Breednet Results

MURRAY BRIDGE GH - Wednesday, March 4

Race 1 - Kowald Industries (Bm54) (1200m)
Class: Benchmark 54 Track: Good(4) Time: 1:10.04
Prizemoney: $20,000
1
9/10F
T: Jake Stephens
R: Lachlan Neindorf (58.5)
9/10F
4g rebel raider (AUS) x get up stand up (AUS) (california dane (AUS))
Winning siblings: Ardizzone,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.4
13/4
T: K M Knowles
R: D Tourneur (57.5)
13/4
4m barbados (AUS) x alpine storm (AUS) (damascus storm (USA))
3
2.9
5/2
T: Grant Young
R: J Holder (60.5)
5/2
4
3.3
12/1
T: Ms H Lehmann
R: J Potter (59)
12/1
4g hussonet (USA) x sphynx (AUS) (tale of the cat (USA))
5
4.3
20/1
T: Bob & Kane Post
R: Todd Pannell (57)
20/1
8g brief truce (USA) x settles (AUS) (settlement day (USA))
6
5.4
30/1
T: D C Saxon
R: Kayla Crowther (57.5)
30/1
Race 2 - Carlton Draught Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:10.13 (34.89)
Prizemoney: $17,500
1
10/9F
T: T & C McEvoy
R: J Holder (56.5)
10/9F
3f dissident (AUS) x fumble (AUS) (snippets (AUS))
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.3
4/1
T: Byron Cozamanis
R: Todd Pannell (57.5)
4/1
4m ambidexter (AUS) x sacagawea (AUS) (devaraja (NZ))
3
3.6
3/1
T: Ryan Balfour
R: D Tourneur (56.5)
3/1
3f nicconi (AUS) x she's cherryrype (AUS) (more than ready (USA))
4
8.4
25/1
T: D B Aldridge
R: Lachlan Neindorf (54.5)
25/1
3f adelaide (IRE) x miss haystacks (AUS) (fastnet rock (AUS))
5
8.9
60/1
T: J D Smith
R: Sairyn Fawke (57.5)
60/1
4m unencumbered (AUS) x two sugars (AUS) (dash for cash (AUS))
6
10.5
100/1
T: Ms H Lehmann
R: Anna Jordsjo (56.5)
100/1
7
10.6
20/1
T: M J Seyers
R: P Gatt (57.5)
20/1
5m street boss (USA) x vincitrice (AUS) (perugino (USA))
8
10.7
100/1
T: Kym Healy
R: Margaret Collett (54.5)
100/1
8m captain gerrard (IRE) x caddy's star (AUS) (john's hero (AUS))
9
10.8
15/2
T: K M McAnulty & C Binnie
R: Jake Toeroek (56.5)
15/2
3f akeed mofeed (GB) x kisachi (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
10
11.7
100/1
T: W F Francis & G Kent
R: J Potter (56.5)
100/1
11
12
80/1
T: Candy Michaelis
R: Lizzie Annells (53.5)
80/1
4m fiorente (IRE) x role reversal (GB) (shamardal (USA))
Race 3 - Magic Millions Mdn (900m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:51.84 (33.94)
Prizemoney: $17,500
1
9/4F
T: T & C McEvoy
R: J Holder (55)
9/4F
3f turffontein (AUS) x lassetoile (AUS) (canny lad (AUS))
This nick: 5 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2019 Inglis Melbourne Gold Yearling Sale
$38,000
Vendor: Jazcom Thoroughbreds, The Oaks, NSW
Buyer: P Vella
2018 Inglis Great Southern Sale - Weanlings
$22,000
Vendor: Blue Gum Farm, Euroa
Buyer: Jazcom Thoroughbreds Pty Ltd
2
0.2
4/1
T: S Burford
R: Lachlan Neindorf (54)
4/1
4m canford cliffs (IRE) x rustle (AUS) (commands (AUS))
3
0.5
15/2
T: Ryan Balfour
R: P Gatt (57)
15/2
3g sidestep (AUS) x last stance (NZ) (artie schiller (USA))
4
1.6
15/2
T: Travis Doudle
R: Jake Toeroek (55)
15/2
3f hussonet (USA) x more than fair (AUS) (military plume (NZ))
5
4
5/1
T: P A Jones
R: Jerry Chau (53.5)
5/1
6
4.5
50/1
T: Grant Young
R: Todd Pannell (57)
50/1
7
6.2
20/1
T: Michael Hickmott
R: Anna Jordsjo (55)
20/1
3f the factor (USA) x ornithologist (AUS) (bel danoro (AUS))
8
7.8
9/2
T: P Stokes
R: Kayla Crowther (55)
9/2
9
8.6
80/1
T: Michael McClean
R: A Tomita (54.5)
80/1
10
8.9
100/1
T: S R Turner
R: R J Hurdle (56)
100/1
4m unencumbered (AUS) x actors guild (AUS) (elusive quality (USA))
11
18.7
100/1
T: Scott McIntyre
R: Ms E Finnegan (56)
100/1
7m sharkbite (AUS) x happy amber (AUS) (happy giggle (AUS))
Race 4 - Smedley Tyre Service Mdn Plate (1400m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:24.25 (36.32)
Prizemoney: $17,500
1
Gede (6)
7/2
T: T & C McEvoy
R: Todd Pannell (57)
7/2
3g written tycoon (AUS) x rocking rhonda (AUS) (redoute's choice (AUS))
This nick: 25 runners; 21 winners; 1 SW. Details
2
0.4
4/1
T: Ryan Balfour
R: D Tourneur (58)
4/1
4g iffraaj (GB) x riesling (NZ) (last tycoon (IRE))
3
0.6
3/1
T: P Stokes
R: Kayla Crowther (57)
3/1
3g unencumbered (AUS) x selena (AUS) (arena (AUS))
4
2
40/1
T: M J Seyers
R: Lachlan Neindorf (53)
40/1
3f foxwedge (AUS) x downstream (AUS) (rakti (GB))
5
2.7
16/1
T: J R Croucher
R: A Tomita (53.5)
16/1
3f delago deluxe (AUS) x conceive (AUS) (strategic (AUS))
7
4.2
11/4F
T: Francis Smith
R: J Potter (57)
11/4F
3g mint lane (USA) x nilreen (AUS) (general nediym (AUS))
8
5
30/1
T: Kristi Evans
R: Jake Toeroek (58)
30/1
4g atomic (AUS) x fun to fly (AUS) (bluebird (USA))
9
5.6
80/1
T: Ms Jan Taylor
R: K H Zechner (56)
80/1
5m wanted (AUS) x not always (AUS) (al awir (NZ))
10
6.4
15/1
T: G D Searle
R: J Maund (55)
15/1
3f ambidexter (AUS) x belle paris (AUS) (umatilla (NZ))
11
7.2
20/1
T: Grant Young
R: J Holder (58)
20/1
4g love conquers all (AUS) x just great (AUS) (great dane (IRE))
12
10
80/1
T: Kym Healy
R: Ms K Bishop (58)
80/1
4g barbados (AUS) x satin sheets (AUS) (dehere (USA))
Race 5 - Tailem Bend Racing Club Cup-C2 (1600m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:37.50 (35.44)
Prizemoney: $20,000
1
5/2F
T: Michael Hickmott
R: Anna Jordsjo (57)
5/2F
4m exceed and excel (AUS) x buenos aires (IRE) (rainbow quest (USA))
Winning siblings: El Diez, Frankel My Dear,
This nick: 4 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
11/4
T: Grant Young
R: J Holder (54.5)
11/4
5g o'reilly (NZ) x don't blink (AUS) (redoute's choice (AUS))
3
1.3
8/1
T: Kym Healy
R: Kayla Crowther (55)
8/1
4m fiorente (IRE) x ratatat lass (AUS) (bite the bullet (USA))
4
1.6
3/1
T: Ryan Balfour
R: D Tourneur (55.5)
3/1
5g street cry (IRE) x verse (AUS) (quest for fame (GB))
5
5.4
80/1
T: Danielle Wilson
R: Ms E Finnegan (54)
80/1
7g beneteau (AUS) x twiggy summit (AUS) (dehere (USA))
6
5.6
9/2
T: A J Clarken
R: Todd Pannell (58.5)
9/2
7
6.9
30/1
T: Ms N Bruggemann
R: J Potter (54)
30/1
4g toorak toff (AUS) x silk couture (AUS) (redoute's choice (AUS))
8
10.1
25/1
T: Bob & Kane Post
R: Lachlan Neindorf (52)
25/1
7g redente (AUS) x toydari (AUS) (toy pindarri (NZ))
Race 6 - Tailem Bend Hotel (Bm58) (900m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 0:51.72 (33.60)
Prizemoney: $20,000
1
3/1F
T: D R Jolly
R: Margaret Collett (57.5)
3/1F
Winning siblings: Elite Legacy, Social Conquest,
This nick: 16 runners; 11 winners; 0 SW. Details
2
0.4
15/2
T: Peter Nolan
R: R J Hurdle (61)
15/2
7g snippetson (AUS) x red feather (AUS) (red ransom (USA))
3
2.4
5/1
T: G D Searle
R: J Maund (59.5)
5/1
4g atomic (AUS) x tully layo (AUS) (galileo (IRE))
4
3.7
11/2
T: P L Seater
R: Todd Pannell (59.5)
11/2
5
3.9
6/1
T: M Sell
R: Jessie Philpot (57)
6/1
5m krupt (AUS) x latina (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
6
4.4
4/1
T: Grant Young
R: J Holder (57.5)
4/1
7
4.5
11/2
T: Travis Doudle
R: Lachlan Neindorf (57.5)
11/2
4m magnus (AUS) x brown limestone (AUS) (rustic amber (IRE))
8
9.4
40/1
T: M J Seyers
R: Kayla Crowther (57.5)
40/1
6m toorak toff (AUS) x all black girl (AUS) (canny lad (AUS))
Race 7 - Hughes Agencies Rating (62) (1400m)
Class: Restricted 62 Track: Good(4) Time: 1:23.23 (35.98)
Prizemoney: $20,000
1
8/11F
T: Grant Young
R: J Holder (58.5)
8/11F
5g magnus (AUS) x graceland (AUS) (stratum (AUS))
Winning siblings: Sylvite,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.3
12/1
T: Michael Hickmott
R: Anna Jordsjo (57.5)
12/1
4g zoustar (AUS) x armanjena (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
3
0.8
10/1
T: Grant Young
R: Lachlan Neindorf (55)
10/1
4
2.6
16/1
T: Ms S Hayes
R: Sairyn Fawke (56.5)
16/1
6m written tycoon (AUS) x kyshnaha (AUS) (baryshnikov (AUS))
5
3.8
11/1
T: G P Moody
R: Jerry Chau (54)
11/1
6m stratum (AUS) x recently (AUS) (red ransom (USA))
6
3.9
60/1
T: Bob & Kane Post
R: D Tourneur (57)
60/1
9g churchill downs (AUS) x scagliola (AUS) (grand lodge (USA))
7
4.6
12/1
T: Michael Hickmott
R: Todd Pannell (60)
12/1
6g sufficient (NZ) x brindillemousse (AUS) (last tycoon (IRE))
8
4.7
12/1
T: P Stokes
R: P Gatt (57.5)
12/1
5m ambidexter (AUS) x perfect kiss (AUS) (royal academy (USA))
9
5.4
6/1
T: R W Huxtable
R: Jake Toeroek (57.5)
6/1
10
12.2
60/1
T: J R Searle
R: A Tomita (57)
60/1
7m clangalang (AUS) x miss echuca (AUS) (dolphin street (FR))
11
17.8
100/1
T: B D Brook
R: Ms E Finnegan (54)
100/1
7g host (CHI) x miss sagamartha (NZ) (zabeel (NZ))
* Nick figures are for Australasia.