Breednet Results

GOLD COAST - Saturday, July 6

Race 1 - Usg Boral Mdn Hcp (1800m)
Class: Maiden Track: Heavy(10) Time: 1:58.11 (38.02)
Prizemoney: $21,000
1
6/4F
T: K A Lees
R: Daniel Griffin (55)
6/4F
4m bullet train (GB) x victoria cristal (AUS) (high chaparral (IRE))
Winning siblings: Darchinian, High Glamour,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.5
13/8
T: David Murphy
R: J Hodge (56)
13/8
3f americain (USA) x rose of dana (NZ) (volksraad (GB))
3
5
4/1
T: A J Edmonds
R: S Galloway (55.5)
4/1
3f dundeel (NZ) x royal emerger (AUS) (flying spur (AUS))
4
5.2
5/1
T: G R Schwenke
R: Anthony Allen (54.5)
5/1
5
8
25/1
T: E R Singh
R: A Spinks (54)
25/1
4g husson (ARG) x poplars (NZ) (pins (AUS))
6
14.3
25/1
T: Alan Boyd
R: C Small (54)
25/1
4g redoubtablemperor (AUS) x seadial (AUS) (sea road (AUS))
Race 2 - Emrock Building Supplies Hcp (900m)
Class: Open Track: Heavy(10) Time: 0:54.22 (35.61)
Prizemoney: $30,000
1
7/2
T: T J Sears
R: Emma Ljung (54)
7/2
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
7/4F
T: L D Kelly
R: Daniel Griffin (59)
7/4F
2020 MM Gold Coast March Yearling Sale
$27,000
Vendor: Eureka Stud, Cambooya, Qld
Buyer: Robert Heathcote/Steve Morley Bloodstock
3
0.6
16/1
T: Ms A Willick
R: M Shimodaira (52.5)
16/1
2f anacheeva (AUS) x lady innocent (AUS) (mr. innocent (AUS))
4
5.1
13/2
T: L D Kelly
R: Adin Thompson (52.5)
13/2
2f warhead (AUS) x cryptic lady (AUS) (dane shadow (AUS))
5
6.6
40/1
T: James Hepworth
R: J Hodge (55)
40/1
2g whittington (AUS) x global connection (AUS) (onemorenomore (AUS))
6
7.1
Diyosa (12)
30/1
T: S J Morrisey
R: Anthony Allen (54)
30/1
2f benfica (AUS) x round robin (AUS) (langfuhr (CAN))
7
7.9
10/1
T: T D Cowan
R: Carly Frater-Hill (52.5)
10/1
8
8
3/1
T: D J Hansen
R: A Spinks (56)
3/1
2f better than ready (AUS) x where it began (AUS) (exceed and excel (AUS))
9
9.3
40/1
T: G C Kilner
R: Brooke Ainsworth (54)
40/1
2f all too hard (AUS) x loch leven (AUS) (general nediym (AUS))
Race 3 - Bayside Plasterboard (Bm65) (900m)
Class: Benchmark 65 Track: Heavy(10) Time: 0:53.99 (35.66)
Prizemoney: $21,000
1
12/1
T: Ben Hull
R: J Woodhouse (57.5)
12/1
4g commands (AUS) x top of the rock (AUS) (easy rocking (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2
7/2
T: Philip Kimmet
R: Mikiko Nakao (51)
7/2
6m dr doute's (AUS) x round robin (AUS) (langfuhr (CAN))
3
2.3
11/2
T: T D Cowan
R: R Plumb (59)
11/2
4g red arrow (AUS) x lady piermont (AUS) (latarmiss (IRE))
4
3.6
8/1
T: R K Mahon
R: N Fazackerley (54.5)
8/1
5m dutch harry (AUS) x china tang (AUS) (exceed and excel (AUS))
5
3.7
7/2
T: Ms K Stabe
R: J Hodge (55)
7/2
3g drumbeats (AUS) x anigma (GB) (machiavellian (USA))
6
4.2
3/1F
T: Ms H Page
R: Anthony Allen (58)
3/1F
3f spirit of boom (AUS) x military bride (AUS) (general nediym (AUS))
7
6.2
20/1
T: B and D Guy
R: Carly Frater-Hill (54.5)
20/1
4g animal kingdom (USA) x frenchs forest (AUS) (french deputy (USA))
8
7
9/1
T: Philip Kimmet
R: A Spinks (56.5)
9/1
7m delzao (AUS) x round robin (AUS) (langfuhr (CAN))
9
9.3
40/1
T: C W Weston
R: Brooke Ainsworth (54)
40/1
6m artie schiller (USA) x with decorum (AUS) (savoire vivre (GB))
10
11.6
60/1
T: R E Pilling
R: Noriyuki Masuda (53)
60/1
7g bushranger (IRE) x our magic choice (NZ) (stravinsky (USA))
Race 4 - North Aust. Contracting Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Heavy(10) Time: 1:28.53 (39.06)
Prizemoney: $21,000
1
9/4F
T: I P Prizeman
R: Anthony Allen (55)
9/4F
4m captain sonador (AUS) x stolen thunder (AUS) (thunder gulch (USA))
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2
4/1
T: I A Livingstone
R: N Day (57)
4/1
3
3.3
14/1
T: Paul Robbins
R: Daniel Griffin (57)
14/1
5g soldier hollow (GB) x monblue (GB) (monsun (GER))
4
5.1
Falaeb (8)
150/1
T: S Andersen
R: Ms H E Poland (55)
150/1
5
7.4
11/2
T: Louise White
R: Adin Thompson (53)
11/2
6
8.9
10/1
T: Selina Leef
R: R Plumb (57)
10/1
7g casino prince (AUS) x catalina (AUS) (zeditave (AUS))
7
10.7
14/1
T: Ms S Batten
R: A Spinks (55)
14/1
4m drumbeats (AUS) x jubilee (AUS) (dehere (USA))
8
12.5
20/1
T: Alan Boyd
R: Ms L G Cheshire (55)
20/1
5m easy rocking (AUS) x chinese wall (AUS) (private agenda (AUS))
9
12.6
60/1
T: A J Pilling
R: Noriyuki Masuda (55)
60/1
4g exceedingly good (AUS) x jenifer or kings (AUS) (carry the crown (CAN))
10
15.4
16/1
T: G M Hay
R: Mikiko Nakao (52)
16/1
4m red element (AUS) x swank (USA) (stephen got even (USA))
11
21.7
60/1
T: Paul Nipperess
R: L R Dittman (57)
60/1
4g shrapnel (AUS) x select bay (NZ) (imperial seal (GB))
12
24
4/1
T: J D Wilson
R: G Colless (57)
4/1
* Nick figures are for Australasia.