Breednet Results

GOONDIWINDI - Saturday, December 3

Race 1 - (Bm50) (1200m)
Class: Benchmark 50 Track: Firm(2) Time: 1:09.65
Prizemoney: $7,000
1
7/1
T: Ms J Crompton
R: Nicholas Keal (57.5)
7/1
6g jet spur (AUS) x miss chic (AUS) (shinko forest (IRE))
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.2
5/4F
T: Bevan Johnson
R: Sean Palmer (58.5)
5/4F
5m magic albert (AUS) x dainty deb (AUS) (danehill (USA))
3
0.7
5/1
T: C Smith
R: Natalie Morton (59)
5/1
4
1.5
12/1
T: Bryan Dixon
R: Baylee Nothdurft (58.5)
12/1
5
3
6/1
T: P R Clarke
R: S Apthorpe (58)
6/1
6
3.8
12/1
T: Pat W Webster
R: Leslie Tilley (55.5)
12/1
4m rothesay (AUS) x quality appeal (AUS) (elusive quality (USA))
7
5.1
4/1
T: Gary Thwaite
R: Ms J Worley (57.5)
4/1
7m snippetson (AUS) x storming queen (AUS) (hurricane sky (AUS))
8
10.1
4/1
T: J G Byrne
R: Ms B Derbyshire (58.5)
4/1
5g seidnazar (AUS) x charzoo (AUS) (redoute's choice (AUS))
Race 2 - Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Firm(2) Time: 1:08.50
Prizemoney: $7,000
1
10/1
T: W P Baker
R: Natalie Morton (54.5)
10/1
5m masked assassin (AUS) x miss forest (AUS) (shinko forest (IRE))
Winning siblings: Rip Rip Woodchip,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.3
1/1F
T: Ms J Crompton
R: Nicholas Keal (53.5)
1/1F
4m kaphero (AUS) x frustration (AUS) (charnwood forest (IRE))
3
3.6
12/1
T: J W Sutton
R: Ms B Derbyshire (56.5)
12/1
7m lucky owners (NZ) x bon matin (AUS) (st. jude (AUS))
4
5.6
13/4
T: C Smith
R: Leslie Tilley (57)
13/4
3g so you think (NZ) x fairygem (NZ) (viscount (AUS))
5
5.7
16/1
T: Sheree McEwan
R: Sean Palmer (56.5)
16/1
5m za-im (GB) x rhiannon's spirit (AUS) (celtic swing (GB))
6
7.2
7/2
T: Bryan Dixon
R: Baylee Nothdurft (53.5)
7/2
5m enemy of average (AUS) x grand lustre (AUS) (grand lodge (USA))
7
9
9/1
T: M F Hemmings
R: Ms J Worley (57)
9/1
3g red element (AUS) x paralina (AUS) (kailas (FR))
Race 3 - (Bm65) (1000m)
Class: Benchmark 65 Track: Firm(2) Time: 0:56.15
Prizemoney: $7,000
1
7/1
T: K R Dowling
R: Ms J Worley (55)
7/1
8g al jaasi (AUS) x just robbery (AUS) (t. v. heart throb (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.3
5/4F
T: Patrick Sexton
R: Ms B Derbyshire (58.5)
5/4F
6m not a single doubt (AUS) x bellucci (AUS) (van nistelrooy (USA))
3
2.1
5/2
T: F J Carter
R: S Apthorpe (58)
5/2
5g sequalo (AUS) x jazz lass (AUS) (celestial dancer (IRE))
4
3.4
6/1
T: Bryan Dixon
R: Baylee Nothdurft (57)
6/1
8g strada (AUS) x run the wind (AUS) (king's best (USA))
5
5.4
11/4
T: G R Schwenke
R: Natalie Morton (53.5)
11/4
Race 4 - Hcp (Cl B) (1400m)
Class: Class B Track: Firm(2) Time: 1:22.56
Prizemoney: $7,000
1
2/1
T: Andrew Gray
R: Sean Palmer (55)
2/1
4m beneteau (AUS) x riddle me (JPN) (carnegie (IRE))
Winning siblings: Arcadian, Flying Riddle,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
6/4F
T: Brenton Andrew
R: Ms B Derbyshire (60)
6/4F
4g sebring (AUS) x electrical (AUS) (redoute's choice (AUS))
3
1.1
7/2
T: C Smith
R: Leslie Tilley (55)
7/2
4
2.4
3/1
T: Norma King
R: S Apthorpe (55)
3/1
4g red element (AUS) x ms mickdandee (NZ) (black minnaloushe (USA))
5
2.5
10/1
T: M F Hemmings
R: Ms J Worley (56.5)
10/1
6
3.3
7/1
T: Rochelle Smith
R: Baylee Nothdurft (57)
7/1
7
6.1
6/1
T: M Callaghan
R: Nicholas Keal (53.5)
6/1
5g onemorenomore (AUS) x twist contest (AUS) (danehill dancer (IRE))
Race 5 - (Bm60) (1400m)
Class: Benchmark 60 Track: Firm(2) Time: 1:21.90
Prizemoney: $7,000
1
2/1
T: Ms C Rogers
R: Leslie Tilley (55)
2/1
6g trotamondo (CHI) x cotton bay (AUS) (zabaleta (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
4
6/1
T: C Smith
R: S Apthorpe (56)
6/1
5g mossman (AUS) x khaptrina (AUS) (flying spur (AUS))
3
4.1
6/1
T: Bevan Johnson
R: Sean Palmer (57)
6/1
4
4.9
7/4F
T: C Smith
R: Natalie Morton (53)
7/4F
6m bradbury's luck (AUS) x free sparkle (AUS) (paris prince (USA))
5
5.4
3/1
T: Ben Waldron
R: Baylee Nothdurft (57.5)
3/1
8g pure theatre (AUS) x marina sunset (GB) (green desert (USA))
6
6.4
10/1
T: Ms C Rogers
R: Ms B Derbyshire (55)
10/1
* Nick figures are for Australasia.