Breednet Results

MACKAY - Saturday, July 8

Race 1 - Southern Sheet & Coil Bmw-Bm65 (2000m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(4) Time: 2:05.60 (35.90)
Prizemoney: $15,000
1
7/4F
T: Ms R Binder
R: Zoe White (56.5)
7/4F
This nick: 9 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
1.3
11/2
T: Ricky Vale
R: S Sheargold (58)
11/2
5g red arrow (AUS) x monte fantastic (NZ) (fantastic light (USA))
3
2.1
2/1
T: Ms O Cairns
R: S Galloway (54)
2/1
4
2.2
Pulsar (3)
4/1
T: Tim Cook
R: Leslie Tilley (57.5)
4/1
6g fastnet rock (AUS) x star band (USA) (dixieland band (USA))
5
5.7
8/1
T: L E Cullen
R: P Cullen (54)
8/1
5m dash for cash (AUS) x runaway model (AUS) (more than ready (USA))
Race 2 - Urban Kitchen Hcp (1300m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:18.03 (36.83)
Prizemoney: $15,000
1
11/4
T: Krystle Johnston
R: P Cullen (56.5)
11/4
This nick: 4 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
11/4
T: Ms L Ashford
R: L Attard (58)
11/4
2c jet spur (AUS) x a sweetee (AUS) (sequalo (AUS))
3
2
15/1
T: Ms L Ashford
R: D Simmons (56.5)
15/1
2f wicked style (USA) x espenita (AUS) (flying spur (AUS))
4
2.5
9/4F
T: Krystle Johnston
R: S Galloway (58)
9/4F
2c warhead (AUS) x chinese princess (AUS) (new regent (CAN))
5
2.7
15/1
T: J H Manzelmann
R: Adam Sewell (54.5)
15/1
2g zoffany (IRE) x hussmania (AUS) (hussonet (USA))
6
3.7
20/1
T: J H Manzelmann
R: D Hayse (56.5)
20/1
2f drumbeats (AUS) x lights off (AUS) (way of light (USA))
7
4.7
8/1
T: Krystle Johnston
R: Leslie Tilley (56.5)
8/1
2f warhead (AUS) x craiglea tina (AUS) (top echelon (AUS))
Race 3 - Gingers Coldroom Hire Hcp (C1) (1300m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:16.54 (35.23)
Prizemoney: $15,000
1
10/1
T: J E McConachy
R: D Hayse (57)
10/1
4g snippetson (AUS) x delta princess (AUS) (foxhound (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
100/1
T: Joao Campeao
R: Adam Sewell (52)
100/1
3
2.8
4/13F
T: Ms O Cairns
R: S Galloway (60.5)
4/13F
4g o'reilly (NZ) x saucy (NZ) (danasinga (AUS))
4
3.3
60/1
T: Joao Campeao
R: Ms K Aho (54)
60/1
6g war pass (USA) x french move (NZ) (montjeu (IRE))
6
5.4
12/1
T: J Wehlow
R: Leslie Tilley (59)
12/1
4g captain sonador (AUS) x yamarjie (NZ) (yamanin vital (NZ))
7
5.6
20/1
T: Ms L McCormack
R: G D Kliese (57.5)
20/1
5g any given saturday (USA) x la bayadere (AUS) (danehill dancer (IRE))
8
5.8
60/1
T: Andrew Cameron
R: Zoe White (52.5)
60/1
4m hidden dragon (AUS) x areeba areeba (AUS) (victory note (USA))
9
11.1
Fujin (7)
100/1
T: Tracy Simmons
R: D Simmons (54)
100/1
Race 4 - Mm Electrical Plate (C6) (1560m)
Class: Class 6 Track: Good(4) Time: 1:33.99 (35.23)
Prizemoney: $15,000
1
4/7F
T: Tim Cook
R: Zoe White (57.5)
4/7F
4g magic albert (AUS) x informant (AUS) (flying spur (AUS))
Winning siblings: Sirius Spy, Traitor,
This nick: 25 runners; 19 winners; 0 SW. Details
2
1.8
15/2
T: T W Butts
R: G D Kliese (59)
15/2
6g new approach (IRE) x atlantic gold (AUS) (encosta de lago (AUS))
3
3.3
7/1
T: Ms O Cairns
R: L Attard (57.5)
7/1
4
4.1
10/1
T: Mick Attard
R: S Sheargold (57.5)
10/1
4g rothesay (AUS) x falcrest (NZ) (faltaat (USA))
5
4.3
60/1
T: J H Manzelmann
R: D Hayse (57.5)
60/1
6
6.1
30/1
T: Andrew Cameron
R: Leslie Tilley (56)
30/1
5g street cry (IRE) x double down dixie (USA) (dixie union (USA))
7
6.9
50/1
T: J H Manzelmann
R: Adam Sewell (57)
50/1
8
9.4
20/1
T: W N Pomfrett
R: P Cullen (54)
20/1
4m drumbeats (AUS) x strong spirit (AUS) (way of light (USA))
300
10/1
T: Ms O Cairns
R: S Galloway (54)
10/1
4m wanted (AUS) x vestment (NZ) (danasinga (AUS))
Race 5 - Mackay Casino Nights Bmk-Bm65 (1100m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(4) Time: 1:03.74 (35.09)
Prizemoney: $15,000
1
10/1
T: Tracy Simmons
R: L Attard (56)
10/1
5g new approach (IRE) x crown ruby (AUS) (rubiton (AUS))
Winning siblings: Dash Of Class, Heisenberg, Irubi, The Warlord,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
13/2
T: Mick Attard
R: S Sheargold (59.5)
13/2
5g sharkbite (AUS) x romalpa (AUS) (last tycoon (IRE))
3
3
20/1
T: F E Smith
R: D Hayse (61)
20/1
5g wonderful world (AUS) x caring (AUS) (show a heart (AUS))
4
3.3
15/4
T: Ms O Cairns
R: S Galloway (56)
15/4
3g nothing to lose (USA) x peal of thunder (AUS) (thunder gulch (USA))
5
4.8
20/1
T: W N Pomfrett
R: P Cullen (60.5)
20/1
6g real saga (AUS) x shobelle (AUS) (show a heart (AUS))
6
5.3
10/1
T: Tim Cook
R: Zoe White (58.5)
10/1
5m onemorenomore (AUS) x port of africa (AUS) (cape cross (IRE))
7
5.8
5/1
T: Trinity Bannon
R: G D Kliese (58.5)
5/1
8
6.1
15/8F
T: Tracey Leake
R: D Simmons (54.5)
15/8F
3f man of illusion (AUS) x huribel (AUS) (bel esprit (AUS))
9
6.2
30/1
T: Ms O Cairns
R: Adam Sewell (57)
30/1
4g choistar (AUS) x intangible (NZ) (kaapstad (NZ))
10
7
50/1
T: R J Walsh
R: D A Evans (54.5)
50/1
5m murtajill (AUS) x coquerette (AUS) (rory's jester (AUS))
11
8.8
100/1
T: Krystle Johnston
R: Leslie Tilley (54)
100/1
4g citiwyse (AUS) x rapid babe (AUS) (rapid man (AUS))
Race 6 - G Moore "cotton Fingers" Wfa (1050m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:01.00 (35.15)
Prizemoney: $20,000
1
16/1
T: T W Butts
R: D Simmons (58.5)
16/1
8g bel esprit (AUS) x mill lady (NZ) (straight strike (USA))
Winning siblings: Diplomatic Strike, Low Deposit,
This nick: 5 runners; 4 winners; 1 SW. Details
2
0.8
Anzus (1)
8/1
T: Ms O Cairns
R: Zoe White (58.5)
8/1
5g war pass (USA) x clonakilty (NZ) (stravinsky (USA))
3
1
10/9F
T: Tom Bourke
R: Adam Sewell (58.5)
10/9F
7g easy rocking (AUS) x jazz heaven (AUS) (celestial bounty (IRE))
4
1.1
7/1
T: Ms O Cairns
R: S Galloway (56.5)
7/1
5
2.4
15/1
T: Michael Geaney
R: G D Kliese (58.5)
15/1
5g dr green (NZ) x regal megan (AUS) (knowledge (AUS))
6
3.2
60/1
T: R J Walsh
R: S Sheargold (58.5)
60/1
6g reaan (AUS) x raboob (AUS) (red ransom (USA))
7
4.5
8/1
T: Joao Campeao
R: Ms K Aho (56.5)
8/1
6m zizou (AUS) x ultimate rock (AUS) (tale of the cat (USA))
8
6
15/2
T: Ricky Vale
R: D A Evans (56.5)
15/2
6m zaha (CAN) x grandola (AUS) (racer's edge (AUS))
9
9.8
10/1
T: A R Jenkinson
R: D Hayse (56.5)
10/1
5m waterford road (AUS) x red testa (AUS) (western red (NZ))
10
11.6
40/1
T: M A Dale
R: L Attard (58.5)
40/1
Race 7 - Woodman Group Mackay Newmarket (1300m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:16.14 (35.55)
Prizemoney: $75,000
1
40/1
T: T W Butts
R: G D Kliese (56)
40/1
7g choisir (AUS) x winaqua (AUS) (shovhog (AUS))
Winning siblings: Green Anchor,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
30/1
T: Ricky Vale
R: S Sheargold (54.5)
30/1
7g nadeem (AUS) x our greta (AUS) (rory's jester (AUS))
3
0.2
2/1F
T: Natalie McCall
R: Zoe White (54)
2/1F
6g show a heart (AUS) x call me kathleen (USA) (phone trick (USA))
4
0.4
3/1
T: Tom Bourke
R: Adam Sewell (54)
3/1
4g drumbeats (AUS) x priced (AUS) (alannon (AUS))
5
0.6
9/1
T: William Kenning
R: D Simmons (54.5)
9/1
6g kheleyf (USA) x autumn belle (AUS) (bellotto (USA))
6
0.8
14/1
T: Ms O Cairns
R: S Galloway (59)
14/1
8g written tycoon (AUS) x desert strike (NZ) (straight strike (USA))
7
1.1
11/1
T: Krystle Johnston
R: P Cullen (55.5)
11/1
4g warhead (AUS) x craiglea symphony (AUS) (waterford road (AUS))
8
1.4
Avonaco (11)
20/1
T: K J Miller
R: D A Evans (54)
20/1
5g all american (AUS) x freestyle (AUS) (snippets (AUS))
9
2.7
20/1
T: Christopher Maxfield
R: Ms N Summers (54)
20/1
4g gonski (AUS) x modest meisie (AUS) (johannesburg (USA))
10
3
16/1
T: J Wehlow
R: Leslie Tilley (57.5)
16/1
7g bureaucracy (NZ) x sara (AUS) (canny lad (AUS))
11
3.1
15/2
T: Trinity Bannon
R: Ms K Aho (54)
15/2
7g written tycoon (AUS) x meridian belle (NZ) (groom dancer (USA))
12
4.1
50/1
T: F E Smith
R: D Hayse (55.5)
50/1
8g flying spur (AUS) x true blonde (AUS) (naturalism (NZ))
13
16.6
Horacio (14)
50/1
T: Michael Geaney
R: L Attard (56)
50/1
8g ne coupez pas (USA) x royal sonata (AUS) (royal academy (USA))
* Nick figures are for Australasia.