Breednet Results

MOREE - Saturday, December 17

Race 1 - Irritek Plate (C1) (1600m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:37.23 (36.08)
Prizemoney: $10,000
1
9/2
T: Rochelle Smith
R: M Paget (59)
9/2
Winning siblings: Fiorzana, Third Coming,
This nick: 14 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
1
9/4
T: Andrew Gray
R: D A Jones (57)
9/4
4m beneteau (AUS) x riddle me (JPN) (carnegie (IRE))
3
1.3
5/4F
T: Ms S Grills
R: Ms S Young (59)
5/4F
4g dubleo (USA) x lunalana (AUS) (dexter (GB))
4
5.4
5/1
T: Ms D Wilson
R: Ms J Worley (56.5)
5/1
5
5.8
Desoto (2)
6/1
T: Zach Hatch
R: Jackson Murphy (57)
6/1
6
18.3
30/1
T: Ian Holland
R: Kody Nestor (56.5)
30/1
5g dylan thomas (IRE) x chant (AUS) (filante (NZ))
Race 2 - Lenny's Lodge Mdn Hcp (950m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:54.28 (34.17)
Prizemoney: $10,000
1
4/1
T: Leon Davies
R: D A Jones (57.5)
4/1
5g nicconi (AUS) x midnight secret (AUS) (danzero (AUS))
Winning siblings: Bossdon City, Classy Franky,
This nick: 8 runners; 8 winners; 1 SW. Details
2
0.2
2/1F
T: L C Morgan
R: Mollie Partridge (57.5)
2/1F
5g shamardal (USA) x spurani (AUS) (flying spur (AUS))
3
1
16/1
T: G A O'Brien
R: Clayton Gallagher (52.5)
16/1
3f snippetson (AUS) x exabaa (AUS) (anabaa (USA))
4
1.8
Ransack (10)
5/2
T: Ms S Grills
R: Ms S Young (54)
5/2
4m lonhro (AUS) x key bar nights (AUS) (anabaa (USA))
5
4
5/2
T: Andrew Gray
R: Kody Nestor (57.5)
5/2
4g roadhog (AUS) x armagnac (AUS) (hennessy (USA))
6
5.7
50/1
T: K T Dixon
R: Rasit Yetimova (54)
50/1
7
6.4
30/1
T: Paul Grills
R: Ms J Worley (54)
30/1
3f zariz (AUS) x highly elated (AUS) (fraar (USA))
8
8.7
30/1
T: Douglas Fernando
R: Ms B Hodder (54)
30/1
5m raheeb (AUS) x brilliant catch (AUS) (johann quatz (FR))
100
66/1
T: P J Hartley
R: Ms M Weir (52)
66/1
5m youthful legs (USA) x galactic beauty (AUS) (beautiful crown (USA))
Race 3 - McGregor Gourlay Mdn Plate (1300m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:17.34 (36.12)
Prizemoney: $10,000
1
2/1F
T: L C Morgan
R: D A Jones (59)
2/1F
Winning siblings: Chicquita, Splash Out,
This nick: 9 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
5.3
13/2
T: I P Cook
R: Kody Nestor (59)
13/2
3
7.3
11/4
T: Mark Hatch
R: Jackson Murphy (53.5)
11/4
3f helmet (AUS) x miss chaski (USA) (gone west (USA))
4
7.6
Arlis (1)
50/1
T: W A Perrett
R: Gemma Steele (59)
50/1
5g myboycharlie (IRE) x mrs beerman (USA) (squadron leader (USA))
5
8.5
Thalj (10)
16/1
T: Sally Torrens
R: Mollie Partridge (55.5)
16/1
4m haradasun (AUS) x minus zero (AUS) (danzero (AUS))
6
10.2
20/1
T: Gavin Groth
R: D Northey (57.5)
20/1
3g skilled (AUS) x flick me (AUS) (marauding (NZ))
7
11.7
25/1
T: Gregory Smith
R: Ms S Young (57)
25/1
5m supreme class (AUS) x shock horror (AUS) (final card (AUS))
8
12.1
30/1
T: Ian Holland
R: Ms M Weir (55)
30/1
4m ad valorem (USA) x emtiaz (AUS) (last tycoon (IRE))
9
12.3
7/2
T: A J Foran
R: M Paget (57)
7/2
10
12.4
12/1
T: G R Brooker
R: Ms J Worley (59)
12/1
4g pendragon (NZ) x miss havik (AUS) (danbird (AUS))
11
15.2
50/1
T: Bryan Dixon
R: Clayton Gallagher (55)
50/1
4m greenwood lake (USA) x pacific star (AUS) (luke's son (AUS))
Race 4 - Bella Sant (Bm65) (1200m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(3) Time: 1:10.54 (35.67)
Prizemoney: $10,000
1
6/1
T: G Prosser
R: Jackson Murphy (54)
6/1
8g magic albert (AUS) x beffy (AUS) (danehill (USA))
Winning siblings: Attard, Royal Titan, Tara's Ransom,
This nick: 22 runners; 12 winners; 0 SW. Details
2
0.3
Arawak (1)
3/1
T: Peter G Sinclair
R: D Northey (61)
3/1
8g reset (AUS) x hispaniola (USA) (danzig (USA))
3
0.4
4/1
T: Peter G Sinclair
R: Kody Nestor (59.5)
4/1
5g commands (AUS) x permai (AUS) (rory's jester (AUS))
4
0.6
9/1
T: R C Robb
R: Clayton Gallagher (59)
9/1
6g street cry (IRE) x steflara (AUS) (zabeel (NZ))
5
0.8
7/1
T: Leon Davies
R: Ms B Hodder (60)
7/1
5g shaft (AUS) x mintage (AUS) (varick (USA))
6
2
7/4F
T: Peter G Sinclair
R: D A Jones (55.5)
7/4F
4m real saga (AUS) x fledgling (AUS) (more than ready (USA))
7
2.3
14/1
T: Sally Torrens
R: Ms M Weir (53.5)
14/1
8
7.1
16/1
T: Andrew Gray
R: Melanie Bolwell (55.5)
16/1
7g bradbury's luck (AUS) x faris jester (AUS) (rory's jester (AUS))
9
9.3
25/1
T: Bryan Dixon
R: Rasit Yetimova (54)
25/1
6g hidden dragon (AUS) x yallah be good (AUS) (yallah prince (AUS))
Race 5 - Warrego Gypsum Plate (C2) (950m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 0:53.66 (33.63)
Prizemoney: $10,000
1
2/1
T: Peter G Sinclair
R: D A Jones (57)
2/1
4g starcraft (NZ) x zelsnitz (AUS) (snitzel (AUS))
Winning siblings: Deep Dive, Good Oh, Satyricon,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
12/1
T: Peter G Sinclair
R: Melanie Bolwell (54)
12/1
7g danbird (AUS) x our option (AUS) (final card (AUS))
3
3.5
1/1F
T: R C Robb
R: Kody Nestor (57)
1/1F
4
4
16/1
T: Rochelle Smith
R: D Northey (59)
16/1
4g zizou (AUS) x kichai (AUS) (not a single doubt (AUS))
5
4.2
20/1
T: Sally Torrens
R: Ms B Hodder (59)
20/1
5g ready as (AUS) x ocean hawk (NZ) (yachtie (AUS))
6
4.4
50/1
T: K T Dixon
R: Clayton Gallagher (55)
50/1
6m alert (ARG) x emma's magic (AUS) (magic albert (AUS))
7
4.6
16/1
T: Paul Grills
R: Ms J Worley (55)
16/1
5m za-im (GB) x highly elated (AUS) (fraar (USA))
8
5.1
30/1
T: T G Payne
R: Gemma Steele (57)
30/1
5g red element (AUS) x sheathy (NZ) (howbaddouwantit (USA))
9
5.6
5/1
T: Pat W Webster
R: Jackson Murphy (55)
5/1
4g reward for effort (AUS) x belsoeur (AUS) (royal academy (USA))
10
6
14/1
T: W Oakenfull
R: M Paget (57)
14/1
5m dash for cash (AUS) x goldamp (AUS) (made of gold (USA))
11
14
66/1
T: P J Hartley
R: Ms M Weir (57)
66/1
8g bold look (AUS) x sungari (AUS) (oakville express (AUS))
12
16.3
30/1
T: T G Payne
R: Mollie Partridge (55.5)
30/1
Race 6 - North West Events (Bm50) (1300m)
Class: Benchmark 50 Track: Good(3) Time: 1:16.83
Prizemoney: $10,000
1
8/1
T: Theresa Lennon
R: Kody Nestor (58.5)
8/1
7g aussie rules (USA) x mrs. ledden (AUS) (ignatius (USA))
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.1
7/1
T: Alan Martin
R: Ms M Brown (54)
7/1
7m shaft (AUS) x lavender road (AUS) (spectrum (IRE))
3
0.6
8/1
T: R J Morris
R: Ms S Young (58)
8/1
4
0.7
9/2
T: Ms S Grills
R: D A Jones (57.5)
9/2
7m lonhro (AUS) x dreamland (IRE) (sadler's wells (USA))
5
1.6
20/1
T: Gavin Groth
R: D Northey (57.5)
20/1
6
1.7
2/1F
T: Pat W Webster
R: Jackson Murphy (60.5)
2/1F
7
2
20/1
T: Gary Thwaite
R: M Paget (55)
20/1
7m snippetson (AUS) x storming queen (AUS) (hurricane sky (AUS))
8
2.1
30/1
T: Ms S Grills
R: Melanie Bolwell (55.5)
30/1
5g dubleo (USA) x comedy festival (AUS) (flying spur (AUS))
9
2.2
8/1
T: T J Vidler
R: Ms J Worley (57.5)
8/1
5m dane shadow (AUS) x magda (AUS) (anabaa (USA))
10
3
12/1
T: R C Robb
R: Clayton Gallagher (58)
12/1
4g al samer (AUS) x fortunato (AUS) (helissio (FR))
11
3.6
20/1
T: Sally Torrens
R: Ms B Hodder (58.5)
20/1
4g big brown (USA) x defying gravity (AUS) (flying spur (AUS))
12
4.7
20/1
T: Bryan Dixon
R: Rasit Yetimova (55)
20/1
* Nick figures are for Australasia.