Breednet Results

PAKENHAM PARK SYNTHETIC - Sunday, December 3

Race 1 - Tac Mdn Plate (1600m)
Class: Maiden Track: Synthetic Time: 1:39.51 (38.09)
Prizemoney: $22,000
1
Sebeat (6)
9/4
T: M G Price
R: J Benbow (57)
9/4
3g sebring (AUS) x tropical beat (NZ) (hurricane sky (AUS))
Winning siblings: Cronauer, Ziggies Dance,
This nick: 7 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
1.8
7/4F
T: Shea Eden
R: Ms S Thornton (55.5)
7/4F
3g stryker (AUS) x actrice (AUS) (elvstroem (AUS))
3
3.1
11/4
T: C G Murray
R: Ms N Beriman (58.5)
11/4
4g danesis (IRE) x belle tower (AUS) (archway (IRE))
4
6
Stasio (4)
11/2
T: C Gafa
R: Thomas Stockdale (56.5)
11/2
5
6.5
20/1
T: M E Templeton
R: J R Todd (57)
20/1
3g casino prince (AUS) x casigris (USA) (cozzene (USA))
Race 2 - Melina Bath Mlc Mdn Plate (1400m)
Class: Maiden Track: Synthetic Time: 1:26.12 (36.54)
Prizemoney: $22,000
1
5/2F
T: Aaron Purcell
R: Beau Mertens (55)
5/2F
3f savabeel (AUS) x formal combat (AUS) (fuji kiseki (JPN))
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.2
6/1
T: J W Price
R: Ms N Beriman (56.5)
6/1
3
1.5
7/1
T: Luke Oliver
R: D W Stackhouse (56.5)
7/1
4
2.7
6/1
T: F Stockdale
R: J Benbow (56.5)
6/1
5
2.9
15/2
T: I W Lister
R: Michael Poy (52.5)
15/2
4m ladoni (GB) x erotunda (AUS) (savoire vivre (GB))
6
4.1
7/1
T: Rachael Cunningham
R: Ben Thompson (56.5)
7/1
6m henny hughes (USA) x tintagel head (AUS) (rory's jester (AUS))
7
5.6
30/1
T: M E Templeton
R: J R Todd (56.5)
30/1
5m sharkbite (AUS) x coldazice (AUS) (nuclear freeze (USA))
8
6.4
10/1
T: J W Bridgman
R: R McLeod (57)
10/1
3g zoffany (IRE) x wisp o' will (AUS) (red dazzler (AUS))
9
9.6
30/1
T: Ebony Tucker
R: A Darmanin (56.5)
30/1
4m danesis (IRE) x stirring (NZ) (align (AUS))
10
12.9
11/1
T: Mick Bath
R: Nathan Rose (55)
11/1
3f domesday (AUS) x victory ride (AUS) (flying spur (AUS))
11
13
100/1
T: R C Manning
R: Juana Andreou (56.5)
100/1
5g onemorenomore (AUS) x danapali (IRE) (danehill (USA))
12
17.7
60/1
T: T Kilgower
R: D Schmitt (58.5)
60/1
Race 3 - The Doc Shop Mdn Plate (1100m)
Class: Maiden Track: Synthetic Time: 1:06.74 (36.02)
Prizemoney: $22,000
1
5/1
T: G A Osborne
R: R McLeod (58.5)
5/1
5g kaphero (AUS) x dazzling firebird (NZ) (stravinsky (USA))
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.3
100/1
T: Geon Singh
R: Thomas Stockdale (54.5)
100/1
6m time thief (AUS) x nicety (NZ) (star way (GB))
3
0.8
8/11F
T: P J White
R: Beau Mertens (58.5)
8/11F
4g floral pegasus (AUS) x brangelina (AUS) (bianconi (USA))
4
1
11/1
T: R K Challis
R: Ms N Beriman (58.5)
11/1
6g written tycoon (AUS) x morning session (AUS) (rory's jester (AUS))
5
2.5
10/1
T: John Thom
R: J Benbow (58.5)
10/1
6
3
15/2
T: R N Godbolt
R: B Higgins (58.5)
15/2
5g al samer (AUS) x classy miss (AUS) (snippets (AUS))
7
3.2
40/1
T: M Farrugia
R: J R Todd (56.5)
40/1
4m wanted (AUS) x streghetta (AUS) (perugino (USA))
8
5.2
30/1
T: P E Conroy
R: Nathan Punch (54.5)
30/1
9
7.2
60/1
T: Malcolm Leys
R: Nathan Rose (58.5)
60/1
6g hong kong stopover (AUS) x obsessive (AUS) (racer's edge (AUS))
10
7.3
25/1
T: T Kilgower
R: Ms J Payne (56.5)
25/1
5m bel esprit (AUS) x lonely days (AUS) (octagonal (NZ))
Race 4 - Ladbrokes Mdn Plate (1100m)
Class: Maiden Track: Synthetic Time: 1:06.54 (35.55)
Prizemoney: $22,000
1
1/1F
T: M Ellerton and S Zahra
R: Ben Thompson (58)
1/1F
3g bel esprit (AUS) x crystal wit (AUS) (distorted humor (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
12/1
T: S P Nichols
R: Beau Mertens (58)
12/1
3g magnus (AUS) x kamuniak (NZ) (black minnaloushe (USA))
3
2.8
11/1
T: P T Hyland
R: B Park (58)
11/1
3c all too hard (AUS) x ailalea (USA) (pulpit (USA))
4
2.9
5/1
T: R D Griffiths
R: Nathan Rose (58)
5/1
3g bel esprit (AUS) x creation (AUS) (god's own (AUS))
5
3.8
Troon (9)
5/1
T: M G Price
R: J Benbow (58)
5/1
3g hussonet (USA) x el shahar (AUS) (encosta de lago (AUS))
6
5.3
15/1
T: Shea Eden
R: Thomas Stockdale (54)
15/1
3f clangalang (AUS) x delago pearl (AUS) (delago brom (AUS))
7
6.1
20/1
T: J W Price
R: B Higgins (56)
20/1
3f rebel raider (AUS) x stormy flyer (USA) (storm bird (CAN))
8
7.6
20/1
T: Ms C Alderson
R: J R Todd (58)
20/1
3g artie schiller (USA) x tio rossa (AUS) (testa rossa (AUS))
9
8.1
Bilby (2)
100/1
T: R C Manning
R: D Schmitt (58)
100/1
10
8.8
50/1
T: W J Gavenlock
R: Juana Andreou (56)
50/1
3g dash for cash (AUS) x divine spirit (NZ) (cape cross (IRE))
Race 5 - 3tr (Bm64) (1600m)
Class: Benchmark 64 Track: Synthetic Time: 1:38.41 (36.01)
Prizemoney: $20,000
1
15/8F
T: R E Laing
R: Thomas Stockdale (56.5)
15/8F
6g pentire (GB) x nordic dancer (NZ) (generous (IRE))
Winning siblings: Dancilla, Decorah, Rock Steady, Scherzo,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.3
9/4
T: Ms A Johnston
R: Chris Symons (57)
9/4
6g testa rossa (AUS) x skye gold (AUS) (galileo (IRE))
3
6.1
7/1
T: R Gillahan
R: Ms S Wynne (56)
7/1
8g kempinsky (AUS) x oh joy (AUS) (ark regal (NZ))
4
9
2/1
T: Ms C Alderson
R: B Higgins (58.5)
2/1
5g zabeel (NZ) x parole (NZ) (towkay (AUS))
5
21
60/1
T: R Gillahan
R: Ms J Da Rose (54)
60/1
10g markstad (AUS) x jancel (AUS) (jan murray (USA))
Race 6 - Latrobe City Council (Bm64) (1400m)
Class: Benchmark 64 Track: Synthetic Time: 1:26.03 (36.67)
Prizemoney: $25,000
1
8/1
T: Luke Oliver
R: D W Stackhouse (59)
8/1
5m rothesay (AUS) x paris return (USA) (cozzene (USA))
Winning siblings: Fantome Gris, Oceanographer, Zaveena,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
4/1
T: M G Price
R: Beau Mertens (55.5)
4/1
3f all too hard (AUS) x vietnam (AUS) (admiralty (USA))
3
1.3
7/4F
T: J W Price
R: Ms N Beriman (59)
7/4F
6g written tycoon (AUS) x position ex (AUS) (canny lad (AUS))
4
1.4
14/1
T: T A Scanlon
R: Thomas Stockdale (55.5)
14/1
5m nicconi (AUS) x artwear (AUS) (royal academy (USA))
5
2.2
5/1
T: P G Carey
R: R McLeod (56.5)
5/1
4m helenus (AUS) x cherubim (AUS) (spectrum (IRE))
6
8.2
7/2
T: I R Hutchins
R: Ben Thompson (57.5)
7/2
5m wanted (AUS) x razero (AUS) (danzero (AUS))
7
11.7
100/1
T: R C Manning
R: J R Todd (54)
100/1
11g savabeel (AUS) x deautche express (NZ) (volksraad (GB))
8
12.4
Magnyte (10)
60/1
T: T Kilgower
R: Ms J Payne (54)
60/1
7m magnus (AUS) x melinte (AUS) (el qahira (NZ))
Race 7 - Max Mitchell Life M'ship Hcp (1600m)
Class: Open Track: Synthetic Time: 1:39.09 (36.01)
Prizemoney: $50,000
1
7/2
T: K J Fythe
R: Beau Mertens (54.5)
7/2
6m bramshaw (AUS) x swiss storm (AUS) (kenvain (AUS))
Winning siblings: Akhurst,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
5/1
T: M W Young
R: Ben Thompson (60)
5/1
5g medaglia d'oro (USA) x upper echelon (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
3
2.1
13/2
T: Margot McDougal
R: Thomas Stockdale (58)
13/2
6g sirius slew (CAN) x belinda miss (AUS) (steel heart (NZ))
4
2.5
9/2
T: Craig Blackshaw
R: Ms N Beriman (55.5)
9/2
5g foreplay (AUS) x simonova (AUS) (special bond (AUS))
5
2.6
11/1
T: J W Gilligan
R: Chris Symons (57)
11/1
7g encosta de lago (AUS) x ballermoss (NZ) (lord ballina (AUS))
6
3.1
5/2F
T: Luke Oliver
R: D W Stackhouse (60)
5/2F
7m magnus (AUS) x rich ruby red (AUS) (rubiton (AUS))
7
8.1
15/1
T: Joshua Julius
R: Ms K Furness (60)
15/1
8g dubai destination (USA) x concepts (AUS) (peintre celebre (USA))
Race 8 - Traralgon Vet Centre (Bm64) (1100m)
Class: Benchmark 64 Track: Synthetic Time: 1:06.29 (36.18)
Prizemoney: $25,000
1
3/1F
T: C C Parry
R: Chris Symons (60.5)
3/1F
6g wilander (AUS) x brown limestone (AUS) (rustic amber (IRE))
Winning siblings: Future Baby, Miami Freedom, Old Worlde,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.8
12/1
T: Paul and Tracey Templeton
R: Thomas Stockdale (60.5)
12/1
6g rakti (GB) x gold delta (AUS) (encosta de lago (AUS))
3
4.6
7/1
T: Shea Eden
R: Ms N Beriman (55.5)
7/1
5m rios (NZ) x cruella de vil (NZ) (captain rio (GB))
4
4.7
9/1
T: Kasey Wilson
R: Juana Andreou (55.5)
9/1
5g desert king (IRE) x proven deb (AUS) (proven valour (AUS))
5
4.8
9/2
T: D R Brideoake
R: R McLeod (58)
9/2
5g red giant (USA) x artesia (NZ) (no excuse needed (GB))
6
5.4
5/1
T: Leigh Childs
R: Beau Mertens (58.5)
5/1
5g foreplay (AUS) x golden gabrielle (AUS) (golden snake (USA))
7
5.7
14/1
T: Craig Blackshaw
R: Michael Poy (50.5)
14/1
4m reward for effort (AUS) x marina miss (AUS) (grand lodge (USA))
8
6.7
5/1
T: R J Besanko
R: B Park (56.5)
5/1
4m presence (AUS) x rossan (AUS) (testa rossa (AUS))
9
6.9
16/1
T: N G Eades
R: Ms J Payne (59)
16/1
10g al samer (AUS) x fantastic times (AUS) (switch in time (IRE))
* Nick figures are for Australasia.