Breednet Results

DOOMBEN - Wednesday, December 20

Race 1 - Become A Member @ Brc Mdn Hcp (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:10.60 (34.58)
Prizemoney: $20,000
1
3/1F
T: Chris Munce
R: Ron Stewart (56.5)
3/1F
Winning siblings: Muscat, Never So Sirius, Taystar,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.8
15/4
T: Ms L Garrett
R: G Colless (57.5)
15/4
3f pierro (AUS) x georgette silk (AUS) (flying spur (AUS))
3
1.6
Fatz (8)
30/1
T: R K Mahon
R: Hannah English (54.5)
30/1
4m court command (AUS) x lyricalworks (AUS) (danehill dancer (IRE))
4
2.2
9/2
T: T J Gollan
R: J Byrne (57.5)
9/2
4m choisir (AUS) x mountain (AUS) (sequalo (AUS))
5
2.5
11/2
T: M J Lakey
R: B N Stewart (59)
11/2
5m onemorenomore (AUS) x ausvall (AUS) (redoute's choice (AUS))
6
3.5
150/1
T: Chris Anderson
R: Jackson Murphy (55)
150/1
4m all american (AUS) x miss love (AUS) (fastnet rock (AUS))
7
3.7
60/1
T: Bette Anne Harden
R: Adam Sewell (56)
60/1
4m gio ponti (USA) x play date (AUS) (canny lad (AUS))
8
4.1
Cinzia (13)
40/1
T: S W Kendrick
R: Tiffani Brooker (54)
40/1
3f choisir (AUS) x donya nene (AUS) (royal academy (USA))
9
4.6
30/1
T: Chris Munce
R: R Wiggins (56.5)
30/1
3f toorak toff (AUS) x she goes to rio (NZ) (captain rio (GB))
10
4.7
15/2
T: Desleigh Forster
R: James Orman (58.5)
15/2
4m sebring (AUS) x hurl (AUS) (redoute's choice (AUS))
11
4.9
25/1
T: S W Kendrick
R: Luke Tarrant (56.5)
25/1
12
5.4
11/1
T: Jon Walk
R: A Spinks (57.5)
11/1
3f husson (ARG) x hidden jewel (AUS) (hidden dragon (AUS))
Race 2 - Hamilton Hotel Mdn Hcp (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:10.34 (34.50)
Prizemoney: $20,000
1
8/1
T: Bruce Hill
R: M Cahill (55.5)
8/1
4g rothesay (AUS) x shobelle (AUS) (show a heart (AUS))
Winning siblings: Cobra Quick, You Did What,
This nick: 26 runners; 20 winners; 2 SW. Details
2
1.3
10/9F
T: M J Dunn
R: J Byrne (57)
10/9F
3g domesday (AUS) x ro's purring (AUS) (lonhro (AUS))
3
3.1
60/1
T: Matthew Dunn
R: M Hellyer (55.5)
60/1
3g dream ahead (USA) x samra (AUS) (wily trader (AUS))
4
3.2
30/1
T: B W Brown
R: B E Grylls (54.5)
30/1
5g hotel grand (AUS) x emmas folly (AUS) (twining (USA))
5
3.9
5/2
T: L F Birchley
R: M McGillivray (57.5)
5/2
4g magic albert (AUS) x hukba (AUS) (shamardal (USA))
6
4.7
9/1
T: L J Mayfield-Smith
R: B N Stewart (58)
9/1
7
5.1
50/1
T: B J Smith
R: Boris Thornton (55)
50/1
3g stryker (AUS) x lindy lets go (AUS) (encosta de lago (AUS))
8
6.6
Meaner (8)
20/1
T: Ms T Cotsiopoulos
R: A Spinks (56.5)
20/1
4g sepoy (AUS) x marina lady (USA) (riverman (USA))
9
8.6
150/1
T: Kenneth Deacon
R: Brooke Ainsworth (55.5)
150/1
7g get square (AUS) x chinese wall (AUS) (private agenda (AUS))
10
9.6
25/1
T: Chris Munce
R: J Lloyd (56)
25/1
3g magic albert (AUS) x sandalwood (NZ) (sandtrap (USA))
11
15.1
100/1
T: Mark Renehan
R: James Orman (56.5)
100/1
4g publishing (AUS) x blue butterfly (AUS) (archregent (CAN))
Race 3 - Mount Franklin (Bm65) (1350m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(4) Time: 1:18.88 (35.51)
Prizemoney: $20,000
1
Cruze (2)
5/4F
T: B J Lockwood
R: B Pengelly (58)
5/4F
3g pierro (AUS) x alessandra (AUS) (fastnet rock (AUS))
Winning siblings: Leuluai,
This nick: 38 runners; 23 winners; 2 SW. Details
2
1.5
9/2
T: B J Dais
R: J Lloyd (56.5)
9/2
3g all american (AUS) x savalook (NZ) (savabeel (AUS))
3
4.3
20/1
T: Ms H Page
R: Jackson Murphy (54.5)
20/1
4
6
Zukaz (1)
13/2
T: S W Kendrick
R: Adam Sewell (57)
13/2
3g i am invincible (AUS) x zabeeler (AUS) (magic albert (AUS))
5
6.3
12/1
T: S P Tregea
R: Emma Ljung (52)
12/1
6
7
20/1
T: K E Hansen
R: James Orman (56.5)
20/1
3g instinction (AUS) x remembering (NZ) (don eduardo (NZ))
7
15
11/1
T: Ms K Doughty
R: M McGillivray (56)
11/1
3f jet spur (AUS) x eminence grise (AUS) (sea road (AUS))
8
18
Chappo (5)
9/1
T: C J Waller
R: M Cahill (57)
9/1
3g fastnet rock (AUS) x cherishing (USA) (johannesburg (USA))
Race 4 - Sky Racing Hcp (C1) (1660m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:41.83 (33.56)
Prizemoney: $20,000
1
13/8F
T: Chris Munce
R: Ron Stewart (58.5)
13/8F
4m al maher (AUS) x chai (AUS) (viscount (AUS))
Winning siblings: Magic Chai, Purreal, Rooibos Deluxe,
This nick: 6 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
2
40/1
T: J W Zielke
R: R Plumb (58)
40/1
3g bullet train (GB) x sigidas (AUS) (perugino (USA))
3
2.8
Iowa (5)
5/1
T: C J Waller
R: M Cahill (57)
5/1
3f all american (AUS) x lahana (AUS) (hussonet (USA))
4
2.9
7/1
T: M J Dunn
R: J Byrne (55.5)
7/1
4m sebring (AUS) x rare diamond (AUS) (redoute's choice (AUS))
5
4.1
25/1
T: B S Baldwin
R: R Wiggins (56)
25/1
6
5.3
9/2
T: B J Dais
R: J Lloyd (59)
9/2
7
5.5
Usena (8)
12/1
T: B S Baldwin
R: L R Dittman (56)
12/1
4m sebring (AUS) x trina (AUS) (elvstroem (AUS))
8
5.7
16/1
T: Chris Pollard
R: M McGillivray (57.5)
16/1
4g real saga (AUS) x saigon lass (NZ) (volksraad (GB))
9
6.5
9/1
T: M T Eggleston
R: J Woodhouse (54.5)
9/1
Race 5 - Girls Day Out (Bm70) (1200m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 1:09.12 (34.48)
Prizemoney: $20,000
1
6/1
T: Michael Frappell
R: Tiffani Brooker (54.5)
6/1
4g tycoon ruler (AUS) x make a buck (AUS) (buck's pride (AUS))
Winning siblings: Buck Stops Here, Cairo, Miss Elley,
This nick: 15 runners; 13 winners; 1 SW. Details
2
0.1
12/1
T: K E Hansen
R: Michael Murphy (58)
12/1
5g casino prince (AUS) x saldiym (AUS) (general nediym (AUS))
3
0.9
3/1
T: Desleigh Forster
R: Boris Thornton (57.5)
3/1
4
1
11/4F
T: R L Heathcote
R: Zoe White (56)
11/4F
5g red element (AUS) x jomar star (AUS) (johannesburg (USA))
5
2.8
25/1
T: P P Jenkins
R: Ron Stewart (58.5)
25/1
6
2.9
7/2
T: G R Duncan
R: J Lloyd (58)
7/2
5g kaphero (AUS) x choose wisely (AUS) (falvelon (AUS))
7
5.6
16/1
T: David Fletcher
R: M Shimodaira (55)
16/1
8
7.4
Oh Boy (10)
15/1
T: B S Baldwin
R: James Orman (55.5)
15/1
4g haradasun (AUS) x oh susie darlin' (AUS) (easy rocking (AUS))
9
7.5
25/1
T: M T Eggleston
R: J Woodhouse (56.5)
25/1
8g more than ready (USA) x love and money (AUS) (secret savings (USA))
Race 6 - Novotel Brisbane Airport-Bm70 (1200m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(3) Time: 1:09.39 (34.49)
Prizemoney: $20,000
1
20/1
T: D J Hansen
R: Jackson Murphy (56.5)
20/1
6g pendragon (NZ) x redoutebelle (AUS) (redoute's choice (AUS))
Winning siblings: All Paid Up, Contemplate, Dependable, I Do,
This nick: 5 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.2
16/1
T: S W Kendrick
R: Boris Thornton (57.5)
16/1
5g not a single doubt (AUS) x patronage (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
3
0.6
8/15F
T: S P Tregea
R: Emma Ljung (59.5)
8/15F
4g rothesay (AUS) x kimash (AUS) (jeune (GB))
4
0.8
20/1
T: R L Heathcote
R: James Orman (56)
20/1
5g sebring (AUS) x zarsho (AUS) (shovhog (AUS))
5
2
20/1
T: Georgina Bourke
R: M Hellyer (58.5)
20/1
5g snippetson (AUS) x wild goose (AUS) (grandera (IRE))
6
3.3
13/2
T: Tom Bourke
R: Zoe White (55)
13/2
4g easy rocking (AUS) x lady supreme (AUS) (victory note (USA))
7
4.8
12/1
T: Marcus Wilson
R: J Lloyd (56.5)
12/1
4g sidereus (AUS) x brilliant facets (AUS) (flying spur (AUS))
8
5.2
25/1
T: Julie Hodder
R: M McGillivray (56)
25/1
5g more than ready (USA) x patasi (AUS) (danehill dancer (IRE))
9
5.9
20/1
T: A J Edmonds
R: J P Morris (58)
20/1
6g i am invincible (AUS) x cellini (AUS) (more than ready (USA))
Race 7 - Ascot Green Hcp (C4) (1660m)
Class: Class 4 Track: Good(3) Time: 1:40.79 (34.47)
Prizemoney: $20,000
1
5/1
T: B J Smith
R: L V Cassidy (55)
5/1
Winning siblings: Ivy's Court,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.2
11/2
T: G R Duncan
R: M McGillivray (58.5)
11/2
7g rock hard ten (USA) x to the brim (CAN) (ascot knight (CAN))
3
0.4
20/1
T: J P Wallace
R: Jackson Murphy (52.5)
20/1
6g rock of cashel (IRE) x brief me (AUS) (legal opinion (AUS))
4
0.7
7/2
T: T J Sears
R: Emma Ljung (53.5)
7/2
4m red dazzler (AUS) x elsa (AUS) (lion cavern (USA))
5
1.4
20/1
T: R L Heathcote
R: M Hellyer (55.5)
20/1
6g tale of the cat (USA) x widgee (AUS) (redoute's choice (AUS))
6
1.9
5/2F
T: M J Dunn
R: D J Browne (57.5)
5/2F
5g golden snake (USA) x markinminne (AUS) (brave hawk (AUS))
7
3.2
11/1
T: Ms H Page
R: Adam Sewell (54.5)
11/1
4g red dazzler (AUS) x which vault (AUS) (break the vault (AUS))
8
4.9
13/2
T: G Heinrich and B Rodgers
R: J Lloyd (54.5)
13/2
5m sebring (AUS) x snowfall (AUS) (end sweep (USA))
9
10.7
100/1
T: S B Laming
R: M Shimodaira (51)
100/1
5m not a single doubt (AUS) x really dutch (NZ) (van nistelrooy (USA))
Race 8 - Www.Brc.Com.Au (Bm70) (1200m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(3) Time: 1:09.56 (34.05)
Prizemoney: $20,000
1
6/1
T: L F Birchley
R: M McGillivray (57.5)
6/1
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
3/1F
T: A J Edmonds
R: J Lloyd (58.5)
3/1F
4m more than ready (USA) x private steer (AUS) (danehill dancer (IRE))
3
1.5
13/4
T: R L Heathcote
R: J Byrne (57.5)
13/4
5m testa rossa (AUS) x butterfield (NZ) (fasliyev (USA))
4
1.7
Boiling (10)
13/2
T: Dale Murray
R: Ms R Williams (56.5)
13/2
4m hidden dragon (AUS) x bubbled (AUS) (markane (AUS))
5
2.2
11/1
T: T J Gollan
R: B N Stewart (57)
11/1
4m not a single doubt (AUS) x nessun dorma (AUS) (belong to me (USA))
6
3.5
20/1
T: T J Sears
R: Emma Ljung (56)
20/1
6m sebring (AUS) x sleeplessinseattle (AUS) (end sweep (USA))
7
4.2
30/1
T: Liam Munro
R: A Spinks (57.5)
30/1
6m falvelon (AUS) x seventh heaven (AUS) (stravinsky (USA))
8
6.2
80/1
T: Chris Anderson
R: Jackson Murphy (55.5)
80/1
5m pendragon (NZ) x garryurra (GB) (daylami (IRE))
9
7
30/1
T: Jon Walk
R: D J Browne (58.5)
30/1
10
99.9
9/2
T: S W Kendrick
R: Boris Thornton (57)
9/2
4m snitzel (AUS) x watch my lips (AUS) (royal academy (USA))
Race 9 - Gallopers Sports Club Hcp (C1) (1350m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:18.92 (35.18)
Prizemoney: $20,000
1
9/10F
T: A J Edmonds
R: J Lloyd (58)
9/10F
3g i am invincible (AUS) x impinge (NZ) (generous (IRE))
Winning siblings: Akage, Disturbing, Jalan Jalan, Ruffy Road,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2
14/1
T: L J Mayfield-Smith
R: B N Stewart (58.5)
14/1
3
3.8
12/1
T: K M Schweida
R: L R Dittman (58.5)
12/1
5g commands (AUS) x fluffy duck (NZ) (tale of the cat (USA))
4
3.9
8/1
T: S W Kendrick
R: D J Browne (58)
8/1
4g sebring (AUS) x classic quest (USA) (coronado's quest (USA))
5
5.2
40/1
T: G K Taylor
R: M Cahill (54)
40/1
4m monashee mountain (USA) x zella (AUS) (zoffany (USA))
6
6.4
25/1
T: B C Baker
R: N Tomizawa (59)
25/1
5g tycoon ruler (AUS) x katuki (AUS) (native kingdom (AUS))
7
7.2
16/1
T: Tony Haydon
R: J Byrne (56)
16/1
4m moshe (AUS) x tulssami (AUS) (testa rossa (AUS))
8
7.9
40/1
T: T J Gollan
R: M McGillivray (58)
40/1
4g charge forward (AUS) x laissez faire (AUS) (flying spur (AUS))
9
9.2
200/1
T: Mark Renehan
R: Jackson Murphy (51)
200/1
6m real saga (AUS) x thirtysixred (AUS) (palace music (USA))
10
10.4
7/2
T: R L Heathcote
R: Ms R Ride (54)
7/2
4g written tycoon (AUS) x queenie (NZ) (black minnaloushe (USA))
11
12.9
Fanx (6)
60/1
T: Marcus Wilson
R: R Plumb (58)
60/1
4g uncle mo (USA) x roman match (AUS) (antonius pius (USA))
* Nick figures are for Australasia.