Breednet Results

DALBY - Saturday, November 2

Race 1 - Icon Steel Hcp (1000m)
Class: Open Track: Firm(2) Time: 0:57.38
Prizemoney: $8,000
1
12/1
T: David Reynolds
R: Ms L Mc Coy (55)
12/1
Winning siblings: Altitude, Massimo, Onya Head,
This nick: 8 runners; 7 winners; 1 SW. Details
2
0.1
4/1
T: Ms J Crompton
R: K Yoshida (55)
4/1
7g von costa de hero (AUS) x miss whytwokay (AUS) (tale of the cat (USA))
3
1.6
4/7F
T: Glenn Richardson
R: Hannah English (58)
4/7F
6g lonhro (AUS) x big birdie (AUS) (exceed and excel (AUS))
4
2
6/1
T: P R Clarke
R: R Goltz (60)
6/1
8g sequalo (AUS) x miss semi (AUS) (semipalatinsk (USA))
5
3.2
7/2
T: David Reynolds
R: S Sweedman (56)
7/2
7g kaphero (AUS) x smytzer's magic (AUS) (monde bleu (GB))
Race 2 - Bmo (Bm55) (1000m)
Class: Benchmark 55 Track: Firm(2) Time: 1:00.26
Prizemoney: $8,000
1
5/1
T: Darryl Knight
R: Ms C Eaton (55.5)
5/1
Winning siblings: Betta Still, First In Command, Rolston,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
15/4
T: K Waller
R: R Goltz (58)
15/4
5m instinction (AUS) x monmagic (AUS) (monashee mountain (USA))
3
1
Geng (4)
9/2
T: Stephen Kirkwood
R: Sophie Wilcock (56)
9/2
4g freeze (AUS) x satay (AUS) (commands (AUS))
4
1.2
6/1
T: Mark Patterson
R: Natalie Morton (61)
6/1
7g exceed and excel (AUS) x peach tree (AUS) (bel esprit (AUS))
4
1.2
9/2
T: B J Hudson
R: Ms H E Poland (56)
9/2
7m swift alliance (AUS) x glorious calling (AUS) (royal academy (USA))
6
5.2
8/1
T: Brenton Andrew
R: Ms B Andrew (57)
8/1
4g exceedingly good (AUS) x silva nova (AUS) (canadian silver (CAN))
7
8.7
7/2F
T: M A Kropp
R: S Sweedman (57.5)
7/2F
5m tycoon ruler (AUS) x dusty taan (AUS) (danasuria (AUS))
Race 3 - O'Shea's Windsor Hotel (Bm50) (1200m)
Class: Benchmark 50 Track: Firm(2) Time: 1:10.92
Prizemoney: $8,000
1
7/2
T: James Baker
R: S Mc Govern (59)
7/2
7g mutawaajid (AUS) x ozmolly (AUS) (falvelon (AUS))
Winning siblings: Balancing Act, Ozzy Upstage,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.8
6/1
T: A Fisher
R: K Yoshida (57)
6/1
9g dane shadow (AUS) x te runga (NZ) (nassipour (USA))
3
2.3
5/1
T: K J Sims
R: Sophie Wilcock (56.5)
5/1
5g longhorn (AUS) x port of africa (AUS) (cape cross (IRE))
4
2.8
5/1
T: Corey & Kylie Geran
R: Ms S Lacy (57)
5/1
5m foreplay (AUS) x imtops (AUS) (high rolling (AUS))
5
3.3
5/1
T: J H Hearne
R: M Schrapel (60.5)
5/1
7g bernardini (USA) x cosmic dust (AUS) (hurricane sky (AUS))
5
3.3
20/1
T: G W Schrader
R: Zoe White (55)
20/1
6m arlington (AUS) x alittlebitofmonica (AUS) (court of jewels (NZ))
7
4.1
5/2F
T: G R Schwenke
R: Ms H E Poland (59)
5/2F
8
5.6
5/1
T: Sharon Pomerenke
R: Montanna Savva (58)
5/1
5m your song (AUS) x she's in demand (AUS) (commands (AUS))
Race 4 - Dalby Rugby Races Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Firm(2) Time: 1:11.70
Prizemoney: $8,000
1
Teya (4)
5/1
T: Stephen Kirkwood
R: Sophie Wilcock (56.5)
5/1
4g freeze (AUS) x emirati (AUS) (civic hope (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
9/10F
T: Glenn Richardson
R: Hannah English (58.5)
9/10F
4g snitzel (AUS) x el pauji (AUS) (flying spur (AUS))
3
2.1
13/2
T: Ms L Powell
R: M Schrapel (56.5)
13/2
4
6.6
7/1
T: Ben Waldron
R: Ms S Lacy (56.5)
7/1
5m ilovethiscity (AUS) x tullia (AUS) (danehill dancer (IRE))
5
6.7
12/1
T: Kym Afford
R: Melissa Cox (58.5)
12/1
6g hidden dragon (AUS) x abode (AUS) (strategic (AUS))
6
10.5
4/1
T: M A Kropp
R: S Sweedman (58.5)
4/1
5g jimmy choux (NZ) x danbourne (AUS) (danzero (AUS))
7
10.6
Bellice (10)
5/1
T: Nicole Luke
R: Ms C Eaton (55)
5/1
8
14.9
Flyash (6)
9/2
T: T J Dougall
R: Zoe White (56.5)
9/2
9
16.4
30/1
T: D M Tunnah
R: S Mc Govern (56.5)
30/1
Race 5 - Willy Wheatman Hcp (Cl B) (1400m)
Class: Class B Track: Firm(2) Time: 1:22.87
Prizemoney: $8,000
1
Aklavik (12)
12/1
T: G W Schrader
R: Ms H E Poland (55)
12/1
4g rothesay (AUS) x north to alaska (AUS) (high yield (USA))
Winning siblings: Alaskan Gold,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.8
5/1
T: Matt Boland
R: Montanna Savva (58.5)
5/1
3
2.3
5/1
T: Dale Groves
R: M Schrapel (59)
5/1
4
2.4
7/4F
T: K R Kemp
R: Joshua Morrow (59)
7/4F
6g hidden dragon (AUS) x mystic belle (AUS) (success express (USA))
5
2.6
4/1
T: M A Kropp
R: S Sweedman (58.5)
4/1
5m canford cliffs (IRE) x little beautiful (AUS) (beautiful crown (USA))
6
4.4
9/2
T: H R Richardson
R: N Evans (60.5)
9/2
4g congrats (USA) x roll the bones (AUS) (red ransom (USA))
7
4.5
4/1
T: J M Judge
R: Sophie Wilcock (56)
4/1
5m bullet train (GB) x donna amore (AUS) (danewin (AUS))
8
9.3
9/2
T: Glenn Richardson
R: Hannah English (56)
9/2
9
11.6
7/1
T: Nicole Luke
R: Ms C Eaton (59.5)
7/1
6g bradbury's luck (AUS) x bold option (AUS) (immovable option (IRE))
10
11.7
3/1
T: K R Kemp
R: Zoe White (56.5)
3/1
* Nick figures are for Australasia.