Breednet Results

BELMONT PARK - Wednesday, August 29

Race 1 - Iron Jack Hcp (C1) (1000m)
Class: Class 1 Track: Soft(7) Time: 1:01.19 (36.38)
Prizemoney: $19,000
1
30/1
T: R J Lewis
R: J Kokotajlo (58)
30/1
5g alfred nobel (IRE) x country dancer (AUS) (more than ready (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.5
7/1
T: Ms K Fleming
R: P Knuckey (59)
7/1
5g dick turpin (IRE) x exquisite timing (AUS) (blackfriars (AUS))
3
3
9/10F
T: Chris Gangemi
R: Kate Witten (57.5)
9/10F
4g medaglia d'oro (USA) x frontal (AUS) (charge forward (AUS))
4
4.3
Chaser (6)
16/1
T: G C Ballantyne
R: Ryan Hill (55)
16/1
5g redoute's choice (AUS) x avante (AUS) (hurricane sky (AUS))
5
4.5
50/1
T: M H Miller
R: C Staples (57)
50/1
6
5.5
11/8
T: L Smith
R: Mitchell Pateman (59)
11/8
6g celtus (AUS) x full moon (NZ) (elusive city (USA))
Race 2 - The Merrywell Hcp (C1) (1000m)
Class: Class 1 Track: Soft(7) Time: 1:01.94 (35.90)
Prizemoney: $19,000
1
11/4
T: E A Martinovich
R: P Knuckey (59)
11/4
4m so secret (AUS) x royal minx (AUS) (royal abjar (USA))
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.2
16/1
T: E A Martinovich
R: Kate Witten (54)
16/1
4m blackfriars (AUS) x mekong miss (AUS) (ihtiram (IRE))
3
2.2
2/1F
T: L P Luciani
R: W Pike (58)
2/1F
4m blackfriars (AUS) x true believer (AUS) (is it true (USA))
4
4.5
7/2
T: Rebecca Shanks
R: Tayla Stone (55)
7/2
5m demerit (AUS) x runaround (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
5
8.5
8/1
T: A M Bazeley
R: Mollie Clark (53)
8/1
6
11
60/1
T: Raymond Vincent
R: S Parnham (57)
60/1
7
11.5
11/2
T: J P Taylor
R: Ryan Hill (55.5)
11/2
3f city place (USA) x zedriffic (AUS) (zedrich (AUS))
Race 3 - Glenroy Chaff (Rs0ly) (1000m)
Class: Rst 0 Met Win-LY Track: Heavy(8) Time: 1:01.74 (35.78)
Prizemoney: $24,500
1
8/11F
T: D L Morton
R: W Pike (58.5)
8/11F
3g city place (USA) x born princess (AUS) (elusive quality (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
6.3
20/1
T: N D Parnham
R: S Parnham (55.5)
20/1
3f toorak toff (AUS) x fanfara (AUS) (danehill dancer (IRE))
3
8.8
5/1
T: D L Morton
R: S O'Donnell (56.5)
5/1
3f war chant (USA) x palace idol (AUS) (dubawi (IRE))
4
10
20/1
T: P H Jordan
R: C Staples (56.5)
20/1
3f oratorio (AUS) x umashadow (AUS) (umatilla (NZ))
5
15
5/2
T: S R Casey
R: P Carbery (57)
5/2
Race 4 - Tabtouch Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Heavy(8) Time: 1:31.35 (38.62)
Prizemoney: $16,500
1
20/1
T: J P Taylor
R: J Brown (58)
20/1
4g trade fair (GB) x black vision (AUS) (blackfriars (AUS))
Winning siblings: Skylar Storm, Starbound,
This nick: 17 runners; 12 winners; 1 SW. Details
2
2
8/1
T: N D Parnham
R: S Parnham (56)
8/1
4m so secret (AUS) x strategic choice (AUS) (strategic (AUS))
3
2.2
15/4
T: E A Martinovich
R: Alan Kennedy (58)
15/4
4g trade fair (GB) x joyeux (AUS) (lonhro (AUS))
4
3.5
9/2
T: Simon Miller
R: W Pike (53.5)
9/2
3f oratorio (AUS) x silver sass (AUS) (due sasso (AUS))
5
4
11/1
T: D R Harrison
R: Joseph Azzopardi (56)
11/1
4m patronize (AUS) x balmaressa dancer (AUS) (citidancer (IRE))
6
5
16/1
T: R W Price
R: Fiona Bell (55)
16/1
6g famous roman (AUS) x blue artist (AUS) (delago brom (AUS))
7
6
50/1
T: Ms K Craig
R: Ms P Edwards (58)
50/1
6g excellent art (GB) x never easy (AUS) (elvstroem (AUS))
8
9.8
7/2F
T: A G Durrant
R: P Knuckey (53.5)
7/2F
3f dash for cash (AUS) x not so pretty (AUS) (bletchley park (IRE))
9
15
6/1
T: T M Andrews
R: S McGruddy (58)
6/1
4g star witness (AUS) x danecay (AUS) (love a dane (AUS))
10
17.8
9/1
T: F R Kersley
R: Ms R Forrest (56)
9/1
4m war chant (USA) x misshelenus (AUS) (helenus (AUS))
11
56.3
150/1
T: Ms J Clements
R: S O'Donnell (56)
150/1
4m mastercraftsman (IRE) x not a single mak (AUS) (not a single doubt (AUS))
12
99
66/1
T: I S Glading
R: L Camilleri (56)
66/1
4m magic albert (AUS) x tantra dancer (AUS) (hideyoshi (USA))
Race 5 - Perth R.C. Membership (Rs0ly) (1400m)
Class: Rst 0 Met Win-LY Track: Heavy(8) Time: 1:29.54 (36.91)
Prizemoney: $24,500
1
5/4F
T: J E Grieve
R: J Whiting (58)
5/4F
Winning siblings: Cockyjoy, Glen Albyn, Stirling Estate,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
5/2
T: A G Durrant
R: W Pike (58)
5/2
5m high chaparral (IRE) x europa point (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
3
1.5
20/1
T: J P Taylor
R: Ryan Hill (58.5)
20/1
7g so secret (AUS) x dance hi (AUS) (key dancer (NZ))
4
1.8
5/1
T: Ms P Kenney
R: Lucy Warwick (57.5)
5/1
5m choisir (AUS) x rareville (USA) (petionville (USA))
5
3
10/1
T: K J Mifflin
R: S McGruddy (57.5)
10/1
7g due sasso (AUS) x serpara (AUS) (serheed (USA))
6
4.5
16/1
T: N D Parnham
R: S Parnham (55)
16/1
4g nicconi (AUS) x hanukkah (AUS) (umatilla (NZ))
7
5.3
14/1
T: Ms J Erkelens
R: S O'Donnell (57)
14/1
5g blackfriars (AUS) x away ye go (AUS) (mcflirt (NZ))
8
10.3
150/1
T: D M Attwell
R: P Knuckey (54)
150/1
9
10.5
40/1
T: J P Taylor
R: Emma Stent (58)
40/1
6g alfred nobel (IRE) x beersheba belle (AUS) (charge forward (AUS))
Race 6 - Off The Track Hcp (C3) (1650m)
Class: Class 3 Track: Heavy(8) Time: 1:47.08 (39.11)
Prizemoney: $19,000
1
11/1
T: Jarrad Humphries
R: Joseph Azzopardi (57)
11/1
4g gingerbread man (AUS) x goldikova (AUS) (danish harmony (AUS))
Winning siblings: Bank On Buzz, Planet Nine,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
3/1
T: J F Miller
R: G L Smith (56.5)
3/1
5m patronize (AUS) x nomunnofun (AUS) (akhenaton (AUS))
3
4.1
5/1
T: Ms E Strempel
R: J Kokotajlo (56.5)
5/1
4m frost giant (USA) x windana (AUS) (danehill (USA))
4
5
15/1
T: N D Parnham
R: S Parnham (56)
15/1
4g frost giant (USA) x cherry wood (AUS) (woodman (USA))
5
6.5
13/4
T: M L Lane
R: S McGruddy (59)
13/4
6
7.3
9/4F
T: Kieran McDonagh
R: W Pike (57)
9/4F
5m hard spun (USA) x cause galantes (AUS) (giant's causeway (USA))
7
7.8
30/1
T: J G Pike
R: T Turner (54)
30/1
8g street cry (IRE) x mofajah (GB) (sadler's wells (USA))
8
8.5
100/1
T: Brian Rogers
R: C Staples (54)
100/1
9
21.8
30/1
T: F R Kersley
R: Randy Tan (54)
30/1
3g helmet (AUS) x highest (AUS) (marscay (AUS))
Race 7 - Owners Only Hcp (C3) (1200m)
Class: Class 3 Track: Heavy(8) Time: 1:17.20 (37.76)
Prizemoney: $19,000
1
Shouhou (12)
9/2
T: S R Wallace
R: J Whiting (55)
9/2
5m trade fair (GB) x madam miyasato (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
Winning siblings: Joukaku, Oihana,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
Sigil (5)
7/1
T: Simon Miller
R: P Carbery (58.5)
7/1
6g saxon (AUS) x yellow moon (AUS) (giant's causeway (USA))
3
1.1
100/1
T: D Miller
R: Randy Tan (54)
100/1
6m fath (USA) x let her smile (AUS) (carry a smile (AUS))
4
2.3
4/1
T: R W Price
R: Joseph Azzopardi (59.5)
4/1
5
2.5
30/1
T: Keith Frost
R: T Turner (54)
30/1
6m strategic (AUS) x opra garnier (AUS) (second empire (IRE))
6
3
5/2F
T: D T McAuliffe
R: Mitchell Pateman (59)
5/2F
4g stratum (AUS) x rebel sister (AUS) (falbrav (IRE))
7
3.5
40/1
T: D R Harrison
R: S O'Donnell (57)
40/1
4g danehill express (AUS) x datina (AUS) (le grand seigneur (CAN))
8
3.8
10/1
T: M L Lane
R: W Pike (58)
10/1
9
4.3
40/1
T: Ms P Wagg
R: L Camilleri (58)
40/1
5m alfred nobel (IRE) x strudel (AUS) (bel esprit (AUS))
10
4.5
9/1
T: Ms D Baillie
R: Kate Witten (54.5)
9/1
5m pitleco (AUS) x twosidedstory (NZ) (thorn park (AUS))
11
8.8
11/1
T: N D Parnham
R: Tayla Stone (57.5)
11/1
5g magnus (AUS) x mokobaesi miss (AUS) (canny lad (AUS))
12
13.8
100/1
T: B Wilkinson
R: P Knuckey (58.5)
100/1
6m viscount (AUS) x poziere (AUS) (statoblest (IRE))
13
15.8
40/1
T: E D Philp
R: S Parnham (55.5)
40/1
6g spartacus (IRE) x pussycat holiday (NZ) (private call (USA))
* Nick figures are for Australasia.