Breednet Results

MORNINGTON - Tuesday, December 20

Race 1 - Food Truck Festival Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:58.93
Prizemoney: $20,000
1
7/2
T: M M Laurie
R: Chris Symons (55)
7/2
3f anacheeva (AUS) x prominent (NZ) (zabeel (NZ))
Winning siblings: Gilarde, Grace Ace, Strada Saliente,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3
4/1
T: T J Andrews
R: A McCabe (56.5)
4/1
5m any given saturday (USA) x yelgun dawn (NZ) (deputy governor (USA))
3
3.4
9/4F
T: S V Brown
R: Ben Allen (57)
9/4F
4
4.6
11/1
T: Marcus Fahler
R: M Carson (56.5)
11/1
6m soldier's tale (USA) x lushes (AUS) (perugino (USA))
5
5.4
8/1
T: G D Stewart
R: N Callow (58.5)
8/1
4g al samer (AUS) x classy miss (AUS) (snippets (AUS))
6
7.9
30/1
T: Sarah Zschoke
R: Ms J Beriman (56.5)
30/1
5m sharkbite (AUS) x demetia (AUS) (bletchingly (AUS))
7
8
6/1
T: R D Griffiths
R: Nathan Rose (57)
6/1
3g choisir (AUS) x el shahar (AUS) (encosta de lago (AUS))
8
9.5
60/1
T: Alan Hunter
R: Ben Thompson (58.5)
60/1
9
10.2
14/1
T: A G Sawden
R: C J Parish (58.5)
14/1
4g bushranger (IRE) x flew (AUS) (anabaa (USA))
Race 2 - Splashland.Com.Au Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:11.76
Prizemoney: $20,000
1
10/1
T: R D Griffiths
R: C Newitt (58)
10/1
4m more than ready (USA) x sublime girl (AUS) (encosta de lago (AUS))
Winning siblings: Goegan's Hero, Long Juan Feng,
This nick: 39 runners; 25 winners; 0 SW. Details
2
1
1/1F
T: Logan McGill
R: J Noonan (58)
1/1F
4m al samer (AUS) x testa the water (AUS) (testa rossa (AUS))
3
1.1
8/1
T: C Maher
R: N Callow (56.5)
8/1
3f gio ponti (USA) x synaesthesia (USA) (quiet american (USA))
4
2.8
40/1
T: Richard Laming
R: Ben Allen (56.5)
40/1
3f northern meteor (AUS) x isn't it delicious (IRE) (danehill dancer (IRE))
5
2.9
60/1
T: Lee and Shannon Hope
R: Ben Thompson (58)
60/1
4m stryker (AUS) x centarena (NZ) (centaine (AUS))
6
3.3
20/1
T: A J Macpherson
R: Jack Hill (56.5)
20/1
3f kaphero (AUS) x nevada princess (AUS) (keltrice (AUS))
7
3.4
12/1
T: John McArdle
R: D W Stackhouse (56.5)
12/1
3f per incanto (USA) x figuig (NZ) (star way (GB))
8
6.9
20/1
T: M Beer and M Hinton
R: Dean Holland (58)
20/1
5m shinzig (AUS) x heroic promise (AUS) (spartacus (AUS))
9
7.3
7/2
T: Lee and Anthony Freedman
R: D Moor (56.5)
7/2
3f rothesay (AUS) x miss vandal (AUS) (don't say halo (USA))
10
7.4
25/1
T: P J White
R: D Gauci (56.5)
25/1
Race 3 - Bayside Auto Group Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:59.18
Prizemoney: $20,000
1
11/4
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: Callan Murray (58)
11/4
3g nicconi (AUS) x divine choice (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
This nick: 11 runners; 9 winners; 0 SW. Details
2
3.8
16/1
T: L and T Corstens
R: Jordan Turner (56)
16/1
3f uncle mo (USA) x first blossom (USA) (giant's causeway (USA))
3
4.8
9/1
T: P J Clarke
R: Ben Allen (58)
9/1
3g bel esprit (AUS) x ashamika (FR) (linamix (FR))
4
4.9
9/4F
T: John McArdle
R: D W Stackhouse (56)
9/4F
3f benfica (AUS) x bedizened (AUS) (commands (AUS))
5
6.8
30/1
T: J F Moloney
R: D Moor (56)
30/1
3f ilovethiscity (AUS) x shaanxi (AUS) (yallah prince (AUS))
6
6.9
3/1
T: R W Smerdon
R: N Callow (58)
3/1
3c wanted (AUS) x margiela (NZ) (redoute's choice (AUS))
7
7
30/1
T: G A Osborne
R: Jordan Childs (58)
30/1
3g moshe (AUS) x chloe with class (AUS) (with class (CAN))
8
13
9/1
T: M Beer and M Hinton
R: Dean Holland (56)
9/1
3f kaphero (AUS) x fantastic voyage (AUS) (quest for fame (GB))
Race 4 - Argyle Maintenance (Bm64) (1000m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(3) Time: 0:58.57
Prizemoney: $20,000
1
9/2
T: M Beer and M Hinton
R: Dean Holland (57)
9/2
Winning siblings: Miss Leila,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.3
15/8F
T: D R Brideoake
R: Ryan Maloney (59)
15/8F
4m magnus (AUS) x coniston gem (AUS) (greig (NZ))
3
1.4
8/1
T: P A Healey
R: B Higgins (58)
8/1
4m keep the faith (AUS) x court swinging (AUS) (rory's jester (AUS))
4
2.6
12/1
T: Steven Roberts
R: J R Todd (60.5)
12/1
5m kaphero (AUS) x lady chorister (NZ) (rhythm (USA))
5
3.1
7/1
T: Lee and Anthony Freedman
R: D Moor (59.5)
7/1
6
4.6
15/4
T: R D Griffiths
R: M J Allen (59.5)
15/4
7
4.7
Parcel (1)
15/2
T: Wez Hunter
R: Liam Riordan (60)
15/2
4m beneteau (AUS) x gibraltar range (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
Race 5 - Main Street Mornington (Bm58) (1200m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 1:11.33
Prizemoney: $16,000
1
5/2F
T: M M Laurie
R: Chris Caserta (57.5)
5/2F
4m stryker (AUS) x la piazza (AUS) (dolphin street (FR))
Winning siblings: Whoosh,
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.5
9/1
T: Rachael Cunningham
R: M J Allen (59.5)
9/1
5m turffontein (AUS) x gal express (AUS) (success express (USA))
3
0.6
5/1
T: L Xuereb
R: J Mott (60.5)
5/1
4
3.1
30/1
T: Brett Scott
R: M J Dee (57.5)
30/1
4g purrealist (AUS) x miss rosedale (AUS) (celtic swing (GB))
5
3.5
4/1
T: Paul Rocke
R: Alan Creighton (59.5)
4/1
5m excites (AUS) x special package (AUS) (secret savings (USA))
6
3.6
8/1
T: Ms P Hickey
R: R N Booth (57)
8/1
4m dane shadow (AUS) x table mesa (USA) (comic strip (USA))
7
4.8
20/1
T: J W Honeysett
R: Jordan Childs (57)
20/1
5m starcraft (NZ) x our eva (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
8
5.2
Sparton (11)
60/1
T: K E Horobin
R: Rose Pearson (52)
60/1
9g shamardal (USA) x aterballetto (AUS) (vettori (IRE))
9
6
8/1
T: Mark Stephenson
R: Jack Hill (59.5)
8/1
10
7.2
6/1
T: M Ellerton and S Zahra
R: Liam Riordan (56)
6/1
4m reward for effort (AUS) x sea frolic (AUS) (dolphin street (FR))
Race 6 - European Auto Refinishers-Bm58 (2415m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 2:33.62
Prizemoney: $16,000
1
13/2
T: Ms M Cid
R: C Newitt (55)
13/2
Winning siblings: Her Highness,
This nick: 31 runners; 22 winners; 3 SW. Details
2
0.8
3/1F
T: Richard Laming
R: J Mott (58)
3/1F
5g face value (AUS) x mesmerising (AUS) (beautiful crown (USA))
3
0.9
15/4
T: C F Butcher
R: Ben Thompson (60)
15/4
4
1.8
Bonnard (11)
12/1
T: Matthew Leek
R: Dean Holland (54)
12/1
7g masterpiece (ARG) x bonica (NZ) (nassipour (USA))
5
5.1
13/4
T: Craig Blackshaw
R: Jake Bayliss (55.5)
13/4
6m marwina (AUS) x bello donna (AUS) (bellotto (USA))
6
6.6
11/2
T: B J McCarthy
R: D W Stackhouse (61.5)
11/2
5g casino prince (AUS) x dancer (AUS) (secret savings (USA))
7
10.1
8/1
T: T J Andrews
R: A McCabe (61.5)
8/1
5g high chaparral (IRE) x copita (NZ) (zabeel (NZ))
8
14.1
100/1
T: Stephen Field
R: Chris Caserta (52)
100/1
6g testafiable (AUS) x palixandre (AUS) (pine circle (USA))
Race 7 - Bayside Suzuki (Bm64) (1500m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(3) Time: 1:31.64
Prizemoney: $20,000
1
7/2
T: John McArdle
R: D W Stackhouse (57)
7/2
4m street boss (USA) x olnistto (AUS) (giant's causeway (USA))
This nick: 5 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.1
8/1
T: Byron Cozamanis
R: Liam Riordan (56.5)
8/1
3
0.2
15/4
T: Robert Kingston
R: J Mott (60)
15/4
4g holy roman emperor (IRE) x zaziyra (IRE) (dalakhani (IRE))
4
0.7
9/1
T: R J Besanko
R: Ben Allen (59.5)
9/1
8g presence (AUS) x space regent (AUS) (new regent (CAN))
5
1.4
Fiano (10)
25/1
T: C W Little
R: Ben Thompson (54.5)
25/1
6
1.6
16/1
T: T J Andrews
R: A McCabe (58)
16/1
4g wanted (AUS) x belisarda (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
7
2.4
Tropez (7)
20/1
T: J F Moloney
R: Thomas Sadler (58)
20/1
5g bernardini (USA) x mrs windsor (AUS) (king's best (USA))
8
2.6
5/1
T: R Pecora
R: M J Allen (58)
5/1
4m lago delight (AUS) x tina's way (AUS) (quick score (AUS))
9
5.8
7/2F
T: R W Smerdon
R: Chris Caserta (57.5)
7/2F
* Nick figures are for Australasia.