Breednet Results

NARACOORTE - Wednesday, September 28

Race 1 - Don Wray Mdn Plate (1430m)
Class: Maiden Track: Heavy(8) Time: 1:33.10
Prizemoney: $12,000
1
7/1
T: Rodney Foster
R: Ms C Puls (56)
7/1
4m equiano (FR) x puttin on the ritz (AUS) (strategic (AUS))
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
6
18/10F
T: Ms S Jaensch
R: Ms E Finnegan (58)
18/10F
4g red arrow (AUS) x moon halo (AUS) (mutahassin (AUS))
3
6.4
Burhan (1)
6/1
T: G C Smith
R: R J Hurdle (58)
6/1
4g zabeel (NZ) x perfect evening (IRE) (sadler's wells (USA))
4
7.8
35/10
T: G K Baker
R: Zac Spain (56)
35/10
4m astronomer royal (USA) x terrific tess (AUS) (grass wonder (USA))
5
9.4
22/10
T: Ryan Balfour
R: D Caboche (54.5)
22/10
5m reset (AUS) x without warning (AUS) (grand lodge (USA))
Race 2 - Peter Ludwig Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Heavy(8) Time: 1:02.50
Prizemoney: $12,000
1
35/10
T: Grant Young
R: D Caboche (54.5)
35/10
5m magnus (AUS) x dark intrigue (AUS) (unbridled's song (USA))
Winning siblings: Higher'n'higher, Intrigo, Wake In Fright,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2.5
15/10F
T: Ryan Balfour
R: Todd Pannell (56)
15/10F
4m foreplay (AUS) x star maid (AUS) (made of gold (USA))
3
2.6
Pellina (10)
9/1
T: D I Dodson
R: Ms H McKechnie (56)
9/1
4
3.7
15/1
T: Ms S Jaensch
R: B Claridge (58)
15/1
5
5.6
12/1
T: D S Irlam
R: Eran Boyd (58)
12/1
6g statue of liberty (USA) x on dit (AUS) (zeditave (AUS))
6
6.6
12/1
T: R J Gilcrist
R: Ms K Bishop (56)
12/1
4m stryker (AUS) x supreme ace (AUS) (barely a moment (AUS))
7
7.9
15/1
T: Ms J Gow-Whyte
R: R J Hurdle (56)
15/1
4m duporth (AUS) x lebombo (AUS) (johannesburg (USA))
8
10.4
45/10
T: Ms S Jaensch
R: Ms E Finnegan (58)
45/10
9
12.3
50/1
T: R V Nicholson
R: Anna Jordsjo (55)
50/1
5g churchill downs (AUS) x tigers eyes (AUS) (tale of the cat (USA))
10
16.8
12/1
T: Robert Schultz
R: M F Poon (54.5)
12/1
5m wadham hill (AUS) x casavon (AUS) (cascade kid (AUS))
Race 3 - Bob McKay Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Heavy(8) Time: 1:16.40
Prizemoney: $12,000
1
16/1
T: Ms J Gow-Whyte
R: R J Hurdle (56)
16/1
5m face value (AUS) x kath's girl (AUS) (gay gambler (USA))
Winning siblings: Wild Gamble,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.5
9/1
T: D I Dodson
R: M F Poon (54.5)
9/1
6m de beers (NZ) x hill sea (AUS) (mustin lake (USA))
3
4.5
25/1
T: Allan J Clark
R: B Claridge (56)
25/1
4m de beers (NZ) x vintage duchess (AUS) (desert prince (IRE))
4
4.6
4/1
T: Kaye Edwards
R: J Frew (58)
4/1
6g bootleg (AUS) x miss bayview (AUS) (clear choice (USA))
5
4.8
React (10)
12/10F
T: D I Dodson
R: Ms H McKechnie (56)
12/10F
4m reaan (AUS) x hill sea (AUS) (mustin lake (USA))
6
6.7
30/1
T: L J Cadzow
R: Ms C Puls (58)
30/1
5g niccolini (AUS) x bellavinda (AUS) (euclase (AUS))
7
8
5/1
T: G L Lesnikowski
R: Ms K Bishop (56)
5/1
4m shrewd rhythm (AUS) x mandi (NZ) (pins (AUS))
8
9.3
16/1
T: Garret Lynch
R: Zac Spain (56)
16/1
4m hussonet (USA) x zip baby zip (AUS) (indian danehill (IRE))
9
21.5
6/1
T: Craig Stewart
R: J Potter (58)
6/1
Race 4 - Bob Atkinson (Bm56) (1430m)
Class: Benchmark 56 Track: Heavy(8) Time: 1:31.32
Prizemoney: $15,000
1
45/10
T: Ryan Balfour
R: J Potter (56)
45/10
7g domesday (AUS) x kate's ace (AUS) (gold ace (AUS))
Winning siblings: Pierremont Express,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.4
7/1
T: R J Gilcrist
R: Ms K Bishop (54.5)
7/1
8m delzao (AUS) x watchingly (AUS) (rancho ruler (AUS))
3
3.7
25/10F
T: G K Baker
R: Zac Spain (57)
25/10F
7g danasinga (AUS) x secret sister (AUS) (secret savings (USA))
4
5.4
4/1
T: Ms S Murphy
R: Ms H McKechnie (58.5)
4/1
6g pulpit (USA) x moroccan affair (USA) (storm cat (USA))
5
8.2
16/1
T: T E Murphy
R: B Claridge (56.5)
16/1
8g reset (AUS) x buck spender (USA) (salt lake (USA))
6
15.5
5/1
T: R D Daniel
R: D Tourneur (57.5)
5/1
5m strada (AUS) x zakynthos olives (AUS) (honour and glory (USA))
7
18.3
35/10
T: Ms S Jaensch
R: Ms E Finnegan (55.5)
35/10
8
99.9
100/1
T: R D Daniel
R: J Maund (57.5)
100/1
9g umatilla (NZ) x florenette (AUS) (vettori (IRE))
Race 5 - Colin Richardson (Bm64) (1430m)
Class: Benchmark 64 Track: Heavy(8) Time: 1:30.55
Prizemoney: $15,000
1
25/10F
T: Adam Chambers
R: Damien Thornton (54.5)
25/10F
5m turffontein (AUS) x dol de lago (AUS) (encosta de lago (AUS))
Winning siblings: Miel De Lago, Redeeka,
This nick: 8 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
4.3
45/10
T: Ms S Murphy
R: Ms H McKechnie (56)
45/10
3
6.1
9/1
T: Steven Schrader
R: M F Poon (55)
9/1
6m devaraja (NZ) x ivy's model (AUS) (movie maker (AUS))
4
8.5
45/10
T: D F Daffy
R: Ms C Puls (56)
45/10
5g pentire (GB) x double babu (NZ) (centaine (AUS))
5
10.1
45/10
T: Ms N Bruggemann
R: Zac Spain (57)
45/10
6
13.2
Moosem (1)
12/1
T: David Tootell
R: J Frew (59)
12/1
6g street cry (IRE) x jumlah (NZ) (catbird (AUS))
7
14.2
5/1
T: Ms S Jaensch
R: Ms E Finnegan (55.5)
5/1
4g sharkbite (AUS) x alteration (NZ) (pins (AUS))
Race 6 - Neville Martin (Bm80) (1200m)
Class: Benchmark 80 Track: Heavy(8) Time: 1:15.36
Prizemoney: $15,000
1
22/10F
T: Ms S Murphy
R: M F Poon (56.5)
22/10F
8g churchill downs (AUS) x jessie belinda (NZ) (sir tristram (IRE))
Winning siblings: Elsalinda,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.2
5/1
T: Allan Peterson
R: D Tourneur (54.5)
5/1
8m gonski (AUS) x belle poppi (AUS) (bellotto (USA))
3
2.7
4/1
T: D S Irlam
R: Eran Boyd (54)
4/1
11g statue of liberty (USA) x rory's glory (AUS) (rory's jester (AUS))
4
5.2
12/1
T: Mick Kluske
R: J Potter (54)
12/1
5
5.9
9/1
T: Ned Walker
R: Zac Spain (54)
9/1
7m testafiable (AUS) x thelnor (AUS) (hurricane sky (AUS))
6
6
4/1
T: Ms S Murphy
R: Ms H McKechnie (54)
4/1
9g shamardal (USA) x country eagle (AUS) (timber country (USA))
7
6.7
35/10
T: Ms S Jaensch
R: Ms E Finnegan (54)
35/10
Race 7 - Nrc Agm 26th October (Bm64) (2000m)
Class: Benchmark 64 Track: Heavy(8) Time: 2:13.62
Prizemoney: $15,000
1
5/1
T: J Dodgson
R: Jemma Frew (51)
5/1
Winning siblings: Academy Beau, Lucky Wick, Token Gesture,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
25/10F
T: M A O'Leary
R: R J Hurdle (58)
25/10F
8g blevic (AUS) x tons of go (AUS) (dolphin street (FR))
3
1.4
5/1
T: D F Daffy
R: Damien Thornton (54)
5/1
4
1.6
Unspun (4)
35/10
T: Ryan Balfour
R: J Potter (54.5)
35/10
6g hard spun (USA) x pont aven (NZ) (green perfume (USA))
5
3.9
7/1
T: D I Dodson
R: Ms H McKechnie (54)
7/1
5m duke of marmalade (IRE) x ready for more (AUS) (more than ready (USA))
6
4.3
10/1
T: R D Daniel
R: D Tourneur (60)
10/1
9g alannan (USA) x sans pari (AUS) (lunchtime (GB))
7
8.1
15/1
T: Ms N Bruggemann
R: Eran Boyd (54)
15/1
6g benicio (AUS) x ali gee (AUS) (ali-royal (IRE))
8
14.1
100/1
T: R H Wilkinson
R: B Griffiths (53.5)
100/1
5g delago brom (AUS) x light start (AUS) (tristalight (NZ))
9
14.9
50/1
T: Ms S Nolan
R: Ms K Bishop (54)
50/1
7g mugharreb (USA) x lady scenita (AUS) (scenic (IRE))
Race 8 - Naracoorte Members (Bm56) (1200m)
Class: Benchmark 56 Track: Heavy(8) Time: 1:16.40
Prizemoney: $15,000
1
35/10
T: Craig Stewart
R: Todd Pannell (57.5)
35/10
7m mutahassin (AUS) x ciro lady (AUS) (thameen (USA))
Winning siblings: Ciro Prince,
This nick: 4 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.8
28/10F
T: Grant Young
R: Anna Jordsjo (52.5)
28/10F
8g danbird (AUS) x tui (AUS) (lake coniston (IRE))
3
3.8
45/10
T: Ms S Murphy
R: Ms H McKechnie (60)
45/10
5g shamardal (USA) x miss bax (AUS) (canny lad (AUS))
4
4.3
10/1
T: Garret Lynch
R: Jemma Frew (51.5)
10/1
8g manner hill (AUS) x chinook (AUS) (zephyr bay (AUS))
5
5.8
12/1
T: Ms S Jaensch
R: B Claridge (58.5)
12/1
6g fastnet rock (AUS) x tempest tost (AUS) (statue of liberty (USA))
6
6.8
10/1
T: Ms S Jaensch
R: Ms E Finnegan (60)
10/1
7
11.3
15/2
T: Ned Walker
R: Zac Spain (60)
15/2
5m choisir (AUS) x cap juluca (NZ) (carnegie (IRE))
8
11.8
12/1
T: Ms N Bruggemann
R: B Griffiths (58)
12/1
8g redoute's choice (AUS) x anigma (GB) (machiavellian (USA))
9
14.6
30/1
T: Ms S Jaensch
R: J Potter (54.5)
30/1
6m danzero (AUS) x shelmerdine (AUS) (shamardal (USA))
* Nick figures are for Australasia.