Breednet Results

MURWILLUMBAH - Sunday, January 4

Race 1 - Pottsville Cellars Mdn Plate (1400m)
Class: Maiden Track: Heavy Time: 1:28.75
Prizemoney: $9,000
1
7/4F
T: IAN SAVINS
R: P GRAHAM (54.50)
7/4F
Winning siblings: Blissful Honour, Elle Majesty, Limited,
This nick: 5 runners; 4 winners; 1 SW. Details
2
1.8
7/2
T: L J CLAPHAM
R: D GREEN (56.50)
7/2
3g canny lad (AUS) x critical miss (AUS) (desert prince (IRE))
3
14
20/1
T: R C ROWLEY
R: MS T CHAMBERS (55.00)
20/1
3g shags (AUS) x miss natural (AUS) (naturalism (NZ))
4
16.8
3/1
T: GREGORY CORNISH
R: MS S DRAKE (56.00)
3/1
4m aucash (AUS) x gaelic mist (AUS) (yeats (USA))
5
20.4
12/1
T: P R PERKINS
R: T TREICHEL (56.00)
12/1
6
20.8
9/1
T: J R STUBBS
R: MS L COOK (58.00)
9/1
5g octagonal (NZ) x society party (USA) (far north (CAN))
7
24.4
25/1
T: H J ADAMS
R: L KARKLIS (56.00)
25/1
6m shedad (AUS) x avon avenue (AUS) (telesto (NZ))
Race 2 - Mungrel Tagget's Mdn Hcp (1000m)
Class: Maiden Track: Slow Time: 1:02.85
Prizemoney: $9,000
1
5/1
T: BRUCE HILL
R: P HAMMERSLEY (55.50)
5/1
Winning siblings: Monates,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.5
7/2
T: T M WHITTINGTON
R: D BARRON (56.00)
7/2
3g king cugat (USA) x savage scene (AUS) (baryshnikov (AUS))
3
1.3
11/2
T: S J RANDALL
R: MS E KEHOE (56.00)
11/2
5h sequalo (AUS) x fine personality (AUS) (zephyr zing (NZ))
4
3.5
5/4F
T: CAROLYN HALLIDAY
R: P GRAHAM (57.00)
5/4F
3c desert prince (IRE) x relic (AUS) (quest for fame (GB))
5
6.4
25/1
T: GEOFF HARDY
R: M HEAGNEY (54.00)
25/1
6
7.5
20/1
T: P E ROSE
R: K FORRESTER (57.00)
20/1
5g anglia (AUS) x coeur d'elene (AUS) (al hareb (USA))
7
9.2
9/1
T: SHANE RANDALL
R: D R COLEMAN (54.00)
9/1
Race 3 - Shackell Transport Mdn Hcp (1000m)
Class: Maiden Track: Slow Time: 1:03.06
Prizemoney: $9,000
1
6/1
T: S B LEE
R: JOSHUA JONES (57.00)
6/1
3f noverre (USA) x red kellick (AUS) (red anchor (NZ))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
7/4F
T: S F PHILLIPS
R: K FORRESTER (57.50)
7/4F
5m danachenka (AUS) x scone lee (AUS) (papal power (USA))
3
0.3
14/1
T: T W MCCARTHY
R: P TIMBERY (56.00)
14/1
4
2.8
16/1
T: R C ROWLEY
R: MS B PAYNE (56.00)
16/1
3f shags (AUS) x lebamiss (AUS) (proud knight (AUS))
5
3.4
10/1
T: D P BOWEN
R: D R COLEMAN (56.00)
10/1
4m faltaat (USA) x kincaple lass (NZ) (kaapstad (NZ))
6
4.1
4/1
T: MS S PEPPER
R: MS L COOK (57.00)
4/1
4m shovhog (AUS) x crown glow (AUS) (coronation day (AUS))
7
4.7
5/2
T: GREGORY CORNISH
R: MS S DRAKE (58.00)
5/2
3f shovhog (AUS) x play it safe (AUS) (brocco (USA))
8
5.6
6/1
T: D J GRAHAM
R: P GRAHAM (57.00)
6/1
3f shovhog (AUS) x princess hera (AUS) (dolphin street (FR))
9
9
20/1
T: MS S BIRNEY
R: M HEAGNEY (57.00)
20/1
3f falvelon (AUS) x clouds crossing (AUS) (christmas tree (AUS))
10
9.7
25/1
T: FAYE HALL
R: P HAMMERSLEY (55.50)
25/1
4m full and by (NZ) x turlough (AUS) (lake coniston (IRE))
11
14.6
20/1
T: CAROLYN HALLIDAY
R: C SMALL (55.50)
20/1
3f king of danes (AUS) x rebel ransom (AUS) (red ransom (USA))
Race 4 - Hardy's Haulage Hcp (C2) (1000m)
Class: Class 2 Track: Slow Time: 1:02.69
Prizemoney: $9,000
1
30/1
T: A G PATERSON
R: M HEAGNEY (54.00)
30/1
7m song of tara (IRE) x beltac (AUS) (bureaucracy (NZ))
This nick: 3 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
9/4
T: D P BOWEN
R: D R COLEMAN (54.50)
9/4
5g marwina (AUS) x firing time (AUS) (dauberval (USA))
3
1.5
6/4F
T: D J CALDWELL
R: MICHAEL PALMER (58.50)
6/4F
4g ishiguru (USA) x slingstar (AUS) (celestial bounty (IRE))
4
1.7
6/1
T: B D WINCHESTER
R: MS T CHAMBERS (55.50)
6/1
5
1.8
5/1
T: W R PHOLI
R: T TREICHEL (54.50)
5/1
6m hayil (USA) x oxford star (AUS) (gosh (AUS))
6
2
10/1
T: D P BOWEN
R: JOSHUA JONES (54.00)
10/1
4g canadian silver (CAN) x jessepic (AUS) (general nediym (AUS))
7
11.3
9/1
T: BRIAN TAYLOR
R: M HELLYER (52.50)
9/1
4m dane supreme (AUS) x lady klairessa (NZ) (westminster (NZ))
100
15/1
T: S F PHILLIPS
R: MATTHEW PALMER (54.00)
15/1
6g shinko forest (IRE) x la guardia (AUS) (hector protector (USA))
Race 5 - Pottsville Beach Sports (C2) (1400m)
Class: Class 2 Track: Slow Time: 1:30.43
Prizemoney: $9,000
1
10/1
T: A A SWINDLEY
R: P GRAHAM (54.00)
10/1
7g perugino (USA) x getting up (USA) (bold bidder (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
4/1
T: N F CREIGHTON
R: D R COLEMAN (57.50)
4/1
4g red ransom (USA) x daninkling (AUS) (danehill (USA))
3
0.5
4/1
T: S B LEE
R: JOSHUA JONES (54.00)
4/1
4m way of light (USA) x red kellick (AUS) (red anchor (NZ))
4
2.2
2/1F
T: BRUCE HILL
R: P HAMMERSLEY (55.00)
2/1F
5h adventurous (AUS) x special blend (AUS) (sir laurence (NZ))
5
3.4
10/1
T: B P SHEEHAN
R: M TRAECEY (54.00)
10/1
5m loup sauvage (USA) x in a flash (AUS) (rory's jester (AUS))
6
6
8/1
T: MS S BIRNEY
R: MATTHEW PALMER (54.00)
8/1
5g danetree (AUS) x clouds crossing (AUS) (christmas tree (AUS))
7
6.6
10/1
T: GREGORY CORNISH
R: MS S DRAKE (54.00)
10/1
3g more than ready (USA) x sexy (IRE) (bering (GB))
Race 6 - L Whyte R.E. Pottsville Cup (1510m)
Class: Open Track: Slow Time: 1:36.56
Prizemoney: $12,000
1
20/1
T: J A GLARE
R: M PAGET (54.00)
20/1
10h danewin (AUS) x seedling (AUS) (yeats (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
9/1
T: A J PILLING
R: MS E KEHOE (52.50)
9/1
3
0.8
8/1
T: D P BOWEN
R: D R COLEMAN (61.50)
8/1
7g thunder gulch (USA) x she's so special (NZ) (sound reason (CAN))
4
2.7
4/1
T: T M WHITTINGTON
R: D TANTI (56.00)
4/1
7g o'reilly (NZ) x khairleigh (NZ) (khairpour (IRE))
5
2.8
13/8F
T: G A RYAN
R: MATTHEW PALMER (54.00)
13/8F
6g flying spur (AUS) x bon cher (NZ) (sir tristram (IRE))
6
4.3
20/1
T: CAROLYN HALLIDAY
R: P GRAHAM (54.00)
20/1
9g telesto (NZ) x elite sparkle (AUS) (ideal planet (AUS))
7
5.7
10/1
T: N T CORMICK
R: M TRAECEY (54.00)
10/1
6g waterford road (AUS) x zofia (AUS) (zoffany (USA))
8
8.5
6/1
T: BRUCE HILL
R: P HAMMERSLEY (54.00)
6/1
9
8.8
14/1
T: C J DAWSON
R: M HEAGNEY (54.00)
14/1
10
9.8
12/1
T: A J PILLING
R: P TIMBERY (54.00)
12/1
6g easy rocking (AUS) x shaldam (AUS) (shalford (IRE))
Race 7 - Russell Hardy's Excavation-C1 (1200m)
Class: Class 1 Track: Slow Time: 1:14.12
Prizemoney: $9,000
1
3/1F
T: IAN SAVINS
R: P GRAHAM (57.00)
3/1F
4g legal opinion (AUS) x passion miss (AUS) (semipalatinsk (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
6/1
T: MS S BIRNEY
R: MS E KEHOE (53.50)
6/1
4h dolphin street (FR) x rose by rose (AUS) (kingston dancer (USA))
3
1.8
3/1F
T: GREGORY CORNISH
R: MS S DRAKE (55.00)
3/1F
5m storm of indya (USA) x secret sound (AUS) (chesapeak sound (USA))
4
7.3
30/1
T: J R STUBBS
R: M HEAGNEY (54.00)
30/1
4m intergaze (AUS) x clotarn (AUS) (yeats (USA))
5
8.2
5/1
T: CAROLYN HALLIDAY
R: C SMALL (54.00)
5/1
6m civic hope (AUS) x kin to a star (AUS) (luskin star (AUS))
6
9.8
5/1
T: W K SUTTON
R: JOSHUA JONES (55.00)
5/1
5g mr. innocent (AUS) x philibe (AUS) (sea road (AUS))
7
10.5
15/4
T: MS K DOUGHTY
R: MATTHEW PALMER (55.50)
15/4
4g happy giggle (AUS) x corient (AUS) (king delamere (NZ))
8
13.5
20/1
T: B P SHEEHAN
R: M TRAECEY (56.50)
20/1
* Nick figures are for Australasia.