Breednet Results

KEMBLA GRANGE - Saturday, August 2

Race 1 - Mater Dei Early Intervent. Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 0:59.83
Prizemoney: $14,000
1
ZASSI (12)
10/1
T: G PORTELLI
R: M A BUTLER (54.50)
10/1
3f zeditave (AUS) x sassi switch (AUS) (switch in time (IRE))
Winning siblings: Iownaprince, Sweet Sassi,
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
1.3
8/1
T: R J PRICE
R: MS K O'HARA (54.50)
8/1
3f fusaichi pegasus (USA) x red ivory (AUS) (ivory way (USA))
3
2.8
5/2F
T: PETER SNOWDEN
R: J PARR (57.00)
5/2F
4m canny lad (AUS) x ingres (AUS) (quest for fame (GB))
4
3
4/1
T: DAVID PFIEFFER
R: J PENZA (57.00)
4/1
4m general nediym (AUS) x sphaira (NZ) (spectrum (IRE))
5
5.5
10/1
T: MS G MARKWELL
R: S POLLARD (57.00)
10/1
4m commands (AUS) x mukau (AUS) (clear choice (USA))
6
5.8
8/1
T: PETER SNOWDEN
R: G BUCKLEY (57.00)
8/1
4m desert prince (IRE) x hot riff (AUS) (palace music (USA))
7
6
7/2
T: ANNE-MARIE RUTTLEY
R: TOMMY BERRY (54.00)
7/2
4m shrewdy (AUS) x kywong princess (AUS) (new regent (CAN))
8
7.5
40/1
T: MS D POIDEVIN-LAINE
R: S MOSES (57.00)
40/1
4m lujain (USA) x cross my heart (AUS) (mister c. (USA))
9
11.8
11/1
T: F G HOOD
R: MS G PICK (53.00)
11/1
10
11.9
66/1
T: P O'GRADY
R: T JONES (57.00)
66/1
4m shrewdy (AUS) x janis jay (AUS) (skilful star (AUS))
11
12.3
16/1
T: C KARAKATSANIS
R: J GRISEDALE (54.50)
16/1
3f zariz (AUS) x rikki lee (AUS) (rivotious (USA))
Race 2 - Rydges Campbelltown Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:00.37
Prizemoney: $14,000
1
9/2
T: L W CURTIS
R: M LISTER (58.00)
9/2
5g dolphin street (FR) x secolo (AUS) (snippets (AUS))
Winning siblings: Secdolrue, Secuma,
This nick: 5 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.3
ILLUME (3)
1/1F
T: J R HAWKES
R: J GRISEDALE (58.00)
1/1F
4h flying spur (AUS) x silently yours (NZ) (clay hero (AUS))
3
2.1
GALLUS (1)
30/1
T: K J PARKER
R: J PENZA (58.00)
30/1
4g bellotto (USA) x buenos aires (AUS) (coronation day (AUS))
4
5.3
8/1
T: MS J CASHIN
R: J PARR (58.00)
8/1
5g king of kings (IRE) x princess fire (AUS) (black kite (AUS))
5
8.3
11/2
T: G H WALTER
R: MS K O'HARA (58.00)
11/2
4g anabaa (USA) x katima (AUS) (zeditave (AUS))
6
8.4
50/1
T: MS K GEORGE
R: P ROWE (58.00)
50/1
5g carnegie (IRE) x evirene (NZ) (bigstone (IRE))
7
17.8
SWARM (8)
7/4
T: A J CUMMINGS
R: S MOSES (55.50)
7/4
3c tale of the cat (USA) x surrealist (AUS) (kenny's best pal (AUS))
Race 3 - Ingleburn RSL Club Hcp (65) (1200m)
Class: Restricted 65 Track: Dead Time: 1:13.46
Prizemoney: $14,000
1
13/2
T: MS G MARKWELL
R: J GRISEDALE (57.00)
13/2
5m strategic (AUS) x elegant beauty (NZ) (sir tristram (IRE))
This nick: 5 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.8
5/2F
T: G D HICKMAN
R: J PARR (58.00)
5/2F
4m brahms (USA) x boba (AUS) (woodman (USA))
3
2.1
7/1
T: MS B JOSEPH
R: G BUCKLEY (56.00)
7/1
5m dehere (USA) x granny apple (AUS) (bluebird (USA))
4
2.4
12/1
T: MS A TURNER
R: T JONES (54.00)
12/1
6m end sweep (USA) x sweet way (NZ) (great charmer (USA))
5
2.6
14/1
T: ANNE-MARIE RUTTLEY
R: N CUMBERLAND (53.50)
14/1
5m desert prince (IRE) x boom (AUS) (marauding (NZ))
6
3
11/4
T: MS S MURRAY-LESLIE
R: TOMMY BERRY (56.50)
11/4
5m natural act (AUS) x val de grace (NZ) (centaine (AUS))
7
3.8
14/1
T: MS D POIDEVIN-LAINE
R: J PENZA (57.50)
14/1
6m orpen (USA) x zeds (AUS) (zeditave (AUS))
8
4
12/1
T: C E CONNERS
R: S MOSES (57.00)
12/1
5m brahms (USA) x present (AUS) (a gift (USA))
9
4.3
11/1
T: G A ROGERSON
R: N SEYMOUR (57.00)
11/1
10
5.5
6/1
T: MS G MARKWELL
R: MS K O'HARA (57.50)
6/1
5m lion hunter (AUS) x acquisitive (AUS) (covetous (AUS))
11
6
15/2
T: J R LEE
R: PATRICK MURPHY (55.50)
15/2
5m align (AUS) x poeiti (NZ) (amazing dancer (USA))
12
6.8
LILU (10)
12/1
T: MS K OUTTRIM
R: M A BUTLER (54.50)
12/1
5m lujain (USA) x miss lionheart (NZ) (centro (NZ))
Race 4 - Mater Dei Special School (65) (1200m)
Class: Restricted 65 Track: Dead Time: 1:13.31
Prizemoney: $14,000
1
JOKU (2)
9/10F
T: MS G WATERHOUSE
R: M NEWNHAM (59.00)
9/10F
4g xaar (GB) x biru lang (USA) (pine bluff (USA))
Winning siblings: Worthy Rival,
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
0.3
50/1
T: R J SMITH
R: MS K O'HARA (53.00)
50/1
6g nothin' leica dane (AUS) x rondeau (AUS) (rory's jester (AUS))
3
0.8
13/4
T: E B MURRAY
R: G BUCKLEY (57.00)
13/4
4g anglia (AUS) x miss hingis (AUS) (don't say halo (USA))
4
1
12/1
T: M CALTABIANO
R: T JONES (59.50)
12/1
5g commands (AUS) x livorno (NZ) (clay hero (AUS))
5
2.8
13/2
T: PAUL MURRAY
R: J PENZA (56.50)
13/2
5g catbird (AUS) x flying visit (USA) (fly so free (USA))
6
3.8
50/1
T: MS K GEORGE
R: P ROWE (58.50)
50/1
6g my halo (ARG) x diablo girl (NZ) (bletchencore (AUS))
7
5
HIVOLT (9)
9/1
T: C KARAKATSANIS
R: J GRISEDALE (55.50)
9/1
5g shepherd's field (USA) x della scala (AUS) (ambassador b. (CAN))
8
5.3
9/1
T: G M BEGG
R: TOMMY BERRY (52.50)
9/1
5g galileo (IRE) x shadyside (NZ) (vice regal (NZ))
9
5.8
TREAT (7)
12/1
T: R H THOMSEN
R: R BREWER (58.00)
12/1
4g strategic (AUS) x kidman (AUS) (quest for fame (GB))
10
7.8
SHVAY (11)
40/1
T: G A ROGERSON
R: N SEYMOUR (55.00)
40/1
5g secret savings (USA) x sing (AUS) (bluebird (USA))
11
9.3
30/1
T: J R WENMAN
R: J INNES (53.50)
30/1
5g danasuria (AUS) x oro verde (AUS) (rory's jester (AUS))
12
11
60/1
T: B J KELLY
R: PATRICK MURPHY (56.50)
60/1
6g danzero (AUS) x syd's star (AUS) (sovereign red (NZ))
Race 5 - Campbelltown Catholic Club-70 (1400m)
Class: Restricted 70 Track: Dead Time: 1:26.22
Prizemoney: $14,000
1
ULTRA (1)
15/4F
T: MARK DE MONTFORT
R: MS C LAMBERT (55.00)
15/4F
5g armidale (AUS) x romanticas (AUS) (marwina (AUS))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2
16/1
T: C E CONNERS
R: S MOSES (55.00)
16/1
5g lawyer (AUS) x atalanta honey (AUS) (splendent (USA))
3
2.8
7/1
T: BRETT MCLAURIN
R: J INNES (56.50)
7/1
4
3.3
8/1
T: ADAM SPITZER
R: J LEE (56.50)
8/1
5g strategic (AUS) x o'deputy (USA) (deputy minister (CAN))
5
3.8
4/1
T: J R HAWKES
R: N CUMBERLAND (55.00)
4/1
5g encosta de lago (AUS) x rainshine (GB) (rainbow quest (USA))
6
4
6/1
T: MS G MARKWELL
R: MS K O'HARA (55.00)
6/1
5g lion hunter (AUS) x hosanna (AUS) (last tycoon (IRE))
7
4.3
SEXYAZ (12)
8/1
T: C KARAKATSANIS
R: J GRISEDALE (53.50)
8/1
8
4.8
DARMITA (11)
12/1
T: G A RYAN
R: G BUCKLEY (54.50)
12/1
9
5
5/1
T: N J OLIVE
R: J PENZA (56.00)
5/1
4g faltaat (USA) x queen of angels (NZ) (imperial seal (GB))
10
5.8
15/1
T: MS G MARKWELL
R: P ROWE (53.00)
15/1
6m bureaucracy (NZ) x ideal show (AUS) (ideal planet (AUS))
11
10
10/1
T: E B MURRAY
R: T JONES (55.00)
10/1
5g lion cavern (USA) x mighty dragon (AUS) (majaahed (USA))
12
10.8
66/1
T: B J KELLY
R: TOMMY BERRY (52.00)
66/1
5m dehere (USA) x may storm (USA) (storm cat (USA))
Race 6 - Oak Flats Community Bank Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:26.09
Prizemoney: $14,000
1
5/4F
T: T R MARTIN
R: J LEE (57.00)
5/4F
This nick: 10 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
1.8
10/1
T: J R LEE
R: R BREWER (57.00)
10/1
4g nuclear freeze (USA) x our escort (AUS) (bellotto (USA))
3
3.6
15/1
T: E B MURRAY
R: G BUCKLEY (54.50)
15/1
3c xaar (GB) x hot saucy duck (AUS) (personal hope (USA))
4
5.8
ENCORE (4)
4/1
T: ANNE-MARIE RUTTLEY
R: MS K O'HARA (57.50)
4/1
5g encounter (AUS) x happy thought (AUS) (proud knight (AUS))
5
6.3
4/1
T: MS G MARKWELL
R: S POLLARD (58.00)
4/1
5g success express (USA) x tristralady (NZ) (sir tristram (IRE))
6
8
40/1
T: G A RYAN
R: J PARR (56.00)
40/1
4g alannan (USA) x cimtod (AUS) (raami (GB))
7
8.3
14/1
T: MS G MARKWELL
R: J GRISEDALE (54.50)
14/1
4g danewin (AUS) x lemoncello (AUS) (luskin star (AUS))
8
8.4
25/1
T: C E CONNERS
R: J PENZA (54.00)
25/1
9
10.3
6/1
T: MS G WATERHOUSE
R: M NEWNHAM (58.00)
6/1
4g don eduardo (NZ) x soft spoken (AUS) (flying spur (AUS))
10
11.5
14/1
T: MS G MARKWELL
R: J INNES (55.00)
14/1
4m hurricane sky (AUS) x danislew (AUS) (danehill (USA))
11
12.3
50/1
T: E B MURRAY
R: T JONES (54.00)
50/1
4m montjeu (IRE) x pasithea (NZ) (crested wave (USA))
12
13.8
40/1
T: MS D POIDEVIN-LAINE
R: TOMMY BERRY (52.50)
40/1
5g arena (AUS) x our carnival girl (AUS) (rubiton (AUS))
13
16.5
66/1
T: MS D POIDEVIN-LAINE
R: P ROWE (56.00)
66/1
4m sakana (AUS) x chervyn (AUS) (vain prince (AUS))
14
16.6
12/1
T: G PORTELLI
R: S G TREWEEK (57.50)
12/1
4g diatribe (AUS) x danrory (AUS) (danehill (USA))
Race 7 - Ironbark Industrial Estate-65 (2000m)
Class: Restricted 65 Track: Dead Time: 2:07.48
Prizemoney: $14,000
1
11/8F
T: MS D POIDEVIN-LAINE
R: J PENZA (58.00)
11/8F
4g danewin (AUS) x miss monica (AUS) (quest for fame (GB))
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
12/1
T: MS D POIDEVIN-LAINE
R: G BUCKLEY (56.00)
12/1
6m over (AUS) x tristy's girl (AUS) (agincourt (USA))
3
2.1
14/1
T: G H WALTER
R: J INNES (55.50)
14/1
5m fantastic light (USA) x sogno (NZ) (zabeel (NZ))
4
3.3
13/2
T: A J CUMMINGS
R: S MOSES (57.00)
13/2
5g red ransom (USA) x really wild (USA) (wild again (USA))
5
4.3
MODIK (14)
30/1
T: T WONG
R: EDEN CHEUNG (54.50)
30/1
5g bellotto (USA) x crown fiesta (AUS) (last tycoon (IRE))
6
4.4
16/1
T: E B MURRAY
R: T JONES (59.00)
16/1
6g archway (IRE) x yeats' magic (AUS) (yeats (USA))
7
6
6/4
T: A J DENHAM
R: S G TREWEEK (57.00)
6/4
8
6.5
16/1
T: VIC BATES
R: S POLLARD (56.50)
16/1
7g dream well (FR) x aggressive (NZ) (val dansant (CAN))
9
8
PACHIRA (13)
40/1
T: MS W INGS
R: J LEE (55.00)
40/1
10
8.1
50/1
T: MS L ASPROS
R: N PAINE (56.00)
50/1
5m brahms (USA) x luxury ride (AUS) (flying spur (AUS))
11
8.3
80/1
T: MS D POIDEVIN-LAINE
R: N CUMBERLAND (53.50)
80/1
7g sports works (AUS) x rebel angel (AUS) (bright halo (NZ))
12
8.5
50/1
T: B L ADAMS
R: MS K O'HARA (55.50)
50/1
7g volksraad (GB) x full noise (NZ) (kaapstad (NZ))
13
8.6
60/1
T: D R SELDON
R: J GRISEDALE (55.50)
60/1
5m traditionally (USA) x stormy alley (USA) (summer squall (USA))
14
9.5
20/1
T: MS D POIDEVIN-LAINE
R: P ROWE (56.00)
20/1
* Nick figures are for Australasia.