Breednet Results

PAKENHAM PARK SYNTHETIC - Thursday, May 18

Race 1 - Racing.Com Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Synthetic Time: 1:11.84 (35.40)
Prizemoney: $25,000
1
7/4F
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: Regan Bayliss (58)
7/4F
3g Host (CHI) x Jestemma (Rory's Jester )
Winning siblings: Grande Rosso,
2
0.8
4/1
T: R D Griffiths
R: D Oliver (58)
4/1
3g Ilovethiscity x Tullia (Danehill Dancer (IRE))
3
1.1
30/1
T: L and T Corstens
R: N Callow (56)
30/1
3f Fastnet Rock x Headway (Charge Forward )
4
1.2
100/1
T: Shane Stockdale
R: Brandon Stockdale (56)
100/1
3f Pluck (USA) x Defame (Quest For Fame (GB))
5
1.3
13/4
T: A W Noonan
R: J Noonan (58)
13/4
6
1.4
3/1
T: R E Laing
R: A Lynch (58)
3/1
7
6.2
Wujer (7)
16/1
T: R W Murray
R: Ben Allen (56)
16/1
Race 2 - Polytrack Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Synthetic Time: 0:58.63 (34.18)
Prizemoney: $25,000
1
4/1
T: N J Harnett
R: N Callow (58.5)
4/1
3g Equiano (FR) x Little Gem (Planchet )
Winning siblings: Shenanigan City,
2
3.8
11/8F
T: Levi Kavanagh
R: S Baster (58.5)
11/8F
3g Nicconi x Shampz (Stratum )
3
6.6
15/8
T: Byron J Cozamanis
R: Regan Bayliss (58.5)
15/8
4g Equiano (FR) x Tendency (Rory's Jester )
4
8.7
80/1
T: Nathan Dunn
R: J Benbow (56.5)
80/1
5m Magnus x Pillage (Marauding (NZ))
5
9.5
40/1
T: Ms K Murphy
R: A Lynch (58.5)
40/1
6
10.2
80/1
T: Erin Maher
R: Brandon Stockdale (56.5)
80/1
3f Kaphero x Unzipped (Unbridled's Song (USA))
7
13.7
7/1
T: Ms C Heffernan
R: Ben Allen (56.5)
7/1
3f Danerich x Deadwood Stage (Cavalry )
8
17.7
Peanut (4)
100/1
T: Tara Cochrane
R: Ms G Cartwright (56.5)
100/1
7g Shinzig x My Sweet Pamela (Kenmare (FR))
Race 3 - E-Cycle Solutions Mdn Plate (1600m)
Class: Maiden Track: Synthetic Time: 1:38.41 (36.52)
Prizemoney: $25,000
1
9/10F
T: D T O'Brien
R: D Oliver (56.5)
9/10F
Winning siblings: Prague, Runway Queen, Serenade, Stratum Star,
2
0.2
100/1
T: M Farrugia
R: A Lynch (58.5)
100/1
4g Vital Equine (IRE) x Monarquia (Royal Academy (USA))
3
1.5
3/1
T: Bruce Hill
R: A Mallyon (58.5)
3/1
3g Tavistock (NZ) x Danger Point (Danehill (USA))
4
2.9
11/1
T: G M Moloney
R: Patrick Moloney (58.5)
11/1
4g Hussonet (USA) x Hill Part (Danehill Dancer (IRE))
5
4.7
30/1
T: E V Musgrove
R: Ethan Brown (56.5)
30/1
5g Savabeel x Rena Rush (USA) (St. Jovite (USA))
6
5.0
15/1
T: Ms R Kelly
R: Ms L J Meech (56.5)
15/1
5m Written Tycoon x Zoeanos (Tuscanos )
7
6.5
100/1
T: V C Poke
R: Brandon Stockdale (58.5)
100/1
4g Mosayter (USA) x Indy Rose (USA) (A.P. Indy (USA))
8
7.0
50/1
T: Ms J Mawer
R: J C Bates (58.5)
50/1
9
7.1
200/1
T: Mark C Webb
R: J R Todd (58.5)
200/1
3g Casino Prince x Goblet Belle (Timber Country (USA))
10
12.1
7/1
T: T Busuttin and N Young
R: N Callow (56.5)
7/1
3f Manhattan Rain x Fashion Black (NZ) (Bertolini (USA))
11
13.6
30/1
T: Angela Taylor-Moy
R: John Allen (58.5)
30/1
4g Snippetson x African Lily (Johannesburg (USA))
Race 4 - Pakenham Mazda Mdn Plate (1400m)
Class: Maiden Track: Synthetic Time: 1:24.81 (36.18)
Prizemoney: $25,000
1
15/4
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: Regan Bayliss (58.5)
15/4
3g Smart Missile x Girls Jeuney (Langfuhr (CAN))
Winning siblings: Choice Journey, Mr Simples, Santa Anita,
2
1.3
Mulk (12)
13/4F
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: A Mallyon (56)
13/4F
2g Sepoy x Riptide (Exceed And Excel )
3
4.1
13/4F
T: D R Brideoake
R: D Oliver (56)
13/4F
2g More Than Ready (USA) x Sweet Cheeks (General Nediym )
4
5.0
10/1
T: Ebony Tucker
R: Ben Allen (58.5)
10/1
3g Danesis (IRE) x Lady Zahra (Zaha (CAN))
5
7.5
15/2
T: L and T Corstens
R: N Callow (56.5)
15/2
3f Roman Emperor (NZ) x Suite (Stravinsky (USA))
6
7.6
7/1
T: G M Moloney
R: Patrick Moloney (58.5)
7/1
7
11.3
12/1
T: Paul and Tracey Templeton
R: Ethan Brown (56.5)
12/1
4g Foreplay x Gal Express (Success Express (USA))
8
11.5
40/1
T: Neville Aulich
R: M Aitken (56.5)
40/1
5g Not A Single Doubt x Meddling (Hussonet (USA))
9
12.3
40/1
T: M Farrugia
R: Brandon Stockdale (58.5)
40/1
10
13.0
100/1
T: D C Harrison
R: B Werner (58.5)
100/1
4g Super Kid (NZ) x She's Our Gaza (Stargazer (NZ))
11
21.0
Milalba (10)
100/1
T: Bill Dale
R: Ms S Thornton (54.5)
100/1
3f Stryker x My Figment (Charge Forward )
Race 5 - Backcare & Seating (Bm64) (1600m)
Class: Benchmark 64 Track: Synthetic Time: 1:41.61 (34.74)
Prizemoney: $25,000
1
2/1
T: Henry Dwyer
R: Ms G Cartwright (57)
2/1
4m Mossman x Celtic Bloom (Celtic Swing (GB))
Winning siblings: First Bloom, Kalia, Lady Mironton,
2
0.3
10/1
T: Saab Hasan
R: C Newitt (59)
10/1
4m Bianconi (USA) x Fontajeune (Jeune (GB))
3
1.1
11/8F
T: Ms M Wells
R: Harry Grace (60)
11/8F
5m Gonski x Lila Jean (Toy Pindarri (NZ))
4
1.8
7/1
T: Mark C Webb
R: A Lynch (59.5)
7/1
5m Domesday x Queen Of Sparta (Spartacus )
5
3.0
11/2
T: G M Begg
R: M Aitken (59.5)
11/2
4m Thorn Park x Steal (Red Ransom (USA))
6
5.5
100/1
T: Troy and John Kilgower
R: Brandon Stockdale (55)
100/1
7m Purrealist x Calm Smytzer (NZ) (Zabeel (NZ))
7
8.8
50/1
T: C G Murray
R: J Benbow (55)
50/1
6m Moscow Ballet (IRE) x Daam Lies (Mukddaam (USA))
Race 6 - Black Leopard Skin Care (Bm70) (1000m)
Class: Benchmark 70 Track: Synthetic Time: 0:57.82 (33.44)
Prizemoney: $30,000
1
13/8F
T: T Busuttin and N Young
R: N Callow (59)
13/8F
3g Bullbars x Pica Pica (NZ) (Stravinsky (USA))
Winning siblings: Signify,
2
3.8
4/1
T: R D Griffiths
R: Jye McNeil (59.5)
4/1
4g Bel Esprit x Hypatia (Distant Music (USA))
3
4.2
9/4
T: M J McKenzie
R: Ethan Brown (60.5)
9/4
5g O'Lonhro x Little Thread (Inflate (USA))
4
4.9
15/1
T: D J Walkley
R: Regan Bayliss (59.5)
15/1
5g Lago Delight x Annie's Courage (Rory's Power )
5
5.1
13/2
T: Ms C Alderson
R: J C Bates (56)
13/2
4m Gonski x I'm Posh (Happy Giggle )
6
11.1
25/1
T: D C Harrison
R: B Werner (56.5)
25/1
8m Elvstroem x Fayrouz (Sovereign Red (NZ))
7
16.1
150/1
T: R J Stephens
R: Brandon Stockdale (55)
150/1
4m Turffontein x Divine Spirit (NZ) (Cape Cross (IRE))
Race 7 - R&C Asphalt (Bm64) (1200m)
Class: Benchmark 64 Track: Synthetic Time: 1:11.20 (35.42)
Prizemoney: $25,000
1
11/4
T: D K Weir
R: John Allen (58)
11/4
3g Fastnet Rock x Avenue (Anabaa (USA))
Winning siblings: Appian Way, Avenue Whisper,
2
1.3
9/4F
T: R D Griffiths
R: Jye McNeil (59)
9/4F
3g Stryker x Amaudru (King Charlemagne (USA))
3
1.4
13/2
T: E Jusufovic
R: Ben Allen (59.5)
13/2
3g Master Of Design x Posnet (Gallo Di Ferro (USA))
4
1.8
3/1
T: L and T Corstens
R: N Callow (60)
3/1
4m Choisir x Saratoga (Show A Heart )
5
5.1
20/1
T: Alexander Rae
R: M Aitken (59.5)
20/1
5g Volitant x Frontiers (Jade Hunter (USA))
6
7.3
7/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: Regan Bayliss (59)
7/1
3g Fastnet Rock x Cats Whisker (Fusaichi Pegasus (USA))
7
14.3
300/1
T: Mark C Webb
R: J R Todd (55)
300/1
6m Sharkbite x Rich Silk (USA) (Rizzi (CAN))
8
17.3
300/1
T: Troy and John Kilgower
R: Brandon Stockdale (55)
300/1
6g Tale Of The Cat (USA) x Aver (Bubble Gum Fellow (JPN))
Race 8 - Sportsbet Racing Form (Bm64) (1400m)
Class: Benchmark 64 Track: Synthetic Time: 1:24.94 (36.28)
Prizemoney: $25,000
1
7/2
T: G A Thornton
R: Ms S Thornton (58)
7/2
5g Commands x Milieu (Quest For Fame (GB))
Winning siblings: Agora, Alentours, Environmental, Revel,
2
0.2
9/4F
T: O Chillemi
R: Regan Bayliss (58)
9/4F
3g Not A Single Doubt x Rossa Mia (Testa Rossa )
3
4.5
Ayda (5)
15/2
T: G L Woodward
R: Ben Allen (55.5)
15/2
4m Ad Valorem (USA) x Nothing Matters (Magic Albert )
4
4.8
11/2
T: T A Scanlon
R: Ethan Brown (56)
11/2
4m Nicconi x Artwear (Royal Academy (USA))
5
5.0
8/1
T: R D Griffiths
R: Jye McNeil (60)
8/1
4g Critical List x Forayer (Tank Attack )
6
6.5
20/1
T: Mark C Webb
R: J R Todd (55)
20/1
4m Reset x Lady Of Prague (Bianconi (USA))
7
8.5
5/1
T: M S Hibbs
R: C Newitt (55.5)
5/1
4m Al Maher x Nafisah (Street Cry (IRE))
8
9.0
100/1
T: Ms S Trolove
R: M Aitken (53)
100/1
6m Magnus x Melinte (El Qahira (NZ))
9
9.1
150/1
T: Troy and John Kilgower
R: Brandon Stockdale (55)
150/1
4m Falvelon x Gold Country (Timber Country (USA))
10
11.6
100/1
T: Ms B Hennel
R: Ms J Da Rose (55)
100/1
5g Forestry (USA) x Origins (Grand Lodge (USA))