Breednet Results

COFFS HARBOUR - Tuesday, December 30

Race 1 - 2yo Hcp (800m)
Class: Open Track: Dead Time: 0:46.06
Prizemoney: $9,000
1
4/7F
T: MS B CHEERS
R: P FERRIS (59.50)
4/7F
2r mull of kintyre (USA) x crafty luck (AUS) (rory's jester (AUS))
Winning siblings: I'm Luckytoo,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
4/1
T: R N GODBOLT
R: A ROBINSON (56.00)
4/1
2g danzero (AUS) x zacushla (NZ) (zabeel (NZ))
3
1.5
7/2
T: T G HARDY
R: J WATKINS (54.00)
7/2
2f falbrav (IRE) x la favorita (USA) (seattle dancer (USA))
4
2.9
10/1
T: B D BELLAMY
R: R SPOKES (56.00)
10/1
2g hayil (USA) x la passionara (AUS) (jeune (GB))
5
5.3
9/2
T: S A HATCH
R: P GRAHAM (54.50)
9/2
2f home on the grange (AUS) x bulletins (AUS) (night shift (USA))
6
5.5
15/1
T: T W MCCARTHY
R: P TIMBERY (56.00)
15/1
2g anglia (AUS) x midnight secret (AUS) (danzero (AUS))
7
6.6
16/1
T: TRENT GREENTREE
R: S THURLOW (55.00)
16/1
2g king cugat (USA) x agapantha (AUS) (best western (AUS))
8
7.1
16/1
T: H KILNER
R: JOSHUA JONES (56.00)
16/1
Race 2 - New Years Warm-Up Raceday Mdn (1500m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:31.20
Prizemoney: $9,000
1
6/4F
T: JAMIE NIELSEN
R: R J AGNEW (54.50)
6/4F
3f arena (AUS) x bright jade (AUS) (grosvenor (NZ))
Winning siblings: Desert Bunny, Jadestra,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
HAITCH (1)
7/2
T: K J LANTRY
R: A ROBINSON (58.00)
7/2
4g great dane (IRE) x brave words (AUS) (brave warrior (AUS))
3
1.5
3/1
T: B J DODSON
R: JOSHUA JONES (56.00)
3/1
4
4.7
3/1
T: G L WOODWARD
R: P GRAHAM (56.50)
3/1
3g flying spur (AUS) x raven's pal (AUS) (kenny's best pal (AUS))
5
6.8
12/1
T: B D BELLAMY
R: S TRAECEY (58.00)
12/1
5g shepherd's field (USA) x alazan (AUS) (trading range (CAN))
6
9.8
9/1
T: G D YORKE
R: Y FUJIMOTO (56.50)
9/1
3c zaha (CAN) x major mackenzie (AUS) (irgun (USA))
7
10.4
PEDRO (2)
30/1
T: D P BOWEN
R: P TIMBERY (58.00)
30/1
4g dexter (GB) x amulet (AUS) (entrepreneur (GB))
8
12.9
14/1
T: G D YORKE
R: S THURLOW (58.00)
14/1
6g song of tara (IRE) x maid of oden (AUS) (nordic prince (AUS))
Race 3 - Phoenix Tapware Mdn Hcp (1000m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 0:58.71
Prizemoney: $9,000
1
9/1
T: G D YORKE
R: S THURLOW (58.00)
9/1
4g king cugat (USA) x minuette (AUS) (best western (AUS))
Winning siblings: Smart Patrol,
This nick: 18 runners; 11 winners; 1 SW. Details
2
0.5
12/1
T: A F RYAN
R: A HYERONIMUS (54.00)
12/1
5g val royal (FR) x a legeech (NZ) (vice regal (NZ))
3
0.6
BORIS (6)
8/1
T: G L WOODWARD
R: P GRAHAM (54.50)
8/1
3g danehill star (AUS) x poids paix (AUS) (brief truce (USA))
4
1.2
5/1
T: MS F FIRTH
R: D R COLEMAN (54.00)
5/1
4m danzero (AUS) x missin' trish (AUS) (wallenda (USA))
5
1.7
16/1
T: R N GODBOLT
R: M DOLENDO (54.00)
16/1
4g frisco view (USA) x bold cathy (AUS) (forest glow (USA))
6
2.7
6/1
T: K J LANTRY
R: J RILEY (54.00)
6/1
4g danehill dancer (IRE) x lo zimbello (AUS) (polish laughter (USA))
7
2.8
16/1
T: P J CLARK
R: ALVIN NG (50.00)
16/1
5m sequalo (AUS) x little nikita (AUS) (water mill (GB))
8
2.9
CURSOL (7)
5/2F
T: JAMIE NIELSEN
R: R J AGNEW (54.50)
5/2F
3g danehill dancer (IRE) x polar queen (AUS) (rory's jester (AUS))
9
3.4
16/1
T: T G HARDY
R: HENRY WONG (50.00)
16/1
6m monashee mountain (USA) x hatari (AUS) (harvey pack (USA))
10
5.6
30/1
T: P A SMITH
R: R SPOKES (54.50)
30/1
3f golden snake (USA) x pretty striking (AUS) (pre emptive strike (CAN))
11
9.9
3/1
T: S B LEE
R: JOSHUA JONES (56.50)
3/1
3r seeking greatness (USA) x vainsal (AUS) (vain karioi (AUS))
12
11.4
50/1
T: MS V MCLENNAN
R: MS M KINNY (51.50)
50/1
3f my joy (AUS) x khesann (AUS) (shalford (IRE))
13
20.9
9/1
T: P B MCLEOD
R: A ROBINSON (54.00)
9/1
5g canonise (AUS) x pearl maiden (AUS) (splendent (USA))
Race 4 - Auspex Hcp (C1) (1000m)
Class: Class 1 Track: Good Time: 0:58.44
Prizemoney: $9,000
1
ACQUITS (14)
9/1
T: B R SWAN
R: D R COLEMAN (54.00)
9/1
5m mr. innocent (AUS) x laurabader (AUS) (rise 'n' shine (AUS))
Winning siblings: Mile High Mistress,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
7/1
T: B D BELLAMY
R: S SHIRAHAMA (50.00)
7/1
6m high yield (USA) x for survival (AUS) (gold carat (USA))
3
2.8
5/1
T: R N GODBOLT
R: M DOLENDO (54.00)
5/1
3f cullen (AUS) x graceful shadow (NZ) (o'reilly (NZ))
4
4.4
BIDS (10)
25/1
T: S B LEE
R: P TIMBERY (54.00)
25/1
4m rhythm (USA) x overbid (AUS) (pre emptive strike (CAN))
5
4.7
16/1
T: K J LANTRY
R: R SPOKES (54.00)
16/1
4m skalato (AUS) x arkabah (AUS) (rassendyll (USA))
6
5
20/1
T: W J DEAN
R: J WATKINS (55.00)
20/1
5m show a heart (AUS) x premonition (AUS) (semipalatinsk (USA))
7
5.4
5/2F
T: MS F FIRTH
R: A HYERONIMUS (55.50)
5/2F
4m sequalo (AUS) x shokeray (AUS) (forest glow (USA))
8
6.6
9/2
T: P SINCLAIR
R: S TRAECEY (54.00)
9/2
5m marwina (AUS) x maharet (AUS) (clear choice (USA))
9
8.2
15/4
T: G D YORKE
R: S THURLOW (56.50)
15/4
3g filante (NZ) x canny belle (AUS) (canny lad (AUS))
10
10.4
14/1
T: G D YORKE
R: P GRAHAM (54.50)
14/1
6m yuan (USA) x ballykisteen (AUS) (al maheb (USA))
11
10.5
15/1
T: P B MCLEOD
R: A ROBINSON (54.00)
15/1
6m kirchtorte (AUS) x spritely pride (AUS) (spritely knight (AUS))
12
11.1
20/1
T: T G HARDY
R: HENRY WONG (50.00)
20/1
3f fantastic light (USA) x irish stylet (AUS) (curravilla (IRE))
13
12.5
METTLE (1)
7/1
T: P J QUINN
R: M HANNEYBEL (58.00)
7/1
4g all courage (AUS) x almeria (AUS) (zeditave (AUS))
14
14.9
16/1
T: S B LEE
R: JOSHUA JONES (55.50)
16/1
Race 5 - Vinidex Hcp (62) (1000m)
Class: Restricted 62 Track: Good Time: 0:58.83
Prizemoney: $9,000
1
8/1
T: PETER STANLEY
R: J P STANLEY (59.00)
8/1
6g piccolo (GB) x eureka belle (AUS) (puissance (GB))
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.2
6/4F
T: G D YORKE
R: S THURLOW (57.00)
6/4F
4m filante (NZ) x moorefield star (AUS) (oenjay star (AUS))
3
0.5
5/1
T: J P MCGEE
R: C P FRANKLIN (58.00)
5/1
6g eire (NZ) x pearl drop (AUS) (twig moss (FR))
4
1
5/1
T: D P BOWEN
R: D R COLEMAN (56.00)
5/1
5g marwina (AUS) x firing time (AUS) (dauberval (USA))
5
2.6
3/1
T: B D BELLAMY
R: R SPOKES (55.50)
3/1
4m catbird (AUS) x satinet (AUS) (barathea (IRE))
6
2.9
SHREWJI (10)
16/1
T: P A SMITH
R: J WATKINS (54.00)
16/1
4m shrewdy (AUS) x white fuji (AUS) (fuji kiseki (JPN))
7
3
16/1
T: K J LANTRY
R: M BENNETT (56.00)
16/1
5g loup sauvage (USA) x desert sunshine (AUS) (magic ring (IRE))
8
4.4
ASHITA (2)
11/2
T: B J DODSON
R: M SQUIRES (58.00)
11/2
9
5.7
50/1
T: P J CLARK
R: ALVIN NG (50.00)
50/1
5g hayil (USA) x bright legs (NZ) (tights (USA))
10
10.1
14/1
T: B D BELLAMY
R: MS M KINNY (54.50)
14/1
4m cape cross (IRE) x imperial ivory (AUS) (imperial prince (IRE))
Race 6 - Firequip Hcp (C2) (1400m)
Class: Class 2 Track: Good Time: 1:24.71
Prizemoney: $9,000
1
25/1
T: B D BELLAMY
R: S SHIRAHAMA (50.00)
25/1
4m frisco view (USA) x gallant concept (NZ) (without fear (FR))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
4/1F
T: G D YORKE
R: S THURLOW (56.50)
4/1F
3f redoute's choice (AUS) x lo zimbello (AUS) (polish laughter (USA))
3
1
11/2
T: A M FLATLEY
R: P GRAHAM (56.50)
11/2
4
1.7
7/1
T: T G HARDY
R: HENRY WONG (51.50)
7/1
5m dodge (AUS) x royal persepoly (AUS) (persepolis (FR))
5
1.8
20/1
T: MS B CHEERS
R: R J AGNEW (54.00)
20/1
4g marechal (AUS) x surgery (AUS) (scenic (IRE))
6
2.1
8/1
T: B D BELLAMY
R: R SPOKES (56.00)
8/1
7
3.5
6/1
T: P C RICHARDSON
R: D R COLEMAN (58.00)
6/1
4g arena (AUS) x regal chamber (AUS) (archregent (CAN))
8
3.7
11/2
T: S B LEE
R: JOSHUA JONES (54.00)
11/2
4m reassure (USA) x alsaah (AUS) (al khawaaneeg (USA))
9
4.5
16/1
T: K J LANTRY
R: A ROBINSON (54.00)
16/1
6g king's theatre (IRE) x photo (AUS) (bellotto (USA))
10
4.8
20/1
T: P A SMITH
R: J WATKINS (54.00)
20/1
11
5.8
8/1
T: B J DODSON
R: M SQUIRES (56.50)
8/1
12
6.2
15/1
T: P B MCLEOD
R: M DOLENDO (54.00)
15/1
5m xaar (GB) x santee (AUS) (zabeel (NZ))
13
6.3
14/1
T: P J QUINN
R: A CHAU (55.00)
14/1
4g frisco view (USA) x lady minerva (AUS) (luskin star (AUS))
14
7.2
20/1
T: P J QUINN
R: M HANNEYBEL (55.00)
20/1
4m all courage (AUS) x papers (AUS) (maizcay (AUS))
15
10.5
25/1
T: MS C CHAPMAN
R: A HYERONIMUS (53.00)
25/1
Race 7 - Akaroa Thoroughbreds Hcp (1200m)
Class: Open Track: Good Time: 1:11.13
Prizemoney: $10,000
1
2/1F
T: M R STITT
R: P GRAHAM (55.50)
2/1F
5g royal charter (AUS) x sight (AUS) (luskin star (AUS))
Winning siblings: Admiral Ruff, Da Vista, Steel Allure,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
4/1
T: B J DODSON
R: M BENNETT (60.00)
4/1
8g rubiton (AUS) x sovehet (AUS) (paint the town red (AUS))
3
0.5
6/1
T: R N GODBOLT
R: M DOLENDO (56.50)
6/1
8g naturalism (NZ) x double angle (AUS) (foystaan (AUS))
4
1.2
7/1
T: B D BELLAMY
R: S SHIRAHAMA (55.50)
7/1
7g frisco view (USA) x lady rainbow (AUS) (somethingdifferent (USA))
5
1.5
20/1
T: G D YORKE
R: S THURLOW (54.00)
20/1
6h hennessy (USA) x proflare (USA) (mr. prospector (USA))
6
1.6
8/1
T: D P BOWEN
R: D R COLEMAN (61.50)
8/1
7g thunder gulch (USA) x she's so special (NZ) (sound reason (CAN))
7
3
15/4
T: B D BELLAMY
R: R SPOKES (54.00)
15/4
5g irish royal (IRE) x sera (AUS) (regal classic (CAN))
8
3.8
6/1
T: T G HARDY
R: J WATKINS (54.00)
6/1
7g shovhog (AUS) x la baguette (NZ) (tights (USA))
9
16.4
12/1
T: B D BELLAMY
R: S TRAECEY (55.00)
12/1
6g frisco view (USA) x lady rainbow (AUS) (somethingdifferent (USA))
Race 8 - Coffs Racing Club Hcp (72) (1600m)
Class: Restricted 72 Track: Good Time: 1:36.69
Prizemoney: $9,000
1
3/1F
T: H KILNER
R: JOSHUA JONES (54.00)
3/1F
5g monashee mountain (USA) x miss freeze (AUS) (canadian silver (CAN))
Winning siblings: Atum Ra, Warp Nine,
This nick: 8 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
0.3
8/1
T: B D BELLAMY
R: MS M KINNY (56.00)
8/1
6g grand lodge (USA) x sashed (NZ) (sir tristram (IRE))
3
0.5
12/1
T: B D BELLAMY
R: A HYERONIMUS (53.00)
12/1
6g desert sun (GB) x no no annette (AUS) (rancho ruler (AUS))
4
0.6
7/1
T: B D BELLAMY
R: S SHIRAHAMA (51.50)
7/1
4h fasliyev (USA) x slight chance (NZ) (centaine (AUS))
5
2.2
10/1
T: M R STITT
R: ALVIN NG (50.00)
10/1
4g seven figures (USA) x jan's dancer (AUS) (jan murray (USA))
6
4.1
15/4
T: P J QUINN
R: A CHAU (54.00)
15/4
7
4.5
10/1
T: TRENT GREENTREE
R: HENRY WONG (50.00)
10/1
6m shepherd's field (USA) x call me kareena (AUS) (spectacular spy (USA))
8
4.6
13/4
T: G D YORKE
R: Y OZAWA (53.50)
13/4
6g secret savings (USA) x tilly foster (NZ) (vice regal (NZ))
9
5.9
8/1
T: D P BOWEN
R: J RILEY (55.00)
8/1
5g avispon (ARG) x handy hoop (AUS) (alex nureyev (USA))
10
17.4
16/1
T: S G MORTON
R: R J AGNEW (58.00)
16/1
6g daggers drawn (USA) x tbaareeh (USA) (chief's crown (USA))
* Nick figures are for Australasia.