Breednet Results

MURRAY BRIDGE - Wednesday, July 1

Race 1 - Mason Westover Homburg Hrdl (3280m)
Class: Hurdle Track: Dead Time: 3:53.79 (37.72)
Prizemoney: $10,000
1
F
T: GRANT YOUNG
R: M KELLY (65.00)
F
6g last tycoon (IRE) x lake lagoda (AUS) (military plume (NZ))
Winning siblings: Ambitious General, Wet Weapon,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
T: MS M GLATZ
R: K KAWAKAMI (61.50)
7g woodman (USA) x review (NZ) (dark boy (AUS))
3
1.5
T: D J HALLIDAY
R: N DUNN (65.00)
4
3.7
T: J E HICKMOTT
R: P HAMBLIN (65.00)
4g encosta de lago (AUS) x shalt not (AUS) (st. covet (AUS))
5
6.5
T: B W SEARLE
R: J JULIAN (64.00)
9g blevic (AUS) x millona (AUS) (sir gerald (AUS))
6
8.3
T: J A O'CONNOR
R: T ALLANSON (64.50)
7
10.9
T: J A O'CONNOR
R: S WILSON (64.00)
6g desert fox (GB) x suzy o'neill (NZ) (gold brose (AUS))
400
SALLUM (4)
T: J A O'CONNOR
R: C MAUND (64.00)
Race 2 - Tl & Wl Nicholas & Son P/L Hcp (1200m)
Class: Rest 0 Metro Wins Track: Dead Time: 1:14.14 (37.72)
Prizemoney: $8,000
1
CANDLE (1)
F
T: D A HAYES
R: P GATT (57.00)
F
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3
T: L M MACDONALD
R: MS M RADECKER (56.50)
3
3.3
CIBREO (4)
T: W A BOGARTS
R: S PRICE (56.00)
2g blevic (AUS) x roddick (AUS) (last tycoon (IRE))
4
9.2
T: GRANT YOUNG
R: J MAUND (55.50)
5
11.6
T: P STOKES
R: M NEILSON (57.00)
2g dubai destination (USA) x besotted (AUS) (head over heels (FR))
6
12.3
RIGOUT (11)
T: R H WILKINSON
R: D TOURNEUR (54.00)
2f stargazer (NZ) x twentyone gun (AUS) (centre stalls (IRE))
7
16
T: D G BALFOUR
R: P ROFF (54.50)
2c mugharreb (USA) x bayflower (AUS) (euclase (AUS))
8
18.2
T: MS H FREW
R: J FREW (52.00)
2f face value (AUS) x velestra (AUS) (stargazer (NZ))
9
18.3
T: D J HALLIDAY
R: MS T ZANKER (54.00)
2f face value (AUS) x lemoxie (AUS) (el moxie (USA))
10
23.3
T: D A HAYES
R: D TOOTELL (55.00)
11
34.3
T: B D BROOK
R: MS K DYSON (54.00)
Race 3 - Mill Park Stud Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:00.52 (37.72)
Prizemoney: $7,500
1
T: M J WHITTLE
R: M ENGLESON (52.50)
3g rhythm (USA) x kisseemmee (NZ) (his royal highness (NZ))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
F
T: M A KAVANAGH
R: S PRICE (54.50)
F
3f black hawk (GB) x snow hero (AUS) (true hero (USA))
3
1.1
T: D L HEWITT
R: MS T ZANKER (54.50)
3f foxhound (USA) x just do it now (AUS) (devaraja (NZ))
4
3.2
T: R H WILKINSON
R: G HOOBIN (56.50)
3g mull of kintyre (USA) x kooda rose (AUS) (thunder gulch (USA))
5
3.5
T: W A BOGARTS
R: D TOURNEUR (54.50)
6
3.7
T: L A JARVIS
R: C LEVER (57.00)
5g indian danehill (IRE) x bravitian (AUS) (without fear (FR))
7
4.7
T: D J CLARKEN
R: B CLARIDGE (56.50)
3c aucash (AUS) x musical chairs (AUS) (luskin star (AUS))
8
6
T: A G ROHLOFF
R: J FREW (54.00)
4g alannan (USA) x straight katy (NZ) (straight strike (USA))
9
6.3
T: D R JOLLY
R: P GATT (54.50)
3f clangalang (AUS) x marmalade miss (AUS) (dolphin street (FR))
10
7.2
WENOVA (8)
T: J E HICKMOTT
R: MS M TYNDALL (52.00)
4m taos (AUS) x wenvoe (AUS) (francis bacon (IRE))
11
9.3
GERNALY (15)
T: M I CLARKEN
R: MS L STOJAKOVIC (52.00)
6m suresh (NZ) x cield (AUS) (sealed bid (NZ))
12
10.5
T: J E HICKMOTT
R: MS L HOPWOOD (53.00)
6m taos (AUS) x temple mystique (AUS) (century (AUS))
13
11.4
T: J E HICKMOTT
R: MS M NEVE (53.00)
6m taos (AUS) x bay belle (AUS) (sanction (AUS))
14
15.3
T: K M SWEENEY
R: MS M RADECKER (54.50)
Race 4 - Bgc Industrial Cleaning Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:26.64
Prizemoney: $7,500
1
T: S G PADMAN
R: MS L HOPWOOD (52.50)
3f daggers drawn (USA) x shimmering (AUS) (bellwater (FR))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
8
T: D A HAYES
R: B CLARIDGE (56.50)
3g dolphin street (FR) x sharp focus (AUS) (eagle eyed (USA))
3
8.1
T: B D BROOK
R: D TOOTELL (56.50)
3g foxhound (USA) x snazzy nazzy (NZ) (nassipour (USA))
4
8.8
F
T: JOHN HYAM
R: S PRICE (56.50)
F
3g umatilla (NZ) x princess taylah (AUS) (turtle island (IRE))
5
9.4
T: M J WHITTLE
R: MS M NEVE (53.00)
4m archway (IRE) x siberia (AUS) (soviet lad (USA))
6
9.9
T: J E HICKMOTT
R: P CRICH (57.00)
4g indian danehill (IRE) x sew straight (NZ) (straight strike (USA))
7
11.4
T: G DUNN
R: MS T ZANKER (57.00)
6g devaraja (NZ) x miss octavian (GB) (connaught (IRE))
8
16.5
T: J E HICKMOTT
R: MS M TYNDALL (54.00)
4g taos (AUS) x brightly (AUS) (regal classic (CAN))
9
19.5
T: MICK KLUSKE
R: D TOURNEUR (56.50)
3g taos (AUS) x billist (AUS) (bill (AUS))
10
24.3
T: MS H FREW
R: J FREW (54.00)
4g delago brom (AUS) x regal style (NZ) (sir tristram (IRE))
11
25.8
T: D A HAYES
R: P GATT (54.50)
12
28.2
T: BILL PAPAZAHAROUDAKIS
R: C LEVER (56.50)
3g blevic (AUS) x alcoshellza (AUS) (noalcoholic (FR))
13
41.9
T: MS S JAENSCH
R: MS K WALTERS (54.50)
3f taos (AUS) x straight by (AUS) (mookta (AUS))
Race 5 - Clem Graetz Memorial Hcp (62) (2200m)
Class: Restricted 62 Track: Dead Time: 2:24.21
Prizemoney: $8,000
1
T: MS K BYRNES
R: M NEILSON (57.50)
6g generous (IRE) x athykaneyev (USA) (nureyev (USA))
Winning siblings: My Friend Jo,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
F
T: J F MACMILLAN
R: S PRICE (58.00)
F
5g genuine (JPN) x perfect manners (AUS) (scrupules (IRE))
3
1.8
T: B D BROOK
R: D TOOTELL (57.50)
4g jeune (GB) x snazzy nazzy (NZ) (nassipour (USA))
4
3
T: R J GILCRIST
R: G HOOBIN (55.50)
6g sonar boy (AUS) x madam maybe (AUS) (fearless pride (AUS))
5
3.3
T: P STOKES
R: O AY (51.50)
4m encosta de lago (AUS) x la fleur (AUS) (flying spur (AUS))
6
3.6
BRATIK (13)
T: J E HICKMOTT
R: MS L HOPWOOD (53.50)
4g tabkir (USA) x fortunato (AUS) (helissio (FR))
7
5.1
T: MICK KLUSKE
R: B CLARIDGE (57.00)
4g happy giggle (AUS) x frenzied dancer (AUS) (will dancer (FR))
8
5.2
T: D N KOLPIN
R: A PATTERSON (57.50)
4m jeune (GB) x talequet (AUS) (at talaq (USA))
9
5.3
T: P G JONES
R: J FREW (54.00)
10
13.5
T: JON O'CONNOR
R: D TOURNEUR (55.50)
3f akhadan (AUS) x runaway queen (NZ) (nassipour (USA))
11
15.6
T: D R JOLLY
R: P GATT (56.00)
3g jeune (GB) x beni hana (AUS) (danzero (AUS))
12
25.2
BLOKEY (12)
T: C A STEWART
R: MS T ZANKER (55.50)
4g campo catino (IRE) x metaret (AUS) (meticulous (AUS))
13
27.1
T: GRANT YOUNG
R: P CRICH (55.50)
4g universal prince (AUS) x our dane (AUS) (danehill (USA))
Race 6 - Murdoch Insureinvest P/L (C2) (1600m)
Class: Class 2 Track: Dead Time: 1:40.99
Prizemoney: $8,000
1
BORAT (1)
T: J D SMITH
R: M NEILSON (58.00)
5g bellotto (USA) x shattered egos (AUS) (mister frisky (USA))
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1.3
T: M J WHITTLE
R: MS M NEVE (51.50)
5g xaar (GB) x smytzer's saint (AUS) (dehere (USA))
3
1.5
F
T: P L SEATER
R: D TOURNEUR (53.50)
F
3f falvelon (AUS) x nero cavallo (AUS) (charnwood forest (IRE))
4
3.1
T: MS D QUINTON
R: MS L HOPWOOD (51.00)
5g zariz (AUS) x dial a mood (AUS) (geiger counter (USA))
5
3.5
T: MS L TOOTELL
R: M ENGLESON (51.50)
4m blevic (AUS) x easy steps (AUS) (prego (IRE))
6
3.6
T: MS L MATTSCHOSS
R: J FREW (50.50)
4g alannan (USA) x gourmet fuji (AUS) (unbridled's song (USA))
7
4.7
T: MS K BYRNES
R: B CLARIDGE (53.50)
8
4.8
T: MS P TRENWITH
R: P CRICH (53.00)
4m honours list (IRE) x anna liffey (AUS) (dieu d'or (AUS))
9
6.1
T: L A JARVIS
R: S PRICE (55.00)
4g taos (AUS) x wee keep (AUS) (keepers (AUS))
10
13.2
T: M I CLARKEN
R: MS L STOJAKOVIC (51.50)
7g bellotto (USA) x scarlet red (AUS) (sovereign red (NZ))
11
13.9
T: MS S NOLAN
R: MS M RADECKER (53.00)
6g kenvain (AUS) x linney head (AUS) (brondesbury (IRE))
12
22.6
T: D W O'LEARY
R: A PATTERSON (53.00)
7g gallo di ferro (USA) x radiant rhyme (AUS) (radiant boy (GB))
Race 7 - Carlton Draught Hcp (68) (1000m)
Class: Restricted 68 Track: Dead Time: 1:00.09
Prizemoney: $8,000
1
T: MS S JAENSCH
R: MS K WALTERS (55.50)
6g akhadan (AUS) x miss icon (AUS) (clay hero (AUS))
Winning siblings: Iconseefraaraway, She's All Power,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
T: G L LESNIKOWSKI
R: M HOPPO (55.00)
5m bianconi (USA) x my duchess (AUS) (royal academy (USA))
3
1.3
T: T WHITE
R: D TOURNEUR (57.50)
5g staaraq (AUS) x miss cody (AUS) (segovian rhythm (AUS))
4
2.9
F
T: D J CLARKEN
R: B CLARIDGE (57.50)
F
3g mossman (AUS) x catshaan (AUS) (catrail (USA))
5
3.3
T: D R JOLLY
R: MS C LIONS (53.00)
6
3.6
T: MS D TULK
R: MS M NEVE (57.00)
6g stravinsky (USA) x better succeed (AUS) (success express (USA))
7
3.9
T: J E HICKMOTT
R: MS M TYNDALL (51.50)
5m marwina (AUS) x our kid sister (AUS) (undercut (USA))
8
5.1
T: C CURTIS
R: P ROFF (54.50)
6g made of gold (USA) x candid camera (AUS) (victory prince (AUS))
9
5.8
T: F W MEURING
R: MS L HOPWOOD (51.50)
4g elusive quality (USA) x serein (AUS) (snippets (AUS))
10
8.5
T: MS K WINNING
R: G HOOBIN (55.50)
4m orpen (USA) x oestberg (AUS) (western symphony (USA))
11
8.7
T: W A BOGARTS
R: S PRICE (55.00)
5m devaraja (NZ) x el d'rails (AUS) (el moxie (USA))
12
9
T: J DUNN
R: J FREW (50.50)
4m invincible spirit (IRE) x viva nijinska (AUS) (lord of the dance (USA))
13
9.6
T: JAKE STEPHENS
R: M ENGLESON (55.00)
4g shorblue (AUS) x mrs. rumpole (AUS) (without fear (FR))
14
12.3
ALADAH (11)
T: D A HAYES
R: O AY (50.00)
3f alannan (USA) x jiddah (AUS) (euclase (AUS))
Race 8 - Become A Member Hcp (62) (1200m)
Class: Restricted 62 Track: Dead Time: 1:12.94
Prizemoney: $8,000
1
T: J DUNN
R: MS M RADECKER (54.00)
5g alquoz (USA) x she's spectacular (AUS) (spectacular spice (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
F
T: R F MOORE
R: D TOURNEUR (57.50)
F
3
1.8
T: SIMON CASEY
R: S PRICE (58.00)
4g knowledge (AUS) x doutole (AUS) (double century (AUS))
4
3.5
T: MS P TRENWITH
R: C LEVER (56.00)
5
6.9
T: PAUL SANDFORD
R: MS T ZANKER (53.00)
5g hunza court (NZ) x epic dancer (NZ) (epidaurus (USA))
6
7.2
T: JOHN HYAM
R: P GATT (55.50)
7
7.7
T: MS K LETTS-MAUND
R: J MAUND (55.00)
4g carnegie (IRE) x perilla (FR) (mark of esteem (IRE))
8
7.8
T: MS K BYRNES
R: B CLARIDGE (56.00)
4g kbenjar (AUS) x velonia (NZ) (centro (NZ))
9
8.2
T: D J CLARKE
R: M ENGLESON (53.50)
10
10.2
T: MS L MATTSCHOSS
R: J FREW (51.00)
5g staaraq (AUS) x gherkin (AUS) (bellotto (USA))
11
10.9
ONDELAY (14)
T: PAT POTTER
R: MS K WALTERS (53.00)
8g taos (AUS) x villivia (AUS) (curravilla (IRE))
12
11.1
T: J DUNN
R: MS M NEVE (56.50)
4g alannan (USA) x m'lady's dance (AUS) (kala dancer (GB))
13
12.2
T: J R CROUCHER
R: K POST (55.00)
5g carnegie (IRE) x belleville (IRE) (danehill (USA))
14
15.6
KAORI (15)
T: J A O'CONNOR
R: A PATTERSON (53.00)
3f canny lad (AUS) x o'darl (AUS) (octagonal (NZ))
15
20.3
CONTROL (10)
T: MS L CONLON
R: MS L STOJAKOVIC (51.50)
4g reenact (AUS) x what women want (AUS) (spinning world (USA))
Race 9 - Www.Grandisons.Com.Au Hcp (62) (1400m)
Class: Restricted 62 Track: Dead Time: 1:26.57 (35.90)
Prizemoney: $8,000
1
F
T: JOHN HYAM
R: S PRICE (54.50)
F
4m special bond (AUS) x mama san (AUS) (switch in time (IRE))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
1
T: B C MUELLER
R: B CLARIDGE (55.50)
This nick: 4 runners; 4 winners; 1 SW. Details
3
3
T: D A HAYES
R: P GATT (57.00)
3g pins (AUS) x pegarah (NZ) (grosvenor (NZ))
4
4.2
T: W A BOGARTS
R: D TOURNEUR (56.50)
3g rohatyn (NZ) x visual reality (AUS) (settlement day (USA))
5
5.8
T: MS D TULK
R: MS M NEVE (54.50)
7g covetous (AUS) x quatre saisson (AUS) (citidancer (IRE))
6
5.9
T: L J SMITH
R: C LEVER (55.50)
4g stark south (USA) x dupre (NZ) (masterclass (USA))
7
7.2
T: MS L BOWDITCH
R: MS K WALTERS (53.00)
5m raise a grand (IRE) x silent twig (AUS) (rustic amber (IRE))
8
8
T: T M SNELLING
R: M NEILSON (56.50)
5g devaraja (NZ) x quick melody (AUS) (godswalk (USA))
9
8.2
T: K M SWEENEY
R: MS M RADECKER (53.00)
10
9.2
OH DEAR (12)
T: D J CLARKE
R: J MAUND (53.50)
4m choisir (AUS) x torry's jester (AUS) (rory's jester (AUS))
11
9.4
T: R A CAMPBELL
R: A PATTERSON (56.00)
4g carbon prince (NZ) x harem wish (AUS) (al hareb (USA))
12
9.5
T: J R CROUCHER
R: K POST (58.50)
13
23.1
T: S P GOWER
R: SCOTT BAILEY (54.00)
4m staaraq (AUS) x she's a hazard (AUS) (danger (AUS))
* Nick figures are for Australasia.