Breednet Results

LEETON - Saturday, May 12

Race 1 - Hotondo Homes/Psp Haulage Mdn (1050m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:01.48 (34.87)
Prizemoney: $6,000
1
2/1F
T: T G Sutherland
R: M Travers (55.5)
2/1F
4m street sense (USA) x gold country (AUS) (timber country (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
6
2/1F
T: D S Archard
R: Ms R Prest (54)
2/1F
3f sepoy (AUS) x endless charm (AUS) (lion cavern (USA))
3
6.8
5/1
T: G D'Altorio
R: M Heagney (56)
5/1
4
7.2
4/1
T: G and K Gooch
R: G Castillo (55)
4/1
4m eavesdropper (USA) x arts degree (AUS) (ignatius (USA))
5
8.6
Warkoo (4)
5/1
T: P S Clancy
R: B Vale (55.5)
5/1
2g bon hoffa (AUS) x rock a lot (AUS) (magic albert (AUS))
6
12.1
6/1
T: A L McRae
R: Josh Richards (56)
6/1
5g redente (AUS) x just puss (AUS) (wo to go (AUS))
7
15.6
6/1
T: R E Hogan
R: Brooke Sweeney (55)
6/1
4m shaft (AUS) x katellie (AUS) (fomalhaut (USA))
Race 2 - Lanhams Jewel/Leeton Dental-C2 (1050m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:02.46 (34.84)
Prizemoney: $6,000
1
11/4
T: G D'Altorio
R: M Heagney (59)
11/4
Winning siblings: Context, Define, Elms, Haut Ton, Jay Belle,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
12/1
T: Peter Kirby
R: Ms R Prest (54)
12/1
4g zoffany (IRE) x bendaree hera (AUS) (snippetson (AUS))
3
0.7
1/1F
T: P McVicar
R: Jody Hughes (56)
1/1F
5m o'lonhro (AUS) x stippled (AUS) (redoute's choice (AUS))
4
1
5/1
T: T G Sutherland
R: M Travers (57.5)
5/1
6g redente (AUS) x lim's falcon (AUS) (fasliyev (USA))
5
4.4
10/1
T: C J Davis
R: S A McCullum (57)
10/1
5m magnus (AUS) x kitty manhattan (AUS) (hold that tiger (USA))
6
5.3
12/1
T: C J Davis
R: Brooke Sweeney (56.5)
12/1
7
5.5
12/1
T: C J Davis
R: B Vale (54)
12/1
6m hidden dragon (AUS) x dances with stars (AUS) (celestial dancer (IRE))
8
5.6
6/1
T: D P Dwyer
R: Simon Miller (57)
6/1
3f ilovethiscity (AUS) x fraganza (AUS) (lonhro (AUS))
9
9.2
12/1
T: J Tyack
R: Megan Taylor (57)
12/1
6g bel danoro (AUS) x halo girl (AUS) (thunder gulch (USA))
Race 3 - Breed & Hutchinson/Yanco Mdn (1150m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:09.62 (34.77)
Prizemoney: $6,000
1
Fleur (5)
4/5F
T: P S Clancy
R: Josh Richards (55)
4/5F
Winning siblings: Feather,
This nick: 7 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1.8
13/4
T: T G Sutherland
R: M Travers (59)
13/4
3
2
5/4
T: G Dimitropoulos
R: Ms R Prest (59)
5/4
3g strada (AUS) x iron maid (AUS) (marechal (AUS))
4
3.7
4/1
T: P A Sweeney
R: Brooke Sweeney (57)
4/1
Race 4 - Yenda Producers (Bm55) (1150m)
Class: Benchmark 55 Track: Good(4) Time: 1:08.75 (35.44)
Prizemoney: $6,000
1
10/1
T: R W Steiner
R: B Vale (54.5)
10/1
6g lawyer (AUS) x hunger strike (AUS) (sir laurence (NZ))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
20/1
T: R J Mutimer
R: Ms A Masters (54)
20/1
3
1.8
14/1
T: R D Purcell
R: Ms R Prest (57)
14/1
4
1.9
5/1
T: P A Sweeney
R: Brooke Sweeney (56.5)
5/1
5
3.1
2/1F
T: P S Clancy
R: Josh Richards (58.5)
2/1F
5m nicconi (AUS) x madcap (USA) (kingmambo (USA))
6
3.2
6/1
T: P A Sweeney
R: S A McCullum (58.5)
6/1
3f zariz (AUS) x armidala (AUS) (half hennessy (AUS))
7
3.3
3/1
T: D J Rolfe
R: M Heagney (60)
3/1
7m encosta de lago (AUS) x tantra (AUS) (royal academy (USA))
8
6.4
14/1
T: G D'Altorio
R: Ms K Adams (54)
14/1
5g strada (AUS) x here to eternity (AUS) (bellotto (USA))
9
6.5
6/1
T: Andrew Dale
R: Simon Miller (57)
6/1
4g scandal keeper (USA) x baleen lass (AUS) (is it true (USA))
10
13.1
5/1
T: T G Sutherland
R: M Travers (56.5)
5/1
3g poet's voice (GB) x masterkova (AUS) (fairy king (USA))
11
19.2
30/1
T: J Tyack
R: Megan Taylor (54)
30/1
7g danerich (AUS) x shesababe (AUS) (zeditave (AUS))
Race 5 - Coprice Leeton Cup (Bm60) (1600m)
Class: Benchmark 60 Track: Good(4) Time: 1:37.72 (36.08)
Prizemoney: $7,500
1
5/1
T: Andrew Dale
R: Simon Miller (54)
5/1
7g no excuse needed (GB) x stateswoman (NZ) (shinko king (IRE))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.8
12/1
T: R W Steiner
R: B Vale (54)
12/1
6m zizou (AUS) x prodigal miss (AUS) (high rolling (AUS))
3
0.9
7/2
T: J W Clark
R: Megan Taylor (55.5)
7/2
7g al maher (AUS) x hemingway rules (AUS) (hemingway (IRE))
4
1
5/1
T: P S Clancy
R: Josh Richards (61.5)
5/1
9g zariz (AUS) x greig's girl (AUS) (greig (NZ))
5
2.4
4/1
T: S Spackman
R: Ms R Prest (57)
4/1
8g pentire (GB) x stretto (NZ) (dance floor (USA))
6
4
8/1
T: Kylie Kennedy
R: M Travers (55)
8/1
6g starcraft (NZ) x gin sling (AUS) (western symphony (USA))
7
4.8
5/2F
T: Michael Plummer
R: M Heagney (59)
5/2F
8
4.9
16/1
T: T G Sutherland
R: Ms A Masters (54)
16/1
4m choisir (AUS) x dodge city kitty (NZ) (elusive city (USA))
Race 6 - Milbrae Concrete & Quarries-C1 (1900m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:59.66 (38.11)
Prizemoney: $6,000
1
7/2
T: R T Waters
R: B Vale (59)
7/2
4g sebring (AUS) x sea gypsy (AUS) (rahy (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
14/1
T: Ms D Prest
R: Ms R Prest (56.5)
14/1
5g bon hoffa (AUS) x corelli miss (AUS) (general nediym (AUS))
3
1.5
16/1
T: Catherine L Chapman
R: M Travers (56.5)
16/1
4g authorized (IRE) x nimue moon (AUS) (vitrinite (NZ))
4
2.3
5/1
T: T G Sutherland
R: Ms A Masters (59)
5/1
5g eighth wonder (NZ) x pete's choice (NZ) (istidaad (USA))
5
3.1
4/5F
T: Andrew Dale
R: Simon Miller (59)
4/5F
6g magic albert (AUS) x nothin' leica win (AUS) (nothin' leica dane (AUS))
6
3.8
Lens (5)
14/1
T: Michael Loftus
R: C R Brown (59)
14/1
6g dreamscape (AUS) x edgy (AUS) (racer's edge (AUS))
7
6
15/1
T: A L McRae
R: M Heagney (59)
15/1
8g estambul (ARG) x game lady (AUS) (lord seymour (IRE))
8
8.6
5/1
T: N Smart
R: Josh Richards (55)
5/1
4m strada (AUS) x princess matilda (AUS) (success express (USA))
9
9.8
14/1
T: Michael Madden
R: Megan Taylor (56.5)
14/1
8g bel esprit (AUS) x vellykket dame (AUS) (success express (USA))
10
15.5
16/1
T: P A Sweeney
R: S A McCullum (54)
16/1
3f canford cliffs (IRE) x liberty parade (AUS) (statue of liberty (USA))
* Nick figures are for Australasia.