Breednet Results

BALNARRING - Saturday, November 5

Race 1 - Rst Trophy (2) (1600m)
Class: Restricted Track: Good(4) Time: 1:42.37
Prizemoney: $3,000
1
7/4
T: Ms A Curran
R: Mr Jack Peat (67)
7/4
5m bramshaw (AUS) x sherlowe (AUS) (sesaro (USA))
Winning siblings: Caniwin, Firlands, Our Swagman, Yarrayne Lass,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.3
8/11F
T: Frank Conlan
R: Reece Goodwin (64.5)
8/11F
5m bernardini (USA) x punton danehill (AUS) (danehill dancer (IRE))
3
19.3
1/1
T: N G Eades
R: Maxwell Keenan (61.5)
1/1
6g dane shadow (AUS) x rosegreen (AUS) (giant's causeway (USA))
Race 2 - Mdn Plate (1050m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:02.01
Prizemoney: $3,000
1
9/1
T: R J Stephens
R: Ms C Pace (65)
9/1
4m turffontein (AUS) x divine spirit (NZ) (cape cross (IRE))
Winning siblings: Eirian, Gus Lightning, Total Control,
This nick: 5 runners; 4 winners; 1 SW. Details
2
6.5
9/1
T: Katrina Rose
R: Mr M Corbisiero (67)
9/1
6g keltrice (AUS) x missy diamonds (AUS) (rancho ruler (AUS))
3
6.9
15/8F
T: Kelvin Southey
R: Mr R Douglas (67.5)
15/8F
4
7.6
6/1
T: Troy and John Kilgower
R: Mr G Seccombe (65)
6/1
4m excellent art (GB) x la trio (NZ) (manntari (IRE))
5
7.8
16/1
T: N T Robb
R: Nathan Newton (65)
16/1
11g general nediym (AUS) x princeton pike (AUS) (noalcoholic (FR))
6
9.8
4/1
T: Troy and John Kilgower
R: Toby Lake (63.5)
4/1
3f seventh reason (AUS) x umasari (AUS) (umatilla (NZ))
7
11.6
5/2
T: K J Carrolan
R: Reece Goodwin (67)
5/2
5g more than ready (USA) x secover (AUS) (danehill (USA))
8
12.1
5/2
T: C Vidotto
R: Sophie Logan (64)
5/2
5g valixir (IRE) x silver vein (AUS) (arena (AUS))
Race 3 - Rst Trophy (1) (1200m)
Class: Restricted Track: Good(4) Time: 1:15.27
Prizemoney: $3,000
1
7/1
T: N T Robb
R: Mr M Corbisiero (64)
7/1
8g runs to win (AUS) x contessa capri (AUS) (rustic amber (IRE))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
2/1F
T: B J Goodwin
R: Reece Goodwin (64)
2/1F
4m congrats (USA) x pililani (AUS) (octagonal (NZ))
3
6.1
8/1
T: Ms D Nardino
R: Toby Lake (63.5)
8/1
5m reset (AUS) x cait colleen (AUS) (carnegie (IRE))
4
6.8
3/1
T: Troy and John Kilgower
R: Mr G Seccombe (64)
3/1
5g astronomer royal (USA) x bon ace (NZ) (bigstone (IRE))
5
9.3
11/2
T: G F Thornell
R: Maxwell Keenan (61.5)
11/2
6g magnus (AUS) x varinia (AUS) (spartacus (AUS))
6
9.7
2/1
T: Troy and John Kilgower
R: Nathan Newton (66)
2/1
Race 4 - Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:14.29
Prizemoney: $3,000
1
9/2
T: Ms R Waymouth
R: Ms D Waymouth (67)
9/2
5g reaan (AUS) x pick of the crop (AUS) (rory's jester (AUS))
This nick: 6 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
6.5
12/1
T: J F Rattle
R: Ms C Pace (67)
12/1
6g hemingway (IRE) x ali rose (AUS) (ali-royal (IRE))
3
6.6
4/1
T: S C Bottomley
R: Sophie Logan (60)
4/1
3f floral pegasus (AUS) x carolyn (AUS) (luskin star (AUS))
4
9.6
5/2
T: Troy and John Kilgower
R: Mr G Seccombe (65)
5/2
5m keep the faith (AUS) x dane to win (AUS) (royal academy (USA))
5
9.7
4/5F
T: Mark Stephenson
R: Reece Goodwin (65)
4/5F
6
13.7
5/1
T: A W Keenan
R: Maxwell Keenan (63)
5/1
7m sirius slew (CAN) x she's dancing (AUS) (eternity range (USA))
Race 5 - Trophy Race (1200m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:14.22
Prizemoney: $3,000
1
2/1
T: Ms R Waymouth
R: Ms D Waymouth (66)
2/1
5g keep the faith (AUS) x emilyjoy (AUS) (danehill dancer (IRE))
Winning siblings: Emconi, My Aim Is True, Rugged Roy,
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
2.8
10/9F
T: B J Goodwin
R: Reece Goodwin (67)
10/9F
6g king of roses (AUS) x d'amico (AUS) (dangerous (AUS))
3
11.8
7/2
T: D K Brown
R: Ms C Pace (63)
7/2
5m sharkbite (AUS) x biansassie (AUS) (bianconi (USA))
4
12.5
7/1
T: Troy and John Kilgower
R: Mr G Seccombe (64)
7/1
7g barely a moment (AUS) x krypto katie (USA) (cryptoclearance (USA))
5
16.2
8/1
T: Katrina Rose
R: Mr M Corbisiero (64.5)
8/1
10g guiscard (AUS) x bequetee (AUS) (geiger counter (USA))
Race 6 - Trophy Race (1600m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:43.47
Prizemoney: $3,000
1
4/13F
T: Anthony Cosgriff
R: Ms C Pace (68.5)
4/13F
6g mutawaajid (AUS) x pariza (AUS) (woodman (USA))
Winning siblings: Elam,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
4/1
T: Anthony Cosgriff
R: Mr M Corbisiero (63.5)
4/1
9g arena (AUS) x alsatia (AUS) (marauding (NZ))
3
2.4
4/1
T: N T Robb
R: Mr G Seccombe (63)
4/1
7g purrealist (AUS) x refit (AUS) (encosta de lago (AUS))
* Nick figures are for Australasia.