Breednet Results

IPSWICH - Friday, November 25

Race 1 - The Division 4 Dash Mdn Plate (800m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:45.42 (32.01)
Prizemoney: $14,000
1
2/1
T: Chris Munce
R: J Byrne (54)
2/1
3f Exceed And Excel x Red Fever (Red Ransom (USA))
2
3.3
Cougar (9)
9/10F
T: S W Kendrick
R: Adam Sewell (51.5)
9/10F
3f More Than Ready (USA) x Limerock Lass (Rock Of Gibraltar (IRE))
3
5.1
40/1
T: H R Richardson
R: Tiffani Brooker (54)
40/1
3f Sequalo x Feel The Moment (Gilded Time (USA))
4
6.0
8/1
T: M A Palmer
R: Brooke Ainsworth (56)
8/1
5
6.2
Deus (4)
13/2
T: John Thomas
R: R Fradd (57.5)
13/2
4g Written Tycoon x Danari (Danehill (USA))
6
7.0
10/1
T: P J Evans
R: Ms T Harrison (57.5)
10/1
7
7.5
7/1
T: Geoff Hardy
R: Ms L G Cheshire (55.5)
7/1
4m Helter Skelter x Heritage Mae (Noble Yeats )
8
7.9
66/1
T: B P Park
R: K Yoshida (57.5)
66/1
4g Hotel Grand x Yocalkey (Naturalism (NZ))
9
13.9
66/1
T: J R Curtain
R: Ms B Derbyshire (57.5)
66/1
4g Freeze x Belonte (Filante (NZ))
10
14.1
66/1
T: B Robinson
R: Ms A Badger (54)
66/1
3f All American x Miss Epiphany (Untouchable )
11
15.9
50/1
T: Ms K Monckton
R: Alannah Fancourt (55.5)
50/1
Race 2 - Wiseman Accountants Mdn Hcp (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:11.27 (34.87)
Prizemoney: $14,000
1
7/1
T: Brenton Andrew
R: Ms B Derbyshire (55)
7/1
4g Sebring x Electrical (Redoute's Choice )
2
0.4
4/5F
T: Darlene Duryea
R: L R Dittman (58.5)
4/5F
3
2.4
11/1
T: Kenneth Deacon
R: Brooke Ainsworth (56.5)
11/1
4g Lope De Vega (IRE) x Miss Angelina (Bianconi (USA))
4
2.9
7/1
T: L M Clarke
R: J Byrne (55.5)
7/1
4m Churchill Downs x Daltrim (Quest For Fame (GB))
5
4.7
25/1
T: S D Burns
R: Ms R Williams (52.5)
25/1
4g Longhorn x Almost Tango (Immovable Option (IRE))
6
6.5
Redreka (13)
30/1
T: J R Curtain
R: A Spinks (54)
30/1
7m Red Dazzler x Eternal Ruler (King Of Kings (IRE))
7
7.0
13/2
T: Mark Renehan
R: Tiffani Brooker (54)
13/2
5m Real Saga x Thirtysixred (Palace Music (USA))
8
7.3
15/1
T: P Duff
R: Ms B Panya (51)
15/1
4g Jet Spur x Thumpa Girl (Groucho )
9
13.5
14/1
T: D J Duryea
R: K Yoshida (54)
14/1
4m Turffontein x Maharani (Dalmacia (NZ))
10
13.6
20/1
T: M G Nolan
R: Ms S Bogenhuber (54)
20/1
4m Rothesay x Rosaria (Rory's Jester )
Race 3 - Ipswich Warriors Softball Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:11.15 (34.90)
Prizemoney: $14,000
1
Zamex (6)
5/1
T: M J Dunn
R: J Lloyd (58.5)
5/1
3c Cheval De Troy (NZ) x Extravagant (Telesto (NZ))
Winning siblings: Legal Fee,
2
0.5
15/4
T: T J Gollan
R: Alannah Fancourt (56.5)
15/4
3f Rothesay x Chabeli (Iglesia )
3
0.6
6/1
T: Bruce Hill
R: R Fradd (58)
6/1
3r Written Tycoon x Take Your Mark (Flying Spur )
4
2.6
6/1
T: J P Wallace
R: Noriyuki Masuda (57)
6/1
3g Jet Spur x Magooey (Hidden Dragon )
5
4.1
100/1
T: M G Nolan
R: Ms S Bogenhuber (57)
100/1
3c Publishing x Lurking Lilli (Charge Forward )
6
4.9
20/1
T: G Heinrich and B Rodgers
R: G Colless (56.5)
20/1
3f Choisir x Tapanappa (Giant's Causeway (USA))
7
6.2
2/1F
T: Ms H Page
R: Brooke Ainsworth (57.5)
2/1F
3g Jet Spur x Power De Coops (Canadian Silver (CAN))
8
6.3
150/1
T: B Robinson
R: Ms A Badger (54)
150/1
3f Written Tycoon x Disputed Bid (Show A Heart )
9
6.6
100/1
T: B P Park
R: K Yoshida (57.5)
100/1
3g Publishing x Hay Annie (Hayil (USA))
10
9.1
20/1
T: L D Kelly
R: J Byrne (56)
20/1
3f Jet Spur x Dubai Gal (Dubai Destination (USA))
11
28.6
5/1
T: B K Wakefield
R: R Plumb (56.5)
5/1
3f Red Element x Garden Of Eden (Blackfriars )
Race 4 - Tigers Softball 65th Anniv.-C1 (1350m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:19.72 (35.10)
Prizemoney: $14,000
1
13/4
T: B and D Guy
R: P Hammersley (56.5)
13/4
3g Bradbury's Luck x Malela (NZ) (Danske (NZ))
Winning siblings: Maddy's Girl,
2
0.8
10/1
T: Ms K Loy
R: J L Taylor (56.5)
10/1
3g Tickets x Corelli Miss (General Nediym )
3
1.0
Landed (9)
25/1
T: P R Overell
R: Beau Appo (54.5)
25/1
3g Red Dazzler x Bridal Gift (Semipalatinsk (USA))
4
1.1
5/2F
T: Darlene Duryea
R: Brooke Ainsworth (54.5)
5/2F
4m Dr Green (NZ) x Glorietta (Medecis (GB))
5
1.3
50/1
T: Ms K Monckton
R: Alannah Fancourt (54)
50/1
6m Murtajill x Tie Me Up (Royal Academy (USA))
6
3.3
5/2
T: Chris Munce
R: R Fradd (57.5)
5/2
4g Publishing x Dodgette (Dodge )
7
7.1
7/2
T: R L Heathcote
R: J Lloyd (57.5)
7/2
5g Darci Brahma (NZ) x Lycsis (Final Card )
8
7.6
100/1
T: B Robinson
R: J Hoopert (54)
100/1
7m Keep The Faith x La Baronne (USA) (Falstaff (USA))
9
14.9
60/1
T: Darlene Duryea
R: Brendon Newport (54)
60/1
5m Myboycharlie (IRE) x Savanna La Mar (NZ) (Stravinsky (USA))
10
17.4
20/1
T: R Drysdale
R: Joshua Oliver (58.5)
20/1
5g Red Element x Buxom Babe (Octagonal (NZ))
Race 5 - E Hertrick Oam Cannonball-Bm75 (800m)
Class: Benchmark 75 Track: Good(3) Time: 0:44.86 (31.84)
Prizemoney: $15,000
1
4/1
T: K R Kemp
R: Ms T Harrison (54)
4/1
Winning siblings: Zarfastar, Zou Der Zee,
2
1.5
8/1
T: Gregory Cornish
R: Brooke Ainsworth (53)
8/1
7g Sequalo x Pleasure Seeker (Nine Carat (USA))
3
1.7
7/2
T: Gregory Cornish
R: Jag Guthmann-Chester (54)
7/2
4
2.5
7/1
T: M G Nolan
R: Ms S Bogenhuber (58.5)
7/1
6h Dylan Thomas (IRE) x Irish Echo (Giant's Causeway (USA))
5
4.5
3/1F
T: T J Sears
R: N Tomizawa (57)
3/1F
4g Tycoon Ruler x Meg's Ace (Buck's Pride )
6
4.7
11/1
T: Ms T Cotsiopoulos
R: A Spinks (54)
11/1
7
5.2
7/1
T: Ms L Stratton
R: Geoffrey Goold (59.5)
7/1
8g Ad Valorem (USA) x Girona (Giant's Causeway (USA))
8
5.6
Hizou (11)
25/1
T: Patrick Sexton
R: Ms B Panya (51)
25/1
6g Zizou x Hello (Filante (NZ))
9
6.1
20/1
T: P M Kalinowski
R: T Banks (54)
20/1
10
12.6
30/1
T: B Robinson
R: J Hoopert (54)
30/1
7g Easy Rocking x Starry Starry Nite (Ascot Knight (CAN))
Race 6 - Broadbeach Tavern Classic (C2) (1680m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 1:42.19 (35.11)
Prizemoney: $14,000
1
6/1
T: B K Wakefield
R: A Spinks (55.5)
6/1
5g Elvstroem x Miss Fireball (Rory's Jester )
Winning siblings: Prince Fireball, Tispura Tonite,
2
0.1
Hefner (4)
5/2F
T: Peter Williams
R: C Small (57)
5/2F
6g Not A Single Doubt x Golden Girl (Woodman (USA))
3
0.5
5/1
T: R J Hilton
R: J L Taylor (55)
5/1
5g Back The Crown x Truthful (Fantastic Light (USA))
4
1.0
Watched (14)
12/1
T: B and D Guy
R: J Byrne (54)
12/1
4m Teofilo (IRE) x Sagre (Clang )
5
1.2
6/1
T: Nicky Harrison
R: R Fradd (55.5)
6/1
5m O'Lonhro x Penmorfa (IRE) (Pennekamp (USA))
6
3.0
13/2
T: R G Lipp
R: Ms T Harrison (55.5)
13/2
4g Ferocity x Jellicoe (Langfuhr (CAN))
7
6.3
4/1
T: Michael Costa
R: Daniel Griffin (57.5)
4/1
3g Stratum x El Ashb (IRE) (Fasliyev (USA))
8
8.1
16/1
T: Malcolm Andrews
R: Brooke Ainsworth (52.5)
16/1
6m Host (CHI) x Vitamins (Tierce )
9
8.6
7/1
T: B and D Guy
R: P Hammersley (55.5)
7/1
3g Sidereus x Jacqui Em (Piccolo (GB))
10
10.6
100/1
T: J E Cairns
R: Brendon Newport (54)
100/1
Race 7 - Ipswich Lube Check Hcp (65) (1200m)
Class: Restricted 65 Track: Good(3) Time: 1:09.32 (34.14)
Prizemoney: $14,000
1
2/1F
T: T J Gollan
R: R Fradd (57)
2/1F
Winning siblings: Money In My Pocket,
2
1.8
4/1
T: Brenton Andrew
R: Ms B Derbyshire (59)
4/1
6g Statue Of Liberty (USA) x Gaiety (Flying Spur )
3
4.6
20/1
T: K R Kemp
R: J Lloyd (58.5)
20/1
6g Hidden Dragon x Just Music (Piccolo (GB))
4
5.6
7/1
T: R J Hilton
R: J L Taylor (55.5)
7/1
6m Casino Prince x Shine Bridge (ARG) (Westbridge (USA))
5
6.0
20/1
T: Patrick Sexton
R: Ms B Panya (55.5)
20/1
6g Real Saga x Beesem (Strategic )
6
6.2
12/1
T: W P Nugent
R: Ms R Williams (57)
12/1
7g Seul Amour (NZ) x Reddy To Dream (Redding (NZ))
7
6.3
25/1
T: Diane Murphy
R: Jag Guthmann-Chester (56.5)
25/1
6g All Bar One x Fiery Sunset (Thunder Gulch (USA))
8
9.3
8/1
T: G Heinrich and B Rodgers
R: G Colless (59)
8/1
4g All Bar One x Line Of Credit (Loup Sauvage (USA))
9
9.4
16/1
T: E J Hayes
R: Ms T Harrison (58)
16/1
7g Immovable Option (IRE) x Ausbred Kite (Lacryma Cristi (IRE))
10
9.5
20/1
T: J A Hanna
R: Beau Appo (57.5)
20/1
11
10.8
5/1
T: S W Kendrick
R: J Byrne (58)
5/1
4g Hidden Dragon x Fantastic Flo Jo (Fantastic Light (USA))
12
17.8
30/1
T: Philip Kimmet
R: Richard Rhodes (54)
30/1
6g Bel Esprit x Siphon (Lonhro )