Breednet Results

OTAKI - Friday, November 29

Race 1 - Vets On Riverbank (Bm82) (2300m)
Class: Benchmark 82 Track: Good(3) Time: 2:22.75
Prizemoney: $30,000
1
2/1F
T: R J Patterson
R: R J Myers (54.5)
2/1F
5m Zed x Kasella (Kaapstad )
2
1.8
40/1
T: K Gray
R: R M Goldsbury (55.5)
40/1
8m Handsome Ransom (AUS) x Silver Fox (Desert Fox (GB))
3
1.9
2/1F
T: M Moroney & P Gerard
R: C E Lammas (56.5)
2/1F
4g Cape Blanco (IRE) x Passchendaele (Montjeu (IRE))
4
3.9
6/1
T: G J Haigh
R: J Parkes (58.5)
6/1
5
5.2
12/1
T: Ms L Latta
R: S T Collett (55.5)
12/1
6g Savabeel (AUS) x Our Careyes (IRE) (Sadler's Wells (USA))
6
5.6
4/1
T: S A Sharrock
R: C L O'Beirne (58.5)
4/1
5g Bachelor Duke (USA) x Black Grace (Postponed (USA))
7
6.4
25/1
T: Team Rogerson
R: R T Elliot (55.5)
25/1
8g Tavistock x Biosphere (AUS) (Encosta De Lago (AUS))
8
6.6
16/1
T: Jacob McKay
R: R Kozaki (54)
16/1
4g Sebring (AUS) x Kallisan (Stratum (AUS))
Race 2 - Ribbons Plus 2yo (1000m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 0:59.16
Prizemoney: $22,500
1
8/11F
T: Andrew Campbell
R: V A Colgan (57)
8/11F
2g Darci Brahma x Astuto (Kashani (USA))
Winning siblings: Il Rosso, Pajaro,
2
0.4
16/1
T: Ms J K Mahoney
R: J J Fawcett (54)
16/1
2f Showcasing (GB) x Fairy Story (Pentire (GB))
3
3.2
13/2
T: A J Meadows
R: R T Elliot (55)
13/2
2f Better Than Ready (AUS) x Falcrest (Faltaat (USA))
4
3.7
8/1
T: Ms L Latta
R: R J Myers (55)
8/1
2f Proisir (AUS) x Pristino (AUS) (More Than Ready (USA))
5
5.7
20/1
T: G R Vile
R: H R Andrew (57)
20/1
2c Super Easy x Princess Latifah (AUS) (Flying Spur (AUS))
6
6.0
12/1
T: G R Vile
R: R J Hannam (57)
12/1
2g Benfica (AUS) x Fastbeat (AUS) (Fastnet Rock (AUS))
7
7.0
Gurtlyn (10)
25/1
T: A C Baker
R: B M Ansell (52)
25/1
2f Dalghar (FR) x Lady Euro (Perfectly Ready (AUS))
8
7.1
7/1
T: K Rae & K Williams-Tuhoro
R: S T Collett (55)
7/1
2f Super Easy x Finishing School (AUS) (Royal Academy (USA))
9
12.1
30/1
T: K Rae & K Williams-Tuhoro
R: T D Thornton (57)
30/1
2g Eurozone (AUS) x Uneasy Silence (AUS) (Flying Spur (AUS))
Race 3 - Summerset On The Coast (Bm65) (2300m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(3) Time: 2:24.21
Prizemoney: $22,500
1
6/1
T: K Gray
R: M Singh (56)
6/1
5g Zed x All In Keeping (Mr. Nancho (ARG))
2
0.1
11/1
T: S Nickalls
R: D L Turner (59.5)
11/1
8g Zed x Posta Secret (Postponed (USA))
3
1.4
9/4F
T: S C Ivil
R: J Parkes (60)
9/4F
5g Thewayyouare (USA) x Rhyme (Spinning World (USA))
4
2.4
11/2
T: K T Myers
R: R J Myers (55.5)
11/2
7m Savabeel (AUS) x Yanna Marie (Lord Ballina (AUS))
5
2.9
30/1
T: Ms L Latta
R: R T Elliot (56)
30/1
6
4.4
20/1
T: G S Andrew
R: S T Collett (56.5)
20/1
7m Sir Percy (GB) x Finesse (Star Way (GB))
7
5.4
10/1
T: C A Bambry
R: R M Goldsbury (58.5)
10/1
5g Any Suggestion (AUS) x Game Call (Montjeu (IRE))
8
6.7
12/1
T: J W Bridge
R: J K Riddell (59)
12/1
5g Nom Du Jeu x Miss Vita (USA) (Alleged (USA))
9
7.5
20/1
T: Ms T Keegan
R: C M Burdan (54)
20/1
5m Roc De Cambes x Delta Rose (Bachelor Duke (USA))
10
15.0
4/1
T: P M Goodwin
R: J J Fawcett (56)
4/1
7m Rip Van Winkle (IRE) x Ballermoss (Lord Ballina (AUS))
Race 4 - Paul Ireland Digger Hire-Bm72 (1200m)
Class: Benchmark 72 Track: Good(3) Time: 1:09.51
Prizemoney: $25,000
1
12/1
T: R J Patterson
R: Z W Moki (58.5)
12/1
5g Dalghar (FR) x Rattle (Stravinsky (USA))
2
0.8
Stumpy (6)
10/1
T: K Gray
R: H R Andrew (58)
10/1
6g O'Reilly x Stravinskys Affair (Stravinsky (USA))
3
3.1
4/1
T: J G Bary
R: J Parkes (58.5)
4/1
4
3.9
11/8F
T: Ms L Tanner
R: R J Myers (55)
11/8F
3f Proisir (AUS) x Eden (AUS) (Zeditave (AUS))
5
5.2
Magico (8)
25/1
T: J Benner & H Wynyard
R: C L O'Beirne (55)
25/1
5m Per Incanto (USA) x Our Aspiration (Mi Preferido (USA))
6
6.5
50/1
T: G Lowry & G Cullen
R: R T Elliot (58.5)
50/1
6m Nadeem (AUS) x Mayfair (Grosvenor )
7
6.9
15/2
T: S A Sharrock
R: J K Riddell (59)
15/2
6g Dalghar (FR) x Tudor Park (Parkdale (GB))
8
8.4
9/1
T: A W Pike
R: J L Waddell (57.5)
9/1
4g Harbour Watch (IRE) x Scattered Dreams (AUS) (Redoute's Choice (AUS))
9
10.2
13/2
T: A W Pike
R: S T Collett (58)
13/2
5m Denman (AUS) x Saw Her Walkin By (AUS) (Danehill Dancer (IRE))
Race 5 - Fasttrack Insurance Levin Stks (1200m) LR
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:09.82
Prizemoney: $50,000
1
8/1
T: S B Marsh
R: D S Johnson (53)
8/1
Winning siblings: Fun Manager, Rigel, Tahnee Tiara,
2
2.0
30/1
T: K Gray
R: M Singh (53)
30/1
4m Swiss Ace (AUS) x Fortelo (AUS) (Armidale (AUS))
3
2.1
9/2
T: K Gray
R: S T Collett (53)
9/2
5m Rock 'n' Pop (AUS) x Stravinskys Affair (Stravinsky (USA))
3
2.1
20/1
T: M P Breslin
R: R J Myers (53)
20/1
6m Per Incanto (USA) x Lottery (Carnegie (IRE))
3
2.1
9/2
T: F P Campbell
R: D G Bradley (53)
9/2
4g Per Incanto (USA) x La Singa (Danasinga (AUS))
6
4.9
25/1
T: S B Marsh
R: T D Thornton (53)
25/1
6m Showcasing (GB) x Amirar (Ekraar (USA))
7
5.1
7/4F
T: Team Rogerson
R: R T Elliot (60)
7/4F
6h Fast 'n' Famous (AUS) x Rio Nugget (Captain Rio (GB))
8
8.4
6/1
T: Ms L Latta
R: R J Hannam (53)
6/1
4m Snitzel (AUS) x Just Dancing (AUS) (Fusaichi Pegasus (USA))
9
9.7
14/1
T: M Moroney & P Gerard
R: R Kozaki (53)
14/1
4m Tavistock x Shalaka (AUS) (Lonhro (AUS))
Race 6 - Levin Tab & Sports Bar (Bm72) (1600m)
Class: Benchmark 72 Track: Good(3) Time: 1:36.24
Prizemoney: $25,000
1
7/1
T: C D Cromarty
R: J K Riddell (58)
7/1
4g Road To Rock (AUS) x Ascolini (Bertolini (USA))
2
1.0
9/1
T: F J Auret
R: J Parkes (55.5)
9/1
5m Zed x Crichele (Lord Ballina (AUS))
3
2.0
8/1
T: Emma Davies
R: R J Myers (56)
8/1
5m Denman (AUS) x Phocis (AUS) (Encosta De Lago (AUS))
4
3.0
25/1
T: F J Auret
R: V A Colgan (60)
25/1
6m Zacinto (GB) x Udiditagain (D'Cash (AUS))
5
3.1
12/1
T: P M Goodwin
R: R T Elliot (55)
12/1
6g Lope De Vega (IRE) x Molson (AUS) (Fusaichi Pegasus (USA))
6
3.6
11/2
T: K Gray
R: H R Andrew (59.5)
11/2
5g Zed x True Belt (Al Akbar (AUS))
7
4.1
11/1
T: Ms L Latta
R: S T Collett (59)
11/1
6g Rip Van Winkle (IRE) x Authentic Cross (Cape Cross (IRE))
8
4.4
11/2F
T: A W Pike
R: J L Waddell (59.5)
11/2F
5m Pierro (AUS) x Galshaan (AUS) (Galileo (IRE))
9
5.7
Mohaka (9)
11/2
T: G Lowry & G Cullen
R: D L Turner (57)
11/2
4m Nadeem (AUS) x Diplomacy (No Excuse Needed (GB))
10
8.2
20/1
T: Ms L Latta
R: R J Hannam (57.5)
20/1
4g Ferlax x Sophia's Dream (AUS) (Iglesia (AUS))
11
9.7
25/1
T: G R Vile
R: C M Burdan (55)
25/1
6m Fully Fledged x Our Aspiration (Mi Preferido (USA))
12
11.0
12/1
T: Ms S Walsh
R: M Singh (57)
12/1
7g Thano (ARG) x Tamahere Star (Star Way (GB))
Race 7 - Lucia Valentina Wellington Stk (1600m) Gr3
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:35.23
Prizemoney: $70,000
1
Scorpz (2)
5/1
T: S B Marsh
R: J L Waddell (56.5)
5/1
Winning siblings: El Novio, Hillersden, She's The One,
2
0.1
7/1
T: R James & R Wellwood
R: R T Elliot (56.5)
7/1
3g Ocean Park x Trocair (AUS) (Flying Spur (AUS))
3
1.4
12/1
T: Andrew Campbell
R: V A Colgan (56.5)
12/1
3g Shocking (AUS) x Baltis (Al Akbar (AUS))
4
1.9
9/1
T: S Ramsay & J Ritchie
R: S T Collett (54.5)
9/1
3f Sebring (AUS) x Corinthia (O'Reilly )
5
3.7
12/1
T: Andrew Campbell
R: J Parkes (56.5)
12/1
3g Charm Spirit (IRE) x Epicurean (Flying Spur (AUS))
6
6.7
14/1
T: G N Nicholson
R: L T Hemi (56.5)
14/1
3g Canford Cliffs (IRE) x Caponi (AUS) (Churchill Downs (AUS))
7
6.8
25/1
T: Ms D Guy
R: D L Turner (56.5)
25/1
3g Atlante (AUS) x Bliss (Thorn Park (AUS))
8
6.9
80/1
T: C A Bambry
R: Z W Moki (56.5)
80/1
3g Burgundy x Threepence (Pentire (GB))
9
13.7
7/1
T: M Baker & A Forsman
R: R J Myers (54.5)
7/1
3f Swiss Ace (AUS) x Pantomime (Pins (AUS))
10
14.2
13/8F
T: S B Marsh
R: D S Johnson (54.5)
13/8F
3f Makfi (GB) x Rosa's Spur (AUS) (Flying Spur (AUS))
11
17.5
Gumpert (13)
30/1
T: T A Da Cruz
R: T D Thornton (54.5)
30/1
3f Roc De Cambes x Hot Pursuit (Spartacus (IRE))
Race 8 - Uzabus And Coaches (Bm65) (1400m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(3) Time: 1:23.08
Prizemoney: $22,500
1
9/2
T: K Gray
R: T L Taiaroa (54.5)
9/2
4g Pins (AUS) x Heineken Lass (Golan (IRE))
2
1.3
10/1
T: S C Ivil
R: C M Burdan (56)
10/1
5g Redwood (GB) x Boots (Deputy Governor (USA))
3
2.8
16/1
T: Ms J K Mahoney
R: S T Collett (56.5)
16/1
5g Bel Esprit (AUS) x Venezuela (AUS) (Johannesburg (USA))
4
2.9
9/1
T: Ms T Keegan
R: C L O'Beirne (57.5)
9/1
6g O'Reilly x Hideaway (Centaine (AUS))
5
3.9
5/1
T: A J Meadows
R: R J Myers (57.5)
5/1
5m Duporth (AUS) x Georgia Blues (Pins (AUS))
6
6.4
4/1F
T: Emma Davies
R: J Parkes (59)
4/1F
4g Cape Blanco (IRE) x Polyantha (AUS) (Encosta De Lago (AUS))
7
7.4
11/2
T: B R Marriott
R: H R Andrew (58)
11/2
7m Showcasing (GB) x Belle (High Chaparral (IRE))
8
8.2
7/1
T: K T Myers
R: R T Elliot (57.5)
7/1
4g Per Incanto (USA) x Arica (Anziyan (USA))
9
14.2
25/1
T: W S Moorehead
R: V A Colgan (59.5)
25/1
6g O'Reilly x Zygadene (Zabeel )
10
22.0
30/1
T: G Lowry & G Cullen
R: D L Turner (57)
30/1
4m Bullbars (AUS) x Dance On Fire (Volksraad (GB))
99
0.0
Veloce (11)
30/1
T: Ms T M Yeates
R: J J Fawcett (53)
30/1
7m Shocking (AUS) x Bounce De Ball (Jetball (AUS))