Breednet Results

BALLINA - Thursday, December 14

Race 1 - Early Quaddie Mdn Plate (1300m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:18.31 (36.00)
Prizemoney: $20,000
1
13/2
T: P A Youngberry
R: S Galloway (59)
13/2
5g teranaba (AUS) x our royal star (AUS) (irish royal (IRE))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
1/1F
T: Angela Plumb
R: R Plumb (59)
1/1F
3
4
20/1
T: S B Lee
R: C Whiteley (59)
20/1
4g murtajill (AUS) x thirtytwored (AUS) (honours list (IRE))
4
5.2
10/1
T: J P Wallace
R: Jackson Murphy (56)
10/1
3g jet spur (AUS) x class of gold (AUS) (mossman (AUS))
5
6.3
13/4
T: J D Shelton
R: L P Rolls (59)
13/4
5g strada (AUS) x anastasia crown (AUS) (beautiful crown (USA))
6
7.6
60/1
T: Owen Glue
R: Ms B Hodder (59)
60/1
4g benfica (AUS) x happy bounty (AUS) (celestial bounty (IRE))
7
8.1
100/1
T: A Parramore
R: A Spinks (59)
100/1
4g snippetson (AUS) x yakama (AUS) (umatilla (NZ))
8
8.2
12/1
T: Paula Cartledge
R: Ms L G Cheshire (57.5)
12/1
3g haradasun (AUS) x french tilt (NZ) (snaadee (USA))
9
9.9
66/1
T: H R Dew
R: M Paget (59)
66/1
5g star witness (AUS) x barawin (AUS) (barathea (IRE))
10
18.3
50/1
T: Ethan Ensby
R: Noriyuki Masuda (56)
50/1
3g teranaba (AUS) x bikinsky (AUS) (kempinsky (AUS))
Race 2 - XXXX Gold Mdn Plate (1300m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:17.83 (36.89)
Prizemoney: $20,000
1
8/11F
T: Ben Hull
R: Ms T Harrison (58)
8/11F
4m longhorn (AUS) x celestial star (AUS) (celestial dancer (IRE))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2
25/1
T: L H Wheeler
R: L P Rolls (56.5)
25/1
3f uncle mo (USA) x fierce rival (AUS) (tiger hill (IRE))
3
5
8/1
T: S J Morrisey
R: Anthony Allen (58)
8/1
4m not a single doubt (AUS) x sienna (AUS) (octagonal (NZ))
4
6.7
14/1
T: Carolyn Halliday
R: M Paget (58)
14/1
5m minardi (USA) x just devine (AUS) (just awesome (AUS))
5
7.4
66/1
T: G C Kilner
R: Ms K Stanley (58)
66/1
4m choisir (AUS) x black prophet (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
6
7.5
7/1
T: Shane Everson
R: G Colless (58)
7/1
5m supreme class (AUS) x suitangi (AUS) (ignatius (USA))
7
8.1
16/1
T: T W McCarthy
R: A Spinks (58)
16/1
4m duporth (AUS) x crafty belle (AUS) (commands (AUS))
8
8.2
20/1
T: D J Graham
R: C Whiteley (58)
20/1
5m court command (AUS) x chinese wall (AUS) (private agenda (AUS))
9
9.7
66/1
T: R L Mackay
R: S Galloway (58)
66/1
4m snitzel (AUS) x cheyne walk (USA) (royal academy (USA))
10
10.4
20/1
T: Owen Glue
R: Ms B Hodder (56.5)
20/1
3f foxwedge (AUS) x pirate queen (AUS) (marauding (NZ))
11
13.9
100/1
T: Paul Nipperess
R: Ms C Schmidt (58)
100/1
4m alert (ARG) x select bay (NZ) (imperial seal (GB))
12
14.9
150/1
T: Diane Murphy
R: V D Johnston (58)
150/1
4m dutch harry (AUS) x gravity pilot (AUS) (royal academy (USA))
13
17.1
25/1
T: Jason Reilly
R: J L Taylor (58)
25/1
4m poet's voice (GB) x aldarch (AUS) (archway (IRE))
14
23.3
200/1
T: Debra Ainsworth
R: Brooke Ainsworth (58)
200/1
4m raheeb (AUS) x drama amour (AUS) (tristram (NZ))
Race 3 - Slipway Hotel Mdn Hcp (1000m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:57.89 (34.65)
Prizemoney: $20,000
1
9/4F
T: Amy Usher
R: C P Franklin (59)
9/4F
Winning siblings: Mazardi,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
11/2
T: S J Phelps
R: B Looker (56)
11/2
4m reset (AUS) x remember meryl (AUS) (monashee mountain (USA))
3
0.2
7/1
T: S J Morrisey
R: L P Rolls (56)
7/1
3g snitzel (AUS) x gymea lily (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
4
1.6
Sidere (12)
12/1
T: Ms T Timbery
R: P Timbery (56)
12/1
4g sidereus (AUS) x chilly ruler (AUS) (king of danes (AUS))
5
1.9
12/1
T: Ethan Ensby
R: Noriyuki Masuda (54.5)
12/1
3f super easy (NZ) x top star (NZ) (fast 'n' famous (AUS))
6
3.1
7/2
T: Owen Glue
R: Ms B Hodder (58)
7/2
7
3.2
20/1
T: W K Sutton
R: S Galloway (58)
20/1
4m falvelon (AUS) x burning fig (AUS) (show a heart (AUS))
8
4
20/1
T: Ron Jackson
R: M Gray (57)
20/1
3g all too hard (AUS) x our joan of arc (AUS) (beautiful crown (USA))
9
4.4
200/1
T: G N Nielsen
R: Mikiko Nakao (54)
200/1
6g rock of gibraltar (IRE) x hit and run (AUS) (success express (USA))
10
4.5
16/1
T: Ian Savins
R: Ms T Harrison (57)
16/1
4g congrats (USA) x freeroller (AUS) (royal academy (USA))
11
6.8
40/1
T: Daniel Bowen
R: Kirk Matheson (56)
40/1
4m jimmy choux (NZ) x zigalong (NZ) (danzighill (AUS))
12
10.7
200/1
T: R L Mackay
R: Anthony Allen (56)
200/1
9m starcraft (NZ) x power play (AUS) (last tycoon (IRE))
13
11.3
60/1
T: B Robinson
R: J L Taylor (57)
60/1
4m wanted (AUS) x tan tat tess (AUS) (testa rossa (AUS))
14
14.7
100/1
T: D J Munns
R: Carla Dougherty (54)
100/1
6m marechal (AUS) x mollys star (AUS) (kendel star (AUS))
Race 4 - The Kel Campbell Plate (C1) (1900m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:58.23 (36.16)
Prizemoney: $20,000
1
11/1
T: David Joice
R: Jackson Murphy (57.5)
11/1
4g manhattan rain (AUS) x scattered dreams (AUS) (redoute's choice (AUS))
This nick: 20 runners; 11 winners; 2 SW. Details
2
4.8
7/2
T: Ethan Ensby
R: C P Franklin (59)
7/2
3
7.3
7/4F
T: L D Kelly
R: R Plumb (59)
7/4F
4g starcraft (NZ) x mrs. geiger (AUS) (geiger counter (USA))
4
7.6
5/1
T: Ms K Loy
R: M Bennett (59)
5/1
6g intergaze (AUS) x ambush (AUS) (bite the bullet (USA))
5
7.7
Cadeyrn (10)
5/1
T: David Joice
R: M Paget (56.5)
5/1
4g uncle mo (USA) x aliceinwonderland (GB) (danehill (USA))
6
8.6
30/1
T: G N Nielsen
R: Mikiko Nakao (57)
30/1
8g antonius pius (USA) x rush to glory (AUS) (honour and glory (USA))
7
9.8
100/1
T: D W Dwane
R: Noriyuki Masuda (55)
100/1
6g desert king (IRE) x melia (AUS) (timber country (USA))
8
10.4
100/1
T: N H Boyle
R: L P Rolls (56.5)
100/1
7g get square (AUS) x blue valley (AUS) (kohaylan (USA))
9
10.7
15/1
T: D J Graham
R: C Whiteley (59)
15/1
5g zizou (AUS) x bukhoor (AUS) (jeune (GB))
10
12.4
40/1
T: P Duff
R: G Colless (59)
40/1
4g champions gallery (GB) x te akau bel (AUS) (bel esprit (AUS))
11
21.4
30/1
T: P J Cunningham
R: A Spinks (57)
30/1
4m drumbeats (AUS) x anora fair (AUS) (appleby fair (AUS))
Race 5 - Zzzfm Boxing Day Races (Bm66) (1600m)
Class: Benchmark 66 Track: Good(3) Time: 1:36.39 (35.94)
Prizemoney: $20,000
1
9/2
T: Ian Savins
R: Brooke Stower (56.5)
9/2
6g danewin (AUS) x miss cabriolet (AUS) (reenact (AUS))
Winning siblings: Dukatti, Soft Top,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
9/2
T: T B Thomas
R: Anthony Allen (59.5)
9/2
6g bradbury's luck (AUS) x riseupsinging (AUS) (singingintherain (USA))
3
1.2
3/1F
T: Daniel Bowen
R: Kirk Matheson (59)
3/1F
4m foxwedge (AUS) x sleepy hollow (AUS) (carnegie (IRE))
4
2.4
7/1
T: A F Ryan
R: Carla Dougherty (59)
7/1
7g testa rossa (AUS) x aloha charm (AUS) (marauding (NZ))
5
3.3
25/1
T: M A Palmer
R: Brooke Ainsworth (61)
25/1
5g thorn park (AUS) x lady harriet (NZ) (centaine (AUS))
6
3.5
15/1
T: Ben Hull
R: Jackson Murphy (52.5)
15/1
7
4.3
15/2
T: H R Dew
R: L P Rolls (59.5)
15/2
7g minardi (USA) x majestic kin (AUS) (kinjite (NZ))
8
4.4
9/2
T: Marcus Wilson
R: M Paget (57.5)
9/2
5m exceed and excel (AUS) x mofajah (GB) (sadler's wells (USA))
9
5.6
25/1
T: T W McCarthy
R: A Spinks (58)
25/1
Race 6 - Ballina Advocate Hcp (C2) (1250m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 1:14.09 (35.90)
Prizemoney: $20,000
1
9/1
T: P Duff
R: G Colless (55)
9/1
This nick: 3 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
12/1
T: Ian Savins
R: Brooke Stower (57)
12/1
6g dylan thomas (IRE) x freeroller (AUS) (royal academy (USA))
3
0.4
13/8F
T: M J Dunn
R: Ms C Schmidt (59)
13/8F
5m nicconi (AUS) x lady min (AUS) (nothin' leica dane (AUS))
4
0.9
12/1
T: A Parramore
R: M Paget (57.5)
12/1
4g toorak toff (AUS) x eagle's song (USA) (proud citizen (USA))
5
2.7
Ilia (10)
9/4
T: Shane Everson
R: B Looker (54.5)
9/4
6m any given saturday (USA) x pitchinette (AUS) (statue of liberty (USA))
6
8.8
20/1
T: L J Clapham
R: J L Taylor (54)
20/1
7
8.9
20/1
T: D J Graham
R: C Whiteley (54)
20/1
8
10.3
100/1
T: Ethan Ensby
R: Noriyuki Masuda (53)
100/1
9
10.9
30/1
T: Ms K Loy
R: M Bennett (54.5)
30/1
5g duke of marmalade (IRE) x cigano (AUS) (encosta de lago (AUS))
10
11.3
25/1
T: L Richardson
R: Brooke Ainsworth (54)
25/1
11
11.6
Zarco (5)
30/1
T: Paul Matts
R: C P Franklin (56.5)
30/1
7g za-im (GB) x frisco's lass (AUS) (frisco view (USA))
12
14.3
100/1
T: P G Randall
R: Jackson Murphy (52.5)
100/1
6m rock of cashel (IRE) x kyamba star (AUS) (innamorato (USA))
Race 7 - Devine Prophet @aquis Farm-C3 (1000m)
Class: Class 3 Track: Good(3) Time: 0:56.38 (34.10)
Prizemoney: $20,000
1
Perdu (15)
5/2F
T: David Joice
R: Jackson Murphy (52.5)
5/2F
Winning siblings: Monsieur Hughes,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.2
11/2
T: Ian Savins
R: M Paget (55.5)
11/2
3
1.7
13/4
T: W R Pholi
R: G Colless (58.5)
13/4
4
2
25/1
T: H R Dew
R: L P Rolls (54)
25/1
6m wicked style (USA) x risque (AUS) (lion hunter (AUS))
5
2.2
4/1
T: Ian Savins
R: Brooke Stower (55)
4/1
6m zizou (AUS) x majestic dawn (AUS) (scenic (IRE))
6
2.8
30/1
T: T W McCarthy
R: Noriyuki Masuda (53)
30/1
5g raheeb (AUS) x moment to reign (AUS) (barely a moment (AUS))
7
2.9
Ensign (11)
20/1
T: Jason Reilly
R: Carla Dougherty (52)
20/1
6g wicked style (USA) x jerash (AUS) (mukaddamah (USA))
8
3.3
15/1
T: Debra Ainsworth
R: Brooke Ainsworth (54)
15/1
5m wanted (AUS) x elleandee (AUS) (snippets (AUS))
9
4.3
50/1
T: W J Gavenlock
R: J L Taylor (54)
50/1
10
5.2
100/1
T: Carolyn Halliday
R: Ms B Hodder (54)
100/1
8g al samer (AUS) x mahira (AUS) (canny lad (AUS))
11
6.3
12/1
T: Daniel Bowen
R: B Looker (56)
12/1
5m bushranger (IRE) x mrs commands (AUS) (commands (AUS))
12
6.7
40/1
T: L J Clapham
R: Kirk Matheson (54)
40/1
6m commands (AUS) x crackle dash (AUS) (hennessy (USA))
* Nick figures are for Australasia.