Breednet Results

MUSWELLBROOK - Tuesday, September 2

Race 1 - Rimex Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Heavy(9) Time: 1:00.48
Prizemoney: $9,000
1
5/2
T: PAUL MESSARA
R: J PARR (54.00)
5/2
Winning siblings: Rub Doubt,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
9/2
T: MS J BUTLER
R: MS L G HENRY (58.00)
9/2
4g mister c. (USA) x jointer (AUS) (solitary hail (USA))
3
3.5
7/4F
T: ADAM DUGGAN
R: G BUCKLEY (56.00)
7/4F
6m ron bon (USA) x motown gold (AUS) (dynamo (NZ))
4
4.4
12/1
T: T S HOWLETT
R: P GRAHAM (54.00)
12/1
3f e dubai (USA) x fiercely loyal (AUS) (kenny's best pal (AUS))
5
6.3
NIZAMI (3)
15/4
T: K A LEES
R: B SPRIGGS (53.00)
15/4
4m shrewdy (AUS) x pixies (AUS) (magic ring (IRE))
6
6.5
40/1
T: D I ATKINS
R: A GIBBONS (56.00)
40/1
4m invincible spirit (IRE) x model century (AUS) (double century (AUS))
7
8.1
50/1
T: P M FARRELL
R: T McINTOSH (54.00)
50/1
3g pure theatre (AUS) x princess doopsy (AUS) (bureaucracy (NZ))
8
8.4
KARUAH (11)
30/1
T: TOM HAMILTON
R: M A BUTLER (54.00)
30/1
3f xaar (GB) x devana (AUS) (honour and glory (USA))
9
10.1
16/1
T: W J FARROW
R: M LISTER (54.00)
16/1
3f el moxie (USA) x set to love (AUS) (success express (USA))
10
12.4
100/1
T: J N ENGLEBRECHT
R: R J AGNEW (54.00)
100/1
11
13.7
100/1
T: J P WATERS
R: H SINGH (52.00)
100/1
4m integra (AUS) x incunabula (NZ) (sackford (USA))
12
16.7
AERION (6)
100/1
T: A D MCHARDIE
R: J KEHOE (55.50)
100/1
3g orientate (USA) x gourette (FR) (r b chesne (GB))
13
17.6
30/1
T: T J DRAYTON
R: A ROBINSON (54.00)
30/1
3f racer's edge (AUS) x mareview (AUS) (marwina (AUS))
Race 2 - M S T Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Heavy(9) Time: 1:00.53
Prizemoney: $9,000
1
ELITA (11)
5/1
T: P M PERRY
R: R M SAXTON (54.00)
5/1
3f nuclear freeze (USA) x skylark (AUS) (marscay (AUS))
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.8
11/2
T: C KARAKATSANIS
R: T ANGLAND (54.00)
11/2
3f zariz (AUS) x rikki lee (AUS) (rivotious (USA))
3
1.2
7/2
T: MS J CASHIN
R: R J AGNEW (58.00)
7/2
5g king of kings (IRE) x princess fire (AUS) (black kite (AUS))
4
1.3
GILES (1)
7/1
T: K A LEES
R: D GREVILLE (58.00)
7/1
4g magic albert (AUS) x homegrown (AUS) (snippets (AUS))
5
3
16/1
T: M D GRIFFITH
R: N PERRETT (54.00)
16/1
4g brahms (USA) x lady can do (AUS) (canny lad (AUS))
6
3.4
12/1
T: J N ENGLEBRECHT
R: PETER WELLS (56.00)
12/1
4m jeune (GB) x angry (AUS) (final card (AUS))
7
5.2
16/1
T: A D MCHARDIE
R: J KEHOE (54.00)
16/1
3f nediym (IRE) x killara mist (AUS) (monongahela (USA))
8
5.9
50/1
T: JAMES BALFE
R: L CUMBERLAND (56.50)
50/1
4g mull of kintyre (USA) x port (AUS) (noalcoholic (FR))
9
7
13/4F
T: P H ST VINCENT
R: P GRAHAM (56.00)
13/4F
4m bite the bullet (USA) x magic melody (AUS) (best western (AUS))
10
8.4
12/1
T: J N ENGLEBRECHT
R: G BUCKLEY (58.00)
12/1
4g legal opinion (AUS) x allybis (AUS) (alannon (AUS))
11
8.8
14/1
T: W J FARROW
R: KODY NESTOR (55.50)
14/1
3g snowland (AUS) x reginella (AUS) (scenic (IRE))
12
14.6
30/1
T: T J DRAYTON
R: P FERRIS (54.00)
30/1
3f king cugat (USA) x anniston (AUS) (somethingdifferent (USA))
13
14.9
50/1
T: W J FARROW
R: A ROBINSON (54.00)
50/1
3f shovhog (AUS) x lovers gem (AUS) (shagny (USA))
14
26.1
100/1
T: MS L ROBERTS
R: M A BUTLER (56.00)
100/1
4m nuclear freeze (USA) x kirkiss (AUS) (sir dapper (AUS))
Race 3 - Weston Hcp (77) (1550m)
Class: Restricted 77 Track: Heavy(9) Time: 1:39.06
Prizemoney: $10,000
1
1/1F
T: K J MILLER
R: B SPRIGGS (54.50)
1/1F
6g ghataas (GB) x amahela (AUS) (monongahela (USA))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
7/2
T: M R STITT
R: T McINTOSH (54.00)
7/2
5g springsteen (AUS) x dover angel (AUS) (bluebird (USA))
3
2.5
DORER (5)
7/2
T: P M PERRY
R: PETER WELLS (54.00)
7/2
7g gilded time (USA) x calemoss (AUS) (twig moss (FR))
4
4
9/2
T: J C DEAMER
R: L CUMBERLAND (57.50)
9/2
7g covetous (AUS) x frisky gypsy (AUS) (genghiz (USA))
5
7
10/1
T: S J HODGE
R: MS A STOKES (50.00)
10/1
Race 4 - Rimex Mdn Hcp (1280m)
Class: Maiden Track: Heavy(9) Time: 1:19.22
Prizemoney: $9,000
1
7/4F
T: C KARAKATSANIS
R: T ANGLAND (56.50)
7/4F
3g tobougg (IRE) x another daughter (AUS) (luskin star (AUS))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.3
20/1
T: P J EGGLESTON
R: J PARR (55.00)
20/1
5m belong to me (USA) x zambalee (AUS) (twig moss (FR))
3
0.7
12/1
T: J N ENGLEBRECHT
R: H SINGH (52.00)
12/1
4
2.2
HAVACRY (11)
20/1
T: R J DAVIES
R: MS E WEISZBACH (55.00)
20/1
4m street cry (IRE) x rovos (AUS) (greig (NZ))
5
3.4
14/1
T: D P ENGLEBRECHT
R: S THURLOW (55.00)
14/1
6
3.9
7/1
T: STEPHEN SCHOFIELD
R: P FERRIS (56.00)
7/1
7
4.7
FRESNO (9)
12/1
T: P M PERRY
R: PETER WELLS (55.00)
12/1
3f reset (AUS) x a la jet (AUS) (export price (FR))
8
5.8
12/1
T: MS J CLEMENT
R: MS C JOHNSON (53.50)
12/1
9
6.1
16/1
T: M C DOBIE
R: G BUCKLEY (55.00)
16/1
5g twining (USA) x temp citi (AUS) (citidancer (IRE))
10
7.8
BINDI (8)
10/1
T: P M PERRY
R: R M SAXTON (55.00)
10/1
5m buriton (NZ) x ouch (AUS) (kaaptive edition (NZ))
11
7.9
20/1
T: MS L ROBERTS
R: MS L G HENRY (55.00)
20/1
6g bold jackson (AUS) x berlistic (AUS) (akaaber (USA))
12
8.8
4/1
T: R J DAVIES
R: P GRAHAM (55.50)
4/1
5m prince of praise (NZ) x carmenta (NZ) (star way (GB))
13
19.8
50/1
T: J K COYLE
R: M A BUTLER (55.00)
50/1
5m mull of kintyre (USA) x circuit bid (AUS) (mr. henrysee (USA))
100
30/1
T: T J DRAYTON
R: A ROBINSON (55.00)
30/1
3f way of light (USA) x come spring (AUS) (mister c. (USA))
Race 5 - Pamger Building Design Mdn Hcp (1280m)
Class: Maiden Track: Heavy(9) Time: 1:19.53
Prizemoney: $9,000
1
14/1
T: K J MILLER
R: S THURLOW (57.00)
14/1
5g armidale (AUS) x desert magic (AUS) (magic ring (IRE))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.3
4/1
T: P M PERRY
R: PETER WELLS (54.00)
4/1
3g el moxie (USA) x night maiden (AUS) (captain piper (AUS))
3
1.8
7/1
T: R J DAVIES
R: P GRAHAM (54.00)
7/1
4h dane supreme (AUS) x colourful page (AUS) (mukaddamah (USA))
4
2
11/2
T: K A LEES
R: A GIBBONS (54.50)
11/2
5g scenic (IRE) x emma (AUS) (danehill (USA))
5
3.8
50/1
T: P J EGGLESTON
R: R J AGNEW (54.00)
50/1
6m dr fong (USA) x queen damsel (NZ) (centaine (AUS))
6
4.6
AOIFE (5)
14/1
T: P M PERRY
R: R M SAXTON (54.50)
14/1
7
5.4
16/1
T: MS T WILLIAMS
R: P FERRIS (54.00)
16/1
4g perugino (USA) x crowned love (AUS) (rory's jester (AUS))
8
7.3
13/4
T: M J CLOUT
R: A ROBINSON (55.00)
13/4
6g toy pindarri (NZ) x rustic fox (AUS) (rustic amber (IRE))
9
7.4
EXPIRED (11)
40/1
T: T J DRAYTON
R: M A BUTLER (54.00)
40/1
4m time mill (GB) x talannya (AUS) (twig moss (FR))
10
7.7
25/1
T: VIC BATES
R: J PARR (56.00)
25/1
5m fantastic light (USA) x on air (NZ) (mi preferido (USA))
11
9.7
11/4F
T: ADAM DUGGAN
R: G BUCKLEY (55.50)
11/4F
5g my halo (ARG) x diablo girl (NZ) (bletchencore (AUS))
12
9.9
30/1
T: MS D LUMSDEN
R: M LISTER (54.50)
30/1
4g king's best (USA) x all vanity (NZ) (entrepreneur (GB))
13
15.2
50/1
T: P M FARRELL
R: T McINTOSH (54.00)
50/1
3g arena (AUS) x star fontaine (AUS) (zeditave (AUS))
14
19.2
50/1
T: WAYNE SEELIN
R: T ANGLAND (54.00)
50/1
3f spinning world (USA) x grasmere (IRE) (thatching (IRE))
Race 6 - M E S Mdn Hcp (1550m)
Class: Maiden Track: Heavy(8) Time: 1:37.14
Prizemoney: $9,000
1
9/1
T: MS T VIGOUROUX
R: T ANGLAND (55.00)
9/1
4m king cugat (USA) x nassi doll (AUS) (nassipour (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
4/1F
T: M D GRIFFITH
R: P GRAHAM (55.50)
4/1F
5g arena (AUS) x light ballet (AUS) (opera prince (AUS))
3
5.1
4/1F
T: P VERRYDT
R: A ROBINSON (55.50)
4/1F
4g galileo (IRE) x beckie boo (AUS) (last tycoon (IRE))
4
5.7
9/1
T: P M PERRY
R: D GREVILLE (55.00)
9/1
5g zabeel (NZ) x improviste (CAN) (the minstrel (CAN))
5
6.3
12/1
T: M J CLOUT
R: S THURLOW (55.00)
12/1
5m filante (NZ) x dancehall dame (NZ) (citidancer (IRE))
6
7.7
9/2
T: DARRYN WICKS
R: G BUCKLEY (56.00)
9/2
4m reenact (AUS) x quest for a quid (AUS) (match winner (FR))
7
7.8
12/1
T: R J HEPWORTH
R: M A BUTLER (55.00)
12/1
5m genuine (JPN) x gaelic melody (AUS) (western symphony (USA))
8
8.4
13/2
T: M J CLOUT
R: P FERRIS (55.50)
13/2
9
10.6
50/1
T: MS L ROBERTS
R: MS L G HENRY (55.00)
50/1
10
11.8
9/1
T: P M PERRY
R: R M SAXTON (55.00)
9/1
4g spinning world (USA) x lume (NZ) (imperial seal (GB))
11
15.2
7/1
T: P J EGGLESTON
R: J PARR (55.00)
7/1
4m sir debonaire (AUS) x simply dynamic (AUS) (vain karioi (AUS))
12
33
40/1
T: M R JOHNSTON
R: M LISTER (55.00)
40/1
5g shrewdy (AUS) x golden dream (AUS) (defecting dancer (GB))
13
33.2
30/1
T: MS L MOLONY
R: A GIBBONS (55.00)
30/1
4m beautiful crown (USA) x myalla dancer (AUS) (wonder dancer (NZ))
Race 7 - Dylan Hcp (67) (1280m)
Class: Restricted 67 Track: Heavy(8) Time: 1:18.08
Prizemoney: $9,000
1
2/1F
T: P J NESTOR
R: KODY NESTOR (57.00)
2/1F
This nick: 5 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
12/1
T: T J BARTLEY
R: M LISTER (56.00)
12/1
5m shovhog (AUS) x roswell (NZ) (jetball (AUS))
3
1.9
5/2
T: DARRYN WICKS
R: G BUCKLEY (54.50)
5/2
4m adam (AUS) x salsadel (AUS) (bold citadel (USA))
4
3.5
15/1
T: K A LEES
R: M A BUTLER (55.00)
15/1
6m danehill (USA) x mattiocco (IRE) (last tycoon (IRE))
5
4.2
OBEYS (3)
8/1
T: MS S GRILLS
R: TIMOTHY BELL (52.50)
8/1
5m commands (AUS) x athenia (AUS) (marscay (AUS))
6
5.3
CALDER (8)
8/1
T: P M PERRY
R: PETER WELLS (55.00)
8/1
5g catbird (AUS) x live on (AUS) (zoffany (USA))
7
5.5
16/1
T: D H MAYNARD
R: P FERRIS (55.50)
16/1
8g chime zam (AUS) x candy code (AUS) (calico chief (NZ))
8
5.6
ONKISH (11)
25/1
T: T E OLLERTON
R: A ROBINSON (54.00)
25/1
7g shinko forest (IRE) x la faberge (AUS) (success express (USA))
9
6.3
13/2
T: STUART PHEGAN
R: S THURLOW (56.00)
13/2
5m keltrice (AUS) x maunakea (AUS) (magic of money (AUS))
10
9.7
13/2
T: PAUL MESSARA
R: J PARR (55.00)
13/2
4m encosta de lago (AUS) x bracken bank (NZ) (sir tristram (IRE))
Race 8 - Rimex Hcp (57) (1750m)
Class: Restricted 57 Track: Slow(7) Time: 1:50.91
Prizemoney: $9,000
1
13/4F
T: J P DRAKE
R: T ANGLAND (57.00)
13/4F
6m covetous (AUS) x hollywood doll (AUS) (bellotto (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.8
15/4
T: GREG BENNETT
R: P GRAHAM (59.00)
15/4
4g magic albert (AUS) x dancing chimes (AUS) (johann quatz (FR))
3
4.3
HIVOLT (3)
7/1
T: C KARAKATSANIS
R: MS J DRURY (56.00)
7/1
5g shepherd's field (USA) x della scala (AUS) (ambassador b. (CAN))
4
4.8
9/1
T: M A MILTON
R: MS T NIKORA (57.00)
9/1
5
5.2
12/1
T: STUART PHEGAN
R: S THURLOW (59.00)
12/1
5g magic albert (AUS) x peignoir (NZ) (tights (USA))
6
5.5
10/1
T: MS D LUMSDEN
R: L CUMBERLAND (56.00)
10/1
7
5.6
14/1
T: P M PERRY
R: PETER WELLS (54.50)
14/1
5m dr fong (USA) x palace consort (AUS) (proud knight (AUS))
8
7
14/1
T: VIC BATES
R: P FERRIS (56.00)
14/1
8g generous (IRE) x snap (NZ) (kingdom bay (NZ))
9
7.5
10/1
T: P VERRYDT
R: A ROBINSON (56.50)
10/1
6m arena (AUS) x handy rebel (AUS) (handy proverb (AUS))
10
8.8
7/1
T: PAUL MESSARA
R: J PARR (56.50)
7/1
4g zabeel (NZ) x donya nene (AUS) (royal academy (USA))
11
10.3
50/1
T: M P BYERS
R: A GIBBONS (57.50)
50/1
7g special dane (AUS) x haberdashery (AUS) (sea road (AUS))
12
14.2
10/1
T: M D GRIFFITH
R: MS L G HENRY (57.50)
10/1
4g catbird (AUS) x sleepy seattle (USA) (seattle song (USA))
Race 9 - T S R Hcp (C1) (900m)
Class: Class 1 Track: Slow(7) Time: 0:54.70
Prizemoney: $9,000
1
12/1
T: S J HODGE
R: MS A STOKES (50.00)
12/1
5m sedaka (AUS) x northwood blue (AUS) (red god (AUS))
Winning siblings: Head North,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
5/1
T: T J BARTLEY
R: KODY NESTOR (54.50)
5/1
3
2.2
7/1
T: D P ENGLEBRECHT
R: B SPRIGGS (53.50)
7/1
5m hayil (USA) x siembra (AUS) (sea swell (AUS))
4
3.4
3/1
T: P J EGGLESTON
R: P GRAHAM (58.00)
3/1
4g frisco view (USA) x jenny penny (NZ) (sound reason (CAN))
5
3.7
9/1
T: P M PERRY
R: R M SAXTON (55.50)
9/1
4g tale of the cat (USA) x zoulany (AUS) (snippets (AUS))
6
9.1
25/1
T: T J DRAYTON
R: MS H MULHERON (50.50)
25/1
4g king of kings (IRE) x deseree lass (AUS) (desert style (IRE))
7
9.7
11/1
T: P M FARRELL
R: T McINTOSH (54.00)
11/1
5m magic albert (AUS) x red poppy (AUS) (mighty avalanche (AUS))
8
10.4
25/1
T: COLIN REDMAN
R: R J AGNEW (54.00)
25/1
7g rubiton (AUS) x giggler (AUS) (jackson square (AUS))
9
10.8
50/1
T: P L BOYD
R: J KEHOE (54.00)
50/1
6g kbenjar (AUS) x folk (AUS) (cerreto (IRE))
10
11.3
5/2F
T: K A LEES
R: A ROBINSON (58.00)
5/2F
4m johannesburg (USA) x play mistress (AUS) (brief truce (USA))
Race 10 - Graham Sampson Hcp (62) (1450m)
Class: Restricted 62 Track: Slow(7) Time: 1:30.31
Prizemoney: $9,000
1
4/1F
T: K A LEES
R: A ROBINSON (56.00)
4/1F
Winning siblings: Miss Dubai, Schawmen, Teaanna Lass,
This nick: 146 runners; 104 winners; 7 SW. Details
2
0.4
SEXYAZ (5)
5/1
T: C KARAKATSANIS
R: MS J DRURY (54.00)
5/1
3
1.2
6/1
T: P J EGGLESTON
R: P GRAHAM (56.50)
6/1
4
1.9
10/1
T: GREG BENNETT
R: MS L G HENRY (57.00)
10/1
5g viscount (AUS) x maggie mcfadden (CAN) (regal classic (CAN))
5
2.8
50/1
T: A D MCHARDIE
R: J KEHOE (57.00)
50/1
9g beautiful crown (USA) x killara mist (AUS) (monongahela (USA))
6
4.8
4/1F
T: MS K WAUGH
R: L CUMBERLAND (55.00)
4/1F
6g fasliyev (USA) x coconut ice (NZ) (icelandic (IRE))
7
4.9
16/1
T: J N ENGLEBRECHT
R: P FERRIS (55.00)
16/1
5g za-im (GB) x moon slipper (AUS) (crazy moon (USA))
8
5.4
6/1
T: STUART PHEGAN
R: B SPRIGGS (57.00)
6/1
6g grand lodge (USA) x rewhite (AUS) (vain (AUS))
9
7.4
BADGE (2)
25/1
T: R W BAKER
R: S THURLOW (58.00)
25/1
5g centaine (AUS) x fifteen reasons (NZ) (sound reason (CAN))
10
8.1
5/1
T: STEPHEN SCHOFIELD
R: G BUCKLEY (58.00)
5/1
5g grand lodge (USA) x kissing (AUS) (somalia (AUS))
11
8.7
6/1
T: P M PERRY
R: R M SAXTON (56.00)
6/1
4h fasliyev (USA) x lyric theatre (AUS) (king's theatre (IRE))
* Nick figures are for Australasia.