Breednet Results

HEALESVILLE - Saturday, February 11

Race 1 - Mdn Hcp (1000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:58.10
Prizemoney: $3,000
1
9/4
T: S A Lake
R: Toby Lake (67)
9/4
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
3
7/4F
T: J D Sadler
R: Ms C Pace (67)
7/4F
5g haradasun (AUS) x starspect (AUS) (spectrum (IRE))
3
7.3
8/1
T: Ms T Maddox
R: Sophie Logan (62)
8/1
4
8
7/1
T: Troy and John Kilgower
R: Mr G Seccombe (67)
7/1
5
8.5
30/1
T: W J Baynes
R: Mr R Douglas (67)
30/1
6
10.7
20/1
T: Ms K Hill
R: Maxwell Keenan (67)
20/1
5g zariz (AUS) x miss ebony (AUS) (sir laurence (NZ))
7
11.7
9/1
T: G C Strang
R: Natasha Baxter (63)
9/1
6m niello (AUS) x cornbread (AUS) (rubiton (AUS))
8
13
25/1
T: W J Baynes
R: Mr C Kirkpatrick (67)
25/1
8g monde bleu (GB) x aceti (AUS) (weld imposing (NZ))
9
14
16/1
T: R A Hockley
R: Caitlin King (63)
16/1
7m zupaone (AUS) x the dash (AUS) (more than ready (USA))
10
15.5
10/1
T: R J Wallace
R: Ms Anita Bell (62)
10/1
5m masterpiece (ARG) x colrisco girl (AUS) (rigoletto (AUS))
Race 2 - Rst Trophy (3) (1000m)
Class: Restricted Track: Good(4) Time: 0:58.25
Prizemoney: $3,000
1
4/1
T: Mark C Webb
R: Sophie Logan (67)
4/1
9m niello (AUS) x acamena (NZ) (omnicorp (NZ))
Winning siblings: Runs To Rule,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
11/8F
T: B J Goodwin
R: Reece Goodwin (67.5)
11/8F
4g equiano (FR) x class prevails (AUS) (delago brom (AUS))
3
3.6
10/1
T: Troy and John Kilgower
R: Mr G Seccombe (66.5)
10/1
4m falvelon (AUS) x gold country (AUS) (timber country (USA))
4
4.6
20/1
T: Adam O'Neill
R: Maxwell Keenan (63)
20/1
5
4.7
15/2
T: Ms T Maddox
R: Ms Anita Bell (60)
15/2
9g snaadee (USA) x inala star (AUS) (captain dapper (NZ))
6
5.9
9/4
T: R J Stephens
R: Ms C Pace (66.5)
9/4
4m turffontein (AUS) x divine spirit (NZ) (cape cross (IRE))
7
9.4
30/1
T: N T Robb
R: Caitlin King (61)
30/1
6m benicio (AUS) x evil sisters (NZ) (stravinsky (USA))
Race 3 - Mdn Plate (1650m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:44.49
Prizemoney: $3,000
1
11/8F
T: A L Douch
R: Mr R Douglas (65.5)
11/8F
5m god's own (AUS) x encargo (AUS) (encosta de lago (AUS))
This nick: 11 runners; 9 winners; 1 SW. Details
2
3.5
7/2
T: R A Hockley
R: Ms C Pace (65)
7/2
6m estambul (ARG) x encantada (AUS) (rubiton (AUS))
3
9
9/1
T: Troy and John Kilgower
R: Mr G Seccombe (65)
9/1
4m shinzig (AUS) x aterballetto (AUS) (vettori (IRE))
4
9.2
5/1
T: D P Dwyer
R: Reece Goodwin (67)
5/1
4g keeper (AUS) x blanche amelia (NZ) (grosvenor (NZ))
5
10.2
16/1
T: R N Mathews
R: Maxwell Keenan (67)
16/1
4g tickets (AUS) x much better (AUS) (red ransom (USA))
6
11.4
11/1
T: M E Templeton
R: Caitlin King (63)
11/1
3g sharkbite (AUS) x ski boom (AUS) (runyon (IRE))
7
14.2
5/1
T: S A Lake
R: Toby Lake (65)
5/1
4m amadeus wolf (GB) x charming charge (AUS) (rory's jester (AUS))
8
15.7
20/1
T: W J Baynes
R: Mr C Kirkpatrick (65)
20/1
5m bianconi (USA) x catch me lady (USA) (his majesty (USA))
Race 4 - Trophy Race (1650m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:42.66
Prizemoney: $3,000
1
5/1
T: Ms R Waymouth
R: Ms D Waymouth (63)
5/1
6g any given saturday (USA) x gill'n'i (AUS) (distant music (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
5.5
5/2
T: R Gillahan
R: Ms C Pace (67.5)
5/2
3
6.3
16/1
T: J W Slater
R: Sophie Logan (60)
16/1
9g desert king (IRE) x jemmere (AUS) (dehere (USA))
4
6.7
20/1
T: R J Carmichael
R: Mr G Seccombe (63)
20/1
5
7.5
15/2
T: K and G Mayberry
R: Ms D Walker (63)
15/2
9g al samer (AUS) x shararah (AUS) (woodman (USA))
6
12.2
8/1
T: G C Strang
R: Natasha Baxter (62)
8/1
6m easy choice (AUS) x easter bunny (NZ) (cape cross (IRE))
7
16
10/9F
T: G R Mallinson
R: Mr R Douglas (68.5)
10/9F
5g pentire (GB) x i say (AUS) (quest for fame (GB))
8
17.7
30/1
T: N T Robb
R: Caitlin King (61)
30/1
6g magnus (AUS) x varinia (AUS) (spartacus (AUS))
Race 5 - Trophy Race (1200m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:13.81
Prizemoney: $3,000
1
4/1
T: A E Cooper
R: Maxwell Keenan (63)
4/1
5m zuberi (AUS) x rory's light (AUS) (rory's jester (AUS))
Winning siblings: Lightburgh, Riverend Girl, Siberian,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.4
16/1
T: R K Beecroft
R: Ms Anita Bell (60)
16/1
7g charge forward (AUS) x chosen option (AUS) (salmon leap (USA))
3
0.6
6/4F
T: Ms K McAdam
R: Mr C Kirkpatrick (65.5)
6/4F
7g tale of the cat (USA) x myamble (AUS) (sir dapper (AUS))
4
0.9
15/4
T: K J Evans
R: Reece Goodwin (68)
15/4
8g snowland (AUS) x blab (AUS) (flying spur (AUS))
5
2.1
4/1
T: Mark C Webb
R: Sophie Logan (69.5)
4/1
11g rancho ruler (AUS) x acamena (NZ) (omnicorp (NZ))
6
6.4
20/1
T: R G Huddart
R: Caitlin King (61)
20/1
10g don eduardo (NZ) x justee (NZ) (justice prevails (AUS))
7
12.6
14/1
T: Rick Pinsent
R: Ms D Walker (64)
14/1
Race 6 - Rst Trophy (1) (1200m)
Class: Restricted Track: Good(4) Time: 1:13.53
Prizemoney: $3,000
1
13/4
T: Ms K Walker
R: Ms D Walker (63)
13/4
5m zuberi (AUS) x delquin (AUS) (delzao (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
7/1
T: T T Walsh
R: Ms M Morris (64.5)
7/1
5m skalato (AUS) x chloe with class (AUS) (with class (CAN))
3
2.3
5/2F
T: B J Goodwin
R: Reece Goodwin (72)
5/2F
5m o'lonhro (AUS) x sector (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
2.7
6/1
T: I W Lister
R: Ms C Pace (66)
6/1
6g bramshaw (AUS) x elegant rhapsody (AUS) (kenny's best pal (AUS))
5
3
12/1
T: Keith Rawiller
R: Sophie Logan (61.5)
12/1
6
5
11/4
T: Troy and John Kilgower
R: Mr G Seccombe (64.5)
11/4
7
13
30/1
T: N T Robb
R: Caitlin King (62)
30/1
8g runs to win (AUS) x contessa capri (AUS) (rustic amber (IRE))
8
13.1
30/1
T: John R Allen
R: Maxwell Keenan (63)
30/1
8g estambul (ARG) x carrera ruby (AUS) (rubiton (AUS))
* Nick figures are for Australasia.