Breednet Results

HEALESVILLE - Saturday, April 13

Race 1 - Bling It On Pony Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:14.05
Prizemoney: $4,000
1
11/2
T: Lisa Jones
R: Shaun Cooper (67)
11/2
6g foreplay (AUS) x scented (AUS) (brief truce (USA))
Winning siblings: Inflatable Miss,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
11/1
T: Tetyana Furdetska
R: Ms D Walker (67)
11/1
5g helene mascot (IRE) x piddly plop (USA) (coronado's quest (USA))
3
0.3
16/1
T: A W Keenan
R: Mr G Seccombe (65)
16/1
4m barely a moment (AUS) x leica belle (AUS) (leica kenmare (AUS))
4
4.3
30/1
T: D B Ferguson
R: Jack Virgona (64)
30/1
5g bon hoffa (AUS) x kintyre lady (AUS) (mull of kintyre (USA))
6
6.4
9/4
T: A W Keenan
R: Maxwell Keenan (67)
9/4
4g best choice (AUS) x chichen itza (NZ) (kaapstad (NZ))
7
11.4
9/2
T: R J Coombes
R: Ms C Pace (65)
9/2
4m squamosa (AUS) x dolphin serenade (AUS) (dolphin street (FR))
8
18.4
66/1
T: R C Manning
R: Caitlin King (67)
66/1
7g vice admiral (AUS) x miss splasher (AUS) (honour and glory (USA))
Race 2 - Brighter Days Rst Trophy (1) (1200m)
Class: Restricted Track: Good(4) Time: 1:14.32
Prizemoney: $4,000
1
10/1
T: Ms C Boyd
R: Mr R Douglas (64)
10/1
3f bel esprit (AUS) x elvirago (AUS) (savoire vivre (GB))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
15/2
T: Ms R Waymouth
R: Ms D Waymouth (63.5)
15/2
3
0.9
20/1
T: K J Carrolan
R: Chelsea Heard (60.5)
20/1
5g red arrow (AUS) x lady branax (AUS) (brackenbury (AUS))
4
1
7/2
T: Marcus Fahler
R: Tim Grace (67.5)
7/2
5m astronomer royal (USA) x bella jinsky (AUS) (encosta de lago (AUS))
5
1.1
15/1
T: Ms B Bamford
R: Mr G Brunsdon (65)
15/1
6g redente (AUS) x rosebud avenue (AUS) (keep the faith (AUS))
6
2
9/1
T: A W Keenan
R: Maxwell Keenan (65)
9/1
5m reward for effort (AUS) x palaris (AUS) (kenny's best pal (AUS))
7
3.8
9/10F
T: Ms S Trolove
R: Shaun Cooper (67)
9/10F
8
8.5
Rets (8)
16/1
T: A J Dudley
R: Caitlin King (63)
16/1
6m testafiable (AUS) x win zip (AUS) (sir dapper (AUS))
Race 3 - Mathew Obrien Memorial Trophy (1200m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:13.99
Prizemoney: $4,000
1
7/1
T: Marcus Fahler
R: Mr R Douglas (67)
7/1
5g keep the faith (AUS) x miss bon beach (AUS) (footstepsinthesand (GB))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
9/4F
T: Tony Romeo
R: Shaun Cooper (69.5)
9/4F
4g keep the faith (AUS) x tilly may (AUS) (grass wonder (USA))
3
5.1
5/2
T: D P Dwyer
R: Dylan Dean (71.5)
5/2
5g wanted (AUS) x carlton ace (AUS) (bianconi (USA))
4
6.1
7/1
T: R C Manning
R: Ms P Tait (67)
7/1
7g churchill downs (AUS) x miss academic (AUS) (royal academy (USA))
5
6.8
4/1
T: N T Robb
R: Maxwell Keenan (69.5)
4/1
5g sebring (AUS) x merridance (AUS) (mossman (AUS))
6
7.1
30/1
T: R C Manning
R: Chelsea Heard (60)
30/1
10g al maher (AUS) x miss tinkerbell (AUS) (woodman (USA))
7
9.4
15/1
T: R W Green
R: Tim Grace (70.5)
15/1
9g lonhro (AUS) x lady of choice (AUS) (redoute's choice (AUS))
Race 4 - R.I.Pete Trophy Race (2600m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 2:48.42
Prizemoney: $4,000
1
20/1
T: C A Balfour
R: Mr R Douglas (65)
20/1
This nick: 8 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
3.5
11/4
T: Mark C Webb
R: Tim Grace (66.5)
11/4
5g savabeel (AUS) x affairoftheheart (NZ) (fusaichi pegasus (USA))
3
4
6/1
T: G C Strang
R: Mr G Seccombe (64)
6/1
8g stockade (AUS) x ariose belle (AUS) (singspiel (IRE))
4
7.2
5/2
T: Paul and Tracey Templeton
R: Ms C Pace (65.5)
5/2
5
8.5
12/1
T: Anthony Cosgriff
R: Maxwell Keenan (64.5)
12/1
5g turffontein (AUS) x krupp diamond (AUS) (starcraft (NZ))
6
9.2
12/1
T: Tetyana Furdetska
R: Ms D Walker (64.5)
12/1
5g zariz (AUS) x rubirest (AUS) (rubiton (AUS))
7
11.2
12/1
T: R E Laing
R: Jack Virgona (60)
12/1
5m shocking (AUS) x fabianska (AUS) (danehill (USA))
8
17.2
5/2F
T: R W Green
R: Shaun Cooper (66.5)
5/2F
7g mossman (AUS) x shine on anna (AUS) (anabaa (USA))
Race 5 - Thankyou Margaret Allard Trpy2 (1650m)
Class: Restricted Track: Good(4) Time: 1:43.21
Prizemoney: $4,000
1
13/8F
T: P A Healey
R: Shaun Cooper (64.5)
13/8F
4g niagara (AUS) x not a dancer (AUS) (not a single doubt (AUS))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
7
20/1
T: T Kilgower
R: Mr G Seccombe (66)
20/1
6g excellent art (GB) x tigerpuss (AUS) (hold that tiger (USA))
3
7.1
30/1
T: Clinton Thompson
R: Ms D Walker (64.5)
30/1
9g charge forward (AUS) x chosen option (AUS) (salmon leap (USA))
4
7.2
4/1
T: Chris Diplock
R: Ms C Pace (67)
4/1
5g o'reilly (NZ) x royal isolt (AUS) (royal academy (USA))
5
7.9
2/1
T: A W Keenan
R: Maxwell Keenan (67)
2/1
4g duelled (AUS) x comely's pride (AUS) (vettori (IRE))
6
8.9
25/1
T: T Kilgower
R: Jack Virgona (61)
25/1
9g strategic (AUS) x old blush (IRE) (octagonal (NZ))
7
9.2
20/1
T: A Rosolini
R: Mr R Douglas (65.5)
20/1
6g shinzig (AUS) x zatrice (AUS) (keltrice (AUS))
8
11.2
14/1
T: E J Bourke
R: J Eady (65.5)
14/1
9g king of prussia (AUS) x otama (AUS) (dolphin street (FR))
9
12.2
16/1
T: T Kilgower
R: Caitlin King (65.5)
16/1
5g danesis (IRE) x our tintola (AUS) (show a heart (AUS))
10
12.4
25/1
T: S A Lake
R: Tim Grace (63)
25/1
Race 6 - Healesville Terminus Htl Trpy (1650m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:44.27
Prizemoney: $5,000
1
15/8F
T: Timothy Grace
R: Tim Grace (65)
15/8F
5m von costa de hero (AUS) x miss londolozi (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
Winning siblings: Mon Londo,
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.2
11/2
T: R J Carmichael
R: Dylan Dean (65)
11/2
6g myboycharlie (IRE) x ladyswood (AUS) (danzero (AUS))
3
1.2
4/1
T: D P Dwyer
R: Shaun Cooper (67.5)
4/1
6g spinning world (USA) x annie (NZ) (ustinov (AUS))
4
3.2
12/1
T: R C Manning
R: Ms C Pace (63)
12/1
8g street cry (IRE) x musical lyrics (USA) (quiet american (USA))
5
3.7
6/1
T: Ms D Clover
R: Mr R Douglas (63)
6/1
5m daliapour (IRE) x southern beauty (AUS) (charge forward (AUS))
6
5.2
10/1
T: A L Douch
R: Mr G Seccombe (63)
10/1
7m god's own (AUS) x encargo (AUS) (encosta de lago (AUS))
7
8.2
16/1
T: D P Dwyer
R: Ms D Walker (63)
16/1
5m star witness (AUS) x love train (AUS) (carnegie (IRE))
8
8.7
14/1
T: R J Stephens
R: Caitlin King (64.5)
14/1
5g henrythenavigator (USA) x ouija board (AUS) (elusive quality (USA))
9
10.7
10/1
T: A W Keenan
R: Maxwell Keenan (64.5)
10/1
7g henny hughes (USA) x devotee (AUS) (encosta de lago (AUS))
10
11.9
Beltum (3)
25/1
T: Dean Larsson
R: Samantha Noble (65.5)
25/1
7g stratum (AUS) x mehitabel (NZ) (tale of the cat (USA))
Race 7 - Next Meeting Derby Day Mdn (1650m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:45.34
Prizemoney: $4,000
1
2/1
T: J B Carstein
R: Shaun Cooper (65)
2/1
4m foxwedge (AUS) x see my baby (AUS) (johannesburg (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.8
20/1
T: Brittany Raymond
R: Caitlin King (63)
20/1
3f domesday (AUS) x chartilla (AUS) (king charlemagne (USA))
3
1
Jocks (3)
9/2
T: Kasey Wilson
R: Ms C Pace (67)
9/2
4g toorak toff (AUS) x smock (AUS) (commands (AUS))
4
1.9
20/1
T: T Kilgower
R: Jack Virgona (64)
20/1
5g danesis (IRE) x classic surge (NZ) (carnegie (IRE))
5
4.2
Malonga (10)
20/1
T: R E Laing
R: Tim Grace (63)
20/1
3f polanski (AUS) x maquina (AUS) (archway (IRE))
6
5.4
11/1
T: T Kilgower
R: Mr G Seccombe (65)
11/1
5m therock (AUS) x miss chills (AUS) (general nediym (AUS))
7
9.2
20/1
T: G Brunsdon
R: Mr G Brunsdon (65)
20/1
4m easy choice (AUS) x miss pimpernel (AUS) (elusive quality (USA))
8
9.3
15/8F
T: Ms R Waymouth
R: Ms D Waymouth (67)
15/8F
4g hard spun (USA) x kathleen mary (AUS) (festival hall (IRE))
9
13
16/1
T: Tetyana Furdetska
R: Ms D Walker (67)
16/1
4g helene mascot (IRE) x kyiv mail (AUS) (shevchenko (NZ))
10
16.5
20/1
T: Brittany Raymond
R: Dylan Dean (67)
20/1
4g zariz (AUS) x zahbowe (AUS) (lacryma cristi (IRE))
* Nick figures are for Australasia.