Breednet Results

TUNCURRY - Monday, December 10

Race 1 - Sunrise Village Tuncurry Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:58.01
Prizemoney: $22,000
1
4/7F
T: K A Lees
R: A Gibbons (57)
4/7F
3f Power (GB) x Deebee Belle (NZ) (Bin Ajwaad (IRE))
Winning siblings: Bellinsky, Deebee Don, Deebee Keepa, Zankuro,
2
0.8
7/1
T: D I Atkins
R: R Thompson (58)
7/1
3
3.3
40/1
T: Ms K Waugh
R: A Layt (56)
40/1
4
6.1
60/1
T: R R Milligan
R: C G O'Brien (57.5)
60/1
3g Dr Doute's x Demon Maggie (Testa Rossa )
5
6.3
20/1
T: Grant Allard
R: B Looker (58)
20/1
3g Your Song x Nayana (Iglesia )
6
10.1
11/2
T: Ms K Buchanan
R: J Kehoe (56)
11/2
7
12.3
66/1
T: P Cheers
R: R Spokes (55)
66/1
3g Eurozone x Isla Kristina (Personal Hope (USA))
8
12.8
100/1
T: Terry Evans
R: P Graham (56)
100/1
3f Bernardini (USA) x Diamond Hill (NZ) (Danehill (USA))
9
14.7
Pancake (11)
5/1
T: Adam Duggan
R: A E Denby (56)
5/1
3f Duporth x Holy Duck (Commands )
Race 2 - Hunter East Coast 4x4 Hcp (C1) (1000m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 0:56.08
Prizemoney: $22,000
1
13/4
T: J L Jarvis
R: M McGuren (57)
13/4
5g Love Conquers All x Twink (Xaar (GB))
2
0.4
11/8F
T: K A Lees
R: D McLellan (58)
11/8F
3g Lope De Vega (IRE) x Princess Pedrille (Desert Prince (IRE))
3
1.7
7/2
T: M J Dwyer
R: Ms L Day (57.5)
7/2
3f Your Song x Ranchy (USA) (Siphon (BRZ))
4
1.9
6/1
T: M P Quinn
R: Cejay Graham (53.5)
6/1
4m Denman x Hindsight (Show A Heart )
5
3.2
100/1
T: Jessica McCusker
R: J Kehoe (54.5)
100/1
5g Denman x Quest For Quality (Elusive Quality (USA))
6
3.6
100/1
T: Ms D Lumsden
R: A Layt (59)
100/1
5g Testa Rossa x Catalan Bay (Rock Of Gibraltar (IRE))
7
4.0
11/2
T: D Lane
R: Travis Wolfgram (60)
11/2
3f Snippetson x Miss Verdegaze (Intergaze )
8
5.6
30/1
T: G L Woodward
R: Jenny Duggan (57)
30/1
4m Shellscrape x Catside (Tale Of The Cat (USA))
Race 3 - Rezzie Better Home Living Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:12.01
Prizemoney: $22,000
1
13/4
T: J Louizos
R: Jenny Duggan (54.5)
13/4
4m Mint Lane (USA) x Fantastic Dream (Fantastic Light (USA))
2
1.0
3/1
T: Ms C Murnane
R: C G O'Brien (58)
3/1
4g Delago Deluxe x Increase (Zeditave )
2018 MM Gold Coast Yearling Sale Book 2
$50,000
Vendor: Newhaven Park Boorowa NSW
Buyer: Apollo Ng
3
2.5
Guest (2)
8/1
T: J L Jarvis
R: M McGuren (59.5)
8/1
4
2.7
7/4F
T: K A Lees
R: A Gibbons (60)
7/4F
4g Redoute's Choice x Class Success (Success Express (USA))
5
2.8
12/1
T: Ben Hill
R: B Looker (54)
12/1
4m Star Witness x Burnley (God's Own )
6
4.1
15/1
T: R N Godbolt
R: T Treichel (57.5)
15/1
4g Drumbeats x Pearl's Pic (Piccolo (GB))
7
4.8
80/1
T: Peter D Green
R: Simone Vella (51.5)
80/1
5m Lope De Vega (IRE) x Lucy's Cash (Dash For Cash )
8
10.8
30/1
T: R N Godbolt
R: R Spokes (56)
30/1
4g Rothesay x Midnight Pearl (More Than Ready (USA))
9
14.4
50/1
T: D Lane
R: D McLellan (54.5)
50/1
4m Hard Spun (USA) x Impossibleprincess (Encosta De Lago )
10
15.4
100/1
T: Grant Marshall
R: R Thompson (55)
100/1
4m Casino Prince x Grand Acclaim (Piccolo (GB))
Race 4 - Great Lakes Advocate (Bm66) (1400m)
Class: Benchmark 66 Track: Good(4) Time: 1:25.53
Prizemoney: $22,000
1
9/10F
T: K A Lees
R: Ms L Day (58.5)
9/10F
5m I Am Invincible x Sellout (Fasliyev (USA))
Winning siblings: Shrug, Svendita,
2
0.3
4/1
T: J C Deamer
R: A Gibbons (60)
4/1
5g Ad Valorem (USA) x Luminata (NZ) (Zabeel (NZ))
3
3.6
8/1
T: R T Dawson
R: R Spokes (59)
8/1
6m Shellscrape x Little Lippy (Simonstad (NZ))
4
4.4
6/1
T: Terry Evans
R: Cejay Graham (59)
6/1
6m Excellent Art (GB) x Surprise Bid (General Nediym )
5
5.2
20/1
T: Kellie Nicholls
R: A Layt (57)
20/1
8g O'Reilly (NZ) x Saucy (NZ) (Danasinga )
6
5.5
30/1
T: J A Steinmetz
R: P Graham (54)
30/1
7g Reset x On The Loose (Strategic )
300
0.0
Respun (10)
8/1
T: Peter D Green
R: B Looker (54)
8/1
Race 5 - Great Lakes Nissan Mdn Plate (1400m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:26.23
Prizemoney: $22,000
1
Azarmin (11)
7/1
T: K A Lees
R: D McLellan (55.5)
7/1
3f Animal Kingdom (USA) x Darvaza (USA) (Smart Strike (CAN))
2
0.3
10/1
T: J C Deamer
R: C Lever (55.5)
10/1
3
2.3
Swinger (10)
4/1
T: D G Callaughan
R: Ms L Day (55.5)
4/1
4m Time Thief x Salsa Storm (Hurricane Sky )
4
2.7
13/4
T: Grant Allard
R: B Looker (57)
13/4
4m Onemorenomore x Fuwa (Encosta De Lago )
5
3.0
16/1
T: B D Bellamy
R: R Spokes (55.5)
16/1
3f Lope De Vega (IRE) x Moonline Dancer (Danehill Dancer (IRE))
6
4.2
60/1
T: R N Godbolt
R: T Treichel (59)
60/1
4g Strada x Princess Canny (Centaine )
7
4.8
6/1
T: G L Woodward
R: Jenny Duggan (57)
6/1
4m Reset x Sweet Ella (Niello )
8
6.7
100/1
T: Colt Prosser
R: L Cumberland (57)
100/1
4m Spinning World (USA) x Flouncing (Lucky Owners (NZ))
9
6.9
80/1
T: Matthew McCudden
R: Cejay Graham (55.5)
80/1
4m Onemorenomore x Prima Vera (Zoffany (USA))
10
7.6
150/1
T: Colt Prosser
R: Mollie Partridge (57.5)
150/1
11
7.7
60/1
T: Nick Mitchell
R: Alena Skerritt (55.5)
60/1
4m Globetrotter (USA) x Endearment (IRE) (Sadler's Wells (USA))
12
7.9
100/1
T: P Cheers
R: P Graham (57)
100/1
4m Al Maher x Daguetta (Fuji Kiseki (JPN))
13
9.2
5/2F
T: R T Dawson
R: C G O'Brien (57)
5/2F
5m Zaha (CAN) x I Have Issues (Outback Prince )
14
17.8
200/1
T: P Cheers
R: J Kehoe (55.5)
200/1
Race 6 - Lobby's Fresh Seafood Hcp (C2) (1400m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:25.76
Prizemoney: $22,000
1
13/8F
T: K A Lees
R: Ms L Day (60)
13/8F
4m Written Tycoon x Street Darling (Street Cry (IRE))
2
4.5
12/1
T: Tom Higgins
R: B Looker (54)
12/1
3
4.6
7/4
T: K A Lees
R: D McLellan (61)
7/4
3g Sizzling x Dayita (Show A Heart )
4
6.2
15/1
T: Terry Evans
R: C G O'Brien (56)
15/1
5g Tickets x Concentration (Intergaze )
5
6.8
40/1
T: J A Sprague
R: R Spokes (59.5)
40/1
4g Bullbars x Montwest (NZ) (Montjeu (IRE))
6
7.6
150/1
T: G L Woodward
R: Jenny Duggan (54)
150/1
5g Keep The Faith x Metallic Mover (Dash For Cash )
7
7.9
7/1
T: S G Morton
R: Cejay Graham (53.5)
7/1
5m Duporth x Komachi (Commands )
8
8.8
100/1
T: P Cheers
R: Alena Skerritt (52.5)
100/1
7m Casino Prince x Hide The Halo (Hideyoshi (USA))
9
10.3
25/1
T: Ms J Lynch
R: Brooke Stower (54)
25/1
6g Magic Albert x Savanna Pride (Lion Hunter )
10
10.8
30/1
T: D R Irving
R: M McGuren (57)
30/1
6g Encosta De Lago x Evening Glitter (Rock Of Gibraltar (IRE))
11
11.0
11/1
T: L J Tilley
R: R Thompson (59)
11/1
12
14.5
150/1
T: V B Jones
R: J Kehoe (54)
150/1
7g Starcraft (NZ) x Tell Someone (NZ) (O'Reilly (NZ))
Race 7 - Manning Great Lakes Extra-Bm50 (2100m)
Class: Benchmark 50 Track: Good(4) Time: 2:15.93
Prizemoney: $22,000
1
7/2
T: J C Deamer
R: A Gibbons (60.5)
7/2
4m Delago Deluxe x Real Special (Thunder Gulch (USA))
2
0.2
25/1
T: G L Woodward
R: Jenny Duggan (55.5)
25/1
4m Host (CHI) x Guide (Grand Lodge (USA))
3
0.3
Sealum (9)
6/1
T: Nick Mitchell
R: Alena Skerritt (57)
6/1
6g Stratum x Firm Seal (Falbrav (IRE))
4
0.9
11/4F
T: A J Denham
R: R Thompson (60)
11/4F
5g Mettre En Jeu (NZ) x Hahei (NZ) (Volksraad (GB))
5
2.4
12/1
T: L J Tilley
R: A Layt (58.5)
12/1
8g Any Suggestion x Witch Partner (NZ) (Take Your Partner )
6
3.2
20/1
T: D Lane
R: D McLellan (59)
20/1
6m Starcraft (NZ) x La Saronet (Hussonet (USA))
7
3.5
9/1
T: Peter D Green
R: Simone Vella (56.5)
9/1
5g Helmet x Husson Circle (Hussonet (USA))
8
4.3
100/1
T: Tess Wilkes
R: M McGuren (61.5)
100/1
9g Danerich x Doughnut (Snippets )
9
4.6
30/1
T: Jason Waters
R: T Treichel (55.5)
30/1
10
7.5
15/2
T: T S Howlett
R: C G O'Brien (58.5)
15/2
5m Dylan Thomas (IRE) x Laguna Lass (Orpen (USA))
11
8.5
20/1
T: J A Steinmetz
R: P Graham (63)
20/1
8g Shinko King (IRE) x Tokyo Belle (NZ) (Kaapstad (NZ))
12
40.0
12/1
T: Andrew Robinson
R: B Looker (60)
12/1
4g Animal Kingdom (USA) x Glenkinchie (Redoute's Choice )