Breednet Results

SUNSHINE COAST - Friday, October 25

Race 1 - Tab Hcp (1000m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 0:56.91 (33.15)
Prizemoney: $30,000
1
6/4F
T: T J Gollan
R: Alannah Fancourt (55.5)
6/4F
2
1.5
6/1
T: Natalie McCall
R: Daniel Griffin (56.5)
6/1
3g Bel Esprit x Polythene Pam (Distant Music (USA))
3
2.3
3/1
T: P & W Hulbert
R: Adin Thompson (57)
3/1
4
2.6
15/2
T: T J Gollan
R: Baylee Nothdurft (55.5)
15/2
3f Rothesay x Unica Bahaya (Piccolo (GB))
5
5.9
20/1
T: Chris Anderson
R: M Mc Gillivray (54)
20/1
3f Real Saga x Top Hana (IRE) (Pivotal (GB))
6
8.9
7/1
T: T N Miller
R: N Thomas (57)
7/1
3g Time For War x Lady Mahler (Al Maher )
7
14.4
11/1
T: S W Kendrick
R: Luke Tarrant (58)
11/1
3g Time For War x Kianben (Jan Murray (USA))
Race 2 - Access Insulation Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:58.80 (34.95)
Prizemoney: $21,000
1
13/2
T: T Button
R: Luke Tarrant (55)
13/2
2f Sidereus x Special Deposit (Special Dane )
2
0.1
9/1
T: Chris Munce
R: R Wiggins (55)
9/1
2f Shooting To Win x Roses All The Way (Redoute's Choice )
3
1.4
7/2
T: S W Kendrick
R: M Cahill (55)
7/2
2f Star Witness x Aqua Modern (Tiger Hill (IRE))
4
3.7
10/9F
T: A J & T Edmonds
R: R Fradd (57)
10/9F
2c Showcasing (GB) x Party Lights (NZ) (Elusive City (USA))
5
3.9
16/1
T: Leon Phillips
R: M R Du Plessis (55)
16/1
2f Denman x Caressable One (Jet Spur )
6
8.2
12/1
T: Chris Munce
R: Justin Huxtable (57)
12/1
2g Jet Spur x Pinot Girl (Iglesia )
7
9.0
20/1
T: T Button
R: M Mc Gillivray (55)
20/1
2f Sidereus x Permission (Commands )
8
10.5
14/1
T: L G Ross
R: Daniel Griffin (57)
14/1
2g Easy Rocking x Prend (Honour And Glory (USA))
9
13.8
50/1
T: Matt Boland
R: Montanna Savva (52)
50/1
2f Jabali x Angelic (Giant's Causeway (USA))
Race 3 - Sea Vista Developments Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:24.99 (35.36)
Prizemoney: $21,000
1
7/1
T: M J Mair
R: Luke Tarrant (55.5)
7/1
2
0.2
Yu (9)
4/1
T: S W Kendrick
R: M R Du Plessis (53)
4/1
3f Fastnet Rock x Azumi (Encosta De Lago )
3
1.0
7/2
T: S A Mackinnon
R: James Orman (55.5)
7/2
5m Nom Du Jeu (NZ) x Carla Donna (NZ) (Elusive City (USA))
4
4.3
11/1
T: D J Hansen
R: Jake Bayliss (55.5)
11/1
5
4.4
5/2F
T: R L Heathcote
R: Dale Smith (53.5)
5/2F
6
4.7
25/1
T: Ms L Erhart
R: A Spinks (55.5)
25/1
4m Clang x Chalcocite (Lonhro )
7
6.0
9/1
T: Kacy Fogden
R: M Hellyer (55)
9/1
3g Husson (ARG) x Image Dancer (Danehill Dancer (IRE))
8
6.1
6/1
T: Matt Boland
R: Adin Thompson (53.5)
6/1
3g Show A Heart x Pajingo (Flying Spur )
Race 4 - Coastal Style Constructions-C4 (1000m)
Class: Class 4 Track: Good(4) Time: 0:57.37 (33.58)
Prizemoney: $21,000
1
2/1
T: P P Jenkins
R: R Fradd (57.5)
2/1
4m Eurozone x Mrs Vanderbilt (Host (CHI))
2018 Inglis Scone Yearling Sale
$1,250
Vendor: Sledmere Stud, Scone
Buyer: A Rhoden
2
0.3
5/4F
T: S W Kendrick
R: M Cahill (59)
5/4F
4g Star Witness x Fancyfree (NZ) (Danasinga )
3
3.6
12/1
T: T N Miller
R: N Fazackerley (53)
12/1
5g Magic Albert x Lady Mahler (Al Maher )
4
4.9
9/4
T: T J Gollan
R: Alannah Fancourt (54)
9/4
4m Bel Esprit x Kahala Dreams (More Than Ready (USA))
5
7.4
30/1
T: K R Kemp
R: Adin Thompson (52.5)
30/1
4m Exceedingly Good x Joyeux Joy (Joyeux Danseur (USA))
6
17.7
100/1
T: G Sitek
R: Montanna Savva (51)
100/1
8m High Chaparral (IRE) x Tonality (Encosta De Lago )
Race 5 - Nat McCall Racing (Bm65) (1400m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(4) Time: 1:24.16 (35.78)
Prizemoney: $21,000
1
6/4F
T: Natalie McCall
R: Daniel Griffin (61.5)
6/4F
5g Rothesay x Rebelette (Switch In Time (IRE))
Winning siblings: Happy Rebel,
2
0.8
20/1
T: Jason Gregory
R: Adin Thompson (56)
20/1
5g The Hammer x Updrafts (Dangerous )
3
1.8
10/1
T: R L Heathcote
R: R Fradd (56.5)
10/1
5m Rothesay x Always Divine (Snippets )
4
2.8
8/1
T: R L Heathcote
R: Jake Bayliss (55)
8/1
5m Purrealist x Piccadilly Moon (Fastnet Rock )
5
4.8
15/8
T: S W Kendrick
R: M R Du Plessis (54)
15/8
3f Iffraaj (GB) x Blueberry Hill (NZ) (City On A Hill (USA))
6
5.0
25/1
T: D J Hansen
R: M Hellyer (54)
25/1
5m Rock Face x Dark Rose (King Cugat (USA))
7
5.3
9/2
T: T J Gollan
R: Baylee Nothdurft (57.5)
9/2
4g Sizzling x Dedication (Singspiel (IRE))
8
8.3
150/1
T: T B Thomas
R: N Thomas (54)
150/1
6m Bradbury's Luck x Riseupsinging (Singingintherain (USA))
Race 6 - The Compass Institute Inc-Bm80 (1200m)
Class: Benchmark 80 Track: Good(4) Time: 1:10.58 (34.56)
Prizemoney: $21,000
1
5/1
T: B K Wakefield
R: L V Cassidy (56.5)
5/1
Winning siblings: Roman Aureus,
2
0.2
5/2F
T: S W Kendrick
R: Daniel Griffin (57)
5/2F
5g Show A Heart x Zilzie (NZ) (Generous (IRE))
3
6.5
100/1
T: Ms T Timbery
R: A Chau (56)
100/1
7g Fastnet Rock x Gambei (Dehere (USA))
4
7.3
30/1
T: M A Kropp
R: G Geran (57.5)
30/1
5
8.1
11/2
T: G R Duncan
R: Ms S Lacy (54.5)
11/2
6
8.9
13/2
T: L G Ross
R: Dale Smith (55)
13/2
7
10.2
20/1
T: Billy Healey
R: James Orman (56)
20/1
7g Sebring x Fly By Night (Prince Of Birds (USA))
8
10.6
100/1
T: Des Trindall
R: T K Allan (54)
100/1
6m Dream Ahead (USA) x Al Hanoof (Saint Ballado (CAN))
9
10.7
15/4
T: L J Hatch
R: B N Stewart (58.5)
15/4
6g Bradbury's Luck x Blue Celeste (Geiger Counter (USA))
10
10.8
7/1
T: L J Hatch
R: Baylee Nothdurft (54.5)
7/1
6g Northern Meteor x Power Play (Last Tycoon (IRE))
Race 7 - Scott McMahon Electrical (60) (1200m)
Class: Restricted 60 Track: Good(4) Time: 1:11.35 (35.46)
Prizemoney: $21,000
1
7/2
T: S W Kendrick
R: Daniel Griffin (56.5)
7/2
4m Not A Single Doubt x More Than Acracker (More Than Ready (USA))
2
0.5
12/1
T: B W Brown
R: Madeleine Wishart (54.5)
12/1
3
0.7
40/1
T: Cherie Vick
R: R Faehr (57.5)
40/1
8g Easy Rocking x Zenobia (Snaadee (USA))
4
0.8
15/2
T: Paul Butterworth
R: L V Cassidy (59)
15/2
4g Exceedingly Good x Drawn To Dubai (Dubai Destination (USA))
5
1.3
13/4F
T: P P Jenkins
R: R Fradd (56.5)
13/4F
6
2.3
7/1
T: Cherie Vick
R: Luke Tarrant (57.5)
7/1
5g Walking Or Dancing (NZ) x Crooked Smile (Encosta De Lago )
7
2.4
7/2
T: John Holcombe
R: M Mc Gillivray (59)
7/2
5g Sequalo x Bersatu Hussonazim (Husson (ARG))
8
2.9
9/1
T: Paul Butterworth
R: Jake Bayliss (56.5)
9/1
5m Hidden Dragon x Rainbow Express (Success Express (USA))
9
4.4
25/1
T: G R Duncan
R: G Geran (56)
25/1
10
8.9
20/1
T: R L Heathcote
R: Dale Smith (57.5)
20/1
Race 8 - Mooloolaba Cup Day-16/11 Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:58.24 (34.19)
Prizemoney: $21,000
1
7/4F
T: Ms G Heinrich
R: M Hellyer (54)
7/4F
3f I Am Invincible x Decoree (GB) (Dubawi (IRE))
Winning siblings: Red Beryl,
2
0.5
2/1
T: David Vandyke
R: Jake Bayliss (55)
2/1
3f Sepoy x Irish Blues (NZ) (O'Reilly (NZ))
3
0.7
30/1
T: S A Mackinnon
R: James Orman (57.5)
30/1
4g Duporth x Woodstock Hussey (Hussonet (USA))
4
3.5
9/1
T: Desleigh Forster
R: Daniel Griffin (57)
9/1
5m Fastnet Rock x Defiant Dame (More Than Ready (USA))
5
4.5
8/1
T: G R Duncan
R: G Geran (59)
8/1
4g Hidden Dragon x Redsyn (Red Dazzler )
6
6.0
50/1
T: J L Johnston
R: Ms S Lacy (54)
50/1
5g Collate x Discover The Gold (Secret Savings (USA))
7
8.3
66/1
T: J L Johnston
R: N Thomas (57)
66/1
3c Collate x My Tinny (Shadow Creek (NZ))
8
8.5
10/1
T: S W Kendrick
R: M Mc Gillivray (55)
10/1
9
10.8
100/1
T: P Duff
R: Dale Smith (57.5)
100/1
4m Golden Archer x The Goddess (Antonius Pius (USA))