Breednet Results

KILMORE - Monday, September 26

Race 1 - Bet365 Sv Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Heavy(9) Time: 1:13.54
Prizemoney: $20,000
1
10/9F
T: M G Price
R: M J Dee (56)
10/9F
3f snitzel (AUS) x zeroza (AUS) (danzero (AUS))
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.3
7/4
T: D K Weir
R: Damian Lane (58)
7/4
3
3.1
11/2
T: M G Price
R: C Newitt (58)
11/2
3g wanted (AUS) x the fairy's kiss (AUS) (elusive quality (USA))
4
4
40/1
T: Peter Gelagotis
R: A Darmanin (56)
40/1
3f therock (AUS) x star of coureuse (AUS) (starcraft (NZ))
5
5.3
11/1
T: M, W and J Hawkes
R: Dean Holland (56)
11/1
3f equiano (FR) x el amonte (AUS) (el qahira (NZ))
6
5.6
20/1
T: M D Moroney
R: Patrick Moloney (58)
20/1
3g rip van winkle (IRE) x zerello (NZ) (zerpour (IRE))
7
7.3
25/1
T: C Maher
R: L Currie (58)
25/1
3c helmet (AUS) x neriani (AUS) (bianconi (USA))
8
8.3
200/1
T: Jody Thompson
R: Jordan Childs (58)
200/1
3g captain gerrard (IRE) x ululate (AUS) (desert prince (IRE))
Race 2 - McIvor Estate Mdn Plate (1450m)
Class: Maiden Track: Heavy(9) Time: 1:31.99
Prizemoney: $20,000
1
13/4
T: M D Moroney
R: Patrick Moloney (56)
13/4
3g pins (AUS) x charlotte's revenge (NZ) (danasinga (AUS))
Winning siblings: O'reilly's Revenge, Rip Girl,
This nick: 41 runners; 30 winners; 2 SW. Details
2
0.1
9/1
T: Brett Scott
R: J Mott (58.5)
9/1
3
0.2
11/1
T: Lee and Anthony Freedman
R: D Moor (54.5)
11/1
3f pour moi (IRE) x lily l'amour (NZ) (volksraad (GB))
4
4.2
40/1
T: E W Nichols
R: Ms A Masters (58.5)
40/1
5g adam (AUS) x luminous lass (AUS) (rustic amber (IRE))
5
4.9
7/1
T: K M Keys
R: N Callow (58.5)
7/1
4g snitzel (AUS) x firenza (AUS) (kenny's best pal (AUS))
6
6.2
10/9F
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: Regan Bayliss (54)
10/9F
7
6.9
Noceur (4)
10/1
T: Trent Pennuto
R: B Higgins (58.5)
10/1
4g bohannon (NZ) x nosugar (AUS) (lonhro (AUS))
8
20.9
16/1
T: T J Andrews
R: Chris Symons (56.5)
16/1
5m any given saturday (USA) x yelgun dawn (NZ) (deputy governor (USA))
Race 3 - Hanson Cleaning Mdn Plate (1600m)
Class: Maiden Track: Heavy(9) Time: 1:45.88
Prizemoney: $20,000
1
5/1
T: Cathleen Wilson
R: Chris Symons (56.5)
5/1
5m sharkbite (AUS) x star marama (NZ) (star way (GB))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
11/8F
T: Jamie Edwards
R: N Callow (58.5)
11/8F
4g bushranger (IRE) x roseen (NZ) (kaapstad (NZ))
3
1.1
9/2
T: B L Jenkins
R: J Mott (58.5)
9/2
7g hat trick (JPN) x el habeeba (GB) (hector protector (USA))
4
1.3
25/1
T: I M Pankhurst
R: Ms G Cartwright (53.5)
25/1
7m god's own (AUS) x miss bud (AUS) (hennessy (USA))
5
5
30/1
T: G J Kavanagh
R: Ms A Masters (56.5)
30/1
5m monde bleu (GB) x laminate (AUS) (special bond (AUS))
Race 4 - Kilmore Cup 20 Nov 2016 Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Heavy(9) Time: 1:06.34
Prizemoney: $20,000
1
4/11F
T: R D Griffiths
R: Jye McNeil (56)
4/11F
3c foxwedge (AUS) x toast of the coast (AUS) (rory's jester (AUS))
Winning siblings: Congenial, Down The Hatch,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
5
9/2
T: Ms C Alderson
R: J Mott (58.5)
9/2
4g danerich (AUS) x lady dance (AUS) (baryshnikov (AUS))
3
5.8
20/1
T: C F Hyland
R: Jake Bayliss (56.5)
20/1
4m oamaru force (AUS) x frilly milly (AUS) (military plume (NZ))
4
9
100/1
T: A J Dudley
R: Lee Smith (58.5)
100/1
5g de beers (NZ) x rosetta may (AUS) (jeune (GB))
5
10.2
10/1
T: Andrew Campbell
R: D Gauci (58.5)
10/1
6
12
40/1
T: Kelvin Smith
R: Ms G Cartwright (55.5)
40/1
7
14.7
60/1
T: D P Dwyer
R: C J Parish (58.5)
60/1
4g spinning world (USA) x annie (NZ) (ustinov (AUS))
8
15.5
30/1
T: T J Andrews
R: Chris Symons (56.5)
30/1
4m lago delight (AUS) x bombora bias (AUS) (invincible spirit (IRE))
Race 5 - Jet Roofing (Bm58) (2100m)
Class: Benchmark 58 Track: Heavy(9) Time: 2:16.45
Prizemoney: $16,000
1
15/8F
T: Shawn Mathrick
R: Ms J Beriman (57)
15/8F
5m hold that tiger (USA) x my hoaks (AUS) (manner hill (AUS))
Winning siblings: Buchan Hoaks,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
30/1
T: Ms A Macpherson
R: C J Parish (54)
30/1
6g danerich (AUS) x up over girl (AUS) (western symphony (USA))
3
2.1
11/4
T: Luke Oliver
R: Ms Michelle Payne (56.5)
11/4
4m rothesay (AUS) x paris return (USA) (cozzene (USA))
4
6.3
9/2
T: M J Mehegan
R: Liam Riordan (55.5)
9/2
5m authorized (IRE) x academy awards (AUS) (royal academy (USA))
5
6.7
13/2
T: Erin Maher
R: Regan Bayliss (60)
13/2
6g host (CHI) x she lago (AUS) (encosta de lago (AUS))
6
9
Yalta (9)
16/1
T: Ms D McQueen
R: J Mallyon (54)
16/1
7
12.7
30/1
T: B L Jenkins
R: John Robertson (60.5)
30/1
7g churchill downs (AUS) x omit (NZ) (zabeel (NZ))
8
22.7
13/2
T: M M Laurie
R: A Mallyon (59)
13/2
3g daliapour (IRE) x subprime (AUS) (dubai destination (USA))
Race 6 - Tooborac Brewery (Bm58) (1450m)
Class: Benchmark 58 Track: Heavy(9) Time: 1:31.92 (38.36)
Prizemoney: $16,000
1
7/2
T: D K Weir
R: Damian Lane (60)
7/2
4m stravinsky (USA) x rapid smile (AUS) (carry a smile (AUS))
Winning siblings: Multiexpress,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
4/1
T: Julie Scott
R: Ms G Cartwright (58)
4/1
5m host (CHI) x play mizzty for me (CAN) (mizzen mast (USA))
3
3
Evyssa (1)
7/2
T: Mark Thomas
R: C A Robertson (61.5)
7/2
5m rakti (GB) x danvyssa (AUS) (west point (AUS))
4
6.5
5/2F
T: C A Balfour
R: Alan Creighton (60)
5/2F
6m danerich (AUS) x classic flair (NZ) (grosvenor (NZ))
5
7.2
5/1
T: Jamie Scott
R: J Mott (59.5)
5/1
5m arena (AUS) x blue corvette (AUS) (archregent (CAN))
6
13.2
200/1
T: G J Kavanagh
R: Ms A Masters (57)
200/1
5m bianconi (USA) x soto grande (AUS) (encosta de lago (AUS))
7
15.5
20/1
T: Erin Maher
R: Regan Bayliss (60)
20/1
5m red dazzler (AUS) x hanawi (AUS) (saratoga springs (CAN))
8
45.5
12/1
T: M M Laurie
R: Liam Riordan (58.5)
12/1
Race 7 - Mitchelton Wines (Bm64) (1200m)
Class: Benchmark 64 Track: Heavy(9) Time: 1:13.43
Prizemoney: $20,000
1
9/1
T: Henry Dwyer
R: Chris Symons (58.5)
9/1
5g econsul (NZ) x parilly (AUS) (jade robbery (USA))
Winning siblings: Lis Nediym,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.4
4/1
T: Jarrod Robinson
R: Liam Riordan (57)
4/1
5g marwina (AUS) x vaincay (AUS) (west point (AUS))
3
0.9
6/1
T: W G Cooper
R: Beau Mertens (54.5)
6/1
7m red ransom (USA) x luminata (NZ) (zabeel (NZ))
4
2.1
9/2
T: C Maher
R: L Currie (58.5)
9/2
5
2.3
4/1
T: Lee and Shannon Hope
R: B Melham (58.5)
4/1
4g amadeus wolf (GB) x indi (AUS) (honours list (IRE))
6
2.8
11/4F
T: Saab Hasan
R: N Callow (58.5)
11/4F
5g hard spun (USA) x bian seen (AUS) (bianconi (USA))
7
4.8
12/1
T: K T Bourke
R: J Mott (58.5)
12/1
5g amadeus wolf (GB) x sister whoopi (AUS) (real quiet (USA))
8
5.6
30/1
T: D J Laws
R: J Keating (56.5)
30/1
6m manner hill (AUS) x tassie cat (AUS) (hold that tiger (USA))
Race 8 - Kids School Holiday Fun (Bm58) (1600m)
Class: Benchmark 58 Track: Heavy(9) Time: 1:43.31
Prizemoney: $16,000
1
5/2F
T: Shawn Mathrick
R: Ms J Beriman (61)
5/2F
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
6/1
T: D K Weir
R: Damian Lane (59)
6/1
4m choisir (AUS) x take manhattan (AUS) (marauding (NZ))
3
1.1
30/1
T: Ms A Burke
R: C J Parish (54)
30/1
4m duke of marmalade (IRE) x paris tryst (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
4
1.3
11/2
T: Lee and Shannon Hope
R: Regan Bayliss (57.5)
11/2
6g lucky unicorn (AUS) x kowtay (NZ) (towkay (AUS))
5
1.8
11/2
T: A W Noonan
R: J Noonan (57.5)
11/2
6
2.5
7/2
T: Peter Gelagotis
R: A Darmanin (59)
7/2
5g exceed and excel (AUS) x soda water (AUS) (encosta de lago (AUS))
7
2.6
11/1
T: Trent Pennuto
R: R N Booth (59.5)
11/1
7g good journey (USA) x race the heart (AUS) (tarnpir lane (AUS))
8
5.4
16/1
T: G A Osborne
R: Liam Riordan (58)
16/1
8g skalato (AUS) x lady lionheart (AUS) (lion hunter (AUS))
9
11.4
20/1
T: B L Jenkins
R: Ms J Cameron (57.5)
20/1
8m artie schiller (USA) x omit (NZ) (zabeel (NZ))
* Nick figures are for Australasia.