Breednet Results

KUMBIA - Tuesday, November 7

Race 1 - South Burnett Council (Cls B) (900m)
Class: Class B Track: Good(3) Time: 0:50.07
Prizemoney: $8,000
1
5/2
T: G J Banks
R: Ms L McCoy (57.5)
5/2
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
5/1
T: F J Carter
R: T Banks (56.5)
5/1
4m hidden dragon (AUS) x sedan (AUS) (sequalo (AUS))
3
0.5
13/8F
T: Patrick Sexton
R: Ms A Badger (59)
13/8F
5g teranaba (AUS) x kamulla (AUS) (conatus (AUS))
4
1.3
8/1
T: Kieran Kirwin
R: Hannah Phillips (53.5)
8/1
5m rothesay (AUS) x bravo sall (AUS) (falbrav (IRE))
5
2.6
10/1
T: S Mesken
R: J Missen (59)
10/1
7g nadeem (AUS) x miss argyle (AUS) (iglesia (AUS))
6
2.7
7/1
T: D W Gardiner
R: S Apthorpe (57.5)
7/1
5g onemorenomore (AUS) x egyptian myth (NZ) (woodborough (USA))
7
3.5
9/1
T: N J O'Toole
R: Nicole Lentini (55)
9/1
5m masked assassin (AUS) x celestial's gold (AUS) (celestial dancer (IRE))
8
4
6/1
T: R G Lipp
R: G Geran (60.5)
6/1
4g real saga (AUS) x seconde (AUS) (sequalo (AUS))
9
4.2
10/1
T: Ms J Crompton
R: N Evans (55)
10/1
5m kaphero (AUS) x frustration (AUS) (charnwood forest (IRE))
Race 2 - Agl Energy Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:56.13
Prizemoney: $8,000
1
2/1F
T: T Moloney
R: Hannah Phillips (57)
2/1F
Winning siblings: Three Crowns, Treat Me Right,
This nick: 5 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
2.5
2/1F
T: R G Lipp
R: G Geran (56.5)
2/1F
3
3
6/1
T: G W Schrader
R: Ms L McCoy (58.5)
6/1
4g elvstroem (AUS) x vagrant queen (AUS) (our poetic prince (AUS))
4
5.5
8/1
T: Dale Murray
R: T Banks (57)
8/1
3c shrapnel (AUS) x snoozing (AUS) (fastnet rock (AUS))
5
9.5
3/1
T: Krystle Johnston
R: J Missen (55)
3/1
3f warhead (AUS) x craiglea ice (AUS) (waterford road (AUS))
6
11
5/1
T: Krystle Johnston
R: Nicole Lentini (51)
5/1
3f falvelon (AUS) x lacryma ricchezza (AUS) (lacryma cristi (IRE))
7
12.3
6/1
T: Glenn Richardson
R: S Apthorpe (58.5)
6/1
5g denmarket (AUS) x lady red (AUS) (catbird (AUS))
8
22.8
5/2
T: Tanya Parry
R: N Evans (56.5)
5/2
4m exceedingly good (AUS) x hieroglyph (AUS) (celestial dancer (IRE))
Race 3 - Joyce & Boy Reed Mem. Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:09.19
Prizemoney: $7,000
1
8/11F
T: M A Kropp
R: G Geran (58)
8/11F
Winning siblings: Holey Gadoley, Peel'em First,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
4/1
T: Cherie Vick
R: Hannah Phillips (57.5)
4/1
5g red element (AUS) x chicitee (NZ) (o'reilly (NZ))
3
1.5
5/4
T: T J Dougall
R: S Apthorpe (60.5)
5/4
4g drumbeats (AUS) x kosa (AUS) (sequalo (AUS))
4
2.3
2/1
T: L C Anderson
R: J Missen (58)
2/1
4m smart missile (AUS) x venture (AUS) (elusive quality (USA))
5
2.5
8/1
T: Steven Thomas
R: Ms A Badger (55.5)
8/1
5g rapid man (AUS) x chardonair (AUS) (bright treble (AUS))
6
3.5
Nimia (7)
9/1
T: Ms J Crompton
R: N Evans (55)
9/1
7
5.3
6/1
T: Krystle Johnston
R: T Banks (55.5)
6/1
3f warhead (AUS) x craiglea tina (AUS) (top echelon (AUS))
8
10.1
12/1
T: Stewart Barr
R: Nicole Lentini (55)
12/1
3g bradbury's luck (AUS) x o'hare (AUS) (naturalism (NZ))
Race 4 - Huston Motors Kumbia Cup (1200m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:08.21
Prizemoney: $8,000
1
5/4F
T: M A Kropp
R: G Geran (56)
5/4F
6g dusty moon (AUS) x miss buttercup (AUS) (rebelgaze (AUS))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
5/2
T: T J Dougall
R: S Apthorpe (55.5)
5/2
8g excites (AUS) x quiet smytzer (AUS) (made of gold (USA))
3
1.7
4/1
T: G W Schrader
R: Ms L McCoy (55)
4/1
5g congrats (USA) x xaarling (AUS) (xaar (GB))
4
1.9
4/1
T: Krystle Johnston
R: P Hamblin (65.5)
4/1
5g longhorn (AUS) x courtly tess (AUS) (testa rossa (AUS))
5
4.4
5/2
T: L C Anderson
R: J Missen (58)
5/2
9g bel esprit (AUS) x tolago (AUS) (encosta de lago (AUS))
6
4.7
8/1
T: Stewart Barr
R: Nicole Lentini (51)
8/1
7
10.5
7/1
T: Ms J Crompton
R: N Evans (55)
7/1
9g excites (AUS) x royal portrait (AUS) (king of kings (IRE))
Race 5 - Jim Lenihan Memorial (Bm55) (1855m)
Class: Benchmark 55 Track: Good(3) Time: 1:53.31
Prizemoney: $8,000
1
2/1
T: G J Banks
R: S Apthorpe (60)
2/1
Winning siblings: Derby Way, Drift King, Rose Sunday,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
3/1
T: Steven Thomas
R: G Geran (57)
3/1
6g lucky owners (NZ) x polo lounge (NZ) (defensive play (USA))
3
2.5
1/2F
T: Scott Pedron
R: T Banks (58)
1/2F
6m stratum (AUS) x madrilena (AUS) (woodman (USA))
4
8.3
6/1
T: P G Blackwell
R: Hannah Phillips (53.5)
6/1
7g lion heart (USA) x eight commands (AUS) (commands (AUS))
5
10.3
4/1
T: B C Gill
R: J Missen (57)
4/1
9g primus (AUS) x hotnuff (AUS) (spartacus (AUS))
6
12.3
15/1
T: Kristen Wenck
R: Ms A Badger (55)
15/1
5g domesday (AUS) x sunkita (AUS) (black kite (AUS))
* Nick figures are for Australasia.