodsville (4)
9g Blackfriars x Yorkshire Rose
Brian Kersley / M Autier 11/1
3 - Dark Alert (1)
6g Testa Rossa x Storm Alert
J J Miller / P Harvey 9/1
Race 7 Agci (Bm72+) (1200m)
2 - The Celt (7)
4g Planet Five x Cintrice
Ms A King / C Johnston-Porter 14/1
3 - More Aces (3)
4g Zizou x London Road
J P Taylor / Andrew Castle 15/2
Race 8 Year Of The Dog (Rs1mw) (1200m)
2 - Megafactory (1)
6g Not A Single Doubt x Gala Evening
D R Pateman / Andrew Castle 25/1
3 - Jingtang (2)
5g Starcraft x Royale Faux Pas
Chris Gangemi / S McGruddy 7/2
Caulfield
Race 1 Mornington Cup Prelude (2000m)
2 - Almandin (1)
8g Monsun x Anatola
Liam Howley / D Oliver 7/2
3 - Golden Mane (8)
7g More Than Ready x True Blonde
D, B Hayes, T Dabernig / Jamie Kah 9/1
Race 2 Heritage Autumn Classic (1800m)
2 - Astoria (1)
3c Medaglia D'Oro x Segue
James Cummings / Damian Lane 5/2
3 - Mr So And So (3)
3g So You Think x Danesty
Anthony Freedman / M Zahra 4/1
Race 3 Ladbrokes Zeditave Stakes (1200m)
2 - Wild Heart (3)
3g Hinchinbrook x Wildly Entertained
M, W, J Hawkes / J Winks 8/1
3 - Streets Of Avalon (8)
3g Magnus x Kamuniak
S P Nichols / B Melham 40/1
Race 4 Ladbrokes Angus Armanasco Stks (1400m)
2 - Palazzo Vecchio (10)
3f Fastnet Rock x Palacio De Cristal
M G Price / Beau Mertens 9/1
3 - Miss Wahoo (4)
3f Master Of Design x Fish Dive
Tony McEvoy / Jamie Kah 6/1
Race 5 Premier Signs Mannerism Stakes (1400m)
2 - Samovare (7)
4m Savabeel x Sambar
D, B Hayes, T Dabernig / D Oliver 3/1
3 - Montoya's Secret (2)
4m High Chaparral x Divine Secret
L, T Corstens / L Currie 50/1
Race 6 Italktravel Futurity Stakes (1400m)
2 - Tosen Stardom (1)
7h Deep Impact x Admire Kirameki
D K Weir / Ben Allen 5/1
3 - Showtime (11)
3c Snitzel x Flidais
M, W, J Hawkes / D Dunn 6/1
Race 7 Ladbrokes Blue Diamond Stakes (1200m)
2 - Enbihaar (10)
2f Magnus x Charm's Honour
D, B Hayes, T Dabernig / C J Parish 20/1
3 - Oohood (16)
2f I Am Invincible x Bella Sunday
Tony McEvoy / L Currie 8/1
Race 8 Ladbrokes Oakleigh Plate (1100m)
2 - Snitty Kitty (8)
4m Snitzel x Lassiter's Cat
Henry Dwyer / Beau Mertens 8/1
3 - Hellbent (4)
5h I Am Invincible x Volkaspray
D K Weir / Ben Allen 15/1
Race 9 Peter Young (1800m)
2 - Single Gaze (9)
5m Not A Single Doubt x Redaluca's Gaze
N J Olive / Ms K O'Hara 9/2
3 - Hartnell (1)
7g Authorized x Debonnaire
James Cummings / Craig Williams 13/4
Hastings
Race 1 Sunrans Spa Mdn (1600m)
2 - Heart Of Fame (2)
4g Towkay x Castle Queen
Ms T Collis / A F Jones 30/1
3 - Cameo (5)
4m Chinese Dragon x Kahlo
Ms K Zimmerman / M R Du Plessis 15/4
Race 2 Kapiti Signs (Bm65) (1300m)
2 - Tavijazz (8)
6m Tavistock x Whistling Jazz
Ms C McDougal / C W Johnson 16/1
3 - Toms (3)
4g Towkay x Steel Stilettos
D, E Haworth / J Parkes 7/1
Race 3 Riverstone Cafe (Bm85) (1200m)
2 - Ballybay (1)
7g Sandtrap x Gee Baby
Ms K A Little / M R Du Plessis 14/1
3 - Scandalo (2)
5g Shocking x Grandissima
F P Campbell / Timothy Johnson 7/2
Race 4 Vets On Riverbank 3yo (1200m)
2 - Divine Power (1)
3f Power x Lazaan
K Gray / R J Myers 5/4
3 - Caesour's Dream (6)
3f Nicconi x Caesour's Promise
M Baker, A Forsman / M Cameron 9/2
Race 5 Raukawa Cup (Bm85) (2100m)
2 - Missy Moo (10)
5m Per Incanto x Royal Rhythm
F J Auret / R J Myers 8/1
3 - Hunta Pence (8)
5g No Excuse Needed x Vanitas
F P Campbell / C W Johnson 6/1
Race 6 Aquashield N.Z. St Leger Trial (2100m)
2 - Bizzwinkle (2)
4g Rip Van Winkle x Bizz
G J Old / A B Collett 12/1
3 - Eye's Wide Open (8)
4m Mastercraftsman x Larrinka
S A Sharrock / Timothy Johnson 50/1
Race 7 Haunui Farm Classic (1600m)
2 - Consensus (12)
6m Postponed x Kate Cross
S J McKee / A B Collett 14/1
3 - Travimyfriend (10)
5g Tavistock x Pineau
Ms R Frost / C W Johnson 30/1
Race 8 Gardner Homes (Bm65) (1600m)
2 - Rusty In Melbourne (10)
5m Road To Rock x Abit Rusty
J R Lynds / M Cameron 10/1
3 - Don Blanco (8)
4g Cape Blanco x Donelmi
Ms K Zimmerman / M R Du Plessis 9/1
Morphettville Parks
Race 1 2kw Bar & Restaurant Hcp (1000m)
2 - Dancer's Kin (2)
2g Ocean Park x Ennerdale
P Stokes / Ms E Finnegan 10/9
3 - Mashaheer (4)
2c Snitzel x Silla Regalis
D, B Hayes, T Dabernig / Fred W Kersley 9/4
Race 2 Palmer Hospitality Group Mdn (1000m)
2 - Exalted Lauretta (7)
3f Barely A Moment x Keetah's Lady
Grant Young / P Gatt 9/1
3 - Marina (3)
3g Ocean Park x Homeland Sheila
J E Hickmott / J Holder 11/1
Race 3 The New Morphett Arms Htl-Bm82 (2250m)
2 - Tunes (2)
9g Viscount x Tin Pan
Grant Young / Ms C Lindop 6/1
3 - Dance Of Heroes (1)
7g Danehill Dancer x Helena Molony
Grant Young / Raquel Clark 10/1
Race 4 Pimm's (Bm64) (1250m)
2 - Silent Ice (6)
5g Good Journey x Damaskan Ice
P Huserot / Ms C Lindop 8/1
3 - Babitzin (1)
7g Econsul x Kirka
S Burford / Justin Huxtable 12/1
Race 5 Peroni (Bm90) (1550m)
2 - Smart As You Think (6)
4m So You Think x Satirical Lady
John McArdle / J Holder 10/9
3 - Scratchy Lass (5)
6m U S Ranger x Seven Year Itch
J E Hickmott / Sairyn Fawke 10/1
Race 6 James Boag's Premium (Bm64) (1400m)
2 - Atlantica (10)
3f Barbados x Hot Senora
J D Smith / Raquel Clark 4/1
3 - El Desperado (2)
3g Rebel Raider x Roscrea Rose
Will Clarken / Jake Toeroek 3/1
Race 7 The Warradale Hotel (Bm82) (1250m)
2 - This Kid Rocks (4)
5g Super Kid x Princess Karen
Ms B O'Loughlin / J Holder 13/4
3 - Counter Spin (9)
7g Hard Spun x Counter Sue
L Macdonald, A Gluyas / Raquel Clark 10/1
Race 8 Metcalf Group (Sa) (Bm75) (1000m)
2 - Call Me Curtis (5)
5g Wanted x Kanpeki
C Curtis / Justin Huxtable 5/2
3 - Punt Club (4)
5g Equiano x Seven Year Itch
Pat Cannon / Fred W Kersley 11/4
Race 9 Highway Hotel After Party-Bm75 (1400m)
2 - Tycoon Sofie (13)
6m Written Tycoon x Twin Peak
Kirsten Mooney / J Potter 11/1
3 - Enki (14)
4g Danerich x Island Nymph
G V Richards / J Holder 15/4
3 - Lord Topper (1)
5g Hussonet x Princess Delight
Travis Doudle / Todd Pannell 7/1
Rosehill
Race 1 Tab Highway Hcp (C2) (1100m)
2 - She Knows (1)
3f Denman x Wintour
D A Williams / B Shinn 9/2
3 - Where's Pippa (11)
4m Master Harry x Not So Coy
R T Waters / J Ford 60/1
Race 2 #slipperstyle Hcp (1500m)
2 - Show A Star (1)
6g Excites x Tag Jeur
Bjorn Baker / Jean Van Overmeire 7/4
3 - Alward (2)
5g Aqlaam x Sharedah
C J Waller / L Magorrian 12/1
Race 3 Tab Silver Slipper Stakes (1100m)
2 - Estijaab (7)
2f Snitzel x Response
M, W, J Hawkes / B Avdulla 10/9
3 - Gongs (5)
2f Dawn Approach x Belcentra
James Cummings / G Schofield 7/1
Race 4 Spark Of Life Hcp (1100m)
2 - Marsupial (6)
3g Street Cry x Koala Bear
James Cummings / T Angland 9/2
3 - Za Zi Ba (11)
3f All Too Hard x Wiener
Brad Widdup / C Reith 9/1
Race 5 Vinery Stud Millie Fox Stakes (1300m)
2 - Girl Sunday (9)
5m Encosta De Lago x Pleasantsundaygirl
G A Ryan / Tim Clark 12/1
3 - Foxplay (2)
4m Foxwedge x Butters
C J Waller / J Bowman 4/1
Race 6 Parramatta Advertiser Cup (1900m)
2 - Supply And Demand (1)
5g Sebring x Demanding
G Waterhouse, A Bott / A Hyeronimus 9/4
3 - Liapari (7)
5g Nom Du Jeu x Tradewind
C J Waller / J Ford 12/1
Race 7 Hobartville Stakes (1400m)
2 - Pierata (4)
3c Pierro x November Flight
G D Hickman / C W Brown 7/2
3 - D'Argento (9)
3c So You Think x Fullazz
C J Waller / J Bowman 5/1
Race 8 Schweppes (Bm95) (1100m)
2 - Fickle Folly (10)
4m Nicconi x Pie 'n The Sky
Ms S Grills / C W Brown 5/2
3 - Royal Tudor (7)
5g Snippetson x Cute And Cuddly
R E Ollerton / C Reith 12/1
Race 9 Triple M Marquee (Bm89) (1350m)
2 - Up 'n' Rolling (10)
5g Castledale x Elianto
C J Waller / B Shinn 8/1
3 - Etymology (1)
5g New Approach x Weaver Of Words
James Cummings / C W Brown 30/1
Balranald
Race 1 Westway Baling Mdn Plate (1000m)
2 - Redente's Dream (4)
4m Redente x Scenic Girl
R J Mutimer / M Heagney 14/1
3 - Windcharm (2)
6g Bel Danoro x Halo Girl
C V Kelly / Brooke Sweeney 2/1
Race 2 R N Dick Gorman Memorial-Bm55 (1000m)
2 - Junior Mac (9)
6g Annenkov x Bisraami
C V Kelly / Lee Smith 8/1
3 - Gentleman Charlie (3)
6g Hard Spun x Suraya
P A Sweeney / M Heagney 5/1
Race 3 Australian Vintage Ltd (C1) (1200m)
2 - It's Chief (2)
4g Captain Gerrard x Condensation
Ms H Burns / Ms S Metcalfe 5/1
3 - C'mon Honey (5)
4m Easy Choice x Barrakee Lady
Keith Rawiller / Lee Smith 7/1
Race 4 B R & C Agents Mdn Hcp (1400m)
2 - Causing Chaos (1)
5g Congrats x Running Riot
William Barker / Megan Taylor 15/4
3 - Lucky Jimmy (4)
4g Jimmy Choux x Peggy O'Reilly
Nathan Hobson / Ms S Metcalfe 5/2
Race 5 Elders Balranald Cup (1400m)
2 - Tableaux (1)
8g Lonhro x Melodramas
R W Green / Josh Richards 7/2
3 - Corporate Takeover (5)
7g Mossman x Acquisition
A R Coffey / Brooke Sweeney 4/1
Race 6 Businesses Of Balranald (Bm55) (1750m)
2 - Swanhilde (3)
6g King Of Prussia x Lady St Leon
S Aldridge / M Heagney 5/2
3 - Xian's Pride (6)
6m Youthful Legs x Foundtrish
A Curtis / Megan Taylor 3/1
Condobolin
Race 1 Pic (C1) (1100m)
2 - Will She Appeal (3)
4m Wilful Default x Downrightappealing
Michael Plummer / Mr Michael Gray 5/2
3 - Run The Red (2)
6g Danzero x Red Ivory
G R Wright / Mr R Blewitt 1/1
Race 2 Pic Mdn (1000m)
2 - Lord Mij (1)
6g Lord Jim x Peschaniki
G R Wright / Mr R Blewitt 5/2
3 - Buster's Princess (4)
4m Strategic Maneuver x Tacker's Sister
R C Robb / Maddison Wright 13/8
Race 3 Trophy Hcp (1000m)
2 - Drummed Out (1)
5g Commands x Defrock
Peter Reynolds / Mr R Blewitt 2/1
3 - Mr De Niro (2)
4g Poet's Voice x Remotely
Michael Plummer / Mr Michael Gray 9/4
Race 4 Pic (C3) (1400m)
2 - Madison Gardens (1)
4g Master Harry x Melrose Gardens
R C Robb / Maddison Wright 4/5
3 - Blinkin Doubtful (5)
6m Aussie Rules x Doubtful Direction
Ms W Baker / Katie Spalding 12/1
Race 5 Condobolin Picnic Cup (1400m)
2 - Felicette (6)
6m Tale Of The Cat x Solar Antiquity
Connie Greig / M Wade 11/1
3 - Damysus (7)
8g Artie Schiller x Paliza
Ms D Prest / Mr Ashley Boyd 25/1
Race 6 Pic (C2) (1700m)
2 - Kooroora Miss (3)
6m Husson x Kooroora Blue
N Smart / Wesley Boyd 9/4
3 - Nipper's Destiny (6)
7g Power Of Destiny x Arena Miss
A W Prisk / M Wade 25/1
Fannie Bay
Race 1 Designer Kitchens Mdn (1300m)
2 - Fusaichi Eagle (7)
6m Delightful Choice x Scoops
Chris Pollard / Ms M Hagley 10/1
3 - Tempt (6)
3g Congrats x Mesmerize Me
C A Conron / J Lyon 11/2
Race 2 Sprout (Bm70) (1300m)
2 - Cherabin (1)
5g Husson Lightning x Miss Cherub
Chris Pollard / Ms M Hagley 13/2
3 - Dream Passenger (7)
5g Passenger x Dreamburg
Ms T Halter / Ms K Cross 100/1
Race 3 10 Darwin (Bm54) (1200m)
2 - Kaptan Apollo (2)
5g Kaphero x De Lovely Lady
G Clarke / Brendon Davis 9/10
3 - Merveille (11)
7g Magic Albert x Bluebird Hill
Leah Walling-Denton / S Ridler 16/1
Race 4 Darwin Rsl Hcp (58) (1000m)
2 - Celebrate (11)
4g Congrats x Arziki
Patrick Johnston / Juana Andreou 5/1
3 - Mavericks (1)
6g Northern Meteor x Noesis
Carl Spry / C Spry 9/1
Race 5 Mantra Hcp (70) (1600m)
2 - Rockmeartie (7)
4m Artie Schiller x Youcanrockme
Ms S Lawlor / B Huppatz 8/1
3 - Unsullied (10)
5g Shocking x Lodge Place
G Clarke / S Ridler 50/1
Goondiwindi
Race 1 (Bm55) (1400m)
2 - I Am Dynamic (1)
6g I Am Invincible x Dynamic Lass
Peter G Sinclair / P Hamblin 1/1
3 - Lake Argyle (2)
7g Nadeem x Miss Argyle
S Mesken / Joshua King 4/1
Race 2 Hcp (Cl B) (1200m)
2 - Nero D'Avola (2)
5g Pendragon x Reglisse
Campbell Roberts / P Hamblin 5/2
3 - Cool Stinger (8)
5g Roadhog x Armagnac
Nathan Sinclair / Ms M O'Brien 5/1
Race 3 Mdn Plate (1200m)
2 - All One Class (6)
5m Supreme Class x Woz One
B Robinson / S Bayliss 9/2
3 - Harry's Me Boy (2)
4g Myboycharlie x Stellar Lights
Norm Larkin / Taylor Williams 12/1
Race 4 Hcp (60) (1000m)
2 - Champagne Warrior (5)
6g Statue Of Liberty x Bit Of The Bubbly
Ms J Crompton / N Evans 4/1
3 - Deceitful Don (7)
9g Charge Forward x Solana Beach
Nathan Sinclair / Ms L McCoy 6/1
Race 5 Open Hcp (1000m)
2 - Music Scene (5)
5g Kaphero x Smytzer's Magic
David Reynolds / Ms L McCoy 7/1
3 - Starwood (3)
6g Red Dazzler x Ossie Cossie
John W Collins / Bridget Rooney 5/2
Goulburn
Race 1 Tab.Com.Au Country Mdn Hcp (1000m)
2 - Amelda (8)
3f Time Thief x Rubypeeptoes
D A Williams / Josh Adams 16/1
3 - One More Tipple (3)
3g Strategic Maneuver x Tap 'n' Tipple
Aaron Clarke / Aaron Sweeney 9/1
Race 2 Your Home Matters Hcp (C2) (1000m)
2 - Fraternater (7)
4m Jet Spur x Carlie Rose
N J Osborne / Carly Frater-Hill 9/1
3 - Stone Cold (5)
3g Alert x Yorked
Ms S Murray-Leslie / Mitchell Bell 11/1
Race 3 Antony & Edwards (Bm67) (1600m)
2 - Fun Tickets (3)
4g Snippetson x Malabar Rose
Matthew Dale / Nick Heywood 15/8
3 - My Friend Charlie (2)
4g Myboycharlie x Silent Song
Jean Dubois / G Buckley 3/1
Race 4 Twinstar Racing Mdn Plate (1600m)
2 - Love Waves (4)
3g Azamour x Leti
A, E Cummings / J Penza 20/1
3 - She's Demanding (7)
4m Sebring x Demanding
P, P Snowden / Josh Adams 5/4
Race 5 Goulpro Hcp (C1) (1400m)
2 - El Dorado Mine (1)
5g Medaglia D'Oro x El Nafis
Clare Cunningham / R Hutchings 15/4
3 - Tearaway Charlie (3)
4g Myboycharlie x Ibis
David Pfieffer / K Jennings 10/1
Race 6 Goulburn Signs (Bm60) (1300m)
2 - Inch Perfect (9)
4m Hinchinbrook x Chosen
Ms B Joseph, P A Jones / K Jennings 5/2
3 - Ready Set Sing (4)
7g Oratorio x Ready Made Family
Mark De Montfort / S Pollard 8/1
Race 7 Sera Ctry C'ships Qualifier-C5 (1400m)
2 - Pumpkin Pie (13)
4m Star Witness x Thanksgiving
D A Williams / B El-Issa 12/1
3 - Acquittal (11)
3g Nicconi x Familial
D A Williams / C Lever 15/1
Race 8 Njb Racing Mdn Hcp (1300m)
2 - The Promise (9)
3f Snitzel x Sunset Coast
John Thompson / J Penza 16/1
3 - Pellegrina (10)
3f Congrats x Pilgrim
John Thompson / B Spriggs 11/1
Gunnedah
Race 1 Hopefuel Gunnedah Cup 27/5 Mdn (1400m)
2 - Innately (2)
4m Dalghar x Lady Peony
B F Cavanough / Billy Cray 15/2
3 - Toorak Beauty (8)
3f Toorak Toff x Plans
G D Lunn / B Looker 9/4
Race 2 Have Wedding @ Riverside Mdn (1000m)
2 - Caliente D'Oro (4)
4m Medaglia D'Oro x Fuss Me Long Time
B F Cavanough / B Looker 5/4
3 - Platina (8)
3f Murtajill x Agnesar
M C Dobie / Joshua Oliver 9/2
Race 3 Mpc Earthmoving (Bm57) (1000m)
2 - Victare (1)
4g Bernardini x House Mouse
G D Lunn / K Dunbar 12/1
3 - Bite The Media (8)
7m Sharkbite x Rock The Media
D Wagstaff / R J Agnew 12/1
Race 4 Boggabri Rsl Boggabri Cup-Bm53 (2050m)
2 - Josie's Saga (7)
5m Real Saga x Judicious Girl
T G Payne / Joshua Oliver 8/1
3 - Supreme Goddess (1)
6m Supreme Class x Yemaya
Sally Torrens / Chelsea Ings 11/8
Race 5 Tab.Com.Au-Have A Quaddie (C1) (1200m)
2 - Coop 'n' Demp (11)
7m Enemy Of Average x Raid And Pillage
C P Thurston / J Pracey-Holmes 60/1
3 - Bryan's Babe (4)
3f I Am Invincible x Ay Dee Bee
R C Robb / Joshua Oliver 5/4
Race 6 Gunnedah Taxis & Cabs (Bm50) (1300m)
2 - Balantes (9)
5m Excites x Balancitta
Melissa Dennett / Clayton Gallagher 6/4
3 - Monday's Expert (5)
8g Dash For Cash x Les Lieux
T J Vidler / Joshua Oliver 11/2
Matamata
Race 1 Valachi Downs (Bm65) (1600m)
2 - Wafer (12)
5m Alamosa x Salada
M P Breslin / S C Spratt 11/1
3 - Soroc (13)
5g Roc De Cambes x La Sorriso
L W Somervell / M Vance 50/1
Race 2 Tonezone (Bm85) (1600m)
2 - Livin' On A Prayer (5)
4m Redwood x It's My Sin
W P Hillis / T Yanagida 5/4
3 - Scrutinize (6)
5g Savabeel x Legs
S Autridge, J Richards / S T Collett 9/1
Race 3 Westbury Waikato Hcp (1200m)
2 - Killarney (5)
5g O'Reilly x Irish Colleen
R A James / Jake Bayliss 8/1
3 - Endean Express (7)
5m Fast 'n' Famous x Precious Maree
I B Kennedy / S T Collett 25/1
Race 4 Reid & Harrison Ltd Slipper (1200m)
2 - Thomas Aquinas (5)
2c Jakkalberry x True Star
M Baker, A Forsman / J K Riddell 8/1
3 - Handsome Rebel (2)
2g Denman x London Rebel
S Autridge, J Richards / D S Johnson 8/1
Race 5 New World Matamata (Bm75) (1400m)
2 - Hay Tiger (9)
5g Tiger Prawn x Verry Fast
G J Old / B R Jones 16/1
3 - Danger Dee (14)
4g Saperavi x Fast Fame
J P McKay / S R Weatherley 40/1
Race 6 J Swap Matamata Breeders' Stks (1200m)
2 - She's A Thief (1)
2f Showcasing x Steal
M D Moroney / Jake Bayliss 2/1
3 - The Real Beel (4)
2f Savabeel x Ahna
S Autridge, J Richards / O P Bosson 6/1
Race 7 The Proisir 3yo (1400m)
2 - Pop Star Princess (10)
3f Makfi x Queen Of Pop
F P Cornege / L H Satherley 30/1
3 - Age Of Fire (1)
3c Fastnet Rock x Dragon's Tail
S Autridge, J Richards / O P Bosson 4/7
Race 8 Marks Ewen & Assoc. Kaimai Stk (2000m)
2 - Our King Sway (8)
7g Shinko King x Yendarra
G J Old / S T Collett 20/1
3 - Rangipo (3)
5g Stryker x Holloway
A W Pike / V A Colgan 7/2
Race 9 Mills Reef Winery (Bm75) (2000m)
2 - Infinite Joy (14)
5m Darci Brahma x Can't Commander
Ms C Cameron / S M McKay 9/1
3 - On Parole (12)
7m Keeper x Jennibegood
B J McKeagg / K H Marzuki 30/1
Nanango
Race 1 Wellcamp Fabrications Mdn (800m)
2 - Paradiski (6)
5m Astronomer Royal x Les Arcs
J M Judge / J Hoopert 5/2
3 - Stash The Silver (7)
4m Star Witness x Silver Stash
B J Hudson / Ms K Gates 9/1
Race 2 Bechlys Transport Hcp (Cl B) (800m)
2 - Good Gracious Mae (5)
5m Helter Skelter x Heritage Mae
Geoff Hardy / Ms K Gates 6/1
3 - Past Dark (2)
4m Arlington x Dark Past
Glenn Richardson / Hannah English 7/4
Race 3 Nanango Bookmakers Assoc-Bm50 (1200m)
2 - Benovsky (6)
4g New Approach x Slovakia
S, A Barling / Hannah English 8/1
3 - Hariir (5)
6m Old Deuteronomy x Jood
G R Schwenke / Ms C Eaton 2/1
Race 4 Heritage Nanango Hcp (1200m)
2 - Snuggle Pot (5)
5m Denman x Dollar D'Amour
Brenton Andrew / Ms B Derbyshire 7/4
3 - Murranji (4)
6g I Am Invincible x Frantoio
Glenn Richardson / Hannah English 2/1
Race 5 Ken Mills Toyota (Bm60) (1570m)
2 - You Can't Be (4)
6g Nadeem x Sirius Miss
Bevan Johnson / Hannah Phillips 13/2
3 - Marlahn (5)
5g Daichi No x Flute Fairy
G R Schwenke / Ms C Eaton 5/2
Roma
Race 1 Mdn Plate (1000m)
2 - Sea Praise (9)
3f Congrats x China Seas
Ben Waldron / N Fazackerley 9/4
3 - Elegant Miss (6)
4m Monashee Mountain x Mistress Dane
B L Fitzgerald / Dakota Graham 4/1
Race 2 (Bm60) (1000m)
2 - Christmas Cheer (3)
5g Conatus x Fuwa
Bevan Johnson / R Faehr 11/8
3 - Reverse Logic (2)
5g Old Deuteronomy x Ambrosine
Ben Waldron / N Fazackerley 11/4
Race 3 Hcp (Cl B) (1000m)
2 - Sneaky Sniper (2)
5g Beepee x Kanche Blu
Norma King / Shannyn Barlow 4/1
3 - Arctic Circle (6)
3f Testa Rossa x Polar
Ben Waldron / N Fazackerley 6/4
Race 4 Open Plate (1000m)
2 - Repo Zest (4)
7g Reaan x Pommery Princess
W P Baker / Madeleine Wishart 5/1
3 - Thin Disguise (6)
5g Magic Albert x Not So Subtle
Bevan Johnson / Adin Thompson 4/1
Race 5 (Bm50) (1200m)
2 - Wonderful Wally (5)
6g Wonderful World x Happy Laughing
C Smith / S Sheargold 3/1
3 - High Call (2)
7g Holy Roman Emperor x Forever
Bevan Johnson / Adin Thompson 4/1
Toowoomba
Race 1 Gc Event Hire Hcp (C1) (1210m)
2 - River Fire (2)
4g Shrapnel x Hot Show
L J Hatch / Baylee Nothdurft 2/1
3 - Northern Revenge (5)
5m Ad Valorem x Sweeper
B C Baker / N Tomizawa 11/1
Race 2 Ubet Mdn Plate (1050m)
2 - De Losko (6)
3g Terango x Rustic Rossa
C Smith / R Goltz 30/1
3 - Big Dan The Man (1)
4g Tycoon Ruler x Danni Sharleen
Michael Frappell / N Tomizawa 15/4
Race 3 Potter Boutique Hotel (Bm65) (1050m)
2 - Exceedingly Kool (7)
5g Exceedingly Good x Peppen Bay
M G Arnold / T Banks 6/1
3 - Dream Of Ascot (4)
4m Exceedingly Good x Satisfaction
K R Kemp / Nicholas Keal 3/1
Race 4 Create Financial Solutions Mdn (1050m)
2 - Mishani Roman (1)
2c Jet Spur x Mishani Shiva
Ben Currie / N Tomizawa 7/2
3 - Wicked Ways (2)
2g Wicked Style x Camphor
L F Birchley / K Yoshida 15/2
Race 5 Platinum Hair Toowoomba Hcp-C2 (1625m)
2 - Dazzle Em Sid (1)
4g Sidereus x Dazzling Beauty
M A Kropp / R M Goldsbury 7/2
3 - Herrschaft (4)
6g Court Command x Stellabella
G A Betros / Ms S Bogenhuber 7/2
Race 6 Blooming Gorgeous (Bm75) (1210m)
2 - Brave Dazzler (2)
6g Red Dazzler x Brave Bride
K R Kemp / Sally Sweeney 3/1
3 - Rhiatenn Road (3)
9m Conatus x Road Block
K R Kemp / N Tomizawa 10/1
Race 7 Murdoch Lawyers (Bm58) (2000m)
2 - Skylight (3)
4m Red Dazzler x Hanawi
R W Stephenson / K Yoshida 13/8
3 - Studly Rooster (2)
5g Casino Prince x Velvet Angel
Jennifer Fraser / Emma Ljung 9/2
Woolamai
Race 1 Mdn Plate (1708m)
2 - Endofcash (7)
3f Aucash x Red Hot City
M E Templeton / Mr L Taylor 5/2
3 - Erodude (2)
5g Ladoni x Erotunda
Ms D Nardino / Toby Lake 7/2
Race 2 Rst Trophy (1) (1008m)
2 - Bemarydan (2)
10g Happy Giggle x Dream Till Dawn
T Kilgower / Toby Lake 14/1
3 - That's All Zariz (9)
6g Zariz x Miss Ebony
Ms K Hill / Sophie Logan 11/1
Race 3 Maiden Plate (1008m)
2 - Show Bella (9)
5m Bel Esprit x Show Dana
J F Rattle / Sophie Logan 2/1
3 - Hawksmoor (7)
3c Smart Missile x Kawanishi
Ms D Clover / Mr L Taylor 11/1
Race 4 Trophy Hcp (1008m)
2 - Frankincense (1)
5g Makfi x Scent Of Joy
R J Stephens / Caitlin King 5/2
3 - Shanghai Rooster (9)
9g Al Maher x Miss Tinkerbell
R C Manning / Mr M Corbisiero 20/1
Race 5 Trophy Hcp (2008m)
2 - Mr Gogarty (2)
7g Red Ransom x Blaze Em
R J Caldwell / Ms M Morris 6/4
3 - Tangara (1)
8g Speed 'n' Power x Let's Dance On
E V Musgrove / Mr L Taylor 12/1
Race 6 Rst Trophy (3) (1608m)
2 - Firespark (11)
6g Testafiable x Shartan
M T Binney / Ms D Walker 7/1
3 - Three Handles (8)
6g Valixir x Silver Vein
Ms R Waymouth / Caitlin King 14/1
Yarra Glen
Race 1 De Bortoli Mdn Plate (1514m)
2 - Miss Lillian (7)
3f Toorak Toff x Mega Achiever
M W Young / Ryan Maloney 9/2
3 - Double The Magic (2)
3f Magic Albert x She's Double Gold
D K Weir / John Allen 9/2
Race 2 Zonzo Estate Mdn Plate (1209m)
2 - Preemptive (3)
4g Stryker x Tarn Princess
Paul, Tracey Templeton / M Aitken 9/2
3 - Pritchett (12)
4g Artie Schiller x Gilgandra
M, L Cerchi / J Baldock 9/2
Race 3 The Dom Prowse Pre-Nuptial Mdn (1209m)
2 - Phenomenal Spirit (11)
4g Phenomenons x Spiritoftheriver
G M Carson / Jessica Eaton 100/1
3 - Future Road (9)
3f Charge Forward x Cinquante Cinq
Andrew Noblet / Michael Poy 7/2
Race 4 Greensborough Rsl Mdn Plate (1009m)
2 - Integrated (1)
4g Lonhro x Merge
Logan McGill / Clayton Douglas 14/1
3 - Annanicolesnitz (5)
3f Snitzel x Maneater
John McArdle / Thomas Stockdale 11/1
Race 5 Direct Connect Hcp (58) (1009m)
2 - Waterford Sound (5)
7m Kaphero x Questamatic
Rod Grantley / Jarrod Fry 5/1
3 - Jack Henry (11)
6g Good Journey x Cashkalani
P A Banks / C A Robertson 7/1
Race 6 United Petroleum (Bm64) (1968m)
2 - Apocalypto (11)
6g Domesday x Falvette
Matthew Brown / Ms J Payne 60/1
3 - Aurora Miss (5)
7m Astronomer Royal x Pago Miss
Logan McGill / Clayton Douglas 9/2
Race 7 Bet365 Hcp (58) (1209m)
2 - Saxophone (5)
4g Lonhro x Seeking Susan
M W Young / John Allen 11/4
3 - Smooth Hustler (6)
4g Written Tycoon x Sweet Integrity
B J McCarthy / Ethan Brown 12/1
Race 8 Yarra Valley Cup 18 March (58) (1514m)
2 - Belcielo (11)
7g Bel Esprit x Sera Cielo
M C Watts / Jarrod Fry 30/1
3 - Gondoliera (9)
5m Host x Unbridled Secret
Nick Smart / John Allen 9/10
Past Results: