Breednet Results

MUNGERY - Sunday, September 30

Race 1 - Mdn Plate (800m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:46.80
Prizemoney: $3,500
1
4/13F
T: Luke Pepper
R: Mr R Blewitt (65)
4/13F
4m per incanto (USA) x dancing daze (NZ) (dance floor (USA))
Winning siblings: Ah Bo, All Roads, Too Ra Loo,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
2/1
T: R C Robb
R: Maddison Wright (65)
2/1
5m mosayter (USA) x leica mirage (AUS) (desert prince (IRE))
3
1.2
5/1
T: Ms D Hughes
R: A Barton (67)
5/1
7g nicconi (AUS) x we've got issues (AUS) (strategic (AUS))
4
6.4
3/1
T: Michael Plummer
R: Michael Gray (65)
3/1
Race 2 - Hcp (Cl B) (800m)
Class: Class B Track: Good(3) Time: 0:46.21
Prizemoney: $3,500
1
1/1F
T: Ms S Jeffries
R: W Pearson (62.5)
1/1F
6m henny hughes (USA) x opera bay (AUS) (opera prince (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.4
1/1F
T: G R Wright
R: Mr R Blewitt (64.5)
1/1F
7g danzero (AUS) x red ivory (AUS) (ivory way (USA))
3
0.9
Nino (1)
6/4
T: Peter Pennell
R: Maddison Wright (66)
6/4
5g hinchinbrook (AUS) x paris who (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
Race 3 - Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:10.46
Prizemoney: $3,500
1
11/8F
T: G R Wright
R: Mr R Blewitt (67)
11/8F
5g pluck (USA) x spy's lass (AUS) (spectacular spy (USA))
Winning siblings: Kolonaki, Mendelssohn, Pimpala Lass, Sulmita,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.3
6/4
T: Michael Plummer
R: Michael Gray (65)
6/4
5m tickets (AUS) x really vexing (AUS) (charge forward (AUS))
3
6.6
4/1
T: M J Lunn
R: M Wade (65)
4/1
4
16.8
7/1
T: Ms S Jeffries
R: W Pearson (65)
7/1
7m aussie rules (USA) x secret glance (AUS) (high rolling (AUS))
5
18.8
6/1
T: Kylie Kennedy
R: A Barton (65)
6/1
7m sebring (AUS) x friskee (AUS) (royal academy (USA))
Race 4 - Trophy Race (1000m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 0:56.44
Prizemoney: $3,500
1
2/1F
T: M F Ward
R: Mr R Blewitt (65)
2/1F
6g alert (ARG) x in the clover (AUS) (bureaucracy (NZ))
This nick: 17 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
1.3
5/1
T: Ms S Jeffries
R: M Wade (62.5)
5/1
7g dusty moon (AUS) x receptive (AUS) (zeditave (AUS))
3
1.8
11/2
T: Tanya Parry
R: Ridge Wilson (62)
11/2
5m wilful default (AUS) x downrightappealing (AUS) (churchill downs (AUS))
4
1.9
11/2
T: Barry S Smith
R: A Barton (62)
11/2
5g poet's voice (GB) x remotely (AUS) (manton (AUS))
5
2.7
2/1F
T: R C Robb
R: Maddison Wright (62)
2/1F
7m northern meteor (AUS) x angel heart (IRE) (sadler's wells (USA))
6
3.6
8/1
T: C P Thurston
R: Michael Gray (62)
8/1
Race 5 - Mungery Cup (1750m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:47.46
Prizemoney: $7,000
1
7/2
T: Ms S Jeffries
R: W Pearson (62.5)
7/2
5m wilful default (AUS) x see the universe (AUS) (universal prince (AUS))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.4
6/4F
T: R C Robb
R: Maddison Wright (68)
6/4F
9g encosta de lago (AUS) x sarah vee (AUS) (end sweep (USA))
3
0.6
7/4
T: M F Ward
R: Mr R Blewitt (68)
7/4
5g bernardini (USA) x zutara (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
0.8
9/1
T: Peter Kirby
R: Ms P Heath (62)
9/1
5g zoffany (IRE) x bendaree hera (AUS) (snippetson (AUS))
5
2.3
9/1
T: Ms S Jeffries
R: M Wade (62)
9/1
6
6.8
12/1
T: M J Lunn
R: Michael Gray (62)
12/1
7g eavesdropper (USA) x macy dee (AUS) (langfuhr (CAN))
Race 6 - Hcp (Cl B) (1200m)
Class: Class B Track: Good(3) Time: 1:09.56
Prizemoney: $3,500
1
7/2
T: R C Robb
R: Maddison Wright (62)
7/2
5g chat up line (AUS) x dark arch (AUS) (vettori (IRE))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
4/1
T: C P Thurston
R: Mr R Blewitt (62)
4/1
5g tickets (AUS) x luskette (AUS) (luskin star (AUS))
3
1.7
8/11F
T: Ms S Jeffries
R: W Pearson (63)
8/11F
8m tale of the cat (USA) x alpha gun (AUS) (nuclear freeze (USA))
4
4.3
9/1
T: W Collison
R: Ridge Wilson (62)
9/1
6m power of destiny (AUS) x snakey bird (AUS) (golden snake (USA))
5
6.3
3/1
T: Ms D Prest
R: A Barton (62)
3/1
6
11.5
15/1
T: V C Poke
R: Michael Gray (62)
15/1
7g supreme class (AUS) x dusky (AUS) (procol harum (NZ))
* Nick figures are for Australasia.