Breednet Results

KEMBLA GRANGE - Saturday, April 18

Race 1 - Kiama Lions Club Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Dead Time: 1:11.33
Prizemoney: $14,000
1
3/1
T: A J EDMONDS
R: C AGNEW (57.00)
3/1
5g catbird (AUS) x ice royale (AUS) (regal classic (CAN))
Winning siblings: Ezerico,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
6/1
T: RICK WORTHINGTON
R: PATRICK MURPHY (55.00)
6/1
3g red ransom (USA) x nobellotto (AUS) (bellotto (USA))
4
4
TREAT (7)
8/1
T: R H THOMSEN
R: A ROBINSON (54.00)
8/1
4g strategic (AUS) x kidman (AUS) (quest for fame (GB))
5
5
12/1
T: E B MURRAY
R: DANIEL EDMONDS (56.00)
12/1
6
5.8
4/1
T: E B MURRAY
R: T LOVELOCK-WIGGINS (53.00)
4/1
3g danehill dancer (IRE) x caradon (AUS) (bluebird (USA))
7
11.5
7/1
T: VIC BATES
R: J INNES (54.50)
7/1
Race 2 - Ringway Employers Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:11.23
Prizemoney: $14,000
1
3/1F
T: C E CONNERS
R: D McLELLAN (56.00)
3/1F
4m catbird (AUS) x breathless (AUS) (whinavi (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
15/2
T: T J ROBINSON
R: J PENZA (58.00)
15/2
4g black hawk (GB) x repriced (AUS) (blazing sword (AUS))
3
1.5
9/1
T: DAVID PFIEFFER
R: MITCHELL BELL (58.00)
9/1
4
2.6
6/1
T: A J CUMMINGS
R: C AGNEW (58.00)
6/1
5
3.3
10/1
T: COLBEY HILL
R: TOMMY BERRY (56.50)
10/1
5g shovhog (AUS) x in the raw (AUS) (ideal planet (AUS))
6
3.5
4/1
T: ANNE-MARIE RUTTLEY
R: A ROBINSON (58.00)
4/1
5g secret savings (USA) x windfall (AUS) (last tycoon (IRE))
7
3.8
11/2
T: MARK DE MONTFORT
R: J GRISEDALE (58.00)
11/2
4g street cry (IRE) x davilora dane (IRE) (danehill (USA))
8
4.5
25/1
T: G L ANDREWS
R: P J FALVEY (58.00)
25/1
9g mad hatter (AUS) x rass charmer (AUS) (rassendyll (USA))
9
5
25/1
T: ROD CRAIG
R: J QUINNELL (56.00)
25/1
4g rhythm (USA) x la beguine (AUS) (rivotious (USA))
10
7
11/1
T: K PARKER
R: B VASSALLO (55.00)
11/1
4g covetous (AUS) x offline (AUS) (king ivor (AUS))
11
7.8
50/1
T: VIC BATES
R: J INNES (56.00)
50/1
4m hussonet (USA) x way cool (AUS) (royal academy (USA))
12
14.3
MUDDIE (5)
50/1
T: M P TUBMAN
R: MS B HONEYSETT (55.00)
50/1
4h shrewdy (AUS) x strike me blue (AUS) (mukaddamah (USA))
Race 3 - Kiama Leagues Club Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Dead Time: 1:10.73
Prizemoney: $14,000
1
9/1
T: G D HICKMAN
R: TOMMY BERRY (56.50)
9/1
3f king cugat (USA) x best of babylon (AUS) (best western (AUS))
Winning siblings: Babylon Baby, Broadway Queen,
This nick: 18 runners; 11 winners; 1 SW. Details
2
0.5
9/2
T: PETER SNOWDEN
R: A GIBBONS (58.00)
9/2
3f viscount (AUS) x gradual (AUS) (strategic (AUS))
3
0.8
11/2
T: G L ANDREWS
R: P J FALVEY (55.50)
11/2
4m over (AUS) x coniston rose (AUS) (lake coniston (IRE))
4
1.8
13/4
T: M J MURPHY
R: DANIEL EDMONDS (57.50)
13/4
4m singspiel (IRE) x illustria (GB) (seeking the gold (USA))
5
2
20/1
T: T J ROBINSON
R: T JONES (55.00)
20/1
3f noverre (USA) x adorara (USA) (silver hawk (USA))
6
2.3
25/1
T: M J MURPHY
R: JOSH ADAMS (50.00)
25/1
3f testa rossa (AUS) x i'm in heaven (NZ) (volksraad (GB))
7
5.5
11/2
T: G A RYAN
R: J PENZA (56.50)
11/2
3f grandera (IRE) x boisterous lady (AUS) (rivotious (USA))
8
6.3
7/1
T: G A ROGERSON
R: T LOVELOCK-WIGGINS (54.50)
7/1
3f anabaa (USA) x super seleccion (CAN) (seattle slew (USA))
9
8.8
7/4F
T: J A O'SHEA
R: J LEE (58.00)
7/4F
3f show a heart (AUS) x boxwood (AUS) (woodman (USA))
Race 4 - Cargo's Restaurant Kiama (C2) (1400m)
Class: Class 2 Track: Dead Time: 1:25.64
Prizemoney: $14,000
1
3/1
T: PAUL MURRAY
R: T LOVELOCK-WIGGINS (52.00)
3/1
4g lujain (USA) x indicator (AUS) (new regent (CAN))
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
5/2
T: G D HICKMAN
R: TOMMY BERRY (52.50)
5/2
3
1.5
7/4F
T: PETER SNOWDEN
R: D McLELLAN (58.00)
7/4F
3g catbird (AUS) x bemused (AUS) (rory's jester (AUS))
4
2.3
13/2
T: C J WALLER
R: J PENZA (53.50)
13/2
4g tobougg (IRE) x scottish amour (AUS) (whiskey road (USA))
5
2.5
ALSHYMA (10)
20/1
T: T R MARTIN
R: J GRISEDALE (53.00)
20/1
5g fuji kiseki (JPN) x felicitation (AUS) (danehill (USA))
6
2.8
16/1
T: N MAYFIELD-SMITH
R: P J FALVEY (54.00)
16/1
3g untouchable (AUS) x sight (AUS) (luskin star (AUS))
7
3.3
25/1
T: MS G MARKWELL
R: A ROBINSON (53.00)
25/1
6m catbird (AUS) x little voodoo (AUS) (the little count (NZ))
8
3.5
9/1
T: G A RYAN
R: A GIBBONS (54.00)
9/1
3g song of tara (IRE) x gagoosh (AUS) (marauding (NZ))
9
4.5
25/1
T: M P TUBMAN
R: DANIEL EDMONDS (53.00)
25/1
5m honours list (IRE) x faith goddess (AUS) (sovereign red (NZ))
10
5
20/1
T: A J CUMMINGS
R: PATRICK MURPHY (53.00)
20/1
4g galileo (IRE) x mashenka (GB) (nashwan (USA))
Race 5 - Figtree Private Hospital (65) (1600m)
Class: Restricted 65 Track: Dead Time: 1:38.39
Prizemoney: $14,000
1
6/1
T: G A ROGERSON
R: C AGNEW (56.00)
6/1
4g king's best (USA) x space ritual (IRE) (top ville (IRE))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
4
9/4F
T: R J PRICE
R: TOMMY BERRY (57.00)
9/4F
4g danehill dancer (IRE) x boo ticket (AUS) (cossack warrior (AUS))
3
1.3
7/1
T: ROD CRAIG
R: T JONES (55.50)
7/1
5g intergaze (AUS) x come in glory (AUS) (zeditave (AUS))
4
5.4
SCORES (9)
15/4
T: E B MURRAY
R: T LOVELOCK-WIGGINS (51.00)
15/4
3f hussonet (USA) x zibiza (NZ) (zabeel (NZ))
5
6
GALLUS (7)
9/2
T: K J PARKER
R: J PENZA (55.00)
9/2
4g bellotto (USA) x buenos aires (AUS) (coronation day (AUS))
6
7.5
ORIBI (8)
5/1
T: RICK WORTHINGTON
R: PATRICK MURPHY (55.00)
5/1
3f orientate (USA) x impala star (AUS) (snaadee (USA))
7
8.5
16/1
T: MS D POIDEVIN-LAINE
R: MITCHELL BELL (56.50)
16/1
8
12
60/1
T: BRIAN SUTTON
R: B VASSALLO (54.00)
60/1
7m monde bleu (GB) x dinsamira (AUS) (veritable (NZ))
Race 6 - Kiama Council Kiama Cup Hcp-71 (2000m)
Class: Restricted 71 Track: Dead Time: 2:05.39 (34.63)
Prizemoney: $14,000
1
HOLDEM (3)
13/2
T: D A WILLIAMS
R: C AGNEW (56.00)
13/2
Winning siblings: Duke Of Downs, Miss Procyon,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
11/4
T: R J PRICE
R: J INNES (54.00)
11/4
4g golan (IRE) x our sportsgirl (NZ) (desert sun (GB))
3
0.2
7/1
T: PAUL MURRAY
R: TOMMY BERRY (52.50)
7/1
3g success express (USA) x ayu alight (AUS) (ali-royal (IRE))
4
1.5
SPENCE (5)
11/1
T: MS L COHEN
R: P FERRIS (55.00)
11/1
5g laranto (AUS) x watch me danz (AUS) (danzero (AUS))
5
1.8
12/1
T: B WOODMAN
R: J GRISEDALE (54.50)
12/1
5g flying spur (AUS) x boulevard (AUS) (success express (USA))
6
1.9
14/1
T: BRIAN YOUNG
R: JOSH ADAMS (51.00)
14/1
5g forest glow (USA) x midgie heights (NZ) (grosvenor (NZ))
7
2.5
16/1
T: MS L ASPROS
R: MITCHELL BELL (55.50)
16/1
7g declarations (AUS) x shining satin (AUS) (shining finish (GB))
8
2.8
16/1
T: J F PERRY
R: J PENZA (54.00)
16/1
5g mister c. (USA) x briar beauty (AUS) (peacedale (AUS))
9
5
9/1
T: K J PARKER
R: A GIBBONS (54.50)
9/1
4g arena (AUS) x right reign (AUS) (rivotious (USA))
10
7.8
7/1
T: L T HODGSON
R: T LOVELOCK-WIGGINS (55.50)
7/1
3g invincible spirit (IRE) x alizari (AUS) (canonise (AUS))
11
14
30/1
T: MS W INGS
R: A ROBINSON (54.00)
30/1
800
11/4F
T: J and G LEE
R: R BREWER (59.50)
11/4F
4g nuclear freeze (USA) x our escort (AUS) (bellotto (USA))
Race 7 - Allfab Constructions Mdn Hcp (1500m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:31.62
Prizemoney: $14,000
1
13/2
T: G A ROGERSON
R: TOMMY BERRY (54.00)
13/2
3f encosta de lago (AUS) x commercial choice (USA) (knight's choice (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
7/2F
T: G M BEGG
R: J QUINNELL (56.00)
7/2F
3
2
11/2
T: A J CUMMINGS
R: C AGNEW (57.00)
11/2
4
3
5/1
T: WAYNE SEELIN
R: A GIBBONS (55.50)
5/1
3f commands (AUS) x royal theatre (AUS) (royal academy (USA))
5
3.3
9/1
T: R S ENGLEBRECHT
R: MS J WHIPP (53.00)
9/1
4m viscount (AUS) x add tinsel (NZ) (christmas tree (AUS))
6
4
11/1
T: MS G MARKWELL
R: J GRISEDALE (55.50)
11/1
4m hurricane sky (AUS) x danislew (AUS) (danehill (USA))
7
4.3
16/1
T: B J ONIKUL
R: P FERRIS (55.50)
16/1
3f arena (AUS) x de la rose (AUS) (archregent (CAN))
8
4.8
6/1
T: G H WALTER
R: PATRICK MURPHY (57.00)
6/1
3f o'reilly (NZ) x garonne (NZ) (thunder gulch (USA))
9
5.5
14/1
T: K J PARKER
R: J PENZA (55.50)
14/1
4m mister c. (USA) x she's a knockout (AUS) (kingston rule (USA))
10
7.8
40/1
T: R H THOMSEN
R: A ROBINSON (55.50)
40/1
3f rhythm (USA) x golden flight (AUS) (danehill dancer (IRE))
11
8.3
13/2
T: D L MILLS
R: J INNES (55.50)
13/2
3f dangerous (AUS) x holy sceptre (AUS) (imperial prince (IRE))
12
11.5
25/1
T: R J PRICE
R: T LOVELOCK-WIGGINS (53.00)
25/1
3f quest for fame (GB) x bambola (AUS) (balmerino (NZ))
13
13.3
14/1
T: G A ROGERSON
R: MS H E POLAND (52.50)
14/1
14
13.8
30/1
T: BRIAN YOUNG
R: JOSH ADAMS (53.00)
30/1
3f iglesia (AUS) x lizbeth (NZ) (royal academy (USA))
Race 8 - Wollongong Day Surgery Mdn Hcp (1500m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:31.73
Prizemoney: $14,000
1
5/1
T: W P CAVE
R: TOMMY BERRY (54.50)
5/1
4g catbird (AUS) x laydown misere (AUS) (varick (USA))
Winning siblings: Dothis Dothat,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.4
3/1F
T: E B MURRAY
R: DANIEL EDMONDS (56.00)
3/1F
3
1
13/2
T: DAVID PAYNE
R: MITCHELL BELL (55.50)
13/2
3g danzero (AUS) x kapalua bay (AUS) (grosvenor (NZ))
4
2.3
13/4
T: RICK WORTHINGTON
R: PATRICK MURPHY (58.00)
13/4
5
4.8
20/1
T: ROD CRAIG
R: J PENZA (55.00)
20/1
6
5.8
40/1
T: ROD CRAIG
R: T JONES (56.00)
40/1
3g carnegie (IRE) x ascending (NZ) (bigstone (IRE))
7
6
20/1
T: M J MURPHY
R: JOSH ADAMS (52.50)
20/1
3g shrewdy (AUS) x urania (AUS) (skilful star (AUS))
8
6.1
13/2
T: MS G MARKWELL
R: C AGNEW (57.00)
13/2
9
7.8
20/1
T: R T LEEMON
R: J GRISEDALE (56.50)
20/1
10
8.3
20/1
T: JIM and GREG LEE
R: A ROBINSON (55.00)
20/1
3g danewin (AUS) x ideal show (AUS) (ideal planet (AUS))
11
8.4
15/1
T: JIM and GREG LEE
R: J INNES (55.00)
15/1
3g orientate (USA) x prude (NZ) (prized (USA))
12
10.3
7/2
T: G A ROGERSON
R: MS H E POLAND (52.00)
7/2
3g zabeel (NZ) x exclusive jewel (AUS) (rory's jester (AUS))
13
10.5
40/1
T: DAVID PAYNE
R: J QUINNELL (54.50)
40/1
3g diatribe (AUS) x swamp babe (AUS) (swamp king (USA))
* Nick figures are for Australasia.