Breednet Results

MURRAY BRIDGE - Sunday, December 3

Race 1 - Bowhill Engineering Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 1:17.35 (38.84)
Prizemoney: $13,000
1
45/10
T: Ms E Hubbard
R: D Caboche (56)
45/10
2
0.5
11/1
T: M J Seyers
R: P Gatt (57.5)
11/1
3
0.9
4/5F
T: B C Mueller
R: J Holder (57.5)
4/5F
4m Sharkbite x Just Flipper (Dolphin Street (FR))
4
1.1
4/1
T: Ms J Giles
R: Kayla Crowther (54.5)
4/1
4m Hard Spun (USA) x Taransay (Lonhro )
5
3.1
8/1
T: T T Oxlade
R: Justin Huxtable (55.5)
8/1
4m Shrewd Rhythm x Julie Marie (Dubai Destination (USA))
6
8.3
80/1
T: Heath Montgomerie
R: R J Hurdle (57.5)
80/1
4m Shrewd Rhythm x Phone (Dracula )
Race 2 - Sambec Sheds Mdn (900m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 0:53.32 (35.11)
Prizemoney: $13,000
1
Zarace (4)
1/1F
T: K M Sweeney
R: Todd Pannell (56.5)
1/1F
3g Zariz x Race Memory (Racer's Edge )
Winning siblings: Amative, Amintire,
2
0.4
16/10
T: D R Jolly
R: Jamie Kah (56.5)
16/10
3g Reward For Effort x Asufas (Elusive Quality (USA))
3
5.4
9/1
T: J E Hickmott
R: J Holder (56.5)
9/1
3g Turffontein x Miss Crown (Bellotto (USA))
4
7.3
Vod (7)
50/1
T: Ms M Oliver
R: Anna Jordsjo (54)
50/1
5
8.9
20/1
T: R A Campbell
R: Justin Huxtable (54)
20/1
3f Barbados x Quench (Dehere (USA))
Race 3 - Chooks Custom Grafix Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 1:15.88 (37.83)
Prizemoney: $13,000
1
35/10
T: J E Hickmott
R: Sairyn Fawke (58)
35/10
4g Artie Schiller (USA) x Street Music (End Sweep (USA))
Winning siblings: Kya, Nero, Tycoon Dancer,
2
2.8
3/1
T: Ms S Nolan
R: Jamie Kah (58)
3/1
5g Universal Prince x Our Gal (Favorite Trick (USA))
3
2.9
16/10F
T: P L Seater
R: J Holder (58)
16/10F
4g Snitzel x Great Meadows (Singspiel (IRE))
4
3.8
14/1
T: Ms H Lehmann
R: Todd Pannell (58)
14/1
5
5.0
4/1
T: D R Jolly
R: P Gatt (56.5)
4/1
3g Denman x Assertive Eagle (Danewin )
6
7.7
40/1
T: Steven Schrader
R: D Caboche (56.5)
40/1
4g Mint Lane (USA) x Vista Lady (Testa Rossa )
7
8.2
50/1
T: J E Hickmott
R: Ben Paterson (56.5)
50/1
3g Your Song x Jazzy General (General Nediym )
Race 4 - Ridley's Plumbing (Bm64) (1400m)
Class: Benchmark 64 Track: Soft(7) Time: 1:30.25 (38.99)
Prizemoney: $15,000
1
100/1
T: J Dodgson
R: Sairyn Fawke (54)
100/1
6m Choisir x Cap Juluca (NZ) (Carnegie (IRE))
2
0.8
18/10F
T: Michael Hickmott
R: Justin Huxtable (58)
18/10F
4m Beneteau x Matterhorn (Quest For Fame (GB))
3
2.1
20/1
T: G P Moody
R: Ms K Bishop (54)
20/1
4
2.3
20/1
T: G P Moody
R: Raquel Clark (54)
20/1
9m Niello x Regal Lagoon (NZ) (Deputy Governor (USA))
5
3.4
25/10
T: L Macdonald and A Gluyas
R: Ms C Lindop (55.5)
25/10
3f Rebel Raider x Eagles Destiny (Snippetson )
6
3.8
20/1
T: J E Hickmott
R: Ben Paterson (54)
20/1
7m God's Own x Love To Dance (NZ) (Citidancer (IRE))
7
7.6
65/10
T: K M Sweeney
R: Ms E Finnegan (54)
65/10
5m Amadeus Wolf (GB) x She Zoff (Zoffany (USA))
8
10.2
35/10
T: P F Blanch
R: D Tourneur (58)
35/10
4m Time Thief x Delphine (Cenchire )
9
11.4
100/1
T: Steven Tootell
R: Ms Kayla Stra (54)
100/1
7m Mutawaajid x Cape Belle (NZ) (Cape Cross (IRE))
Race 5 - Corpralite Audio & Visual-C1 (1400m)
Class: Class 1 Track: Soft(7) Time: 1:30.48 (38.39)
Prizemoney: $15,000
1
14/10F
T: W F Francis and G Kent
R: J Holder (58.5)
14/10F
5g Oamaru Force x Susie Mine (Encosta De Lago )
Winning siblings: Kingsgrove, Penang Hall, Tambang Besi,
2
3.0
11/1
T: L J Cadzow
R: Raquel Clark (58)
11/1
6g Niccolini x Bellavinda (Euclase )
3
3.2
10/1
T: Grant Kluske
R: Ms C Lindop (58.5)
10/1
5g Jet Spur x Field Of Dreams (Sky Chase (NZ))
4
5.6
4/1
T: Ms K Byrnes
R: Todd Pannell (59)
4/1
5
6.4
Hansen (8)
60/1
T: J A O'Connor
R: D Tourneur (55)
60/1
4g Racer's Edge x Stormy Nights (Genuine (JPN))
6
6.6
55/10
T: T T Oxlade
R: Justin Huxtable (57)
55/10
5g Hala Bek (IRE) x Gay Finale (Tenby (GB))
7
7.6
20/1
T: Ms M Oliver
R: Kayla Crowther (51)
20/1
6m Mint Lane (USA) x La Peru (Testa Rossa )
8
11.3
55/10
T: Luke O'Connor
R: Jake Toeroek (57.5)
55/10
4m Dylan Thomas (IRE) x Wendy Ellen (Street Cry (IRE))
Race 6 - Rs Nance Builders (Bm60) (1000m)
Class: Benchmark 60 Track: Soft(7) Time: 1:01.40 (37.58)
Prizemoney: $15,000
1
35/10
T: J E Hickmott
R: D Caboche (60)
35/10
7g Danerich x Capital Growth (Brocco (USA))
2
0.8
4/1
T: Ms N Bruggemann
R: Alice Lindsay (53.5)
4/1
6m Wilander x Brave Accord (Kenny's Best Pal )
3
3.6
30/1
T: Ms Jan Taylor
R: Ms Kayla Stra (56.5)
30/1
7m Planchet x Seeyouraiseyou (Halo Homewrecker (USA))
4
3.9
8/1
T: W F Francis and G Kent
R: Justin Huxtable (57)
8/1
5g Magnus x Sorella (Euclase )
5
5.8
18/10F
T: S Burford
R: J Holder (59)
18/10F
6
6.3
30/1
T: J Dodgson
R: Jake Toeroek (59.5)
30/1
9g Hurricane Sky x Sweeps End (End Sweep (USA))
7
8.4
6/1
T: P L Seater
R: Todd Pannell (56.5)
6/1
4m Equiano (FR) x We're Due (Dieu D'Or )
8
9.3
40/1
T: Danielle Wilson
R: Anna Jordsjo (55)
40/1
9
15.8
16/1
T: Ms E Hubbard
R: D Tootell (55.5)
16/1
7g Sharkbite x Green Mirage (Green Desert (USA))
Race 7 - Swanport Hotel Xmas Cup-Bm80 (1600m)
Class: Benchmark 80 Track: Soft(7) Time: 1:42.48 (39.67)
Prizemoney: $20,000
1
9/1
T: W P Bencic
R: Anna Jordsjo (52)
9/1
7g Savabeel x Oenotria (NZ) (O'Reilly (NZ))
Winning siblings: Coppa Del Mondo, Kudakulari, La Collina,
2
1.0
14/1
T: Steven Tootell
R: Ms Kayla Stra (54)
14/1
6g Myboycharlie (IRE) x Elvish (Elusive Quality (USA))
3
5.8
25/10
T: J E Hickmott
R: Raquel Clark (54.5)
25/10
8g Danerich x Trice Moss (Keltrice )
4
8.4
2/1F
T: R W Huxtable
R: Justin Huxtable (59.5)
2/1F
7g Good Journey (USA) x Misty Lane (Last Tycoon (IRE))
5
10.1
15/2
T: Grant Young
R: Ms C Lindop (54)
15/2
8g Snitzel x Starnet (Last Tycoon (IRE))
6
14.8
35/10
T: Grant Kluske
R: Jamie Kah (54)
35/10
4g Stryker x Angel Heart (IRE) (Sadler's Wells (USA))
Race 8 - Mm Electrical (Bm60) (1200m)
Class: Benchmark 60 Track: Soft(7) Time: 1:16.47 (38.91)
Prizemoney: $15,000
1
45/10
T: D E Magro
R: D Tootell (59)
45/10
5g Equiano (FR) x Mystic Moment (Barely A Moment )
Winning siblings: Mystican,
2
2.3
50/1
T: K and H Frew
R: Jemma Frew (51)
50/1
9g Ice Point (ARG) x Hello Doctor (Dr Johnson (USA))
3
2.5
20/1
T: Ms P Trenwith
R: D Caboche (57.5)
20/1
8g Exceed And Excel x Pasikatera (Thunder Gulch (USA))
4
2.8
35/10
T: Chris Bieg
R: Jamie Kah (58.5)
35/10
5g Sharkbite x Cascade (Viscount )
5
7.4
Baiton (1)
11/1
T: Ms N Bruggemann
R: Anna Jordsjo (59)
11/1
9g Shrewdy x Brethstegic (Strategic )
6
15.9
22/10F
T: Michael Hickmott
R: S Cahill (61)
22/10F
6g Zabeel (NZ) x Markisa (NZ) (Danehill (USA))
300
0.0
22/10F
T: Ms J Giles
R: Justin Huxtable (56.5)
22/10F
9g Happy Giggle x Wise As An Owl (Encosta De Lago )