Breednet Results

BAIRNSDALE - Saturday, April 1

Race 1 - Coopers Hire Drive Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:12.84 (36.12)
Prizemoney: $20,000
1
9/2
T: M Farrugia
R: A Lynch (57)
9/2
3f master of design (AUS) x ramiel (NZ) (fastnet rock (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
3/1
T: S J Webb
R: Chris Caserta (55)
3/1
3f wanted (AUS) x rock success (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
3
0.5
9/4F
T: Luke Oliver
R: W Egan (57)
9/4F
3f turffontein (AUS) x cosmic express (AUS) (success express (USA))
4
1.2
30/1
T: S P Nichols
R: Alan Creighton (57)
30/1
3f bushranger (IRE) x jedrzejczak (AUS) (falbrav (IRE))
5
2.7
25/1
T: J T Gunning
R: Brandon Stockdale (57)
25/1
3f bianconi (USA) x miss la la (AUS) (rancho ruler (AUS))
6
6.7
30/1
T: Ms A Bennett
R: Jake Bayliss (57)
30/1
3f strategic (AUS) x alpharari (AUS) (distant music (USA))
7
10.7
3/1
T: C Maher
R: B Higgins (57)
3/1
3f gio ponti (USA) x synaesthesia (USA) (quiet american (USA))
8
16.2
11/1
T: M Beer and M Hinton
R: J Noonan (57)
11/1
9
19.5
60/1
T: Ms B Simpson
R: J R Todd (57)
60/1
3f delzao (AUS) x koo wee dancer (AUS) (danehill dancer (IRE))
Race 2 - Four 'n Twenty Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:59.84 (35.14)
Prizemoney: $20,000
1
Ingels (6)
10/1
T: A and J Williams
R: Nathan Rose (58)
10/1
3g master of design (AUS) x miracle magic (AUS) (dash for cash (AUS))
Winning siblings: Greyworm,
This nick: 4 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
2.3
8/1
T: Luke Oliver
R: J Noonan (56)
8/1
3f dane shadow (AUS) x rattled (AUS) (more than ready (USA))
3
2.4
9/2
T: M Farrugia
R: Brandon Stockdale (58.5)
9/2
4
2.5
20/1
T: Ms R Miles
R: Stephen Brown Jnr (57)
20/1
5g niello (AUS) x perfect penny (AUS) (encosta de lago (AUS))
5
3.7
30/1
T: Michael Huglin
R: A McCabe (58)
30/1
3g toorak toff (AUS) x artwear (AUS) (royal academy (USA))
6
4
13/8F
T: Luke Oliver
R: W Egan (58)
13/8F
3g equiano (FR) x belle artiste (AUS) (choisir (AUS))
7
8
4/1
T: B J McCarthy
R: B Higgins (56.5)
4/1
4m testafiable (AUS) x crown quest (AUS) (rory's jester (AUS))
8
8.2
100/1
T: Daniel Daniel
R: Brooke Sweeney (56.5)
100/1
9g pinnacles check (AUS) x trappy's best (AUS) (niccolo polo (USA))
9
10.4
100/1
T: R C Manning
R: J Benbow (58.5)
100/1
5g vice admiral (AUS) x miss splasher (AUS) (honour and glory (USA))
10
11.4
60/1
T: R C Manning
R: J R Todd (56)
60/1
3f speed 'n' power (NZ) x scottawin (AUS) (monde bleu (GB))
11
11.8
10/1
T: R Cluning
R: Chris Caserta (56)
10/1
12
21.8
80/1
T: Katrina Rose
R: Alan Creighton (58.5)
80/1
6g untouchable (AUS) x suitangi (AUS) (ignatius (USA))
Race 3 - Ella Del Wedding Event Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:38.93 (36.44)
Prizemoney: $20,000
1
9/10F
T: F G Finnegan
R: Jake Bayliss (56)
9/10F
3f pentire (GB) x scattercat (NZ) (black minnaloushe (USA))
Winning siblings: Charmaine's Dream, Kaipaki, Sacred Kitty,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
4.5
14/1
T: Craig Blackshaw
R: F Alesci (58)
14/1
3g tickets (AUS) x la pizzazz (NZ) (towkay (AUS))
3
5.3
16/1
T: Jason Warren
R: B Higgins (58)
16/1
3g pentire (GB) x blinding (NZ) (black minnaloushe (USA))
4
8.5
Thalj (11)
30/1
T: K L Corstens
R: Chris Caserta (54.5)
30/1
4m haradasun (AUS) x minus zero (AUS) (danzero (AUS))
5
8.7
50/1
T: Paul Worthington
R: Alan Creighton (56)
50/1
3f therock (AUS) x miss chills (AUS) (general nediym (AUS))
6
8.8
25/1
T: M Farrugia
R: A Lynch (58.5)
25/1
4g vital equine (IRE) x monarquia (AUS) (royal academy (USA))
7
12.8
60/1
T: Jackson Pallot
R: Ms J Payne (58)
60/1
3g host (CHI) x allegretto (AUS) (anabaa (USA))
8
15.5
100/1
T: Tara Taggart
R: R N Booth (58.5)
100/1
4g st averil (USA) x danzin yeah (AUS) (danzero (AUS))
9
23.5
100/1
T: Troy and John Kilgower
R: Ms S Thornton (56.5)
100/1
4g elvstroem (AUS) x better toy (AUS) (toy pindarri (NZ))
10
27
2/1
T: Peter Gelagotis
R: J Noonan (56)
2/1
3f therock (AUS) x star of coureuse (AUS) (starcraft (NZ))
11
27.3
20/1
T: Jackson Pallot
R: W Egan (56.5)
20/1
12
99.9
100/1
T: C G Murray
R: J Benbow (56.5)
100/1
5m guillotine (NZ) x driving rein (NZ) (volksraad (GB))
Race 4 - Classicbet Hcp (58) (1000m)
Class: Restricted 58 Track: Good(4) Time: 0:59.37 (34.78)
Prizemoney: $16,000
1
30/1
T: R Gillahan
R: Chris Caserta (52)
30/1
6m byblos (CHI) x safari princess (AUS) (lion hunter (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
5/2F
T: J T Linehan
R: Rose Pearson (53.5)
5/2F
6m written tycoon (AUS) x honour own (AUS) (honours list (IRE))
3
2.3
7/2
T: J C Griffiths
R: B Higgins (60)
7/2
8g towkay (AUS) x abenezra (AUS) (rory's jester (AUS))
4
2.4
9/1
T: R Triplow
R: Nathan Punch (54)
9/1
5
2.6
11/1
T: W J Wood
R: J Benbow (56.5)
11/1
8g primus (AUS) x moulage (AUS) (rubiton (AUS))
6
4.9
13/2
T: D C Cunningham
R: Brandon Stockdale (60)
13/2
6g holy roman emperor (IRE) x forever (USA) (forty niner (USA))
7
5.1
16/1
T: Troy and John Kilgower
R: Ms J Payne (54)
16/1
9g happy giggle (AUS) x dream till dawn (AUS) (night shift (USA))
8
10.1
8/1
T: K E Horobin
R: Alan Creighton (57.5)
8/1
6g estambul (ARG) x true cavern (AUS) (lion cavern (USA))
9
10.6
5/1
T: S Reynolds
R: Jake Bayliss (59)
5/1
Race 5 - Team Staffing Hcp (58) (1200m)
Class: Restricted 58 Track: Good(4) Time: 1:12.14 (36.32)
Prizemoney: $16,000
1
5/1
T: B J McCarthy
R: B Higgins (58.5)
5/1
5m written tycoon (AUS) x cyar (AUS) (bianconi (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.8
Bonify (5)
9/2F
T: P E Kramer
R: Brandon Stockdale (57)
9/2F
5m bon hoffa (AUS) x she's something (AUS) (danehill dancer (IRE))
3
1.8
15/2
T: R Gillahan
R: Brooke Sweeney (54.5)
15/2
9m inflate (USA) x wandin waltz (AUS) (palace music (USA))
4
1.9
11/2
T: S Reynolds
R: Jake Bayliss (56)
11/2
4m reward for effort (AUS) x linger (AUS) (palace music (USA))
5
3.4
5/1
T: Ms S Trolove
R: Stephen Brown Jnr (57)
5/1
4m kaphero (AUS) x princess poppi (AUS) (prince of birds (USA))
6
4.7
30/1
T: Troy and John Kilgower
R: Ms J Payne (57)
30/1
4m falvelon (AUS) x gold country (AUS) (timber country (USA))
7
5.1
11/1
T: Ms N Shelton
R: Ms S Wynne (59.5)
11/1
6m danbird (AUS) x sequin encounter (AUS) (encounter (AUS))
8
5.5
9/2F
T: Ms S Trolove
R: Chris Caserta (56.5)
9/2F
6m magnus (AUS) x melinte (AUS) (el qahira (NZ))
9
6.2
8/1
T: M Beer and M Hinton
R: J Letherby (54)
8/1
5m shinzig (AUS) x heroic promise (AUS) (spartacus (AUS))
Race 6 - Dysons Group Of Companies (58) (1200m)
Class: Restricted 58 Track: Good(4) Time: 1:12.60 (35.20)
Prizemoney: $16,000
1
9/2
T: M Farrugia
R: Brandon Stockdale (59)
9/2
7g soldier's tale (USA) x maple opera (NZ) (st. hilarion (USA))
Winning siblings: Mr Applause,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
60/1
T: R Gillahan
R: Chris Caserta (52)
60/1
4g duke of marmalade (IRE) x shantung (AUS) (canny lad (AUS))
3
2
11/1
T: S Reynolds
R: Jake Bayliss (55.5)
11/1
6g written tycoon (AUS) x linger (AUS) (palace music (USA))
4
2.1
11/2
T: Ms A Bennett
R: J Benbow (54)
11/2
5
2.2
9/2
T: Shane Stockdale
R: W Egan (59.5)
9/2
4g keano (NZ) x salerity star (AUS) (salieri (USA))
6
4
13/4F
T: M M Laurie
R: J Noonan (59.5)
13/4F
3g daliapour (IRE) x subprime (AUS) (dubai destination (USA))
7
4.1
100/1
T: R C Manning
R: J R Todd (54)
100/1
10g savabeel (AUS) x deautche express (NZ) (volksraad (GB))
8
5.3
30/1
T: L J Bell
R: B Higgins (56.5)
30/1
9
6.1
7/2
T: D Binaisse
R: Ms S Thornton (57)
7/2
4g henny hughes (USA) x rock my halo (AUS) (fastnet rock (AUS))
10
10.6
20/1
T: Paul and Tracey Templeton
R: Jordan Grob (55.5)
20/1
8g arazi (USA) x arteo (AUS) (desert style (IRE))
Race 7 - Mypunter.Com (Bm64) (1600m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 1:37.91 (37.08)
Prizemoney: $20,000
1
7/1
T: Craig Blackshaw
R: Ms G Cartwright (54.5)
7/1
4g foreplay (AUS) x simonova (AUS) (special bond (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
7/2F
T: R J Besanko
R: A Lynch (57.5)
7/2F
7g stratum (AUS) x beautiful victory (AUS) (victory prince (AUS))
3
0.4
9/1
T: K L Corstens
R: Jake Bayliss (60)
9/1
10g helenus (AUS) x lady wild (AUS) (wild harmony (USA))
4
1.4
25/1
T: C G Murray
R: J Benbow (54)
25/1
6m moscow ballet (IRE) x daam lies (AUS) (mukddaam (USA))
4
1.4
11/2
T: Wez Hunter
R: Alan Creighton (61.5)
11/2
5g northern meteor (AUS) x artistique (AUS) (peintre celebre (USA))
6
2.9
20/1
T: Ms A Blackburn
R: Chris Caserta (56)
20/1
5g crystal finale (AUS) x miss chloe (AUS) (principality (AUS))
7
5.9
Beltum (8)
15/2
T: Paul and Tracey Templeton
R: Brandon Stockdale (54.5)
15/2
5g stratum (AUS) x mehitabel (NZ) (tale of the cat (USA))
8
6.1
12/1
T: Ms S Cunningham
R: J R Todd (55.5)
12/1
6g mutawaajid (AUS) x najar (AUS) (secret savings (USA))
9
8.3
150/1
T: R C Manning
R: Nathan Rose (54)
150/1
10
10.3
25/1
T: Peter Gelagotis
R: Jordan Grob (53.5)
25/1
5g all american (AUS) x the look of love (AUS) (danehill dancer (IRE))
11
10.4
15/4
T: Peter Gelagotis
R: J Noonan (55.5)
15/4
5g exceed and excel (AUS) x soda water (AUS) (encosta de lago (AUS))
12
11.2
Trevor (13)
50/1
T: Ms S Trolove
R: F Alesci (54)
50/1
8g kempinsky (AUS) x misha's belle (AUS) (baryshnikov (AUS))
13
12.7
80/1
T: Ms A Bennett
R: Ms J Payne (54)
80/1
200
25/1
T: R Cluning
R: Nathan Punch (52)
25/1
6m easy choice (AUS) x booze o'hara (AUS) (pirate army (USA))
* Nick figures are for Australasia.