Breednet Results

KEMBLA GRANGE - Tuesday, February 6

Race 1 - Frank-Paul Nuuausala Hcp (C1) (1400m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:24.67 (33.91)
Prizemoney: $30,000
1
Respun (5)
10/1
T: Peter D Green
R: J Penza (54)
10/1
5g hard spun (USA) x resettle (AUS) (reset (AUS))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
5/2
T: Donna Grisedale
R: J Grisedale (54.5)
5/2
4g so you think (NZ) x passageway (USA) (gold fever (USA))
3
1.6
5/1
T: A and E Cummings
R: D P McDonogh (58.5)
5/1
3g pierro (AUS) x hurtle myrtle (AUS) (dane shadow (AUS))
4
3.2
4/5F
T: G Waterhouse and A Bott
R: J Parr (59)
4/5F
3g delago deluxe (AUS) x bella lago (AUS) (starcraft (NZ))
5
10.5
30/1
T: Michael Plummer
R: Jean Van Overmeire (53)
30/1
5g magic albert (AUS) x elcarim (AUS) (brief truce (USA))
Race 2 - Albert Kelly (Bm67) (1600m)
Class: Benchmark 67 Track: Good(3) Time: 1:38.05 (33.35)
Prizemoney: $30,000
1
7/1
T: Ms G Markwell
R: Brock Ryan (52)
7/1
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
1/1F
T: J C Coyle
R: T Angland (60)
1/1F
4g trusting (AUS) x weekend in paris (AUS) (beautiful crown (USA))
3
1.8
6/1
T: G D Neale
R: P Scorse (59.5)
6/1
4g al maher (AUS) x capitalism (AUS) (royal academy (USA))
4
1.9
6/1
T: K J Parker
R: J Grisedale (56)
6/1
5m octagonal (NZ) x madame meilland (AUS) (commands (AUS))
5
2
Bolord (5)
9/2
T: Ms G Markwell
R: C Lever (57)
9/2
6g god's own (AUS) x vintrack (AUS) (blackfriars (AUS))
6
5.5
15/1
T: D Lane
R: J Parr (58)
15/1
9g niello (AUS) x clever desi (AUS) (roi danzig (USA))
Race 3 - Sam Tomkins Mdn Hcp (1600m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:38.41 (34.01)
Prizemoney: $30,000
1
9/2
T: C J Waller
R: G Schofield (57.5)
9/2
This nick: 6 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2020 Inglis Classic Yearling Sale Highway Session
$58,000
Vendor: Arrowfield Stud, Scone
Buyer: Viking Racing
2
0.3
100/1
T: J G Sargent
R: Ms W Costin (57)
100/1
3g helmet (AUS) x royal reign (NZ) (viscount (AUS))
3
2.3
8/15F
T: John Thompson
R: K McEvoy (59)
8/15F
3f stratum (AUS) x sayahailmary (AUS) (keep the faith (AUS))
4
2.5
4/1
T: C J Waller
R: T Angland (57)
4/1
3g savabeel (AUS) x miss caruso (NZ) (pins (AUS))
5
2.7
20/1
T: Kurt Goldman
R: J Parr (58)
20/1
6
3.4
66/1
T: C E Conners
R: J Penza (56.5)
66/1
4m swiss ace (AUS) x kokkei (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
7
4.4
Sytus (3)
15/1
T: P and P Snowden
R: C Reith (58)
15/1
3g so you think (NZ) x union street (AUS) (universal prince (AUS))
8
12.2
100/1
T: Ms G Markwell
R: C Lever (56.5)
100/1
Race 4 - Sika Manu Hcp (C2) (1000m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 0:56.93 (32.39)
Prizemoney: $30,000
1
9/4
T: Michelle Ritchie
R: J Parr (57)
9/4
4m snippetson (AUS) x misplaced (AUS) (fastnet rock (AUS))
Winning siblings: Sir Trent, Velaro, Where's Snippy,
This nick: 8 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
1.8
7/4F
T: P Niceforo
R: J Grisedale (57.5)
7/4F
4m wanted (AUS) x rosarino (AUS) (perugino (USA))
3
3.8
14/1
T: J C Coyle
R: Ms K O'Hara (54)
14/1
5m murtajill (AUS) x mother's milk (NZ) (savabeel (AUS))
4
5.3
5/1
T: K A Lees
R: G Schofield (58.5)
5/1
3f street cry (IRE) x florentina (AUS) (redoute's choice (AUS))
5
5.8
13/4
T: Ashlee Grives
R: Jean Van Overmeire (59.5)
13/4
4g more than ready (USA) x amelia's dream (AUS) (redoute's choice (AUS))
Race 5 - Wigan Warriors (Bm68) (1200m)
Class: Benchmark 68 Track: Good(3) Time: 1:09.61 (34.35)
Prizemoney: $30,000
1
25/1
T: Ms G Markwell
R: Brock Ryan (55.5)
25/1
5m alert (ARG) x seesaw (AUS) (sea swell (AUS))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.3
8/11F
T: G D Neale
R: J Penza (58.5)
8/11F
4g hussonet (USA) x loose caboose (AUS) (success express (USA))
3
1.6
12/1
T: R J Quinton
R: C Reith (58.5)
12/1
4g dream ahead (USA) x double crossing (AUS) (giant's causeway (USA))
4
1.8
40/1
T: K Dryden and S Collings
R: Rachel Hunt (55)
40/1
6g rock of gibraltar (IRE) x cut and run (AUS) (dash for cash (AUS))
5
2
40/1
T: R and L Price
R: S Pollard (57)
40/1
7m purrealist (AUS) x traverse (AUS) (good journey (USA))
6
2.8
6/1
T: A J Edmonds
R: Jean Van Overmeire (58)
6/1
4g smart missile (AUS) x cadazzle (USA) (malibu moon (USA))
7
3.6
9/2
T: K A Lees
R: G Schofield (59.5)
9/2
8
5.7
14/1
T: David Pfieffer
R: T Angland (58)
14/1
4g smart missile (AUS) x anadan (AUS) (anabaa (USA))
9
11.2
50/1
T: Steven Wilson
R: J Grisedale (58)
50/1
6g street cry (IRE) x high school (GB) (sadler's wells (USA))
10
12.5
Skyway (10)
100/1
T: G G Hall
R: A Adkins (54)
100/1
8g choisir (AUS) x forcibly (AUS) (marauding (NZ))
Race 6 - Hull F.C. Hcp (C1) (1400m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:23.73 (33.84)
Prizemoney: $30,000
1
13/4
T: David Payne
R: T Angland (60.5)
13/4
Winning siblings: Crown Affair, Gallant Lad, Rock Hero, Tatiara,
This nick: 11 runners; 9 winners; 1 SW. Details
2
0.1
13/2
T: K A Lees
R: G Schofield (56.5)
13/2
4m snitzel (AUS) x ready miss (AUS) (more than ready (USA))
3
0.9
9/2
T: L J Bridge
R: Rachel Hunt (55)
9/2
4m pluck (USA) x magsaya (AUS) (danehill dancer (IRE))
4
3.4
11/1
T: N Mayfield-Smith
R: K McEvoy (58)
11/1
3f i am invincible (AUS) x sister samantha (AUS) (encosta de lago (AUS))
5
4.4
60/1
T: Ms G Markwell
R: K S Latham (56)
60/1
4m bon hoffa (AUS) x syrian steel (AUS) (dash for cash (AUS))
6
4.5
Brunch (2)
12/1
T: R J Quinton
R: A Adkins (59)
12/1
3f snitzel (AUS) x gourmet garage (NZ) (canny lad (AUS))
7
6.5
5/1
T: R and L Price
R: Ms W Costin (57.5)
5/1
3f so you think (NZ) x libor lady (USA) (exchange rate (USA))
8
9.3
5/2F
T: B F Cavanough
R: Katelyn Mallyon (58.5)
5/2F
4m sepoy (AUS) x born to rock (AUS) (fastnet rock (AUS))
9
21.6
100/1
T: R and L Price
R: Ms K O'Hara (54)
100/1
4m zoffany (IRE) x red's moxie (AUS) (el moxie (USA))
Race 7 - Sean O'Loughlin Mdn Hcp (1300m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:18.40 (33.23)
Prizemoney: $30,000
1
30/1
T: G W Moore
R: A Adkins (58)
30/1
3g your song (AUS) x a country girl (AUS) (singspiel (IRE))
Winning siblings: Land Of Valens, Onemore Warrior,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
40/1
T: A and E Cummings
R: D P McDonogh (59)
40/1
3g dalghar (FR) x appleton's lass (NZ) (woodbury lad (USA))
3
3.4
Flying (8)
5/1
T: James Cummings
R: K McEvoy (55.5)
5/1
3f reset (AUS) x all time high (AUS) (flying spur (AUS))
4
3.6
2/1
T: P and P Snowden
R: C Reith (58)
2/1
3g encosta de lago (AUS) x raging inferno (AUS) (belong to me (USA))
5
5.6
7/4F
T: G Waterhouse and A Bott
R: Katelyn Mallyon (57.5)
7/4F
3f sepoy (AUS) x tropicana girl (AUS) (redoute's choice (AUS))
6
5.8
13/4
T: C J Waller
R: G Schofield (57.5)
13/4
3g sebring (AUS) x euro chic (AUS) (dehere (USA))
7
6.5
100/1
T: J C Coyle
R: Ms W Costin (55.5)
100/1
4m murtajill (AUS) x dubai miss (AUS) (dubai destination (USA))
8
9.5
60/1
T: C J Davis
R: J Ford (55.5)
60/1
4g nicconi (AUS) x lady briony (AUS) (bubble gum fellow (JPN))
Race 8 - Scott Taylor Prov & Ctry Mdn (1300m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:18.29 (33.84)
Prizemoney: $30,000
1
8/1
T: Ms G Markwell
R: K S Latham (58.5)
8/1
3c poet's voice (GB) x dream machine (AUS) (nothin' leica dane (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
9/10F
T: T J Bartley
R: J Parr (58.5)
9/10F
3
2
14/1
T: Donna Grisedale
R: J Grisedale (56.5)
14/1
3f al maher (AUS) x nepean spark (AUS) (loup sauvage (USA))
4
2.2
15/2
T: Jason Clisby
R: T Angland (58.5)
15/2
3g denman (AUS) x fearless babe (AUS) (royal academy (USA))
5
3.7
Zapita (11)
30/1
T: Nick Mitchell
R: C Lever (56.5)
30/1
3f so you think (NZ) x copita (NZ) (zabeel (NZ))
6
4.2
Pasaga (6)
10/1
T: G W Murray
R: J Penza (58.5)
10/1
3g real saga (AUS) x pachanga (NZ) (redoute's choice (AUS))
7
7.7
5/1
T: R and L Price
R: Ms W Costin (59)
5/1
4g pendragon (NZ) x popcorn charley (AUS) (redoute's choice (AUS))
8
11.5
12/1
T: Brad Widdup
R: C Reith (56.5)
12/1
3f excelebration (IRE) x nuclear force (AUS) (encosta de lago (AUS))
* Nick figures are for Australasia.