Breednet Results

ALEXANDRA - Saturday, March 3

Race 1 - Mdn Plate (1540m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:37.79
Prizemoney: $3,500
1
6/4F
T: Stephen Field
R: Dylan Dean (65)
6/4F
4g runs to win (AUS) x banditos (AUS) (perugino (USA))
Winning siblings: Diablo Delago, Spears,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.4
2/1
T: K J Evans
R: Mr R Douglas (67)
2/1
4g ne coupez pas (USA) x wishes (NZ) (danehill (USA))
3
4.7
5/2
T: Ms D Nardino
R: Toby Lake (67)
5/2
5g ladoni (GB) x erotunda (AUS) (savoire vivre (GB))
4
4.8
12/1
T: Gary Cluning
R: Caitlin King (63)
12/1
5m happy giggle (AUS) x racer's plume (AUS) (racer's edge (AUS))
5
6.1
7/1
T: T Kilgower
R: Mr G Seccombe (67)
7/1
8g byblos (CHI) x extortion (AUS) (akaabelle (AUS))
Race 2 - Trophy Race (1540m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:36.27
Prizemoney: $4,000
1
5/4F
T: B J Goodwin
R: Toby Lake (70)
5/4F
9g estambul (ARG) x euphamistic (NZ) (jetball (AUS))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.3
2/1
T: Bryan Dixon
R: Mr R Douglas (66.5)
2/1
6g skalato (AUS) x priceless bess (AUS) (regal classic (CAN))
3
4.6
6/1
T: T T Walsh
R: Ms D Walker (63)
6/1
6m skalato (AUS) x chloe with class (AUS) (with class (CAN))
4
5
9/2
T: T Kilgower
R: Mr G Seccombe (64.5)
9/2
7g tale of the cat (USA) x aver (AUS) (bubble gum fellow (JPN))
5
5.1
8/1
T: R C Manning
R: Caitlin King (62)
8/1
6
6.6
12/1
T: J W Scott
R: Dylan Dean (61)
12/1
6g keep the faith (AUS) x gold quest (AUS) (geiger counter (USA))
7
6.7
16/1
T: R J Mutimer
R: Nathan Newton (61)
16/1
9m mossman (AUS) x santa rica (AUS) (st. covet (AUS))
Race 3 - Rst Trophy (2) (1830m)
Class: Restricted Track: Good(3) Time: 2:02.15
Prizemoney: $3,650
1
10/1
T: P Donnelly
R: Mr G Brunsdon (67)
10/1
5m authorized (IRE) x our sharapova (AUS) (fasliyev (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2
9/1
T: R A Hockley
R: Nathan Newton (64.5)
9/1
7g sunday knight (AUS) x furia (AUS) (thunder gulch (USA))
3
2.1
4/5F
T: P A Sweeney
R: Toby Lake (65.5)
4/5F
3f pluck (USA) x eliane (AUS) (red ransom (USA))
4
2.3
7/2
T: B J Goodwin
R: Mr G Seccombe (64.5)
7/2
4g more than ready (USA) x lotteria (AUS) (redoute's choice (AUS))
5
4
8/1
T: Charmaine Barnes
R: Natasha Baxter (62.5)
8/1
7m easy choice (AUS) x easter bunny (NZ) (cape cross (IRE))
6
5
12/1
T: Ms T Maddox
R: Caitlin King (61)
12/1
6g kempinsky (AUS) x water frame (AUS) (dolphin street (FR))
7
5.2
5/1
T: Kelvin Southey
R: Mr M Corbisiero (63.5)
5/1
5m blevic (AUS) x scottish tiara (AUS) (beautiful crown (USA))
8
7.2
12/1
T: T Kilgower
R: Ms M Morris (61)
12/1
7m shinzig (AUS) x aterballetto (AUS) (vettori (IRE))
9
23.2
Carlsen (10)
25/1
T: N T Robb
R: Dylan Dean (61)
25/1
7g magnus (AUS) x varinia (AUS) (spartacus (AUS))
Race 4 - Rst Trophy (2) (1300m)
Class: Restricted Track: Good(3) Time: 1:19.25
Prizemoney: $3,650
1
13/8F
T: T Kilgower
R: Toby Lake (65)
13/8F
8g strategic (AUS) x old blush (IRE) (octagonal (NZ))
Winning siblings: Another Brother, Kingsclere,
This nick: 21 runners; 17 winners; 0 SW. Details
2
0.4
5/1
T: R C Manning
R: Mr G Seccombe (65.5)
5/1
4m therock (AUS) x star of coureuse (AUS) (starcraft (NZ))
3
2.2
9/1
T: Ms A Vanderfeen
R: Mr C Kirkpatrick (64.5)
9/1
7g hussonet (USA) x flying single (AUS) (flying spur (AUS))
4
2.4
25/1
T: R A Hockley
R: Nathan Newton (61)
25/1
5
2.5
2/1
T: R C Manning
R: Mr M Corbisiero (64.5)
2/1
7g street cry (IRE) x musical lyrics (USA) (quiet american (USA))
6
2.6
7/1
T: P W Boag
R: Ms D Walker (64.5)
7/1
6m presence (AUS) x almoner (AUS) (zorro's lad (AUS))
7
3.9
7/1
T: N T Robb
R: Caitlin King (63.5)
7/1
7g bel esprit (AUS) x tulla lass (AUS) (danzero (AUS))
8
5.4
6/1
T: Keith Rawiller
R: Ms M Morris (64.5)
6/1
Race 5 - Trophy Race (1300m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:19.69
Prizemoney: $4,000
1
5/4F
T: B J Goodwin
R: Toby Lake (69)
5/4F
10g masterofceremonies (AUS) x spectres (AUS) (quest for fame (GB))
Winning siblings: Diamondcowboy,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
5/4
T: G Salisbury
R: Ms C Pace (68)
5/4
3
2.5
11/2
T: B J Goodwin
R: Mr R Douglas (65.5)
11/2
9g danerich (AUS) x crystal snip (AUS) (snippets (AUS))
4
4.7
14/1
T: N T Robb
R: Caitlin King (61)
14/1
8g econsul (NZ) x jest paula (AUS) (rory's jester (AUS))
5
5.5
16/1
T: Stephen Field
R: Ms D Walker (63)
16/1
7g testafiable (AUS) x palixandre (AUS) (pine circle (USA))
6
6
9/2
T: T Kilgower
R: Mr G Seccombe (63.5)
9/2
7m tale of the cat (USA) x bella jinsky (AUS) (encosta de lago (AUS))
Race 6 - Mdn Plate (1300m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:19.00
Prizemoney: $3,500
1
14/1
T: N T Robb
R: Ms D Walker (67)
14/1
6g mossman (AUS) x hyperinflation (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
This nick: 7 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
1
2/1F
T: Ms A Goble
R: Caitlin King (63)
2/1F
6m stanford (AUS) x kilinski (AUS) (western symphony (USA))
3
1.2
Rets (7)
3/1
T: A J Dudley
R: Ms M Morris (63)
3/1
5m testafiable (AUS) x win zip (AUS) (sir dapper (AUS))
4
5.4
5/2
T: W J Baynes
R: Mr R Douglas (67)
5/2
5
5.8
5/1
T: Timothy Grace
R: Mr G Seccombe (67)
5/1
5g bianconi (USA) x cup of courage (AUS) (raise a cup (USA))
6
6
7/1
T: M T Quadara
R: Nathan Newton (65)
7/1
6g statue of liberty (USA) x infatuated (AUS) (quest for fame (GB))
7
9.5
Oberon (2)
15/1
T: Ms U Clark
R: Dylan Dean (65)
15/1
7g henrythenavigator (USA) x plain crazy (AUS) (bite the bullet (USA))
8
99.9
9/1
T: Mark Anderson
R: Mr C Kirkpatrick (67)
9/1
* Nick figures are for Australasia.