Breednet Results

DEVONPORT SYNTHETIC - Sunday, December 23

Race 1 - Doc Sender Mdn (1009m)
Class: Maiden Track: Synthetic Time: 1:00.83 (35.29)
Prizemoney: $17,000
1
6/4F
T: Monica Ryan
R: B McCoull (57)
6/4F
4m host (CHI) x just lu (AUS) (tertian (USA))
Winning siblings: Liluka Belle, Max Max, Pretoria Miss,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
6/1
T: L, D and T Wells
R: Sigrid Carr (56.5)
6/1
4m wordsmith (AUS) x libbys gee gee (AUS) (atlantis prince (GB))
3
2.6
20/1
T: Kaye Milne
R: Teagan Voorham (53)
20/1
3f mossman (AUS) x snow festival (AUS) (street sense (USA))
4
3.1
11/1
T: J K Blacker
R: Ms S Thornton (55)
11/1
5
3.6
20/1
T: K P Hamilton
R: D M Ganderton (56.5)
20/1
6
3.7
100/1
T: V C Poke
R: R J Bishop (56.5)
100/1
5m trotamondo (CHI) x briannon (AUS) (night shift (USA))
7
4.2
80/1
T: L, D and T Wells
R: W H Kok (53.5)
80/1
4m toorak toff (AUS) x selina (AUS) (octagonal (NZ))
8
4.7
11/1
T: Ms Richele Loane
R: Alex Patis (53.5)
11/1
4m toorak toff (AUS) x scottattitude (AUS) (grand royale (USA))
9
7.4
3/1
T: Adam Trinder
R: Chris Graham (55.5)
3/1
3g west quest (CAN) x caesars (AUS) (palace music (USA))
10
7.6
8/1
T: S L Davis
R: T Baker (57)
8/1
3g turffontein (AUS) x honey four us (AUS) (west quest (CAN))
11
10.4
12/1
T: P H Luttrell
R: Ismail Toker (55)
12/1
3f needs further (AUS) x delta green (AUS) (gilded time (USA))
Race 2 - Alan Hardstaff Memorial Mdn (1350m)
Class: Maiden Track: Synthetic Time: 1:23.02 (36.14)
Prizemoney: $17,000
1
10/1
T: L, D and T Wells
R: B McCoull (58.5)
10/1
4g more than ready (USA) x sweet cheeks (AUS) (general nediym (AUS))
Winning siblings: Lord Macau, Rocketing To Win,
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
1.3
11/2
T: P A Hill
R: B Muhcu (58.5)
11/2
4g west quest (CAN) x delta green (AUS) (gilded time (USA))
3
2.3
7/4F
T: Chester Roach
R: A Darmanin (55)
7/4F
3f needs further (AUS) x al ward (AUS) (canny lad (AUS))
4
2.4
13/2
T: J L Keys
R: T Baker (55)
13/2
3f needs further (AUS) x starred (AUS) (redding (NZ))
5
3.7
13/2
T: L, D and T Wells
R: W H Kok (52)
13/2
3f clangalang (AUS) x gee gees opera (AUS) (atlantis prince (GB))
6
6.4
5/1
T: P H Luttrell
R: Ismail Toker (55)
5/1
7
7.2
60/1
T: Dylan Clark
R: M Ulucinar (56.5)
60/1
4m needs further (AUS) x magic light (AUS) (fantastic light (USA))
8
7.9
25/1
T: K P Hamilton
R: Teagan Voorham (56.5)
25/1
6g tailings (USA) x lady runyon (AUS) (runyon (IRE))
9
9.7
12/1
T: R McGarvie
R: C Newitt (58.5)
12/1
6g strategic (AUS) x scottattitude (AUS) (grand royale (USA))
10
19.7
20/1
T: Sigrid Carr
R: Sigrid Carr (58.5)
20/1
4g longhorn (AUS) x gwen's star (AUS) (strategic (AUS))
Race 3 - Joe Mason Memorial (Bm58) (1009m)
Class: Benchmark 58 Track: Synthetic Time: 1:00.45 (33.98)
Prizemoney: $17,000
1
15/4
T: G J Stevenson
R: B McCoull (59.5)
15/4
5g kendel star (AUS) x ansami (AUS) (ashkalani (IRE))
Winning siblings: Danshadam, Keen Soul, Son Of Sami,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
4.8
20/1
T: Andrew Moore
R: Breaana Smith (57.5)
20/1
3
10.8
30/1
T: Nigel Schuuring
R: Teagan Voorham (56.5)
30/1
5g murtajill (AUS) x miss barysh (AUS) (baryshnikov (AUS))
4
11.5
15/1
T: V C Poke
R: Ismail Toker (54.5)
15/1
4m poet's voice (GB) x hewayaat (AUS) (red ransom (USA))
300
8/11F
T: Andrew Moore
R: Alex Patis (58)
8/11F
4g i am invincible (AUS) x docherty woods (AUS) (tale of the cat (USA))
Race 4 - B Diprose Trans. Sheffield Cup (1650m)
Class: Open Track: Synthetic Time: 1:40.98 (35.98)
Prizemoney: $20,000
1
9/4
T: D A Miller
R: Ms S Thornton (54.5)
9/4
4g written tycoon (AUS) x darcenell (AUS) (tailings (USA))
Winning siblings: Darchill, Freelancer, Underplay,
This nick: 2 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
1
11/8F
T: Bill Ryan
R: C Newitt (57.5)
11/8F
3
1.8
Kanji (8)
30/1
T: Kaye Milne
R: Chris Graham (53)
30/1
7g haradasun (AUS) x llanga (NZ) (kashani (USA))
4
4
20/1
T: J K Blacker
R: W H Kok (52.5)
20/1
7g savoire vivre (GB) x rock chick (AUS) (octagonal (NZ))
5
6.2
7/2
T: Nigel Schuuring
R: B Muhcu (57.5)
7/2
5g west quest (CAN) x society rules (AUS) (kempinsky (AUS))
6
7
66/1
T: Cameron Thompson
R: Ismail Toker (54)
66/1
6m nothing to lose (USA) x core she can (AUS) (bletchencore (AUS))
7
9.2
6/1
T: L, D and T Wells
R: Sigrid Carr (57)
6/1
7g wordsmith (AUS) x opera star (AUS) (rigoletto (AUS))
8
18.2
30/1
T: D M Bramich
R: Teagan Voorham (52)
30/1
Race 5 - Aj Skirving Memorial (Bm72) (1150m)
Class: Benchmark 72 Track: Synthetic Time: 1:08.90 (35.57)
Prizemoney: $18,000
1
9/2
T: J K Blacker
R: C Newitt (55)
9/2
5g grey swallow (IRE) x zip zip (AUS) (hussonet (USA))
Winning siblings: Vorspiel, Zipping Boy,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
4/1
T: S Gandy
R: Sigrid Carr (59.5)
4/1
5g congrats (USA) x bewitchment (AUS) (encosta de lago (AUS))
2017 MM Gold Coast Yearling Sale Book 2
Vendor: Baramul Stud Widden Valley NSW
Buyer: Psd $22500 Res $25000
2017 MM Gold Coast 2YOs In Training Sale
$32,000
Vendor: Baramul Stud Widden Valley NSW
Buyer: Bingson Tecson
3
0.2
8/1
T: Ms A Fulton
R: Erhan Kacmaz (56)
8/1
6g zabeel (NZ) x parfore (NZ) (gold brose (AUS))
4
0.7
8/1
T: S Gandy
R: B McCoull (57.5)
8/1
7m sharkbite (AUS) x tasmanian tiger (AUS) (hold that tiger (USA))
5
3.7
10/9F
T: Scott Brunton
R: Teagan Voorham (57.5)
10/9F
5g savoire vivre (GB) x butter street (AUS) (secret savings (USA))
6
5.7
8/1
T: Cameron Thompson
R: A Darmanin (58)
8/1
7g lonhro (AUS) x firm (AUS) (night shift (USA))
7
12.7
30/1
T: K P Hamilton
R: D M Ganderton (55)
30/1
7g west quest (CAN) x alzahra star (AUS) (danewin (AUS))
Race 6 - Rj (Snow) & Nk Aylett Mem.Bm58 (1350m)
Class: Benchmark 58 Track: Synthetic Time: 1:22.01 (35.50)
Prizemoney: $17,000
1
10/1
T: Barry Campbell
R: C Newitt (56.5)
10/1
4m squamosa (AUS) x vivacious (AUS) (west quest (CAN))
Winning siblings: Dubbo, Endured,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2
7/1
T: Sigrid Carr
R: Sigrid Carr (58)
7/1
4m i am invincible (AUS) x mercia (AUS) (flying spur (AUS))
3
2.1
15/8F
T: Scott Brunton
R: Teagan Voorham (56.5)
15/8F
5m keano (NZ) x surf candy (NZ) (cape cross (IRE))
4
3.3
7/2
T: G J Stevenson
R: B McCoull (60)
7/2
5
3.6
15/2
T: Adam Trinder
R: A Darmanin (58.5)
15/2
3g harbour watch (IRE) x miss chaqueta (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
6
5.9
12/1
T: V C Poke
R: Alex Patis (57.5)
12/1
7
7.1
25/1
T: L, D and T Wells
R: W H Kok (53.5)
25/1
5m dash for cash (AUS) x princess ali (AUS) (ali-royal (IRE))
8
7.2
6/1
T: K P Hamilton
R: Chris Graham (60.5)
6/1
6g town of dragon (AUS) x my dad's a pirate (AUS) (portland pirate (AUS))
9
8.7
80/1
T: J K Blacker
R: Ismail Toker (58.5)
80/1
4g turffontein (AUS) x charlotte larousse (AUS) (king charlemagne (USA))
10
18.5
20/1
T: Tegan Keys
R: R J Bishop (59)
20/1
5g keep the faith (AUS) x rancherie (AUS) (rancho ruler (AUS))
Race 7 - Mick Sims Memorial (Bm64) (1880m)
Class: Benchmark 64 Track: Synthetic Time: 1:57.62 (35.77)
Prizemoney: $17,000
1
9/4
T: Barry Campbell
R: C Newitt (56.5)
9/4
5g tough speed (USA) x rule britannia (AUS) (flying spur (AUS))
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.1
5/1
T: L, D and T Wells
R: W H Kok (52)
5/1
3
2.4
15/2
T: S Gandy
R: B McCoull (59.5)
15/2
4g americain (USA) x la quita (AUS) (grand lodge (USA))
4
7.8
7/4F
T: Tegan Keys
R: T Baker (58.5)
7/4F
5m savoire vivre (GB) x starred (AUS) (redding (NZ))
5
8.6
25/1
T: V C Poke
R: Alex Patis (52)
25/1
5g arlington (AUS) x buchanan girl (AUS) (lion hunter (AUS))
6
12.1
9/2
T: V C Poke
R: A Darmanin (56)
9/2
6g domesday (AUS) x romancing (AUS) (danzero (AUS))
7
14.6
16/1
T: Ms A Fulton
R: Erhan Kacmaz (56)
16/1
* Nick figures are for Australasia.