Breednet Results

DOOMBEN - Saturday, March 28

Race 1 - R. Daniells The Good Guys Hcp (1200m)
Class: Rest 0 Metro Wins Track: Good Time: 1:10.54
Prizemoney: $45,000
1
13/2
T: G D YORKE
R: L CUMBERLAND (51.00)
13/2
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
3/1F
T: M J FLANIGAN
R: MS AMY TAYLOR (53.00)
3/1F
4m clang (AUS) x no harv measures (NZ) (classic fame (USA))
3
0.8
16/1
T: PATRICK SEXTON
R: MICHAEL PALMER (52.00)
16/1
5m palace music (USA) x bargains (AUS) (ideal planet (AUS))
4
3.3
7/2
T: F ADAMS
R: L V CASSIDY (54.00)
7/2
5m irgun (USA) x golden bell (AUS) (bellotto (USA))
5
3.4
16/1
T: P DUFF
R: MS M RADECKER (53.00)
16/1
3f shovhog (AUS) x jessie's journey (AUS) (crown jester (AUS))
6
3.7
12/1
T: M R TIDMARSH
R: C GILBY (54.50)
12/1
5m postponed (USA) x security (NZ) (grosvenor (NZ))
7
3.9
5/1
T: R L HEATHCOTE
R: C McIVER (50.00)
5/1
6m piccolo (GB) x tiera lea (AUS) (tierce (AUS))
8
5.7
8/1
T: K M SCHWEIDA
R: J L TAYLOR (53.00)
8/1
4m tale of the cat (USA) x songfest (AUS) (unbridled's song (USA))
9
5.9
12/1
T: P J CUNNINGHAM
R: N THOMAS (55.00)
12/1
5m mister kwila (AUS) x guilty plea (AUS) (mustin lake (USA))
10
6.9
16/1
T: H W COX
R: O TURPIN (53.00)
16/1
5m monashee mountain (USA) x ekaysee (AUS) (racer's edge (AUS))
11
12.4
11/1
T: A B GOODEN
R: B EL-ISSA (53.00)
11/1
5m bull demus (AUS) x another indian (AUS) (regal ted (AUS))
Race 2 - Dale Roche The Good Guys Hcp (1110m)
Class: Open Track: Good Time: 1:05.55
Prizemoney: $50,000
1
BEVAGNA (10)
13/2
T: M J MAIR
R: M A HUGHES (52.50)
13/2
Winning siblings: Expressway, Marg's Gold,
This nick: 5 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
1.5
7/4F
T: B R GUY
R: L V CASSIDY (56.00)
7/4F
2c falvelon (AUS) x furla (AUS) (spartacus (AUS))
3
1.8
5/2
T: B and J MCLACHLAN
R: E A WILKINSON (54.00)
5/2
4
2.1
30/1
T: W A BAKER
R: B EL-ISSA (55.00)
30/1
2c shovhog (AUS) x hepburn rose (NZ) (sir tristram (IRE))
5
3.1
16/1
T: J P WALLACE
R: L P ROLLS (51.00)
16/1
2f iglesia (AUS) x tranquil love (AUS) (imperial baron (AUS))
6
3.9
9/1
T: R E MAUND
R: MS J BROWN (51.00)
9/1
2f immovable option (IRE) x novajinsky (AUS) (celestial dancer (IRE))
7
4.2
16/1
T: MS M THEXTON
R: B N STEWART (55.00)
16/1
2c pure theatre (AUS) x miss neck (USA) (miswaki (USA))
8
6
4/1
T: R L HEATHCOTE
R: J BYRNE (53.00)
4/1
2f falvelon (AUS) x classic covet (AUS) (st. covet (AUS))
9
7.3
30/1
T: MS J DORRINGTON
R: BRENT EVANS (51.00)
30/1
2f sunday knight (AUS) x tristalion (AUS) (lion hunter (AUS))
10
7.4
66/1
T: B S BALDWIN
R: MS AMY TAYLOR (51.00)
66/1
2f footstepsinthesand (GB) x bayremah (NZ) (kingdom bay (NZ))
11
10.2
6/1
T: M J MAIR
R: K POPE (56.00)
6/1
12
10.3
20/1
T: MS H PAGE
R: MATTHEW PALMER (55.00)
20/1
13
16.3
25/1
T: MS G HEINRICH
R: J L TAYLOR (54.50)
25/1
2c flying spur (AUS) x questamatic (AUS) (quest for fame (GB))
Race 3 - J Brockhurst The Good Guys Hcp (2020m)
Class: Open Track: Good Time: 2:04.75
Prizemoney: $50,000
1
3/1
T: MS O CAIRNS
R: L P ROLLS (54.00)
3/1
6m honour and glory (USA) x hate to lose (AUS) (best western (AUS))
This nick: 3 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.4
4/1
T: J P WALLACE
R: O TURPIN (54.00)
4/1
3
0.5
PAY ME (3)
4/1
T: MS T GREEN
R: A PATTILLO (57.00)
4/1
7g press card (USA) x larious (AUS) (maizcay (AUS))
4
1.8
11/4F
T: M G NOLAN
R: BRENT EVANS (55.00)
11/4F
4g anglia (AUS) x express train (AUS) (green line express (USA))
5
2
6/1
T: G D YORKE
R: L CUMBERLAND (51.00)
6/1
5g fuji kiseki (JPN) x bellataine (NZ) (centaine (AUS))
6
3.5
16/1
T: GARY POPP
R: B CALKIN (53.00)
16/1
6g intergaze (AUS) x getting ahead (AUS) (rodwell (USA))
7
3.7
12/1
T: F N PHILLIPS
R: J L TAYLOR (53.00)
12/1
5m marwina (AUS) x nebula odyssey (NZ) (star way (GB))
8
6.7
100/1
T: D L BAUER
R: K POPE (53.00)
100/1
7g kanoot (AUS) x crony's princess (AUS) (old crony (USA))
Race 4 - Alf Said The Good Guys (C6) (1615m)
Class: Class 6 Track: Good Time: 1:37.70
Prizemoney: $45,000
1
HUMMA (3)
15/4
T: R L HEATHCOTE
R: L V CASSIDY (56.00)
15/4
5g iglesia (AUS) x blue lady (AUS) (western symphony (USA))
Winning siblings: Blue Nile, Brunswick, Hello Sailor, Sunlad,
This nick: 5 runners; 3 winners; 1 SW. Details
2
0.3
12/1
T: L E MANZELMANN
R: C REITH (53.00)
12/1
6g filante (NZ) x tolwin (AUS) (marscay (AUS))
3
0.5
20/1
T: F N PHILLIPS
R: O TURPIN (53.00)
20/1
4m racer's edge (AUS) x minnie ha ha (AUS) (last tycoon (IRE))
4
0.9
HIKE (5)
11/4F
T: PAUL DAWSON
R: S SCRIVEN (54.50)
11/4F
5g viscount (AUS) x traipse (AUS) (bletchingly (AUS))
5
1.1
7/1
T: T A JOSEPH
R: D J BROWNE (58.00)
7/1
6g afleetaffair (CAN) x dawn's luck (AUS) (straight arrow (USA))
6
2.1
16/1
T: P J BALZEN
R: J L TAYLOR (53.00)
16/1
4g sunday knight (AUS) x school blue (AUS) (geiger counter (USA))
7
2.2
TOLART (12)
16/1
T: K M SCHWEIDA
R: J BYRNE (53.00)
16/1
4m show a heart (AUS) x i told you (AUS) (sea road (AUS))
8
2.3
25/1
T: CHRIS JORDAN
R: L P ROLLS (51.00)
25/1
7g cicerao (IRE) x insatiable (NZ) (spectacular love (USA))
9
3.1
6/1
T: N J DOYLE
R: B EL-ISSA (55.00)
6/1
6m montjeu (IRE) x amnesia (NZ) (desert sun (GB))
10
4.6
9/2
T: B J SMITH
R: S GALLOWAY (53.00)
9/2
4h minardi (USA) x cassiope (FR) (primo dominie (GB))
11
11.1
11/1
T: L D KELLY
R: JOSHUA JONES (53.00)
11/1
12
13.4
100/1
T: D W GARDINER
R: A PATTILLO (53.00)
100/1
6m waterford road (AUS) x countess helle (AUS) (paris prince (USA))
Race 5 - Francie Vincent The Good Guys (1200m)
Class: Rest 0 Metro Wins Track: Good Time: 1:10.93
Prizemoney: $45,000
1
11/2
T: B R GUY
R: L V CASSIDY (53.50)
11/2
6g marju (IRE) x military call (AUS) (military plume (NZ))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3
15/2
T: MS K DOUGHTY
R: MATTHEW PALMER (53.00)
15/2
5g danzero (AUS) x myontic (AUS) (geiger counter (USA))
3
1
15/4
T: J P MORRISEY
R: J BYRNE (53.00)
15/4
4
4.1
15/8F
T: B and J MCLACHLAN
R: O TURPIN (53.00)
15/8F
4g lujain (USA) x nobody's girl (AUS) (quest for fame (GB))
5
4.3
60/1
T: MS C RICHARDSON
R: A PATTILLO (54.50)
60/1
6
4.4
15/1
T: L J MADDEN
R: S GALLOWAY (54.00)
15/1
7
4.6
11/1
T: B S BALDWIN
R: S SCRIVEN (57.00)
11/1
8g success express (USA) x bambooya (AUS) (rory's jester (AUS))
8
4.8
12/1
T: D D SCHMIDT
R: C REITH (53.00)
12/1
5g oarsman (AUS) x rapid lass (AUS) (switch in time (IRE))
9
5
15/2
T: B A GENTLE
R: B EL-ISSA (54.50)
15/2
5g telesto (NZ) x tres rapide (NZ) (paris house (GB))
10
5.5
40/1
T: MS O CAIRNS
R: MS M RADECKER (53.00)
40/1
4g danehill dancer (IRE) x double copy (USA) (well decorated (USA))
11
5.6
20/1
T: D J GOLLAN
R: J L TAYLOR (53.00)
20/1
4g zaha (CAN) x nova dancer (AUS) (celestial dancer (IRE))
12
7.6
MOHAWK (14)
30/1
T: GREGORY CORNISH
R: MS S DRAKE (53.00)
30/1
5g monashee mountain (USA) x flying satin (AUS) (mighty avalanche (AUS))
13
8.1
MALITA (9)
50/1
T: PATRICK SEXTON
R: MS AMY TAYLOR (51.00)
50/1
6g grand lodge (USA) x hacienda (NZ) (bletchingly (AUS))
14
9.4
40/1
T: MS M HASSAM
R: MICHAEL PALMER (56.00)
40/1
6g nuclear freeze (USA) x sunstate (AUS) (luskin star (AUS))
Race 6 - Fernando Pascual Tribute (C6) (1350m)
Class: Class 6 Track: Good Time: 1:19.55
Prizemoney: $45,000
1
15/4
T: T G HARDY
R: J BYRNE (56.00)
15/4
Winning siblings: Shag Indeed,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.3
FROSTY (3)
5/2F
T: B K WAKEFIELD
R: L P ROLLS (53.00)
5/2F
4g snowland (AUS) x virginia bride (USA) (roanoke (USA))
3
0.4
12/1
T: L F BIRCHLEY
R: D J BROWNE (54.50)
12/1
5g red ransom (USA) x missa brevis (USA) (miswaki (USA))
4
1.7
6/1
T: JOHN THOMAS
R: MATTHEW PALMER (54.50)
6/1
5g stravinsky (USA) x horlicks (NZ) (three legs (GB))
5
1.9
8/1
T: L H BRYANT
R: A PATTILLO (54.50)
8/1
6g tristram (NZ) x kilkenny rose (AUS) (daybreak lover (AUS))
6
2.4
11/1
T: R L HEATHCOTE
R: S SCRIVEN (54.50)
11/1
4g show a heart (AUS) x wabble (AUS) (canadian silver (CAN))
7
3.7
7/1
T: K A LEES
R: S GALLOWAY (53.00)
7/1
5g magic albert (AUS) x great temptation (AUS) (luskin star (AUS))
8
3.9
15/1
T: P J BALZEN
R: JOSHUA JONES (53.00)
15/1
5h dodge (AUS) x saljen (AUS) (salieri (USA))
9
4.2
8/1
T: P A NOLAN JNR
R: B EL-ISSA (54.50)
8/1
10
5
16/1
T: P DUFF
R: MICHAEL PALMER (55.50)
16/1
6g skilful star (AUS) x enchanted air (AUS) (air de france (USA))
11
5.2
30/1
T: J J ATKINS
R: L V CASSIDY (57.50)
30/1
12
9
STACKED (14)
25/1
T: S C JONES
R: C REITH (52.50)
25/1
5m belong to me (USA) x western invasion (AUS) (best western (AUS))
13
9.5
60/1
T: S B LAMING
R: MS AMY TAYLOR (52.50)
60/1
7g oregon (USA) x hostile (NZ) (otehi bay (AUS))
14
13
200/1
T: M T EGGLESTON
R: MS S DRAKE (53.00)
200/1
8g quest for fame (GB) x terrain (AUS) (scenic (IRE))
Race 7 - Tate Mason The Good Guys Hcp (1110m)
Class: Open Track: Good Time: 1:04.22
Prizemoney: $50,000
1
20/1
T: MS T GREEN
R: B PENGELLY (58.00)
20/1
7g admiralty (USA) x anika joy (AUS) (tirol (IRE))
Winning siblings: Stalwart Anika,
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
0.1
5/1
T: L D KELLY
R: JOSHUA JONES (56.50)
5/1
8g snippets (AUS) x empress regina (AUS) (luskin star (AUS))
3
0.3
9/4F
T: B S BALDWIN
R: L V CASSIDY (57.00)
9/4F
4h choisir (AUS) x mad desire (AUS) (covetous (AUS))
4
1.3
7/1
T: B D BELLAMY
R: L P ROLLS (52.50)
7/1
7g octagonal (NZ) x lady secola (AUS) (twig moss (FR))
5
1.5
20/1
T: P DUFF
R: D J BROWNE (54.50)
20/1
5g dane supreme (AUS) x royal gal (AUS) (royal troubador (NZ))
6
2.3
10/1
T: L F BIRCHLEY
R: C McIVER (50.00)
10/1
7
3.6
10/1
T: P A HULBERT
R: B EL-ISSA (53.00)
10/1
8
4
14/1
T: W H TRIMBLE
R: M A HUGHES (54.00)
14/1
9
4.8
30/1
T: R W STEPHENSON
R: S GALLOWAY (53.00)
30/1
7g frisco view (USA) x spectacular grey (AUS) (spectacular spy (USA))
10
5
50/1
T: GARY POPP
R: B CALKIN (53.00)
50/1
7g favorite trick (USA) x tonicity (AUS) (blazing sword (AUS))
11
5.8
5/1
T: R W BRADSHAW
R: O TURPIN (56.50)
5/1
7g desert prince (IRE) x stellare (AUS) (bletchingly (AUS))
12
6.2
RA SUN (16)
100/1
T: M A CURRIE
R: MATTHEW PALMER (53.00)
100/1
8g general nediym (AUS) x red sundae (AUS) (sovereign red (NZ))
13
6.3
HURL (15)
20/1
T: M G NOLAN
R: MS AMY TAYLOR (51.00)
20/1
14
6.5
11/1
T: R E MAUND
R: MS J BROWN (54.50)
11/1
6g sequalo (AUS) x isobelle ellen (AUS) (celestial dancer (IRE))
15
6.7
KELLY (14)
16/1
T: G G KIRKUP
R: J L TAYLOR (53.00)
16/1
5g shovhog (AUS) x hot legs (AUS) (covetous (AUS))
Race 8 - L. Akers The Good Guys Hcp (1110m)
Class: Open Track: Good Time: 1:04.40
Prizemoney: $50,000
1
1/1F
T: M G NOLAN
R: BRENT EVANS (53.00)
1/1F
3f taimazov (ARG) x gotha (AUS) (rustic amber (IRE))
Winning siblings: Little Critter,
This nick: 2 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
2.3
16/1
T: M F WEBB
R: J BYRNE (55.50)
16/1
3c thorn park (AUS) x of value (NZ) (danzatore (CAN))
3
2.6
BRULEUR (11)
12/1
T: S J MORRISEY
R: MATTHEW PALMER (53.50)
12/1
3g sequalo (AUS) x show doll (AUS) (bureaucracy (NZ))
4
3.9
30/1
T: BRUCE HILL
R: L P ROLLS (51.00)
30/1
3f al jadeed (USA) x rapid trish (AUS) (canny lad (AUS))
5
4.1
8/1
T: R E MAUND
R: B PENGELLY (54.50)
8/1
3f hayil (USA) x cabaru queen (AUS) (sequalo (AUS))
6
4.3
25/1
T: R H DART
R: K POPE (53.00)
25/1
3g clang (AUS) x seville (NZ) (senor pete (USA))
7
4.4
ZAHITE (9)
25/1
T: R G LIPP
R: K YOSHIDA (54.50)
25/1
3g zaha (CAN) x site (AUS) (snippets (AUS))
8
5.7
9/2
T: BRUCE HILL
R: JOSHUA JONES (53.00)
9/2
3c sunday knight (AUS) x jitney (AUS) (memento (USA))
9
5.9
6/1
T: B and J MCLACHLAN
R: O TURPIN (55.00)
6/1
3g lujain (USA) x seto chiffon (AUS) (barathea (IRE))
10
6.4
SALICE (13)
13/2
T: L F BIRCHLEY
R: C McIVER (50.00)
13/2
3f falbrav (IRE) x glorified (AUS) (lunchtime (GB))
11
9.4
14/1
T: B R GUY
R: L V CASSIDY (53.00)
14/1
12
14.2
25/1
T: J A GLARE
R: C REITH (55.00)
25/1
3g happy giggle (AUS) x dolphete (AUS) (dolphin street (FR))
* Nick figures are for Australasia.