Breednet Results

MORNINGTON - Friday, December 2

Race 1 - Mornington Jeep Mdn Plate (1500m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:31.46
Prizemoney: $20,000
1
10/1
T: P L Caboche
R: N Callow (57)
10/1
3f stryker (AUS) x little dorrit (IRE) (sadler's wells (USA))
Winning siblings: Boomz, Bronte Lass, Spirit Of Phoenix,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
3/1
T: Robert Kingston
R: J Mott (57)
3/1
3f artie schiller (USA) x youcanrockme (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
3
0.9
5/2F
T: M M Laurie
R: Chris Symons (57)
5/2F
3f ilovethiscity (AUS) x last goodbye (AUS) (last tycoon (IRE))
4
1
5/2
T: Todd Balfour
R: C Newitt (57)
5/2
3f golden snake (USA) x gold patriot (AUS) (made of gold (USA))
5
3.5
20/1
T: J F Moloney
R: Thomas Sadler (57)
20/1
3f magic albert (AUS) x orcades (AUS) (flying spur (AUS))
6
5
Panada (5)
20/1
T: R D Griffiths
R: Nathan Rose (57)
20/1
3f street cry (IRE) x amarazetti (AUS) (commands (AUS))
7
5.1
Midge (4)
20/1
T: Ms C Alderson
R: A Mallyon (57)
20/1
3f therock (AUS) x kaaren's legacy (AUS) (dash for cash (AUS))
8
5.5
25/1
T: G Eurell
R: B Higgins (57)
25/1
3f written tycoon (AUS) x stoke (AUS) (catbird (AUS))
9
11
12/1
T: T Busuttin and N Young
R: S Baster (57)
12/1
3f dalghar (FR) x rose quartz (NZ) (hennessy (USA))
Race 2 - Splashland.Com.Au Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:12.32 (35.72)
Prizemoney: $20,000
1
12/1
T: P G Carey
R: R N Booth (56.5)
12/1
3f fastnet rock (AUS) x bramble rose (NZ) (shinko king (IRE))
This nick: 3 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
1
7/2
T: R D Griffiths
R: Nathan Rose (56.5)
7/2
3f swiss ace (AUS) x more assertive (AUS) (zeditave (AUS))
3
1.1
O'Fame (1)
15/2
T: B G Purcell
R: J Lyon (58)
15/2
5m o'lonhro (AUS) x fame forever (AUS) (quest for fame (GB))
4
1.6
15/8F
T: M M Laurie
R: Chris Symons (56.5)
15/8F
3f artie schiller (USA) x skywonkie (AUS) (spectrum (IRE))
5
2
15/1
T: John McArdle
R: D W Stackhouse (56.5)
15/1
3f per incanto (USA) x figuig (NZ) (star way (GB))
6
3
9/1
T: Ms C Alderson
R: Thomas Sadler (58)
9/1
4m denman (AUS) x tio rossa (AUS) (testa rossa (AUS))
7
4
20/1
T: Ms J Mawer
R: B Higgins (58)
20/1
6m bon hoffa (AUS) x optic (AUS) (river rough (NZ))
8
8.5
8/1
T: C W McDonald
R: N Callow (56.5)
8/1
3f helmet (AUS) x dual spark (AUS) (spartacus (AUS))
9
10
9/1
T: M Beer and M Hinton
R: A McCabe (56.5)
9/1
3f passenger (AUS) x flinders green (AUS) (quest for fame (GB))
Race 3 - Food Truck Carnival Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:58.72 (34.60)
Prizemoney: $20,000
1
14/1
T: G W McGreal
R: B Werner (58.5)
14/1
4g magnus (AUS) x jacara (AUS) (testa rossa (AUS))
Winning siblings: Marthick,
This nick: 14 runners; 10 winners; 0 SW. Details
2
2
3/1
T: P G Carey
R: R McLeod (57)
3/1
3
2.8
40/1
T: Ms R Kelly
R: Chris Symons (56.5)
40/1
5m written tycoon (AUS) x zoeanos (AUS) (tuscanos (AUS))
4
4
3/1F
T: C Maher
R: Ms L J Meech (55)
3/1F
3f lonhro (AUS) x innovation girl (AUS) (rubiton (AUS))
5
4.1
15/2
T: Byron Cozamanis
R: Thomas Sadler (58.5)
15/2
4g equiano (FR) x tendency (AUS) (rory's jester (AUS))
6
5.1
9/2
T: A W Noonan
R: S Baster (57)
9/2
7
11.1
100/1
T: T J Andrews
R: A McCabe (58.5)
100/1
6g bianconi (USA) x karpat (AUS) (curravilla (IRE))
8
12.3
100/1
T: P L Caboche
R: N Callow (56.5)
100/1
6m supreme class (AUS) x scarlet alm (AUS) (swamp king (USA))
9
62.3
3/1
T: R W Smerdon
R: Ryan Maloney (56.5)
3/1
4m more than ready (USA) x secover (AUS) (danehill (USA))
Race 4 - Awm Seaford Mdn Plate (1500m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:31.75
Prizemoney: $20,000
1
40/1
T: D G Timms
R: B Werner (58.5)
40/1
4g henrythenavigator (USA) x gals (AUS) (galileo (IRE))
Winning siblings: Pelonomena, Penryn Pearl, To Do,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
11/1
T: R W Smerdon
R: Ryan Maloney (57)
11/1
3g congrats (USA) x myalla gold (AUS) (show a heart (AUS))
3
1.1
15/1
T: Ms A Johnston
R: D W Stackhouse (58.5)
15/1
4g choisir (AUS) x sacha royale (AUS) (fasliyev (USA))
4
1.8
15/1
T: R L Smith
R: A Lynch (58.5)
15/1
6g olympus (AUS) x mel's glory (AUS) (honour and glory (USA))
5
1.9
15/4
T: John McArdle
R: J Mott (58.5)
15/4
4g tough speed (USA) x rule britannia (AUS) (flying spur (AUS))
6
2.7
100/1
T: Richard Laming
R: J Lyon (57)
100/1
3g danzero (AUS) x secret cove (AUS) (dehere (USA))
7
2.9
15/4
T: D Binaisse
R: R T Tremsal (58.5)
15/4
5g mutawaajid (AUS) x enshraah (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
8
3
20/1
T: Billy Stockdale
R: D Gauci (56.5)
20/1
9
3.3
15/8F
T: Lee and Anthony Freedman
R: N Callow (57)
15/8F
3g redwood (GB) x lalla (GB) (silver hawk (USA))
10
3.5
12/1
T: J T Gunning
R: B Higgins (58.5)
12/1
11
6
20/1
T: Wez Hunter
R: Ms L J Meech (56.5)
20/1
4m all american (AUS) x brightcut (AUS) (octagonal (NZ))
12
8.7
100/1
T: John Keane
R: M Carson (58.5)
100/1
5g nadeem (AUS) x tremolo (AUS) (special bond (AUS))
Race 5 - Main Street Mornington (Bm64) (1000m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(3) Time: 0:59.28 (34.40)
Prizemoney: $20,000
1
Parcel (3)
7/2
T: Wez Hunter
R: D Gauci (58)
7/2
4m beneteau (AUS) x gibraltar range (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
Winning siblings: Affinity Beyond, Battlefront,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
14/1
T: Ms A Johnston
R: Chris Caserta (53.5)
14/1
5g stratum (AUS) x sister declan (AUS) (quest for fame (GB))
3
1.6
7/4F
T: Luke Oliver
R: J Mott (64)
7/4F
7g commands (AUS) x rose ceremony (AUS) (king of roses (AUS))
4
2.5
13/2
T: J W Price
R: I Gundogdu (56.5)
13/2
5m written tycoon (AUS) x canhill (AUS) (dangerous (AUS))
5
2.6
11/4
T: Charlotte Littlefield
R: B Higgins (55)
11/4
4m congrats (USA) x offshore sham (AUS) (shamardal (USA))
6
4.1
9/1
T: C C Parry
R: Liam Riordan (56.5)
9/1
7g artie schiller (USA) x party dancer (AUS) (party leader (USA))
Race 6 - Acton Electrical (Bm58) (1500m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 1:30.63
Prizemoney: $16,000
1
Khaseeb (10)
15/2
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: A Mallyon (58.5)
15/2
3f new approach (IRE) x asheerah (AUS) (redoute's choice (AUS))
This nick: 7 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
1.8
5/2F
T: M Ellerton and S Zahra
R: Chris Symons (60)
5/2F
4g sebring (AUS) x zarsho (AUS) (shovhog (AUS))
3
3.8
11/1
T: Trent Pennuto
R: B Higgins (60)
11/1
5g foreplay (AUS) x dance on command (AUS) (commands (AUS))
4
4
9/1
T: Wez Hunter
R: D Schmitt (60)
9/1
4g bushranger (IRE) x johanna (AUS) (umatilla (NZ))
5
4.1
11/1
T: Ms R Kelly
R: Jordan Grob (59)
11/1
5g street cry (IRE) x permissive (AUS) (snippets (AUS))
6
4.6
11/2
T: M M Laurie
R: Ryan Maloney (60)
11/2
4m dr green (NZ) x rainbow city (AUS) (skalato (AUS))
7
5.4
11/1
T: J T Gunning
R: B Werner (59)
11/1
4g duke of marmalade (IRE) x on par (AUS) (carnegie (IRE))
8
5.7
12/1
T: Luke Oliver
R: J Mott (60)
12/1
4g bernardini (USA) x shuaily (PER) (shuailaan (USA))
9
7.2
11/1
T: Lee and Anthony Freedman
R: N Callow (60)
11/1
5g teofilo (IRE) x she's perfect (AUS) (quest for fame (GB))
10
7.5
20/1
T: M Beer and M Hinton
R: A McCabe (60)
20/1
5g niello (AUS) x elyraq (AUS) (lacryma cristi (IRE))
11
8
20/1
T: J W Honeysett
R: Dean Holland (57.5)
20/1
5m starcraft (NZ) x our eva (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
12
9.7
Nagas (11)
30/1
T: D R Brideoake
R: Jack Hill (58)
30/1
4m testa rossa (AUS) x rocotto (AUS) (brocco (USA))
Race 7 - United Comm. Projects (Bm58) (2460m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 2:34.85
Prizemoney: $16,000
1
9/1
T: Rodney Foster
R: I Gundogdu (58.5)
9/1
8g danerich (AUS) x go hannah (AUS) (sports works (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
9/2
T: Richard Laming
R: J Lyon (57.5)
9/2
5m ekraar (USA) x ghemashah (AUS) (danewin (AUS))
3
2
12/1
T: Ms M Cid
R: C Newitt (54)
12/1
4
5.2
9/4F
T: R E Laing
R: N Callow (56)
9/4F
3c bullbars (AUS) x creole (NZ) (zabeel (NZ))
5
6.2
11/4
T: Trent Pennuto
R: Chris Caserta (52)
11/4
6
7.7
15/1
T: M A Bell
R: Ms J Da Rose (57.5)
15/1
7
8
7/1
T: J P Salanitri
R: Dean Holland (57.5)
7/1
5g nadeem (AUS) x mine game (AUS) (general nediym (AUS))
9
10.5
40/1
T: C A Balfour
R: Jack Hill (55)
40/1
Race 8 - Suzuki Summer Racing (Bm64) (1200m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(3) Time: 1:10.88
Prizemoney: $20,000
1
20/1
T: K M Keys
R: C Newitt (56.5)
20/1
4g congrats (USA) x contrast (AUS) (quest for fame (GB))
Winning siblings: Plaisance, Vertical Hold,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
9/2
T: G Eurell
R: Ms J Payne (57)
9/2
3
1.3
11/4F
T: M M Laurie
R: Chris Symons (56.5)
11/4F
4m stryker (AUS) x la piazza (AUS) (dolphin street (FR))
4
2.7
16/1
T: Jason Warren
R: Chris Caserta (57.5)
16/1
6m bel esprit (AUS) x gladden (AUS) (covetous (AUS))
5
2.8
7/1
T: T A Scanlon
R: B Higgins (60)
7/1
6
3
8/1
T: P G Carey
R: R McLeod (60)
8/1
4m purrealist (AUS) x newstar lass (AUS) (royal academy (USA))
7
5.8
12/1
T: Wez Hunter
R: Ryan Maloney (56.5)
12/1
4m time thief (AUS) x melisande (AUS) (grand lodge (USA))
300
7/2
T: D R Brideoake
R: Rose Pearson (52.5)
7/2
4m casino prince (AUS) x quizzical lady (AUS) (king cugat (USA))
* Nick figures are for Australasia.