Breednet Results

IPSWICH - Saturday, January 6

Race 1 - Sky Racing (Bm70) (1350m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 1:21.32 (34.94)
Prizemoney: $16,000
1
8/15F
T: R L Heathcote
R: Jackson Murphy (56)
8/15F
3g Drumbeats x Chenar (Just Awesome )
2
0.4
6/1
T: Ms K Doughty
R: Ms R Palmer (57)
6/1
3f Jet Spur x Eminence Grise (Sea Road )
3
3.7
9/2
T: G R Schwenke
R: Baylee Nothdurft (53.5)
9/2
3f Al Samer x Xaaroon (Xaar (GB))
4
6.9
15/2
T: Shane Sigvart
R: S Galloway (56.5)
15/2
5
9.4
15/1
T: T J Sears
R: Ms S Bogenhuber (55.5)
15/1
3g Real Saga x Gran Torino (Shovhog )
Race 2 - Schweppes Mdn (1350m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:21.57 (36.30)
Prizemoney: $14,000
1
5/2
T: Darlene Duryea
R: Luke Tarrant (57.5)
5/2
3g Dalakhani (IRE) x Ponte Piccolo (NZ) (Volksraad (GB))
Winning siblings: Able Friend,
2
0.1
30/1
T: Kenneth Deacon
R: Brooke Ainsworth (55.5)
30/1
7g Get Square x Chinese Wall (Private Agenda )
3
0.2
13/2
T: D J Duryea
R: L R Dittman (55.5)
13/2
5g Bernardini (USA) x Percussive (Encosta De Lago )
4
1.4
Quiero (1)
11/8F
T: T J Sears
R: N Tomizawa (59)
11/8F
4g Monashee Mountain (USA) x Melinda (Quest For Fame (GB))
5
5.2
13/4
T: K J Jones
R: Jackson Murphy (51.5)
13/4
5g Teranaba x Love Charm (Falbrav (IRE))
6
5.9
25/1
T: P Sutton
R: Ms R Palmer (57)
25/1
4g Medaglia D'Oro (USA) x Blue Lotus (Redoute's Choice )
Race 3 - Channel 7 Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:11.59 (34.74)
Prizemoney: $16,000
1
16/1
T: P A Nolan Jnr
R: K Yoshida (54)
16/1
Winning siblings: Chilli Con Carne,
2
1.3
8/1
T: S W Kendrick
R: M Hellyer (57.5)
8/1
4m Dubleo (USA) x Miss Rooney (Octagonal (NZ))
3
2.1
4/1
T: W K Sutton
R: S Galloway (55)
4/1
5m Bon Hoffa x Lyzealous (Strategic )
4
2.2
6/1
T: S J Morrisey
R: Shannon Doyle (57.5)
6/1
4m Mastercraftsman (IRE) x British Dame (NZ) (Black Minnaloushe (USA))
5
3.1
11/4F
T: Chris Anderson
R: Jackson Murphy (53)
11/4F
3f Rothesay x Miraposa (Canny Lad )
6
3.3
13/2
T: Ben Currie
R: Beau Appo (58)
13/2
4m Real Saga x Jomar Star (Johannesburg (USA))
7
4.5
8/1
T: Daniel Bowen
R: N Day (55.5)
8/1
4m Pluck (USA) x Obsessed With Ella (Honours List (IRE))
8
6.5
11/2
T: M J Lakey
R: G Colless (57.5)
11/2
4m Show A Heart x March Rose (Mossman )
Race 4 - Sirromet Mdn (1350m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:21.93 (37.39)
Prizemoney: $14,000
1
11/4
T: S J Morrisey
R: Anthony Allen (56.5)
11/4
4m Not A Single Doubt x Sienna (Octagonal (NZ))
Winning siblings: Dad's Blaze, Geological,
2
1.8
2/1F
T: S J Morrisey
R: Shannon Doyle (58)
2/1F
3
3.1
14/1
T: L J Hatch
R: Baylee Nothdurft (55)
14/1
3f Red Element x Dorothy (Al Maher )
4
3.2
14/1
T: Chris Munce
R: L R Dittman (56.5)
14/1
3f Poet's Voice (GB) x Beg (Iglesia )
5
6.1
25/1
T: Chris Anderson
R: Jackson Murphy (54)
25/1
3f Bullet Train (GB) x She Likes To Party (Quest For Fame (GB))
6
6.5
3/1
T: L H Wheeler
R: M Hellyer (57.5)
3/1
3f Uncle Mo (USA) x Fierce Rival (Tiger Hill (IRE))
7
6.6
60/1
T: Paul Nipperess
R: Ms L G Cheshire (54)
60/1
4m Alert (ARG) x Select Bay (NZ) (Imperial Seal (GB))
8
8.1
50/1
T: B Robinson
R: Ms A Badger (54)
50/1
5m Power Of Destiny x Hot Frock (Intergaze )
9
15.6
30/1
T: Joe Gleeson
R: N Tomizawa (56)
30/1
10
20.1
20/1
T: B and D Guy
R: J P Morris (57.5)
20/1
3f Nicconi x Silent Harmony (Zenno Rob Roy (JPN))
11
31.1
25/1
T: A P Williamson
R: N Day (56)
25/1
3f Mosayter (USA) x Pocket Pair (Flying Spur )
Race 5 - Ray White Ipswich Plate (C3) (1666m)
Class: Class 3 Track: Good(4) Time: 1:41.71 (35.15)
Prizemoney: $16,000
1
9/2
T: Ms H Page
R: M Hellyer (57)
9/2
4m Rothesay x So In Need (Nediym (IRE))
2
4.3
3/1F
T: R A Campbell
R: Jackson Murphy (56)
3/1F
4g Dylan Thomas (IRE) x Cornersoff (Octagonal (NZ))
3
4.6
13/4
T: I A Livingstone
R: S Galloway (57)
13/4
5m Onemorenomore x Lady Hepburn (NZ) (More Than Ready (USA))
4
7.3
Indelo (3)
10/1
T: Edward Jonson
R: Baylee Nothdurft (57.5)
10/1
6g Niello x Indi (Honours List (IRE))
5
7.5
15/2
T: Bruce Hill
R: R Plumb (57)
15/2
6
8.5
Davor (2)
50/1
T: Bruce Hill
R: Matthew Palmer (59)
50/1
5g Bernardini (USA) x Doojah (Danewin )
7
12.5
9/1
T: Darlene Duryea
R: Luke Tarrant (59)
9/1
6g Iffraaj (GB) x Snowdonia (GB) (Peintre Celebre (USA))
8
12.8
15/2
T: B C Baker
R: N Tomizawa (56)
15/2
5g Tycoon Ruler x Katuki (Native Kingdom )
9
13.5
80/1
T: B Robinson
R: Adam Spinks (53.5)
80/1
10
13.7
16/1
T: Chris Anderson
R: Anthony Allen (55.5)
16/1
5m Husson (ARG) x Katisam (Lonhro )
11
14.7
150/1
T: B Robinson
R: Ms A Badger (54)
150/1
6m Red Element x Little Cloud (Umatilla (NZ))
12
14.9
100/1
T: B Robinson
R: Ms R Palmer (56)
100/1
4g Pendragon (NZ) x Authoress (GB) (Singspiel (IRE))
Race 6 - XXXX Plate (C6) (1100m)
Class: Class 6 Track: Good(4) Time: 1:03.48 (34.44)
Prizemoney: $16,000
1
12/1
T: T J Sears
R: M Hellyer (57.5)
12/1
5g Gonski x Elite Vision (Our Maizcay )
Winning siblings: Elkalato, The Last Charge, Top Sight,
2
1.3
7/2F
T: Desleigh Forster
R: S Galloway (57.5)
7/2F
4g Snippetson x Countess Dehere (Dehere (USA))
3
1.4
6/1
T: R G Lipp
R: Jackson Murphy (56)
6/1
5g Real Saga x Seconde (Sequalo )
4
4.3
5/1
T: A Ross and T Sweeney
R: N Day (55.5)
5/1
5m Casino Prince x Ausmaid (Elusive Quality (USA))
5
5.6
15/4
T: S W Kendrick
R: Luke Tarrant (54)
15/4
5m Nicconi x Presley Purple (Elvstroem )
6
10.1
4/1
T: M Ellerton and S Zahra
R: R Wiggins (56)
4/1
7g Dane Shadow x Kiss Me Sophie (Strategic )
7
10.6
13/2
T: R L Heathcote
R: R Plumb (57.5)
13/2
5g Red Element x Jomar Star (Johannesburg (USA))
8
10.9
Corder (9)
150/1
T: B Robinson
R: Adam Spinks (52.5)
150/1
6g Zizou x Pinoshea (NZ) (Pins )
9
11.1
80/1
T: Faye Hall
R: R M Goldsbury (52.5)
80/1
5m Dubleo (USA) x Homegrown (Snippets )
Race 7 - City Of Ipswich Plate (C2) (1350m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:20.38 (36.47)
Prizemoney: $16,000
1
6/1
T: Darlene Duryea
R: Luke Tarrant (59)
6/1
Winning siblings: Friendly Music, The Enemy Within,
2
0.4
11/4
T: L D Kelly
R: R Plumb (57.5)
11/4
3g Hinchinbrook x Carlton Ace (Bianconi (USA))
3
3.7
60/1
T: P M Kalinowski
R: Ms L G Cheshire (57)
60/1
5m Dane Supreme x Hello Darl (Metal Precieux (IRE))
4
3.9
100/1
T: Lincoln Shayler
R: Melissa Cox (57)
100/1
5m Murtajill x Brief Me (Legal Opinion )
5
6.7
1/1F
T: L F Birchley
R: L R Dittman (57.5)
1/1F
3g Myboycharlie (IRE) x Ellielaura (Hussonet (USA))
6
8.7
14/1
T: Marcus Wilson
R: R Wiggins (59)
14/1
5g Von Costa De Hero x Miss Whytwokay (Tale Of The Cat (USA))
7
12.4
13/2
T: R L Heathcote
R: M Hellyer (57.5)
13/2
4g Written Tycoon x Queenie (NZ) (Black Minnaloushe (USA))
8
12.5
80/1
T: Ms K Monckton
R: Sally Sweeney (55)
80/1
6m Choisir x Our Greta (Rory's Jester )
Race 8 - The Qld Times Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:10.71 (34.97)
Prizemoney: $16,000
1
11/2
T: Chris Anderson
R: Jackson Murphy (54.5)
11/2
4g Smart Missile x Elysian Hera (NZ) (Stravinsky (USA))
Winning siblings: Elusive Shine, You're So Fine,
2
3.3
11/4F
T: G W Moore
R: L R Dittman (58)
11/4F
3g Denman x Exchanges (Domesday )
3
3.5
12/1
T: Bruce Hill
R: Matthew Palmer (57.5)
12/1
4g Rothesay x Shobelle (Show A Heart )
4
3.6
11/2
T: Angela Plumb
R: Ms L G Cheshire (55)
11/2
4g Sequalo x Hayil's Love (Hayil (USA))
5
5.0
15/2
T: L D Kelly
R: S Galloway (58)
15/2
5g Onemorenomore x Petulie (Magic Albert )
6
5.5
6/1
T: Ms K Doughty
R: G Colless (56)
6/1
3g Your Song x Quality Impulse (Elusive Quality (USA))
7
6.3
150/1
T: S Hardy
R: J Woodhouse (54)
150/1
8
6.8
30/1
T: C Smith
R: Adam Spinks (52)
30/1
4g Snippetson x Choice Gem (Rubiton )
9
7.5
14/1
T: T J Gollan
R: V D Johnston (59)
14/1
4g So You Think (NZ) x Starsphere (Celestial Bounty (IRE))
10
9.0
6/1
T: Ms J Ryan
R: M Hellyer (57)
6/1
4g Foxwedge x Dakota Sue (USA) (Pollard's Vision (USA))
11
12.3
Kaizari (16)
50/1
T: A J Cowell
R: Luke Tarrant (54)
50/1