Breednet Results

ALBURY - Tuesday, November 6

Race 1 - Mdn Plate (2000m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 2:08.75 (40.57)
Prizemoney: $6,000
1
7/4
T: Rick Freyer
R: Ms A Masters (59)
7/4
4g sebring (AUS) x cinnamon bells (AUS) (catbird (AUS))
This nick: 14 runners; 9 winners; 0 SW. Details
2
0.2
7/4
T: P S Clancy
R: Josh Richards (55)
7/4
6m haradasun (AUS) x decantered (AUS) (flying spur (AUS))
3
4
6/4F
T: C D Widdison
R: N Souquet (59)
6/4F
4
4.8
4/1
T: Ms A Curran
R: B Vale (57)
4/1
4m sebring (AUS) x lara's glitter (AUS) (don eduardo (NZ))
Race 2 - Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 1:00.86 (35.84)
Prizemoney: $6,000
1
8/11F
T: Ms G Williams
R: Ms A Masters (55)
8/11F
3f the factor (USA) x lekhani (IRE) (imperial ballet (IRE))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
5.3
6/4
T: Cheryl McNamara
R: Josh Richards (53)
6/4
3
11.6
6/4
T: T G Sutherland
R: B Fliedner (57)
6/4
3g dream ahead (USA) x supamach (IRE) (machiavellian (USA))
Race 3 - (Bm50) (1400m)
Class: Benchmark 50 Track: Soft(7) Time: 1:27.65 (36.78)
Prizemoney: $6,000
1
5/1
T: Ms D Wise
R: Ms A Masters (55.5)
5/1
8g fraar (USA) x she's moving (AUS) (el moxie (USA))
Winning siblings: Miss Movin',
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.2
2/1
T: Andrew Dale
R: B McDougall (57.5)
2/1
7g magic albert (AUS) x nothin' leica win (AUS) (nothin' leica dane (AUS))
3
0.3
6/4F
T: P A Sweeney
R: N Souquet (59.5)
6/4F
5g zariz (AUS) x falzina (AUS) (falvelon (AUS))
4
2.5
5/1
T: Rick Freyer
R: S A McCullum (57)
5/1
6g big brown (USA) x vignor (AUS) (flying spur (AUS))
5
4.8
4/1
T: T G Sutherland
R: B Fliedner (56)
4/1
6g starcraft (NZ) x miss essembee (AUS) (flying spur (AUS))
6
6.6
4/1
T: P S Clancy
R: Josh Richards (55)
4/1
6g bon hoffa (AUS) x skilful choice (NZ) (redoute's choice (AUS))
7
12.2
10/1
T: P Waters
R: B Vale (58.5)
10/1
9g pentire (GB) x stretto (NZ) (dance floor (USA))
Race 4 - (Bm50) (1400m)
Class: Benchmark 50 Track: Soft(7) Time: 1:27.11 (39.11)
Prizemoney: $6,000
1
7/4
T: C J Davis
R: B Vale (56)
7/4
6m artie schiller (USA) x rubijay (NZ) (private call (USA))
Winning siblings: If You Will, Typhoon Rubi,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2
2/1
T: D T Curran
R: Ms A Masters (60)
2/1
5m moshe (AUS) x comic opera (AUS) (singspiel (IRE))
3
5.3
5/1
T: Chris Diplock
R: Josh Richards (55)
5/1
5m von costa de hero (AUS) x miss londolozi (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
4
5.8
4/5F
T: T G Sutherland
R: B Fliedner (62)
4/5F
5m choisir (AUS) x dodge city kitty (NZ) (elusive city (USA))
5
8.6
8/1
T: Chris Diplock
R: B McDougall (55)
8/1
Race 5 - (Bm58) (1175m)
Class: Benchmark 58 Track: Soft(7) Time: 1:12.62
Prizemoney: $6,000
1
1/1F
T: Andrew Dale
R: Josh Richards (55)
1/1F
5g scandal keeper (USA) x baleen lass (AUS) (is it true (USA))
Winning siblings: Soaring Lad,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.4
2/1
T: T G Sutherland
R: B Fliedner (56.5)
2/1
5m zariz (AUS) x mystic key (AUS) (fubu (AUS))
3
1.4
7/4
T: Rick Freyer
R: B Vale (54.5)
7/4
5g oamaru force (AUS) x dr. clair (AUS) (swooping (USA))
4
2.9
4/1
T: C J Davis
R: Ms A Bryan (56.5)
4/1
4m nicconi (AUS) x rubirose (AUS) (rubiton (AUS))
* Nick figures are for Australasia.