Breednet Results

SALE - Sunday, January 21

Race 1 - Laurels Function Centre Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:04.81 (34.16)
Prizemoney: $25,000
1
4/13F
T: Tony McEvoy
R: A Mallyon (57)
4/13F
2f Redoute's Choice x Court (Anabaa (USA))
Winning siblings: English, Paris, Puzzle,
2
1.8
20/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: L Nolen (57)
20/1
2f Hinchinbrook x Isola (Hussonet (USA))
3
2.0
20/1
T: M Ellerton and S Zahra
R: Chris Symons (57)
20/1
2f Real Saga x Mosscedes (Mossman )
4
3.7
13/2
T: James Cummings
R: Regan Bayliss (57)
13/2
2f Exceed And Excel x Sastruga (Elusive Quality (USA))
5
4.7
50/1
T: Matthew Brown
R: B Higgins (57)
50/1
2f Needs Further x Nonsensical (Hussonet (USA))
6
5.9
15/2
T: M Ellerton and S Zahra
R: Damian Lane (57)
15/2
2f More Than Ready (USA) x Princesa (Danehill (USA))
7
9.2
40/1
T: Ms M Croston
R: Brandon Stockdale (57)
40/1
2f Fighting Sun x Zeftabaa (Anabaa (USA))
Race 2 - Njt20cricket.Com.Au Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:04.00 (34.86)
Prizemoney: $25,000
1
9/1
T: D C Harrison
R: B Werner (57)
9/1
3g All Too Hard x Kalamata (Desert Prince (IRE))
Winning siblings: Kotinos, Stirling Grove, Vintage Grove,
2
0.2
11/1
T: Ms L Tolson and Ms L Proctor
R: J Mott (57)
11/1
3g Skilled x Lake Cada (Skilful Star )
3
1.5
Kaapow (4)
11/4
T: T Busuttin and N Young
R: Zac Spain (57)
11/4
3g Pierro x Promptness (USA) (Eddington (USA))
4
1.6
30/1
T: Paul Worthington
R: B Higgins (57)
30/1
5
1.7
8/1
T: Ms R Kelly
R: Patrick Moloney (56.5)
8/1
6m Written Tycoon x Zoeanos (Tuscanos )
6
2.5
30/1
T: M Farrugia
R: Beau Mertens (58.5)
30/1
7
4.0
6/4F
T: F Stockdale
R: Brandon Stockdale (57)
6/4F
3g Redoute's Choice x French Alliance (Hussonet (USA))
8
5.5
20/1
T: Mark Schmetzer
R: Ms N Beriman (56.5)
20/1
5m Bon Hoffa x News Academy (Royal Academy (USA))
9
11.0
8/1
T: Mark C Webb
R: B Park (58.5)
8/1
4g Bel Esprit x Gold Lyric (Johannesburg (USA))
Race 3 - Khq Lawyers Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:24.93 (34.92)
Prizemoney: $25,000
1
9/2
T: Richard Laming
R: J Mott (57)
9/2
3g All Too Hard x Wood Lane (IRE) (Sadler's Wells (USA))
2
0.1
10/9F
T: Henry Dwyer
R: Ryan Maloney (57)
10/9F
3g Pentire (GB) x Royal Successor (USA) (Mr. Prospector (USA))
3
2.1
15/4
T: Ms L Tolson and Ms L Proctor
R: Chris Symons (57)
15/4
3g Denman x Heavenly Insight (Galileo (IRE))
4
2.2
9/1
T: Paul and Tracey Templeton
R: M Aitken (57)
9/1
4g Stryker x Tarn Princess (Picnicker )
5
3.2
20/1
T: Mark C Webb
R: Brandon Stockdale (58.5)
20/1
4g Domesday x Queen Of Sparta (Spartacus )
6
3.3
25/1
T: R Cluning
R: Ms N Beriman (58.5)
25/1
5g Sharkbite x Glowing Image (Forest Glow (USA))
7
5.8
12/1
T: D P Blackshaw
R: Dale Smith (58.5)
12/1
4g Danesis (IRE) x Eureka Success (Noalcoholic (FR))
8
5.9
100/1
T: Mark C Webb
R: B Park (58.5)
100/1
6g Testa Rossa x Wakey Wakey (Hussonet (USA))
9
6.6
20/1
T: Mark C Webb
R: Beau Mertens (58.5)
20/1
4g Domesday x Fabergine (Beautiful Crown (USA))
10
12.1
50/1
T: D C Cunningham
R: Ben Thompson (56.5)
50/1
4m Dash For Cash x Missy Diamonds (Rancho Ruler )
Race 4 - Workforcexs Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:09.77 (34.62)
Prizemoney: $25,000
1
6/1
T: Heath Conners
R: D Moor (57)
6/1
3f Nicconi x Dane Julia (SAF) (Caesour (USA))
Winning siblings: Arecibo, Danesai,
2
0.8
2/1F
T: M Ellerton and S Zahra
R: Damian Lane (57)
2/1F
3f Sebring x Betterthanblushing (Encosta De Lago )
3
4.6
50/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: A Mallyon (57)
50/1
4
4.7
12/1
T: Henry Dwyer
R: Beau Mertens (57)
12/1
3f Al Maher x Mikumi (Grass Wonder (USA))
5
6.1
9/1
T: R E Laing
R: Regan Bayliss (57)
9/1
3f Written Tycoon x Grand Rhapsody (Grand Lodge (USA))
6
6.3
3/1
T: Richard Laming
R: J Mott (57)
3/1
3f Your Song x Jollity (GB) (Fantastic Light (USA))
7
6.6
12/1
T: R D Griffiths
R: Ryan Maloney (57)
12/1
8
7.3
4/1
T: Ms C Alderson
R: L Nolen (57)
4/1
3f Danerich x Sona Gaire (Happy Giggle )
Race 5 - Ladbrokes (Bm64) (1200m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 1:10.16 (34.92)
Prizemoney: $25,000
1
20/1
T: M Farrugia
R: Beau Mertens (56)
20/1
4m Master Of Design x Ramiel (NZ) (Fastnet Rock )
2
2.8
Sia (5)
2/1F
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: L Nolen (58)
2/1F
3f Fastnet Rock x Hips Don't Lie (NZ) (Stravinsky (USA))
3
5.1
6/1
T: J R Dore
R: B Higgins (59.5)
6/1
5m Golden Snake (USA) x Emily May (Torrential (USA))
4
5.2
3/1
T: G M Begg
R: Ben Allen (57)
3/1
4m Time Thief x Yau Chin (Tobougg (IRE))
5
6.3
15/4
T: R D Griffiths
R: Jye McNeil (61)
15/4
6
6.7
9/1
T: R E Laing
R: Regan Bayliss (57.5)
9/1
4m Hinchinbrook x Sister Madrid (Fuji Kiseki (JPN))
7
7.5
Perfek (4)
12/1
T: K F Milham
R: Brandon Stockdale (59.5)
12/1
8
9.2
100/1
T: R C Manning
R: Jacques Luxe (54)
100/1
4m Therock x Star Of Coureuse (Starcraft (NZ))
9
10.0
66/1
T: C G Murray
R: C A Robertson (55)
66/1
7m Moscow Ballet (IRE) x Daam Lies (Mukddaam (USA))
Race 6 - Rivex Crane Hire (Bm70) (1200m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 1:09.29 (35.00)
Prizemoney: $50,000
1
4/5F
T: Peter Gelagotis
R: Chris Symons (58.5)
4/5F
5g Kodiac (GB) x Call Later (USA) (Gone West (USA))
2
0.3
5/1
T: P G Carey
R: R McLeod (59.5)
5/1
4g Toorak Toff x Song Of Destiny (Brahms (USA))
3
0.8
40/1
T: C C Parry
R: B Higgins (59.5)
40/1
6g Wilander x Brown Limestone (Rustic Amber (IRE))
4
2.8
Elam (11)
25/1
T: M Farrugia
R: Brandon Stockdale (56)
25/1
4g Moshe x Pariza (Woodman (USA))
5
2.9
100/1
T: Paul and Tracey Templeton
R: M Aitken (58)
100/1
6g Rakti (GB) x Gold Delta (Encosta De Lago )
6
3.0
60/1
T: Ms W Kelly
R: C A Robertson (60)
60/1
7g Bon Hoffa x Ribollita (Kenny's Best Pal )
7
3.1
60/1
T: R J Besanko
R: Patrick Moloney (58.5)
60/1
8
3.8
11/1
T: D C Harrison
R: B Werner (59)
11/1
7g Falkirk (NZ) x Comb The Seas (NZ) (Prince Salieri )
9
3.9
20/1
T: Henry Dwyer
R: Regan Bayliss (60)
20/1
4h Fastnet Rock x Park Esteem (IRE) (Singspiel (IRE))
10
6.4
Buckler (10)
14/1
T: Ms L Tolson and Ms L Proctor
R: Damian Lane (57)
14/1
6g Shield x Miracle Miss (Danzero )
11
6.6
11/2
T: Shea Eden
R: Ms S Thornton (58)
11/2
5g Written Tycoon x Barefoot Marvel (Archway (IRE))
Race 7 - Nuturf (Bm58) (1400m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 1:25.48 (35.50)
Prizemoney: $18,000
1
8/1
T: Ms S Trolove
R: Rose Pearson (61.5)
8/1
5g Hard Spun (USA) x Volkiss (NZ) (Volksraad (GB))
2
0.1
3/1
T: M W Ryan
R: L Nolen (60)
3/1
7g Clangalang x Fontaniva (NZ) (Grosvenor (NZ))
3
0.6
7/2
T: Matthew Brown
R: M Aitken (57)
7/2
4m Tough Speed (USA) x Mislaid (Encosta De Lago )
4
0.7
9/4F
T: M W Ryan
R: Chris Symons (59.5)
9/4F
5g Volitant x Edging Out (Racer's Edge )
5
0.9
7/1
T: Mark C Webb
R: C A Robertson (61)
7/1
6m Domesday x Queen Of Sparta (Spartacus )
6
1.0
Coffee (10)
12/1
T: Ms S Cunningham
R: Ms N Beriman (56)
12/1
8g Reset x Latte (NZ) (Maroof (USA))
7
3.0
Suri (12)
66/1
T: D C Cunningham
R: Ben Thompson (54)
66/1
9m Niello x Tomarg (Lord Seymour (IRE))
8
7.5
60/1
T: Paul Worthington
R: B Higgins (58)
60/1
6g Bianconi (USA) x Pointed (Flying Spur )
9
8.7
60/1
T: E V Musgrove
R: J Mott (63)
60/1
8g Savabeel x Rotogravure (Strategic )
10
15.7
16/1
T: R C Manning
R: Stephen Brown Jnr (59)
16/1
6g Churchill Downs x Miss Academic (Royal Academy (USA))
11
19.7
100/1
T: E V Musgrove
R: B Park (62)
100/1
Race 8 - Duart Homestead (Bm64) (1717m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 1:44.32 (36.22)
Prizemoney: $25,000
1
10/1
T: Patrick Payne
R: Beau Mertens (58.5)
10/1
4g Good Journey (USA) x Broaching (At Talaq (USA))
Winning siblings: Classic Cameo, Wild Journey,
2
1.3
13/2
T: R and S Cameron
R: Damian Lane (60)
13/2
3
1.7
11/1
T: Matthew Brown
R: M Aitken (58.5)
11/1
5g Equiano (FR) x Court Dancer (Rokosz (USA))
4
2.9
Lucente (14)
25/1
T: Ms M Croston
R: Brandon Stockdale (58)
25/1
7g Golden Snake (USA) x Miss Glitter (Lion Hunter )
5
3.4
25/1
T: R J Besanko
R: Ben Allen (58.5)
25/1
9g Presence x Space Regent (New Regent (CAN))
6
4.9
30/1
T: J L Wilson
R: L Nolen (58.5)
30/1
6g Hard Spun (USA) x Dame Fortune (NZ) (Yamanin Vital (NZ))
7
5.9
Raymax (5)
5/2
T: Richard Laming
R: J Mott (59)
5/2
4g Rothesay x Madam Bubbles (NZ) (Montjeu (IRE))
8
6.6
16/1
T: T Busuttin and N Young
R: Regan Bayliss (58)
16/1
3g Medaglia D'Oro (USA) x Darby's Bid (Redoute's Choice )
9
7.1
Dandre (13)
15/1
T: S C Bottomley
R: B Higgins (58)
15/1
4g Wanted x Miss Pavlova (Blevic )
10
8.1
15/8F
T: Shea Eden
R: Ms N Beriman (58.5)
15/8F
4g Starcraft (NZ) x Sister Earth (IRE) (Galileo (IRE))
11
15.1
100/1
T: D P Blackshaw
R: Ben Thompson (58.5)
100/1
12
18.1
50/1
T: Ms W Kelly
R: C A Robertson (58.5)
50/1
5g Shocking x Roxy Express (Success Express (USA))
Race 9 - Newry Fencing Contractors-Bm64 (1100m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 1:03.56 (34.60)
Prizemoney: $25,000
1
Casque (9)
3/1
T: R E Laing
R: L Nolen (58.5)
3/1
4h Helmet x Widgee (Redoute's Choice )
Winning siblings: Old Habits,
2
2.5
10/1
T: G M Moloney
R: Patrick Moloney (59.5)
10/1
5g Not A Single Doubt x Solchow (Statue Of Liberty (USA))
3
2.8
8/1
T: Jim Cerchi Jnr
R: M Aitken (59)
8/1
4
3.0
60/1
T: Cameron Templeton
R: Dale Smith (56)
60/1
6m Nadeem x Hawaiian Melody (Fasliyev (USA))
5
3.2
100/1
T: R J Besanko
R: Ben Allen (56)
100/1
8g Stratum x Beautiful Victory (Victory Prince )
6
3.4
20/1
T: D J Walkley
R: Juana Andreou (58.5)
20/1
6g Lago Delight x Annie's Courage (Rory's Power )
7
3.8
7/1
T: Ms L Tolson and Ms L Proctor
R: Ben Thompson (57)
7/1
3c Medaglia D'Oro (USA) x Starfish (Redoute's Choice )
8
4.0
16/1
T: Ms S Trolove
R: B Higgins (59)
16/1
9
4.7
13/2
T: Michael Plummer
R: J Mott (59.5)
13/2
4g Kaphero x Fine Feelings (Monde Bleu (GB))
10
5.0
5/2F
T: Logan McGill
R: Brandon Stockdale (57.5)
5/2F
3g Danerich x Testa The Water (Testa Rossa )
11
5.2
25/1
T: M Farrugia
R: Beau Mertens (56.5)
25/1
8g Soldier's Tale (USA) x Maple Opera (NZ) (St. Hilarion (USA))
12
8.0
80/1
T: D J Walkley
R: Stephen Brown Jnr (59)
80/1