Breednet Results

DEVONPORT SYNTHETIC - Friday, December 6

Race 1 - Birdcage Tavern Mdn (1009m)
Class: Maiden Track: Synthetic Time: 1:01.06 (36.38)
Prizemoney: $17,000
1
20/1
T: Rowan Hamer
R: Ismail Toker (55)
20/1
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
12/1
T: J K Blacker
R: B Muhcu (56.5)
12/1
5m jayemzed (AUS) x champara (AUS) (monashee mountain (USA))
3
0.9
15/8
T: Adam Trinder
R: C Newitt (56.5)
15/8
4
1.8
40/1
T: P H Luttrell
R: Sigrid Carr (56.5)
40/1
4m war (AUS) x afterburn (AUS) (super jet (USA))
5
2
5/1
T: S Gandy
R: T Baker (56.5)
5/1
4m wordsmith (AUS) x tell us when (AUS) (telesto (USA))
6
2.5
40/1
T: Andrew Moore
R: Georgie Catania (56.5)
40/1
5m squamosa (AUS) x florian (AUS) (aliocha (USA))
7
3.8
6/1
T: Kaye Milne
R: Scarlet So (54)
6/1
8
4
40/1
T: P A Hill
R: M Ulucinar (58.5)
40/1
4g hectorr (AUS) x mrs bailey (AUS) (ladoni (GB))
9
18.7
Odaline (10)
13/8F
T: Cameron Thompson
R: A Darmanin (55)
13/8F
3f street boss (USA) x symphony miss (AUS) (distant music (USA))
Race 2 - Carlton Draught Mdn (1350m)
Class: Maiden Track: Synthetic Time: 1:22.18 (36.91)
Prizemoney: $17,000
1
11/2
T: L, D & T Wells
R: C Newitt (58.5)
11/2
5g helmet (AUS) x she's a bonus (AUS) (giant's causeway (USA))
Winning siblings: Bonus D'oro, Trippin Away,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
25/1
T: Adam Trinder
R: T Baker (57)
25/1
3c tough speed (USA) x snasta (AUS) (spectrum (IRE))
3
0.7
7/2
T: S Gandy
R: B Muhcu (57)
7/2
3g wordsmith (AUS) x miss mana (AUS) (jetball (AUS))
4
1.4
8/1
T: Scott Brunton
R: Georgie Catania (57)
8/1
3g olympic glory (IRE) x dance hit (NZ) (tights (USA))
5
1.9
11/2
T: Cameron Thompson
R: Jack Martin (57)
11/2
3g needs further (AUS) x abbadena (AUS) (runyon (IRE))
6
2.4
15/2
T: V C Poke
R: Scarlet So (53.5)
15/2
5m red arrow (AUS) x miss josephine (AUS) (redoute's choice (AUS))
7
3.7
20/1
T: G S White
R: M Ulucinar (58.5)
20/1
4g canford cliffs (IRE) x trilingual (AUS) (testa rossa (AUS))
8
4.4
5/2F
T: Scott Brunton
R: Sigrid Carr (57)
5/2F
3g adelaide (IRE) x diame (AUS) (fastnet rock (AUS))
9
7.2
Andaton (11)
30/1
T: Adam Trinder
R: D Pires (57)
30/1
3g whittington (AUS) x anda cuddle (AUS) (latarmiss (IRE))
Race 3 - New Trend Homes (Bm66) (1350m)
Class: Benchmark 66 Track: Synthetic Time: 1:21.27 (35.81)
Prizemoney: $17,000
1
7/2
T: M S Trinder
R: B Mc Coull (59)
7/2
5g bernardini (USA) x picked in faith (AUS) (god's own (AUS))
Winning siblings: Galgani,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
13/8F
T: Rowan Hamer
R: Sigrid Carr (61)
13/8F
4g moshe (AUS) x minnie deal (AUS) (street cry (IRE))
3
0.9
16/1
T: Ms L Gaffney
R: Ismail Toker (56.5)
16/1
6g tough speed (USA) x rule britannia (AUS) (flying spur (AUS))
4
1.3
8/1
T: J K Blacker
R: B Muhcu (57)
8/1
5
2.6
Tessie (3)
11/4
T: Ms L Gaffney
R: C Newitt (58.5)
11/4
5m master of design (AUS) x zerprise us all (AUS) (dubai destination (USA))
6
4.3
100/1
T: Ms L Gaffney
R: M Ulucinar (55.5)
100/1
4m tough speed (USA) x luluanna (AUS) (ladoni (GB))
7
5.1
40/1
T: L, D & T Wells
R: D M Ganderton (57.5)
40/1
9g danbird (AUS) x aamazin's grace (AUS) (western symphony (USA))
8
5.3
Voices (7)
25/1
T: J K Blacker
R: Jack Martin (56.5)
25/1
5m needs further (AUS) x come on rory (AUS) (rory's jester (AUS))
9
5.7
30/1
T: L, D & T Wells
R: Scarlet So (51.5)
30/1
5m wordsmith (AUS) x gee gees dash (AUS) (dash for cash (AUS))
10
7.4
14/1
T: Cameron Thompson
R: A Darmanin (56)
14/1
6g sebring (AUS) x midnight mist (AUS) (rubiton (AUS))
Race 4 - Ladbrokes Golden Mile (1650m)
Class: Open Track: Synthetic Time: 1:40.14 (36.10)
Prizemoney: $30,000
1
12/1
T: D A Miller
R: Jack Martin (55)
12/1
7g written tycoon (AUS) x darcenell (AUS) (tailings (USA))
Winning siblings: Darchill, Freelancer, Overplay,
This nick: 2 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
0.8
13/2
T: J K Blacker
R: B Muhcu (58.5)
13/2
8g churchill downs (AUS) x southern storm (AUS) (more than ready (USA))
3
2.6
5/2F
T: Adam Trinder
R: A Darmanin (54)
5/2F
5m lope de vega (IRE) x where's paradise (AUS) (exceed and excel (AUS))
4
3.2
8/1
T: L, D & T Wells
R: T Baker (54)
8/1
4g fiorente (IRE) x tolago (AUS) (encosta de lago (AUS))
5
3.3
6/1
T: Rowan Hamer
R: Sigrid Carr (54)
6/1
7g more than ready (USA) x darsini (AUS) (danehill (USA))
6
8.3
3/1
T: Nigel Schuuring
R: Ismail Toker (55)
3/1
6g west quest (CAN) x society rules (AUS) (kempinsky (AUS))
7
9.3
9/2
T: J K Blacker
R: C Newitt (54)
9/2
8
15.1
66/1
T: G J Stevenson
R: Georgie Catania (54)
66/1
Race 5 - Thai Imperial Hcp (C1) (1009m)
Class: Class 1 Track: Synthetic Time: 0:59.97 (35.05)
Prizemoney: $17,000
1
15/2
T: L, D & T Wells
R: Scarlet So (53)
15/2
4m mulaazem (AUS) x schussing (AUS) (gonski (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
7/2
T: Adam Trinder
R: A Darmanin (59)
7/2
4g harbour watch (IRE) x miss chaqueta (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
3
0.5
11/8F
T: Scott Brunton
R: D Pires (55.5)
11/8F
3f kuroshio (AUS) x helogen (AUS) (helissio (FR))
4
1.7
10/1
T: Liandra Gray
R: C Newitt (54)
10/1
3f wordsmith (AUS) x surf candy (NZ) (cape cross (IRE))
5
3.2
Artuso (2)
5/2
T: Ms L Gaffney
R: B Mc Coull (57.5)
5/2
3g tough speed (USA) x royal fling (AUS) (danehill (USA))
6
4
16/1
T: L, D & T Wells
R: D M Ganderton (57)
16/1
3g wordsmith (AUS) x magestic impulse (AUS) (magic albert (AUS))
Race 6 - Mandy Beard Hcp (60) (1009m)
Class: Restricted 60 Track: Synthetic Time: 1:00.72 (35.33)
Prizemoney: $17,000
1
11/2
T: Sarah Cotton
R: Jack Martin (57)
11/2
Winning siblings: Because, Wild Style,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
3/1
T: V C Poke
R: C Newitt (58.5)
3/1
3
0.2
7/4F
T: S Gandy
R: B Muhcu (56.5)
7/4F
3f wordsmith (AUS) x gee gees truce (AUS) (brief truce (USA))
4
0.9
5/1
T: Sigrid Carr
R: Sigrid Carr (60)
5/1
6g kaphero (AUS) x prospect royale (AUS) (royal academy (USA))
5
2.7
6/1
T: S Gandy
R: A Darmanin (60)
6/1
5g wordsmith (AUS) x pretty jessica (AUS) (favorite trick (USA))
6
5.9
20/1
T: Cameron Thompson
R: Ismail Toker (57)
20/1
4m needs further (AUS) x buzzing along (AUS) (tough speed (USA))
7
6.1
20/1
T: Andrew Moore
R: Georgie Catania (58)
20/1
Race 7 - Leonard Tome (Bm74) (1880m)
Class: Benchmark 74 Track: Synthetic Time: 1:58.22 (36.45)
Prizemoney: $18,000
1
6/1
T: L, D & T Wells
R: Scarlet So (51)
6/1
4m wordsmith (AUS) x pretty jessica (AUS) (favorite trick (USA))
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.2
15/8F
T: S Gandy
R: T Baker (58)
15/8F
5g americain (USA) x la quita (AUS) (grand lodge (USA))
3
0.4
11/4
T: Ms A Fulton
R: A Darmanin (58)
11/4
5g stratum (AUS) x decidity (AUS) (last tycoon (IRE))
4
0.6
3/1
T: J K Blacker
R: B Muhcu (54)
3/1
5
4.1
10/1
T: E C Batt
R: Jack Martin (55)
10/1
5g pendragon (NZ) x authoress (GB) (singspiel (IRE))
6
6.8
10/1
T: V C Poke
R: C Newitt (54)
10/1
4m sizzling (AUS) x mirakye (AUS) (more than ready (USA))
* Nick figures are for Australasia.