Breednet Results

GYMPIE - Saturday, August 18

Race 1 - Hcp (Cl B) (1170m)
Class: Class B Track: Good(3) Time: 1:12.09 (40.01)
Prizemoney: $8,000
1
10/1
T: Malcolm Bailey
R: M Elliott (55)
10/1
4m poet's voice (GB) x leelinchin (AUS) (end sweep (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
3/1
T: M W Lewis
R: G Geran (58.5)
3/1
4g pierro (AUS) x dare to dance (NZ) (pins (AUS))
3
1.5
4/1
T: Cherie Vick
R: R Faehr (56)
4/1
4m longhorn (AUS) x jennacomm (AUS) (commands (AUS))
4
2.8
11/1
T: Kym Afford
R: Gregory Hayes (54)
11/1
4g walking or dancing (NZ) x crooked smile (AUS) (encosta de lago (AUS))
5
5.2
15/1
T: H R Richardson
R: Ms K Gates (55.5)
15/1
5g dane supreme (AUS) x love you (AUS) (shinko forest (IRE))
6
5.5
8/1
T: D W Gardiner
R: Ms R Mangan (55)
8/1
4m red element (AUS) x fusaichi queen (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
7
10.5
25/1
T: P G Blackwell
R: Mikiko Nakao (53)
25/1
5m strategic (AUS) x cristal brut (AUS) (snitzel (AUS))
8
11.8
30/1
T: Andrew Hayward
R: M F Crawford (55)
30/1
4h teranaba (AUS) x lady lindara (AUS) (flying spur (AUS))
9
12
2/1F
T: L J Gough
R: P Hamblin (60)
2/1F
6m excites (AUS) x secret donna (AUS) (secret savings (USA))
10
12.3
25/1
T: R W Murray
R: M Gray (55)
25/1
5m rothesay (AUS) x homesick (AUS) (octagonal (NZ))
11
13.6
5/1
T: Patrick Sexton
R: M Shimodaira (55.5)
5/1
4m statue of liberty (USA) x foures (AUS) (french deputy (USA))
12
20.6
11/1
T: R W Murray
R: S Shield (57)
11/1
4g equiano (FR) x winay wayna (AUS) (tough speed (USA))
Race 2 - Mdn Plate (1030m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:05.06 (39.83)
Prizemoney: $9,000
1
11/2
T: D K Munce
R: M Elliott (56.5)
11/2
4m dr green (NZ) x glorietta (AUS) (medecis (GB))
Winning siblings: Guadalupe,
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1.5
13/4F
T: M J Mair
R: Ms R Mangan (56.5)
13/4F
3
2
12/1
T: Ms K Geran
R: G Geran (56.5)
12/1
4m stryker (AUS) x actors guild (AUS) (elusive quality (USA))
4
3.8
12/1
T: Grant Parker
R: R Faehr (58.5)
12/1
4g husson (ARG) x cerinthe (AUS) (exceed and excel (AUS))
5
4
15/2
T: Patrick Sexton
R: M Shimodaira (54.5)
15/2
4m murtajill (AUS) x kamulla (AUS) (conatus (AUS))
6
4.5
13/4F
T: D K Munce
R: S Shield (56.5)
13/4F
4m myboycharlie (IRE) x windborne (AUS) (danbird (AUS))
7
7
7/2
T: T B Thomas
R: Ms K Gates (56.5)
7/2
4m raheeb (AUS) x leica shandy (AUS) (clang (AUS))
8
9.5
15/2
T: Trevor White
R: M Gray (56.5)
15/2
4m outback prince (AUS) x proud as punch (AUS) (tycoon ruler (AUS))
9
11
15/1
T: Malcolm Bailey
R: Gregory Hayes (55.5)
15/1
10
12.8
7/1
T: D K Munce
R: N Evans (56.5)
7/1
5m anacheeva (AUS) x our nickers (AUS) (ali-royal (IRE))
100
15/1
T: D L Heinemann
R: M F Crawford (56)
15/1
3g daunting lad (AUS) x river of dreams (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
Race 3 - (Bm60) (1030m)
Class: Benchmark 60 Track: Good(3) Time: 1:02.86 (38.19)
Prizemoney: $10,000
1
7/4
T: Glenn Richardson
R: G Geran (61)
7/4
8g elusive city (USA) x fly to me (AUS) (danzig connection (USA))
Winning siblings: City Express, Fly Over, Winterfell,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2.8
5/2
T: D W Gardiner
R: M Elliott (55)
5/2
3
4.8
7/1
T: D W Gardiner
R: Mikiko Nakao (53)
7/1
5m choisir (AUS) x academy winner (AUS) (royal academy (USA))
4
4.9
6/4F
T: D J Hansen
R: S Shield (57.5)
6/4F
5m ad valorem (USA) x cone (AUS) (redoute's choice (AUS))
5
14.9
Greedy (2)
9/1
T: Mark Cochrane
R: N Evans (61)
9/1
9g marechal (AUS) x blanchefleur (AUS) (canny lad (AUS))
6
15
30/1
T: Andrew Hayward
R: Ms K Gates (55)
30/1
7g publishing (AUS) x keoamor (AUS) (orpen (USA))
Race 4 - (Bm55) (1470m)
Class: Benchmark 55 Track: Good(3) Time: 1:36.00 (41.50)
Prizemoney: $10,000
1
15/1
T: Paula Cartledge
R: R Faehr (55)
15/1
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.4
14/1
T: Bette Anne Harden
R: M Gray (57)
14/1
5m gio ponti (USA) x play date (AUS) (canny lad (AUS))
3
0.7
4/1
T: A Fisher
R: G Geran (57.5)
4/1
8g dane shadow (AUS) x te runga (NZ) (nassipour (USA))
4
0.9
15/4
T: D W Gardiner
R: M Elliott (58)
15/4
5
2.7
5/1
T: P Duff
R: Mikiko Nakao (57.5)
5/1
7g time thief (AUS) x lost cause (AUS) (giant's causeway (USA))
6
3.2
14/1
T: R W Murray
R: Gregory Hayes (56)
14/1
6g zariz (AUS) x zahbowe (AUS) (lacryma cristi (IRE))
7
7.6
5/2F
T: Samara Evans
R: Ms K Gates (57.5)
5/2F
8
8.4
6/1
T: M J Mair
R: Ms R Mangan (57.5)
6/1
6g tickets (AUS) x cutting (AUS) (snippets (AUS))
9
8.8
10/1
T: T J Hong
R: S Shield (57)
10/1
8g snitzel (AUS) x carniola (GB) (rainbow quest (USA))
10
15.3
11/2
T: Kristie Clark-Peoples
R: P Hamblin (60)
11/2
7g nadeem (AUS) x huntington girl (AUS) (black zephyr (NZ))
11
16.8
12/1
T: Mark Cochrane
R: N Evans (57.5)
12/1
5m sakhee's secret (GB) x peace lilly (NZ) (bachelor duke (USA))
Race 5 - Muster Cup (1470m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:32.55 (41.55)
Prizemoney: $22,000
1
5/4F
T: P Duff
R: Mikiko Nakao (54.5)
5/4F
8g hidden dragon (AUS) x cheer girl (AUS) (celestial dancer (IRE))
This nick: 18 runners; 13 winners; 0 SW. Details
2
2.3
13/4
T: Paula Cartledge
R: Ms K Gates (58)
13/4
5g dane supreme (AUS) x sweet ascent (AUS) (deadly storm (USA))
3
5.1
7/4
T: Ben Currie
R: N Evans (58.5)
7/4
5m trusting (AUS) x princess biscotte (AUS) (casino prince (AUS))
4
7.4
13/2
T: M J Mair
R: Ms R Mangan (60.5)
13/2
8g lion heart (USA) x the spear (AUS) (lion hunter (AUS))
5
8.6
5/1
T: M W Lewis
R: R Faehr (55)
5/1
7g hidden dragon (AUS) x zerelda (NZ) (zabeel (NZ))
6
14.8
Get On (7)
9/1
T: T B Thomas
R: M Gray (55)
9/1
10m court of jewels (NZ) x achtung valour (AUS) (proven valour (AUS))
* Nick figures are for Australasia.