Breednet Results

COONABARABRAN - Monday, October 24

Race 1 - Warrumbungle Shire Mdn Plate (900m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 0:52.50
Prizemoney: $20,000
1
7/2
T: Ms S Grills
R: P Graham (59)
7/2
4g falvelon (AUS) x shewhomustbeobeyed (AUS) (legal opinion (AUS))
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
2.5
6/1
T: P H Bloomfield
R: A Cavallo (54.5)
6/1
3f commands (AUS) x oh eight hundred (AUS) (diatribe (AUS))
3
4
12/1
T: Ms S Jeffries
R: Ms T Jeffries (57)
12/1
6m arazi (USA) x lady lautrec (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
4.7
3/1F
T: Cameron Crockett
R: Chris C Williams (53)
3/1F
5m benicio (AUS) x waimea (AUS) (shovhog (AUS))
5
5.1
5/1
T: C Lundholm
R: J Geppert (57)
5/1
4m strategic (AUS) x havasinga (AUS) (danasinga (AUS))
6
9
66/1
T: Neville McCarthy
R: Clayton Gallagher (57)
66/1
5g specialize (AUS) x mary eileen (AUS) (ooh rory (AUS))
7
9.9
50/1
T: W T Martyn
R: Rachel King (57)
50/1
5m canny lad (AUS) x swatchfield (AUS) (carnegie (IRE))
8
11.6
4/1
T: C Lundholm
R: Kody Nestor (57)
4/1
6m lonhro (AUS) x damascus (AUS) (desert prince (IRE))
9
13.5
30/1
T: W T Martyn
R: M Travers (57)
30/1
4m bushranger (IRE) x rowella (AUS) (snippets (AUS))
Race 2 - Max Hawkins Memorial (Bm65) (1400m)
Class: Benchmark 65 Track: Soft(7) Time: 1:25.34
Prizemoney: $20,000
1
8/1
T: W T Martyn
R: Rachel King (54)
8/1
7m zupaone (AUS) x danamour (AUS) (danger (AUS))
Winning siblings: Danluca, Fall In Love, Itsanonna,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
7/4
T: Ms J Clement
R: Ms R Murray (57)
7/4
7g trotamondo (CHI) x page three girl (AUS) (encosta de lago (AUS))
3
2.1
12/1
T: Theresa Stair
R: Kody Nestor (57)
12/1
6g falkirk (NZ) x guinevere (IRE) (fairy king (USA))
4
3.5
6/4F
T: B T Parker
R: Jean Van Overmeire (59.5)
6/4F
9g dubleo (USA) x diamond girl (AUS) (luskin star (AUS))
5
4.3
8/1
T: P N Mills
R: D Northey (55.5)
8/1
6
10.8
40/1
T: G D Lunn
R: A Banks (58.5)
40/1
6g fastnet rock (AUS) x extra terrestial (AUS) (quest for fame (GB))
Race 3 - Jim Matthews Memorial Hcp (C1) (1400m)
Class: Class 1 Track: Soft(7) Time: 1:23.92
Prizemoney: $20,000
1
Pears (4)
7/2
T: Ms S Grills
R: M Travers (57)
7/2
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
4.8
10/1
T: J R Hine
R: Kody Nestor (57)
10/1
5g beautiful crown (USA) x chain of stars (AUS) (air de france (USA))
3
5
10/1
T: G D Lunn
R: K Dunbar (55.5)
10/1
4
5.3
2/1F
T: Michelle Fleming
R: Jean Van Overmeire (56)
2/1F
5
6.8
50/1
T: K T Dixon
R: Melanie Bolwell (51)
50/1
7g nidan (AUS) x del some (AUS) (delphinus (AUS))
6
7.6
7/1
T: M A Milton
R: A Banks (56)
7/1
5m dubleo (USA) x raise for me (AUS) (belong to me (USA))
7
9.5
20/1
T: Gavin Groth
R: D Northey (55.5)
20/1
5g nothin' leica dane (AUS) x eldorada (AUS) (success express (USA))
8
10.6
10/1
T: Lindsey Kennedy
R: Vad Bolozhinskyi (56.5)
10/1
6g nuclear freeze (USA) x reigning rosebuds (AUS) (royal academy (USA))
9
11
Yeeha (12)
20/1
T: Ms S Jeffries
R: Ms T Jeffries (54)
20/1
6g new approach (IRE) x ah ha (NZ) (encosta de lago (AUS))
10
15.7
16/1
T: Lindsey Kennedy
R: A Cavallo (58.5)
16/1
Race 4 - Eclipse Electrical Mdn Hcp (1200m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 1:12.06
Prizemoney: $20,000
1
5/1
T: Brett Thompson
R: Ms L G Henry (55)
5/1
4m excellent art (GB) x scarlet spur (AUS) (flying spur (AUS))
Winning siblings: Miss Antares, Scarlet's Choice,
This nick: 11 runners; 9 winners; 0 SW. Details
2
0.2
6/4F
T: Colt Prosser
R: P Graham (55)
6/4F
3g congrats (USA) x miss campbell (AUS) (conatus (AUS))
3
0.4
30/1
T: A D McHardie
R: Vad Bolozhinskyi (55.5)
30/1
5m dubleo (USA) x grand attraction (AUS) (grand lodge (USA))
4
3.1
4/1
T: Leon Davies
R: D A Jones (55)
4/1
3g nicconi (AUS) x pamargo (AUS) (strategic (AUS))
5
3.7
25/1
T: G R Wright
R: Michael Hackett (55)
25/1
5g domesday (AUS) x commands a smile (AUS) (commands (AUS))
6
4.5
7/1
T: Gavin Groth
R: D Northey (55)
7/1
5g starcraft (NZ) x becky's ransom (USA) (red ransom (USA))
7
5.6
8/1
T: Brett Thompson
R: Rachel King (55)
8/1
3f al maher (AUS) x dolphinima (AUS) (dolphin street (FR))
8
5.7
66/1
T: Dar Lunn
R: J Geppert (57)
66/1
4g raheeb (AUS) x never (AUS) (tale of the cat (USA))
9
8.7
14/1
T: Kylie Kennedy
R: K Dunbar (55)
14/1
4m alert (ARG) x oblige (AUS) (danehill dancer (IRE))
10
11.3
Maxnme (3)
66/1
T: R P Harrison
R: J Kehoe (57.5)
66/1
4g bon hoffa (AUS) x eye see (AUS) (sea road (AUS))
11
15.4
66/1
T: G J Watts
R: A Cavallo (59)
66/1
4g recapitalize (AUS) x la gautier (AUS) (viscount (AUS))
12
48.9
150/1
T: C P Thurston
R: A Banks (58)
150/1
4g storm of indya (USA) x tarahall (AUS) (festival hall (IRE))
Race 5 - The Two Daves Plate (C2) (1200m)
Class: Class 2 Track: Soft(7) Time: 1:12.04
Prizemoney: $20,000
1
4/1
T: Connie Greig
R: A Cavallo (57)
4/1
5m murphy's blu boy (AUS) x undara (AUS) (integra (AUS))
This nick: 6 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.8
66/1
T: R P Harrison
R: J Kehoe (59)
66/1
6g power of destiny (AUS) x mia amanda (AUS) (carry the crown (CAN))
3
1.3
5/2F
T: G A O'Brien
R: Ms R Murray (55)
5/2F
4m all american (AUS) x shapira (CHI) (hussonet (USA))
4
3.7
14/1
T: Gavin Groth
R: D Northey (57)
14/1
5
4.8
11/1
T: Brett Thompson
R: P Graham (59)
11/1
6
5
7/1
T: Ms S Jeffries
R: Ms T Jeffries (57)
7/1
5m hard spun (USA) x el ashb (IRE) (fasliyev (USA))
7
6.3
16/1
T: Ms S Grills
R: Ms S Young (55)
16/1
4m primus (AUS) x drawbridge open (AUS) (durbridge (AUS))
8
7.9
7/2
T: Leon Davies
R: Kody Nestor (57)
7/2
4m onemorenomore (AUS) x ready to win (AUS) (more than ready (USA))
9
14.8
10/1
T: W Collison
R: Clayton Gallagher (55)
10/1
5m henny hughes (USA) x savannah (NZ) (centaine (AUS))
10
15.7
25/1
T: W T Martyn
R: Rachel King (59)
25/1
Race 6 - Imperial Hotel Hcp (C3) (1600m)
Class: Class 3 Track: Soft(7) Time: 1:38.65
Prizemoney: $20,000
1
11/2
T: Peter Pennell
R: A Cavallo (54)
11/2
7g mcflirt (NZ) x don't hava halo (AUS) (don't say halo (USA))
This nick: 7 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1
5/2F
T: Dar Lunn
R: Kody Nestor (57.5)
5/2F
6g eavesdropper (USA) x russian babe (AUS) (singspiel (IRE))
3
1.8
12/1
T: W T Martyn
R: Rachel King (54)
12/1
6m get square (AUS) x inlet bay (AUS) (strategic (AUS))
4
1.9
6/1
T: A D McHardie
R: Vad Bolozhinskyi (55.5)
6/1
5g youthful legs (USA) x shine the silver (AUS) (canadian silver (CAN))
5
4.2
15/2
T: K T Dixon
R: Melanie Bolwell (51)
15/2
8m strada (AUS) x tearrunner (USA) (skywalker (USA))
6
4.3
5/2F
T: P J Nestor
R: Kaylee Kirkwood (54.5)
5/2F
5m magic albert (AUS) x fly so high (AUS) (flying spur (AUS))
7
7.6
80/1
T: Justin W Stanley
R: J Kehoe (54)
80/1
6m domesday (AUS) x codemus (AUS) (demus (AUS))
8
7.9
16/1
T: G D Lunn
R: A Banks (54)
16/1
6g de beers (NZ) x hip hop (AUS) (success express (USA))
9
10.1
100/1
T: Neville McCarthy
R: Clayton Gallagher (52)
100/1
Race 7 - Coonabarabran Cup (1600m)
Class: Open Track: Soft(6) Time: 1:37.71
Prizemoney: $45,000
1
6/4F
T: Leon Davies
R: Kaylee Kirkwood (52.5)
6/4F
6g dylan thomas (IRE) x montana gold (AUS) (bluebird (USA))
This nick: 5 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.1
13/4
T: Dar Lunn
R: A Banks (57)
13/4
6m playing hours (USA) x bunga api (AUS) (celestial dancer (IRE))
3
5.6
13/2
T: Ms J Clement
R: Ms R Murray (54)
13/2
6m southern image (USA) x obeys (AUS) (commands (AUS))
4
7.3
Baites (4)
14/1
T: F M Hayes
R: J Geppert (54)
14/1
5g al maher (AUS) x emtiaz (AUS) (last tycoon (IRE))
5
7.4
7/1
T: Leon Davies
R: D A Jones (54)
7/1
6g commands (AUS) x mast top (AUS) (encosta de lago (AUS))
6
8.4
30/1
T: W T Martyn
R: Rachel King (54)
30/1
8g dubleo (USA) x racy affair (AUS) (bureaucracy (NZ))
7
9
40/1
T: Brett Thompson
R: Clayton Gallagher (52)
40/1
5m myboycharlie (IRE) x wooly (USA) (red ransom (USA))
8
10.6
25/1
T: Ms S Grills
R: Ms S Young (54)
25/1
7g ne coupez pas (USA) x tendue (AUS) (general nediym (AUS))
Race 8 - Regional Aust Bank Sprint (1100m)
Class: Open Track: Soft(6) Time: 1:04.50
Prizemoney: $25,000
1
2/1F
T: Colt Prosser
R: Mollie Partridge (59)
2/1F
5g may'haab (AUS) x beautiful princess (AUS) (beautiful crown (USA))
This nick: 6 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
2
7/2
T: Leon Davies
R: D A Jones (54)
7/2
6m ruwi (GB) x rubydame (AUS) (viscount (AUS))
3
2.5
7/1
T: Troy O'Neile
R: Ms M Brown (54)
7/1
7g dr green (NZ) x starspotting (AUS) (loup sauvage (USA))
4
4.9
12/1
T: Kylie Kennedy
R: K Dunbar (54)
12/1
7g foreplay (AUS) x suspended time (AUS) (gilded time (USA))
5
5.1
9/2
T: G D Lunn
R: A Banks (54)
9/2
6g flying spur (AUS) x silver sparks (USA) (mt. livermore (USA))
6
6.9
Bureato (12)
150/1
T: Joseph Hodgson
R: Kaylee Kirkwood (52.5)
150/1
8g bureaucracy (NZ) x koolton (AUS) (rubiton (AUS))
7
7.1
15/1
T: Brett Thompson
R: P Graham (56)
15/1
6g ad valorem (USA) x coasters (AUS) (covetous (AUS))
8
7.3
12/1
T: B T Parker
R: M Travers (57)
12/1
6g zariz (AUS) x miss amali (AUS) (quest for fame (GB))
9
8.1
50/1
T: Brett Thompson
R: Clayton Gallagher (52)
50/1
10g dane shadow (AUS) x zebithea (AUS) (barathea (IRE))
* Nick figures are for Australasia.