Breednet Results

GULGONG - Sunday, June 10

Race 1 - Mdn Hcp (1400m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:26.43
Prizemoney: $6,000
1
8/1
T: G D Lunn
R: Alena Skerritt (56.5)
8/1
3f congrats (USA) x babassu (AUS) (desert king (IRE))
Winning siblings: Attalea, Natural Team, Soapy Star,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
3/1
T: M Boland
R: Ms E Webster-Hawes (58)
3/1
4m lonhro (AUS) x aranta (NZ) (tale of the cat (USA))
3
4.3
16/1
T: Ms D Prest
R: Ms K Chater (58)
16/1
4g arlington (AUS) x maestro miss (AUS) (palace music (USA))
4
4.8
16/1
T: Catherine L Chapman
R: Ms K Bell-Pitomac (56)
16/1
6m kenfair (NZ) x earlstoun grace (AUS) (will dancer (FR))
5
5.5
2/1F
T: M C Dobie
R: Ms T Jeffries (58)
2/1F
3f murtajill (AUS) x agnesar (AUS) (agnes world (USA))
6
6.6
16/1
T: Dar Lunn
R: Michael Hackett (58)
16/1
5g pendragon (NZ) x miss havik (AUS) (danbird (AUS))
7
10
16/1
T: G J Watts
R: Jamie Gibbons (56)
16/1
5g recapitalize (AUS) x la gautier (AUS) (viscount (AUS))
8
12.3
16/1
T: Leigh Desreaux
R: D Pitomac (58)
16/1
6m trotamondo (CHI) x viscount song (AUS) (viscount (AUS))
9
13.9
14/1
T: Roy L McCabe
R: K Dunbar (58)
14/1
4m mosayter (USA) x hula on ice (NZ) (postponed (USA))
10
14.2
11/4
T: D R Consadine
R: James Rogers (58)
11/4
3g mosayter (USA) x magic arena (AUS) (arena (AUS))
Race 2 - Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 0:59.92
Prizemoney: $6,000
1
13/4
T: Brett Thompson
R: Alena Skerritt (55.5)
13/4
3f star witness (AUS) x jesterchine (NZ) (rory's jester (AUS))
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
3.8
4/1
T: Brett Thompson
R: Billy Cray (57)
4/1
4m trotamondo (CHI) x briannon (AUS) (night shift (USA))
3
5.6
4/1
T: Bryan Dixon
R: James Rogers (59)
4/1
4
9.1
3/1F
T: Roy L McCabe
R: Ms L G Henry (59)
3/1F
4g intergaze (AUS) x singapore dreams (AUS) (kingston rule (USA))
5
9.9
11/1
T: Ms J Clement
R: L Cumberland (57)
11/1
3f youthful legs (USA) x sabre gard (AUS) (high regard (AUS))
6
10.6
20/1
T: Ms D Hughes
R: Ms K Chater (59)
20/1
6g nicconi (AUS) x we've got issues (AUS) (strategic (AUS))
7
10.9
6/1
T: Bryan Dixon
R: Jamie Gibbons (57)
6/1
5g pins (AUS) x you too (NZ) (o'reilly (NZ))
8
13.9
10/1
T: Kylie Kennedy
R: K Dunbar (57)
10/1
4m assafa (AUS) x cosmic star (AUS) (cosmic kingdom (AUS))
9
17.5
9/1
T: Gavin Groth
R: Ms K Bell-Pitomac (57)
9/1
3g snippetson (AUS) x pitamiss (AUS) (victory prince (AUS))
10
17.8
20/1
T: Natalie Pearce
R: Michael Hackett (57)
20/1
4m bearcat (AUS) x armaqueen (AUS) (armidale (AUS))
11
17.9
9/1
T: Troy McCarney
R: D Pitomac (59)
9/1
5h bon hoffa (AUS) x stately dane (AUS) (danehill (USA))
Race 3 - (Bm50) (1000m)
Class: Benchmark 50 Track: Soft(5) Time: 0:59.81
Prizemoney: $6,000
1
9/1
T: Ms S McDonald
R: Alena Skerritt (54)
9/1
5m snippetson (AUS) x astral danza (AUS) (beautiful crown (USA))
This nick: 6 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1
7/4F
T: Mick Bath
R: Michael Hackett (57.5)
7/4F
4m time thief (AUS) x santa's choice (AUS) (perugino (USA))
3
1.2
5/1
T: Gavin Groth
R: Ms K Bell-Pitomac (57.5)
5/1
3f eavesdropper (USA) x sunday star (AUS) (canny lad (AUS))
4
2.8
7/1
T: Connie Greig
R: K Dunbar (58.5)
7/1
5g bon hoffa (AUS) x i presume (AUS) (johannesburg (USA))
5
3
3/1
T: Brett Thompson
R: James Rogers (60.5)
3/1
6
3.1
5/1
T: Kylie Kennedy
R: Ms E Webster-Hawes (57.5)
5/1
8g dubleo (USA) x lover in space (AUS) (sequalo (AUS))
7
4
11/1
T: Gavin Groth
R: Ms L G Henry (55.5)
11/1
4m dixie prospect (USA) x see the lights (AUS) (danehill dancer (IRE))
8
4.3
20/1
T: Ms C Monaghan
R: D Pitomac (54)
20/1
6m strategic (AUS) x shinka (AUS) (shinko forest (IRE))
9
5.7
4/1
T: Bryan Dixon
R: Jamie Gibbons (55.5)
4/1
7g hidden dragon (AUS) x yallah be good (AUS) (yallah prince (AUS))
10
15.4
11/1
T: Bryan Dixon
R: Ms A Stanley (52)
11/1
Race 4 - Hcp (C2) (1200m)
Class: Class 2 Track: Soft(5) Time: 1:12.56
Prizemoney: $6,000
1
7/2
T: Ms S Jeffries
R: Ms T Jeffries (57.5)
7/2
4g bushranger (IRE) x our mariela (AUS) (palace music (USA))
Winning siblings: Alma Yulanda, My Boy Noah,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.5
11/4
T: Kylie Kennedy
R: K Dunbar (54)
11/4
4m poet's voice (GB) x esprit de bleu (USA) (littleexpectations (USA))
3
3.8
9/4F
T: Gavin Groth
R: Ms L G Henry (61.5)
9/4F
4g choisir (AUS) x nomorewastedeffort (AUS) (more than ready (USA))
4
5.5
7/2
T: Brett Thompson
R: James Rogers (55)
7/2
6g intergaze (AUS) x shaker (AUS) (nuclear freeze (USA))
5
6.7
16/1
T: Catherine L Chapman
R: Ms K Bell-Pitomac (53)
16/1
7g aussie rules (USA) x ready to spy (AUS) (spectacular spy (USA))
6
9
30/1
T: Leigh Desreaux
R: D Pitomac (54)
30/1
5m diogenes (AUS) x o' susie (AUS) (alphabel (IRE))
7
9.1
15/1
T: Ms D Prest
R: Ms K Chater (54)
15/1
7m supreme class (AUS) x brisk lynn (AUS) (sir laurence (NZ))
8
11.5
11/1
T: Brian Young
R: Rasit Yetimova (54)
11/1
Race 5 - Gulgong Cup (1200m)
Class: Open Track: Soft(5) Time: 1:12.34
Prizemoney: $8,500
1
9/1
T: Brett Thompson
R: Billy Cray (54)
9/1
6g excellent art (GB) x run bella run (AUS) (more than ready (USA))
Winning siblings: Wingard's Mark,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
11/4
T: Brett Thompson
R: James Rogers (56.5)
11/4
5g shaft (AUS) x babassu (AUS) (desert king (IRE))
3
3.5
7/1
T: Ms J Clement
R: L Cumberland (63)
7/1
4
4.6
9/2
T: Ms S Jeffries
R: Ms T Jeffries (54)
9/2
6m hard spun (USA) x el ashb (IRE) (fasliyev (USA))
5
11.2
6/4F
T: M and D Kearney
R: Alena Skerritt (58)
6/4F
6m ad valorem (USA) x fudo san (AUS) (flying spur (AUS))
6
11.9
11/1
T: Kylie Kennedy
R: K Dunbar (54)
11/1
8g foreplay (AUS) x suspended time (AUS) (gilded time (USA))
Race 6 - (Bm55) (1800m)
Class: Benchmark 55 Track: Soft(5) Time: 1:53.44
Prizemoney: $6,000
1
Zaphod (3)
4/1
T: Kylie Kennedy
R: K Dunbar (58)
4/1
5g california dane (AUS) x eyenar (AUS) (jetball (AUS))
This nick: 5 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.5
5/2F
T: Brett Thompson
R: James Rogers (55.5)
5/2F
6g intergaze (AUS) x lady coss (AUS) (youthful legs (USA))
3
1.5
4/1
T: Ms J Clement
R: L Cumberland (56)
4/1
7m dane shadow (AUS) x fame for three (AUS) (quest for fame (GB))
4
1.6
4/1
T: Brian Young
R: Billy Cray (54)
4/1
7m dylan thomas (IRE) x lorride (AUS) (thunder gulch (USA))
5
2.7
9/1
T: Ms S Jeffries
R: Ms T Jeffries (57.5)
9/1
4m wilful default (AUS) x see the universe (AUS) (universal prince (AUS))
6
3.1
6/1
T: C W Hodgson
R: Ms E Webster-Hawes (54)
6/1
5m tickets (AUS) x fleur de lion (AUS) (tale of the cat (USA))
7
5.2
7/1
T: M Boland
R: D Pitomac (54)
7/1
8m casino prince (AUS) x gifting (NZ) (generous (IRE))
8
8.9
30/1
T: Karen Lunn
R: Ms L G Henry (54)
30/1
5m daliapour (IRE) x othapus (AUS) (success express (USA))
9
13.9
14/1
T: K McGovern
R: Alena Skerritt (59.5)
14/1
7g authorized (IRE) x contessa rossa (AUS) (testa rossa (AUS))
* Nick figures are for Australasia.